Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2787625 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21375 Dátum: 2017.11.25 18:48:56 »
Néhány évvel ezelőtt Izraelben voltunk, és béreltünk autót. Ott minden autó automata váltós.
Az autókölcsönzős fickó tördelte a kezét és mondta, hogy az összes autót elvitték, csak kézi váltós van... Mondtam neki, hogy no para, én kézi váltós autóval járok, meg fogom oldani.
Erre a válaszra nem is számított, cserébe olcsóbb is volt (kéziváltóst olcsóbban lehet bérelni), mindenki jól járt :-) .


az biztos!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21376 Dátum: 2017.11.26 17:56:21 »
Jah... tegnap szemtanúja voltam annak, hogy a mélygarázsban egy 5-6 éves kisfiú simán nekitolta a falnak úgy 8-10km/h-val a családi Ford Focus-t, a szülei szeme láttára, úgy, hogy a kis tesó a hátsó ülésen ült. Nemtom mit csinálhatott, annyit láttam oldalról, hogy szalad az anya a kocsi után, próbál beugranni az anyósülésre és kiabál hogy "húzd a féket" de nyilván a kölök azt se tudta mi az... csatt! Úgy 15 métert tett meg a falig. Elmentem mellettük, láttam senki sem sérült meg, a gyerek ijedten a sofőr helyén, műszerfalon minden világított, ergo rajta volt a gyújtás, kis tesó hátul ordítva sírt.

Elég nagyot durrant, utólag megnéztem a kocsit, rendszámtábla elhajlott és a műanyag lökhárító beszakadt úgy 6-8cm-n. Annyi szerencse, hogy a szemközti beálló helyen épp nem parkolt senki (a mellette lévőn igen), meg hogy a kormány egyenesen állt, egy az egybe átslisszant a szembelévő helyre és bumm a betonfalnak.

Sosem értettem, az mire jó, hogy egyes apukák a sofőr ülésbe engedik a gyerekeket járó motor mellett. Sőt olyat is látok, aki ölébe ültetve a kisgyereket vezetik a kocsit. Teljesen idióta emberek. Az anya elég szépen kiosztotta a gyerek apját... meg is érdemelte... qrva nagy mák hogy ennyivel megúszták.

Az meg külön kérdés, hogy egy autóba a család ki-be pakolása közben, egy mélygarázsban, mi a francnak járatjuk a motort? Hülye barom szokás....

Ez egy foglalkozáskörében elkövetett gondatlan veszélyeztetés és kiskorú veszélyeztetés. Nagy szerencse, hogy ennyiben maradt, örök tanulságul szolgáljon a családnak. Náluk megjött a karácsony, piszok nagy mákjuk van,  akár egy embert, ne adj Isten egy gyereket is a falhoz szoríthatott volna a kocsi.  Nem voltam ott, de szerintem a sebességbe tett és álló motorú autót a gyerek az indtókulccsal életre keltette, onnan már...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21377 Dátum: 2017.11.26 19:14:36 »
foglalkozáskörében
OFF kérdés: ez mit jelent jogilag? Mert nem munka közben, azaz nem foglalkozása közben vétkezett, simán csak az otthoni garázsba, tuti nem munkaidőben. Mitől lesz valami "foglalkozáskörében elkövetett"?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21378 Dátum: 2017.12.01 10:46:13 »
Ma a jó reflexem és az abs-em mentette meg egy új auris ajtaját... folyamatosan haladó kocsisor mellett egy szűk utcában (Városmajor, a klinika előtt) körülnézés nélkül ajtót nyitni elég bátor dolog...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21379 Dátum: 2017.12.01 11:45:30 »
Ma a jó reflexem és az abs-em mentette meg egy új auris ajtaját... folyamatosan haladó kocsisor mellett egy szűk utcában (Városmajor, a klinika előtt) körülnézés nélkül ajtót nyitni elég bátor dolog...
Családban volt olyan a 70-es években aki így vált meg a fiat ajtajától. :D

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21380 Dátum: 2017.12.01 12:15:31 »
Családban volt olyan a 70-es években aki így vált meg a fiat ajtajától. :D
...az még a szerencsésebbik eset, van aki a karjától vált meg így.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21381 Dátum: 2017.12.09 16:54:31 »
Nem mondom, hogy nem érdemelte meg ez a paraszt BMW-s, de szerintem nem került volna semmibe az autósnak maga elé engedni, ha már egyszer ilyen pofátlan volt. Pláne az oroszoknál, ahol ezeknél nagy valószínűséggel már pisztoly is lesz.  :innocent:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21382 Dátum: 2017.12.09 18:11:47 »
Nem mondom, hogy nem érdemelte meg ez a paraszt BMW-s, de szerintem nem került volna semmibe az autósnak maga elé engedni, ha már egyszer ilyen pofátlan volt. Pláne az oroszoknál, ahol ezeknél nagy valószínűséggel már pisztoly is lesz.  :innocent:


