Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754380 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #120 Dátum: 2005.06.21 23:24:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tegyük fel , óra szerint 110-el mész (gondolom, nagyjából ennyire gondoltál).
Ezzel a 6-os úton hétköznap valóban többen fognak megelőzni, mint ahányat te előzöl. Itt még a 140 sem garancia rá, hogy ne előzzenek.
Viszont ha pl. hétvégén mész le Pécsről a Balatonra, akkor a 110-el már a gyorsabb táborba tartozol, kevesen lesznek, akik megelőznek. Itt a 140-el már te vagy a büntető  8)

Ez igaz, nem a hétvégi vezetőkre gondoltam.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #121 Dátum: 2005.06.21 23:25:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ma egy kicsit felhúztam magam Pest fele menet egy bunkó öregen.  :evil:
Egy új benzines RAV4-el mentünk az M5-ösön szépen a belső sávban, 150-el. Pesthez közeledve rendesen megnőtt a forgalom. Elkezdett előzni előttem egy megános középkorú hapsi. Oké, megvárom míg befejezi, minden nyugi.  :roll:  Előzés után nem megy vissza, marad kint. Rávillantottam. Semmi reakció. Megelőzünk még egy teherautót 110-el, utána megint nem megy ki (pedig volt CSOMÓ hely). A harmadik ilyen után már vadul villogtam, kissé ideges lettem. Erre a tükörben beintett a kezével hogy "nem nem, nem húzódok le"!!!!  :shock:  Na ekkor fogtam magam, vissza 4esbe, és a jobboldali sávban elhúztam mellette (simán volt rengeteg hely, nyugodtan visszamehetett volna, direkt feltartott). Miután visszamentem elé a belső sávba, elkezdte persze ő is nyomni neki, mögém jött, villogott, bunkózott. Én már csak mosolyogni tudtam. Nem tudtam sajnos lehagyni, mert már mindkét sáv telített volt és beértünk Pestre. De azért ekkora parasztot is régen láttam már az úton...
"nanehogymá ez a terepjárós elmennyen má' mellettem"
Egyszerűen nem értem meg az ilyen emberek lelkivilágát. Ha egyszer van nálam gyorsabb, akkor, elengedem, ennyi  :evil:


Hát , 110-el a belső sávban feltartani a másikat (ráadásul tudatosan) tényleg nagyon gáz  :evil:  :evil:  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #122 Dátum: 2005.06.21 23:29:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Mélységesen tisztelem Palaczk kocsibabusgatási "dilijét". Én is szoktam beszélgetni a verdához, amikor a Carinát eladtam, bizony még egy könycsepp is kicsordult. De nem szégyellem.  Én (is) úgy tekintek a verdára, mint egy olyan dologra (és itt direkt nem tárgyat írtam), aminek meg kell adni a tiszteletet, a gondoskodást azért, hogy sose hagyjon cserben. Régi, azóta már sajnos meghalt, öreg mesterem mondogatta mindíg, hogy "Úgy vigyázz és becsüld meg  a verdádat fiam, hogy ez még akkor kitart melled, amikor az asszony már régen otthagyott!"  Pedig akkor még Trabim volt, Skoda S-100-on tanultam a szakmát, és egy VAZ-2101-est, illetve egy Nysa 522 vt.-t hajtottam munkában.
Egyetértek mestereddel  :) ... Bizony, én is megríkattam anno a Moszkvicsot is, meg a Coronát is, amikor elkerültek a háztól. Ennek fényében képzelhetni, mennyire örülök annak, hogy az utóbbit végül sikerült visszaszerezni  :D  :D  :D

Hát én is sajnáltam azt a nyamvadt Fiatot, pedig a nálam töltött idő nagy részében csak bosszantott. De azért nem szeretném, ha még egyszer felbukanna. MOndjuk erre kicsi is az esély, mert már akkor teljesen elrozsdásodott az egyik ablaktartó sín - ennek 10 éve - mi lenne most? Teljesen valószerűtlen, hogy egy Regata létezzen még 22 évesen...
Az Astrát nem kell sajnálnom, mert az megvan még a szüleimnél. Ezt a Corollát fogom sajnálni, ha kell adni - márpedig erősen úgy áll...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #123 Dátum: 2005.06.21 23:33:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ma egy kicsit felhúztam magam Pest fele menet egy bunkó öregen.  :evil:
Egy új benzines RAV4-el mentünk az M5-ösön szépen a belső sávban, 150-el. Pesthez közeledve rendesen megnőtt a forgalom. Elkezdett előzni előttem egy megános középkorú hapsi. Oké, megvárom míg befejezi, minden nyugi.  :roll:  Előzés után nem megy vissza, marad kint. Rávillantottam. Semmi reakció. Megelőzünk még egy teherautót 110-el, utána megint nem megy ki (pedig volt CSOMÓ hely). A harmadik ilyen után már vadul villogtam, kissé ideges lettem. Erre a tükörben beintett a kezével hogy "nem nem, nem húzódok le"!!!!  :shock:  Na ekkor fogtam magam, vissza 4esbe, és a jobboldali sávban elhúztam mellette (simán volt rengeteg hely, nyugodtan visszamehetett volna, direkt feltartott). Miután visszamentem elé a belső sávba, elkezdte persze ő is nyomni neki, mögém jött, villogott, bunkózott. Én már csak mosolyogni tudtam. Nem tudtam sajnos lehagyni, mert már mindkét sáv telített volt és beértünk Pestre. De azért ekkora parasztot is régen láttam már az úton...
"nanehogymá ez a terepjárós elmennyen má' mellettem"
Egyszerűen nem értem meg az ilyen emberek lelkivilágát. Ha egyszer van nálam gyorsabb, akkor, elengedem, ennyi  :evil:

Arról nem beszélve, hogy ez kötelező is. Nem tarthat fel senkit sem a belső sávban :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #124 Dátum: 2005.06.21 23:57:00 »
Idézetet írta: "music"
Hát én is sajnáltam azt a nyamvadt Fiatot, pedig a nálam töltött idő nagy részében csak bosszantott. De azért nem szeretném, ha még egyszer felbukanna. MOndjuk erre kicsi is az esély, mert már akkor teljesen elrozsdásodott az egyik ablaktartó sín - ennek 10 éve - mi lenne most? Teljesen valószerűtlen, hogy egy Regata létezzen még 22 évesen...
Az Astrát nem kell sajnálnom, mert az megvan még a szüleimnél. Ezt a Corollát fogom sajnálni, ha kell adni - márpedig erősen úgy áll...


Én az Audit nem sajnáltam , sőt örültem , mikor elvitték  :twisted: ... Az a kocsi halálba sz@patott minket , sajnálta a nyavalya  :x ! Ez nálam csak azokra az autókra terjed ki , amelyek (legalábbis nagyrészt) rendesen viselkedtek . Azoknál viszont még a tágabb család/baráti kör autóira is - pl. amikor unokatesóm pár éve eladta a derék II-es Golfját (amivel én is sokat mentem) , azt nagyon sajnáltam , mert rettentő korrekt , szerény , kötelességtudó , barátságos kis jószág volt  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #125 Dátum: 2005.06.22 00:28:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ma egy kicsit felhúztam magam Pest fele menet egy bunkó öregen.  :evil:
Egy új benzines RAV4-el mentünk az M5-ösön szépen a belső sávban, 150-el. Pesthez közeledve rendesen megnőtt a forgalom. Elkezdett előzni előttem egy megános középkorú hapsi. Oké, megvárom míg befejezi, minden nyugi.  :roll:  Előzés után nem megy vissza, marad kint. Rávillantottam. Semmi reakció. Megelőzünk még egy teherautót 110-el, utána megint nem megy ki (pedig volt CSOMÓ hely). A harmadik ilyen után már vadul villogtam, kissé ideges lettem. Erre a tükörben beintett a kezével hogy "nem nem, nem húzódok le"!!!!  :shock:  Na ekkor fogtam magam, vissza 4esbe, és a jobboldali sávban elhúztam mellette (simán volt rengeteg hely, nyugodtan visszamehetett volna, direkt feltartott). Miután visszamentem elé a belső sávba, elkezdte persze ő is nyomni neki, mögém jött, villogott, bunkózott. Én már csak mosolyogni tudtam. Nem tudtam sajnos lehagyni, mert már mindkét sáv telített volt és beértünk Pestre. De azért ekkora parasztot is régen láttam már az úton...
"nanehogymá ez a terepjárós elmennyen má' mellettem"
Egyszerűen nem értem meg az ilyen emberek lelkivilágát. Ha egyszer van nálam gyorsabb, akkor, elengedem, ennyi  :evil:



