Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754316 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21510 Dátum: 2018.08.24 20:58:32 »
megvan. szerintem manapság minden autóban van már fékerő-rásegítés, ami teljes fékerőt biztosít, ha hirtelen lép-ugrik a fékre az emberfia

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21511 Dátum: 2018.09.27 09:37:05 »
itt a hideg,  elindultak a dizelmelegitők akik az első lámpánál melegitenek  de addig 30al vánszorognak előttem hogy hagy előzzem meg őket hideg motorral..  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21512 Dátum: 2018.10.11 07:51:35 »
Inkább futnának, cipelik a tonna vasat magukkal mert túl kényelmesek, a környezetre meg nagy ívben tesznek. De az ő bajuk mert ők lesznek akik legelőször betegek lesznek.
                                                                                                                                                   

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21513 Dátum: 2018.11.26 09:27:06 »
Kérdés, főleg hibrideseknek: kb egy hónapja vagyok hibrid tulajdonos, és azóta feltűnően sokszor tapasztalatom azt, hogy bringások, gyalogosok úgy kijönnek elém, mintha nem is észlelnének. Ez nyilván azért van, mert az autó halk. A kérdés, hogy van-e erre valami praktika? Tegnap ebből kifolyólag majdnem elütöttem egy idős bácsit.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21514 Dátum: 2018.11.26 10:24:32 »
Kérdés, főleg hibrideseknek: kb egy hónapja vagyok hibrid tulajdonos, és azóta feltűnően sokszor tapasztalatom azt, hogy bringások, gyalogosok úgy kijönnek elém, mintha nem is észlelnének. Ez nyilván azért van, mert az autó halk. A kérdés, hogy van-e erre valami praktika? Tegnap ebből kifolyólag majdnem elütöttem egy idős bácsit.
-Venni kell egy olasz öthengerest
-El kell csapni párat, úgyis az ő biztosítása
-Rá kell dudálni, esetleg kresz leckéket adni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21515 Dátum: 2018.11.26 11:25:04 »
Addig amíg a közgondolkodásba bele nem ég hogy az autó már nem feltétlenül egyenlő a nagy zajjal(és ez nem pár év lesz), addig csak annyit tudsz tenni, hogy a szokottnál is figyelmesebben vezetsz... sajnos.Az én "hangos" dízelemmel is ugyanígy belefutok ilyen szitukba - főleg most, sötét/esős délutánok, sötét ruhák, álmos emberek együttállásakor.

Sajna a "zebrán gyalogosnak elsőbbsége van" szabályból annyi esett le a 90%nak, hogy megy ész és féktáv mérlegelés nélkül..

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21516 Dátum: 2018.11.26 12:07:31 »
-Venni kell egy olasz öthengerest
-El kell csapni párat, úgyis az ő biztosítása
-Rá kell dudálni, esetleg kresz leckéket adni.
Köszönjük Emese  :D :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21517 Dátum: 2018.11.26 12:08:12 »
Addig amíg a közgondolkodásba bele nem ég hogy az autó már nem feltétlenül egyenlő a nagy zajjal(és ez nem pár év lesz), addig csak annyit tudsz tenni, hogy a szokottnál is figyelmesebben vezetsz... sajnos.Az én "hangos" dízelemmel is ugyanígy belefutok ilyen szitukba - főleg most, sötét/esős délutánok, sötét ruhák, álmos emberek együttállásakor.

Sajna a "zebrán gyalogosnak elsőbbsége van" szabályból annyi esett le a 90%nak, hogy megy ész és féktáv mérlegelés nélkül..
Persze értem, és igyekszem extrán figyelni, de mások helyett azért csak korlátozottan lehet...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21518 Dátum: 2018.11.26 19:16:40 »
Kérdés, főleg hibrideseknek: kb egy hónapja vagyok hibrid tulajdonos, és azóta feltűnően sokszor tapasztalatom azt, hogy bringások, gyalogosok úgy kijönnek elém, mintha nem is észlelnének. Ez nyilván azért van, mert az autó halk. A kérdés, hogy van-e erre valami praktika? Tegnap ebből kifolyólag majdnem elütöttem egy idős bácsit.
Igen, előfordul, három éve még óvatosabban kellett menni, mert nem volt ennyi az utakon, ma már azért számolnak velük.  Én beszereztem egy kompresszoros kürtöt. Így már elég hangos. :devil: Amúgy meg, ha ilyen szitu van, akkor beindítom a benzinmotort, az szokott hatni.  :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21519 Dátum: 2018.11.26 20:06:22 »
valóban így van, különösen nagy parkolókban, parkolóházban, ahol az ember egyébként sem száguld, ellenben mindenhol felbukkannak gyalogok. figyelni kell rájuk. én már jártam úgy, hogy tízmétereken keresztül osonkodtam a gyalog után, aztán amikor véletlenül észrevettek, szinte elugrottak az útból. vicces :)

az meg a másik, hogy a mai napig, amikor kiállok egy parkolóhelyről, az arra járók arcáról néha leolvasható, hogy "hogyapcsábamegyez" :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21520 Dátum: 2018.11.27 08:37:02 »
csak kíváncsiságból kérdezem hogy kell hibridet vezetni?   :helpsmilie:
dugóban aut. átkapcsol villanyra vagy hogy?  kézzel semmit nem kell csinálni?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21521 Dátum: 2018.11.27 09:02:59 »
csak kíváncsiságból kérdezem hogy kell hibridet vezetni?   :helpsmilie:
dugóban aut. átkapcsol villanyra vagy hogy?  kézzel semmit nem kell csinálni?
Alapvetően úgy, mint egy klasszikus automata váltósat. Beteszed D-be és megy előre olyan gyorsan amennyire nyomod neki.
A benzin-villany átkapcsolással nem kell foglalkozni, azt intézi magának. Annyi van, hogy arra figyelhetsz, hogy ha finoman nyomod, akkor egész sokáig tudsz elektromos módban menni, és nem vált át.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21522 Dátum: 2018.11.27 10:07:13 »
Annyi van, hogy arra figyelhetsz, hogy ha finoman nyomod, akkor egész sokáig tudsz elektromos módban menni, és nem vált át.
És emiatt vannak akik meg tudnának ölni :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21523 Dátum: 2018.11.27 10:24:02 »
És emiatt vannak akik meg tudnának ölni :)
Igen, én nem is szoktam ezzel játszani, mert ha csak elektromos módba akarok menni, akkor forgalmi akadályt képezek. No, ezért nem lesz nekem sosem 4 literes fogyasztásom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21524 Dátum: 2018.11.27 16:09:43 »
Igen, én nem is szoktam ezzel játszani, mert ha csak elektromos módba akarok menni, akkor forgalmi akadályt képezek. No, ezért nem lesz nekem sosem 4 literes fogyasztásom.
És ezért nem veszel hibridet ... jah várj! :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer