Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2789441 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21030 Dátum: 2017.02.16 08:42:25 »
Persze, ez nem vitás. Én arra céloztam, ha azért eszik sokat, mert ugyan nem taposod ki a belét, de sok kis rövid utat mész hideg motorral, azt a dízel forintban is kifejezhetően kevésbé tolerálja.
Arra utalsz, hogy városban rövid utakon a diesel jobban elkormolódik (bár a benzinesek is el tudnak tömödni), ami nyilván igaz, én is azt mondom csak ilyen használatra nem ideális a diesel, de csak ez miatt. Mert még úgy is kevesebbet fogyaszt. Szóval csak akkor jó ha rendszeres hosszú utakkal van kombinálva.
Motorkopás miatt is lehet, hogy rossz(abb) a sok rövid út , hiszen később melegszik be, viszont egy életen át kevésbé pörgetik mint a benzinest.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21031 Dátum: 2017.02.16 09:41:07 »
Azért ha tankolásra nézzük a benzines corolla is 6 és 8 között van. Nem igazán tud lenni 5 vagy 10. Az igaz hogy jobban kapható egy kis városi sportolásra, gumicsikorgatásra, tiltásig való pörgetésre, vagy éppen 180-as pályatempóra (130-nál kezd húzni :) ), de jobban kapható papás tötymörgésre is, nesztelen helyváltoztatásra, ily módon a fogyasztása is lehet változatosabb. Benzinnél a hideg és a köbcenti ami alaposan megkéri a magáét városban, a diesel ezekre alig érzékeny. Egy bemelegedett benzines nem olyan mohó városban, a pályán talán a magas fordulat jobban megteszi hatását és a vvti is belelendül :)
Akárhogy is ragozzuk a kinyomom a szemét eszik 6-ot jobban hangzik mint a kinyomom a szemét eszik 8 felet...
Én tudok 9-10 litert lenyomni a 1.4 Corolla torkán. Ehhez csak téli városi közlekedés kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21032 Dátum: 2017.02.18 00:49:10 »
Én tudok 9-10 litert lenyomni a 1.4 Corolla torkán. Ehhez csak téli városi közlekedés kell.

Ehhez nem elég a tél és a város, az is kell hogy egy tank erejéig ne juss ki a városból. Ha az ember tényleg rövideket megy ez elég hosszú idő, nekem még nem volt ilyen, másnak persze lehet.
Ha egy diesel ennyire be lenne zárva a városba az tényleg nem lenne egészséges, főleg ha DPF is van...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21033 Dátum: 2017.02.20 11:49:35 »
Ehhez nem elég a tél és a város, az is kell hogy egy tank erejéig ne juss ki a városból. Ha az ember tényleg rövideket megy ez elég hosszú idő, nekem még nem volt ilyen, másnak persze lehet.
Ha egy diesel ennyire be lenne zárva a városba az tényleg nem lenne egészséges, főleg ha DPF is van...
10 liter úgy jött össze, hogy nem mentem ki a városból.
Viszont amikor volt egy Budapest-Velencei tó - Budapest út, akkor valóban jelentősen csökkent a tankra számított átlag is.
A hétvégén fogok menni egy Budapest-Siófok-Budapest kört, ott majd kicsit kikormolom a gépezetet   :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21034 Dátum: 2017.02.20 18:57:18 »
10 liter úgy jött össze, hogy nem mentem ki a városból.
Viszont amikor volt egy Budapest-Velencei tó - Budapest út, akkor valóban jelentősen csökkent a tankra számított átlag is.
A hétvégén fogok menni egy Budapest-Siófok-Budapest kört, ott majd kicsit kikormolom a gépezetet   :D .
Helyes. En a multkor ugy kikormoltam hogy szerintem mindkettonknek fajt  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21035 Dátum: 2017.02.20 22:58:00 »
Helyes. En a multkor ugy kikormoltam hogy szerintem mindkettonknek fajt  :lol:
Én is tervezem tartósan 140-150 körül meghajtani (óra szerint). Akkor meg azért lesz magas a fogyasztás. Mondjuk ez engem nem érdekel...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21036 Dátum: 2017.02.21 11:00:20 »
Én is tervezem tartósan 140-150 körül meghajtani (óra szerint). Akkor meg azért lesz magas a fogyasztás. Mondjuk ez engem nem érdekel...  :D
Nem muszáj annyival menni. Ha megvan a fél óra tartós 3000 feletti fordulaton, az már elég.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21037 Dátum: 2017.02.22 00:31:14 »
Szerintem ezt ők is tudják :devil2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21038 Dátum: 2017.02.22 06:52:57 »
Persze, de egy kis frissítés sosem árt... :devil:
music     

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21039 Dátum: 2017.02.22 21:52:53 »
Olvasom ezt a mai cikket:
"Vezetéstechnikai képzés autópályás sebességgel"
http://www.vezess.hu/magazin/2017/02/22/nagysebessegu-vezetestechnikai-kepzesek/
Na mondom ez végre jó, itt végre van tempó, a Hungaroring Vezetéstechnikai Centrum már megvolt, erre is elmegyek, de aztán nicsak mit olvasok lentebb:
Idézet
Fontos kitétel, hogy erre a sebességtartományra csak ESP-s autókkal lehet jelentkezni.
Idézet
A nagysebességű képzés csak menetstabilizáló elektronikával felszerelt autókkal működik, mert ESP nélkül vagy kiiktatott stabilizálással nem zárható ki, hogy az autó felboruljon. A menetstabilizálós autókat részben másképp kell vezetni vészhelyzetben.
Pont ezért utálom az menetstabilizáló szutykokkal felszerelt autókat mert másképpen kell reagálni vészhelyzetben, én nem azt gyakoroltam be.
Francokat borul fel a 23 éves Carinám, amiben se abs se esp nincsen, na akkor ezt is passzolhatjuk, marad az autós nyílt nap valamelyik pályán amíg el nem zavarnak "driftelés" indokkal...
Pedig simán aláírnám, hogy minden felelősség az enyém ha felborulok...
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.22 22:03:57 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21040 Dátum: 2017.02.22 22:11:41 »
hogy lehet driftelni elsökerekes autóval??
max tolatva??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21041 Dátum: 2017.02.22 22:12:06 »
Pont ezért utálom az menetstabilizáló szutykokkal felszerelt autókat mert másképpen kell reagálni vészhelyzetben, én nem azt gyakoroltam be.
Teljesen igazad van! Nekem az ABS-t is gyakorolnom kellett, mire tudtam jól használni. De azért is kár kizárni akinek nincs ESP-je, mert elég sok ilyen autó van (még), és ők is szeretnek/szoktak gyorsan menni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21042 Dátum: 2017.02.22 22:12:28 »
hogy lehet driftelni elsökerekes autóval??
max tolatva??
Kézifékes rásegítéssel  :cool2: :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21043 Dátum: 2017.02.22 22:13:06 »
Teljesen igazad van! Nekem az ABS-t is gyakorolnom kellett, mire tudtam jól használni. De azért is kár kizárni akinek nincs ESP-je, mert elég sok ilyen autó van (még), és ők is szeretnek/szoktak gyorsan menni.
:yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21044 Dátum: 2017.02.22 22:15:23 »
hogy lehet driftelni elsökerekes autóval??
max tolatva??
Ez meg tolat-e pl.?  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...