keveset jársz arra, minden héten öszeakadk egy-két hasonlóval.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #126 Dátum: 2005.06.22 07:22:54 »
Idézetet írta: "Latek"
Budapesten, ahol sokat járok, rendre elengedem a motorosokat. Róluk is az a hír járja, milyen pofátlanok. Érdekes mód mégis 10-ből 9 megköszöni, ha a dugóban vagy lassú forgalomban félrehúzódik az autós. Gyorsaságuk miatt pedig nem akadályozzák a forgalmat, leszállni róluk :!:  :)

Akkor valószínüleg nem találkoztál még olyan motorossal, aki a saját sávodon belül jobbról előz meg, és az sem érdekli, hogy már kint az indexed és fordulnál be. A múltkor épp sávot akartam váltani a csúcsban, a jobbra mellettem lévő már be is engedett, mikor kettőnk között hirtelen elfurakodott egy motoros, aki előtte 3 másodperccel még sehol sem volt! És tudod mit, ha a céges kocsival lettem volna, az ilyen bunkót simán felborítom!  :evil:
Igaz, hogy van köztük figyelmes és ügyes is, de vannak, akik csak simán parasztok és mivel két keréken könnyen cikáznak, úgy gondolják, hogy a kresz rájuk egyáltalán nem vonatkozik!  :!:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #127 Dátum: 2005.06.22 07:41:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Ma egy kicsit felhúztam magam Pest fele menet egy bunkó öregen.  :evil:
Egy új benzines RAV4-el mentünk az M5-ösön szépen a belső sávban, 150-el. Pesthez közeledve rendesen megnőtt a forgalom. Elkezdett előzni előttem egy megános középkorú hapsi. Oké, megvárom míg befejezi, minden nyugi.  :roll:  Előzés után nem megy vissza, marad kint. Rávillantottam. Semmi reakció. Megelőzünk még egy teherautót 110-el, utána megint nem megy ki (pedig volt CSOMÓ hely). A harmadik ilyen után már vadul villogtam, kissé ideges lettem. Erre a tükörben beintett a kezével hogy "nem nem, nem húzódok le"!!!!  :shock:  Na ekkor fogtam magam, vissza 4esbe, és a jobboldali sávban elhúztam mellette (simán volt rengeteg hely, nyugodtan visszamehetett volna, direkt feltartott). Miután visszamentem elé a belső sávba, elkezdte persze ő is nyomni neki, mögém jött, villogott, bunkózott. Én már csak mosolyogni tudtam. Nem tudtam sajnos lehagyni, mert már mindkét sáv telített volt és beértünk Pestre. De azért ekkora parasztot is régen láttam már az úton...
"nanehogymá ez a terepjárós elmennyen má' mellettem"
Egyszerűen nem értem meg az ilyen emberek lelkivilágát. Ha egyszer van nálam gyorsabb, akkor, elengedem, ennyi  :evil:

Arról nem beszélve, hogy ez kötelező is. Nem tarthat fel senkit sem a belső sávban :!:

Én is egyetértek, pláne a 110-es tempóval. Azonban technikailag, azaz jogilag, szerintem, következő a helyzet: belső sáv gyorsabb forgalom, külső(k) lassúbb. Ha egy szakaszon a maximális megengedett sebesség 130 Km/h, akkor az már gyors forgalomnak számít, tehát nyugodtan haladhat a belsőben, hisz úgyis maximum megengedettel halad. Innentől felfele bármilyen felháborodás, villogás, stb. értelmetlen. Szerintem aki a maximum megengedettel halad, jogosan használhatja a belső sávot. Aki ennél gyorsabban akar haladni, azt saját szakálán teheti, minden szempontból.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #128 Dátum: 2005.06.22 07:51:57 »
Idézetet írta: "robi"
 Azonban technikailag, azaz jogilag, szerintem, következő a helyzet: belső sáv gyorsabb forgalom, külső(k) lassúbb. Ha egy szakaszon a maximális megengedett sebesség 130 Km/h, akkor az már gyors forgalomnak számít, tehát nyugodtan haladhat a belsőben, hisz úgyis maximum megengedettel halad. Innentől felfele bármilyen felháborodás, villogás, stb. értelmetlen. Szerintem aki a maximum megengedettel halad, jogosan használhatja a belső sávot. Aki ennél gyorsabban akar haladni, azt saját szakálán teheti, minden szempontból.