Már szinte  teljesen előtte volt, csak eleinte óvatosabb volt, emberünk meg leállt versenyezni vele meg leszorítósdit játszani, záróvonalon át. A hangokból ítélve babával a fedélzeten...
Gondolom a lelkiismerete is tiszta, hogy nem ő okozta a balesetet, pedig a közreműködése nélkül nem jöhetett volna létre  :D
Néha az én türelmemet is kezdik kikezdeni a pofátlanul előreszivárgók, ami aztán ahhoz vezet, hogy nem akarom őket magam elé engedni ...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21383 Dátum: 2017.12.09 18:38:47 »
Sziasztok,

Milyen technikàval lehet lelassitani az autot, egy jeges/havas lejtön araszolva egy ùtkeresztezödés irànyàba...? A fékezésnek szinte semmi hatàsa sincs, csak lassan csùszik tovàbb az auto...

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21384 Dátum: 2017.12.09 18:54:56 »
Sziasztok,

Milyen technikàval lehet lelassitani az autot, egy jeges/havas lejtön araszolva egy ùtkeresztezödés irànyàba...? A fékezésnek szinte semmi hatàsa sincs, csak lassan csùszik tovàbb az auto...

Elöre is köszönöm.

Motorfék!
Ilyenkor legjobb egyébként otthon hagyni az autót! :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21385 Dátum: 2017.12.09 20:42:05 »
Igen, jobb is otthon hagyni, de mellékutakon még akkor is elöfordulhat sajnos ilyen szitu, amikor a föbb utak teljesen tisztàk és gond nélkül jàrhatoak...
A motorfék hatékonysàgàt csökkenti ugyan a lejtö, de nem igazàn van màs megoldàs...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21386 Dátum: 2017.12.10 00:33:39 »
Nem mondom, hogy nem érdemelte meg ez a paraszt BMW-s, de szerintem nem került volna semmibe az autósnak maga elé engedni, ha már egyszer ilyen pofátlan volt. Pláne az oroszoknál, ahol ezeknél nagy valószínűséggel már pisztoly is lesz.  :innocent:
Amikor gyerekkel vagyok akkor mindenkinek mindent elengedek. Amikor viszont nem, akkor a parasztokat próbálom visszafogni. Egy kirakott indexre alapvetően lelassítok, de egy rámhúzott kormányra egy visszahúzott orral vagyok hajlamos reagálni. Fater tervezte mindig, hogy vesz egy UAZ-t, aztán jöjjön a paraszt ha akar, de aztán ne sírjon ha törik a verdája. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21387 Dátum: 2017.12.10 01:22:25 »
Sziasztok,

Milyen technikàval lehet lelassitani az autot, egy jeges/havas lejtön araszolva egy ùtkeresztezödés irànyàba...?
Lelassítani, vagy megállítani? Nagyon nem mindegy.
Ha már megcsúszott, akkor csak egy szilárd, merev akadály fogja megállítani...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21388 Dátum: 2017.12.16 15:21:01 »
A cikk szerint egy BMW tulaj, aki "kicsit elkeseredett", mert a szerelők (nem derül ki, hogy szakszerviz-e) kontár munkát végeztek. Természetesen kis üvöltés és káromkodás van a videón - és csak halkan jegyzem meg, hogy nem használja a biztonsági övet sem...  :innocent: :szemez: :whistling:
A km számláló 290823 km-et mutat egyszer jól kivehetően (illetve persze a jó ég tudja, ha okosba lett behozva, akkor mennyit tekertek rajta).

https://www.vezess.hu/vezetunk/2017/10/31/teljesen-kiakadt-a-magyar-bmw-tulaj-a-kontar-szerelokon-videora-vette-a-duhongest/
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.16 15:23:29 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21389 Dátum: 2017.12.17 17:16:44 »
A cikk szerint egy BMW tulaj, aki "kicsit elkeseredett", mert a szerelők (nem derül ki, hogy szakszerviz-e) kontár munkát végeztek. Természetesen kis üvöltés és káromkodás van a videón - és csak halkan jegyzem meg, hogy nem használja a biztonsági övet sem...  :innocent: :szemez: :whistling:
A km számláló 290823 km-et mutat egyszer jól kivehetően (illetve persze a jó ég tudja, ha okosba lett behozva, akkor mennyit tekertek rajta).

https://www.vezess.hu/vezetunk/2017/10/31/teljesen-kiakadt-a-magyar-bmw-tulaj-a-kontar-szerelokon-videora-vette-a-duhongest/

A szervizes videóban mondja a szakember, hogy a napfénytető beázása esetén a becsepegő víz az anyósülés környékén lévő kormányvezérlő elektronikát áztatja be, így a futásteljesítmény nem feltétlenül releváns a hibára nézve.
Egyébként tetszetős autó, sokkal szebb, mint pl a yaris I és kormányzás is biztos jó, az én hagyományos olajszervóm élesebb városi manőverezésnél bizony elég lomhán kezelhető az elektromos szervókhoz képest pl E12. Viszont egy-két csepp víztől 100% hogy nem döglik meg  [rohog]