A kresz szerint ez nem pont így van, hiába az ember ezt gondolná  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #129 Dátum: 2005.06.22 08:27:48 »
Idézetet írta: "robi"

Én is egyetértek, pláne a 110-es tempóval. Azonban technikailag, azaz jogilag, szerintem, következő a helyzet: belső sáv gyorsabb forgalom, külső(k) lassúbb. Ha egy szakaszon a maximális megengedett sebesség 130 Km/h, akkor az már gyors forgalomnak számít, tehát nyugodtan haladhat a belsőben, hisz úgyis maximum megengedettel halad. Innentől felfele bármilyen felháborodás, villogás, stb. értelmetlen. Szerintem aki a maximum megengedettel halad, jogosan használhatja a belső sávot. Aki ennél gyorsabban akar haladni, azt saját szakálán teheti, minden szempontból.


Én úgy tudom, hogy mivel te nem vagy hatóság, és nincsen jogod bárkit is rendre utasítani, ezért nem akadályozhatsz senkit sem abban, hogy haladjon akár 280 km/h val. Saját felelősségére azt csinál, amit akar, te nem akadályozhatod meg ebben.
(Kíváncsi lennék egy ilyen szitura, hogy mit állapítanának meg: ha én a belsőben megyek mondjuk 145-tel és feltart valaki 130-cal. Én feljelentem akadályoztatásomért amit bizonyítani is tudok (tekintsünk el attól, hogy hogyan, vegyük úg, hogy minden kétséget kizáróan tudom bizonyítani, pl. saját, független, hiteles videókkal, stb). Persze válalva azt, hogy engem esetleg megbüntetnek, mert bevallom, hogy mennyivel mentem. Ekkor őt is megbüntetnék, mert bizonyítottan akadályozott szabad haladásomban ????? NA?? :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #130 Dátum: 2005.06.22 08:31:58 »
Nem tudhatod, hogy ki megy mögötted, lehet, hogy épp egy képviselő, akinek ugye vannak jogai.  :x
 :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #131 Dátum: 2005.06.22 08:44:47 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én úgy tudom, hogy mivel te nem vagy hatóság, és nincsen jogod bárkit is rendre utasítani, ezért nem akadályozhatsz senkit sem abban, hogy haladjon akár 280 km/h val.

Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő.
Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #132 Dátum: 2005.06.22 09:02:31 »
Idézetet írta: "whis"
Nem tudhatod, hogy ki megy mögötted, lehet, hogy épp egy képviselő, akinek ugye vannak jogai.  :x
 :D

Akkor villogtassa a megkülönböztető jelzést, meg a képviselői okmányait, különben sima állampolgár :D
Laco 73 :D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #133 Dátum: 2005.06.22 09:07:41 »
A KRESZ kötelező jobbra tartást ír elő, kivéve, ha kialakult a párhuzamos közlekedés (telítődtek a sávok). Az előzés befejeztével kötelesek vagyunk külső sávba húzódni. Én így teszek.
Szerintem nagyon veszélyes a belső sávban a hatóságot játszva "büntetni" a "gyorshajtókat". Ezt bízzuk a rendőrségre és hagyjuk egymást közlekedni, haladni és élni.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #134 Dátum: 2005.06.22 09:14:11 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
A KRESZ kötelező jobbra tartást ír elő, kivéve, ha kialakult a párhuzamos közlekedés (telítődtek a sávok). Az előzés befejeztével kötelesek vagyunk külső sávba húzódni. Én így teszek.
Szerintem nagyon veszélyes a belső sávban a hatóságot játszva "büntetni" a "gyorshajtókat". Ezt bízzuk a rendőrségre és hagyjuk egymást közlekedni, haladni és élni.

Ezzel maximálisan egyetértek. Én is mindig így közlekedek. Sokkal biztonságosabb.