Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754637 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #90 Dátum: 2005.06.18 17:38:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ...

De te ezt – gondolom – viszonylag ritkán csinálod. Viszont többen vannak olyanok, akik csak addig sietnek, míg eléd vághatnak, és ránézésre nem sietnek különösebben sehova.


Na igen , az utóbbiak egyértelműen a "seggfej" kategóriába tartoznak  :twisted: ...

Imádom az ilyen , presztízsre menő pozíció-harcokat  :evil: ... Múltkor viszem vissza a Balatonra a Corsát (kis szürke darab , 94-es , semmi extra) , utazok 110-el . Megelőzök (teljesen szabályosan , nyugisan , indexelve stb) egy 90 körül poroszkáló Polo Classicot , belezsúfolva a kis család , 40 körüli apu-anyu , két nagyobbacska gyerek . Apu egyből vérszemet kap , nehogymá' egy ilyen kis fos Opel megelőzze  :shock: ! Elkezd nyomulni , rámmászik hátulról , életveszélyes közelségben jön mögöttem amíg el nem fogynak a szembejövők , majd diadalmasan megelőz , közben még át is néz nagy büszkén . Na , ezen berágok , adandó alkalommal megpróbálom visszaelőzni . Node ez egy kis 60 lovas Corsa , és apu sem hagyja annyiban , amikor mellé érek (nem előbb !) , hirtelen gyorsítani kezd (ez mellesleg törvénytelen) . Robogunk egymás mellett , 120 , 130 , 140 , 150 . Nincs annyi a kis Opelben , hogy le tudjam nyomni - apu Poloja talán 1.6-os lehet , vagy esetleg még mindig négyesben van (én eleve ötösben kezdtem az előzést) . Ekkor eszembe jut , hogy talán nem kéne a kis Corsát legyilkolni , hadd menjen a köcsög paraszt , ha ettől este jobb lesz neki az ágyban az asszonnyal  :disgusted: ... De ha a Camryvel vagyok , megadtam volna a napi frusztráció-adagját a senkiházinak , ahogy az elő van írva  :axe: !


Erre szoktam, hogy ha ilyen f*szkalappal van dolgom, ráhuzom a kormányt és tuti lelassit mert en elvetemültebb vagyok mint ö és nem akarja összetörni a gépét  :twisted:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #91 Dátum: 2005.06.18 19:50:06 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ...

De te ezt – gondolom – viszonylag ritkán csinálod. Viszont többen vannak olyanok, akik csak addig sietnek, míg eléd vághatnak, és ránézésre nem sietnek különösebben sehova.


Na igen , az utóbbiak egyértelműen a "seggfej" kategóriába tartoznak  :twisted: ...

Imádom az ilyen , presztízsre menő pozíció-harcokat  :evil: ... Múltkor viszem vissza a Balatonra a Corsát (kis szürke darab , 94-es , semmi extra) , utazok 110-el . Megelőzök (teljesen szabályosan , nyugisan , indexelve stb) egy 90 körül poroszkáló Polo Classicot , belezsúfolva a kis család , 40 körüli apu-anyu , két nagyobbacska gyerek . Apu egyből vérszemet kap , nehogymá' egy ilyen kis fos Opel megelőzze  :shock: ! Elkezd nyomulni , rámmászik hátulról , életveszélyes közelségben jön mögöttem amíg el nem fogynak a szembejövők , majd diadalmasan megelőz , közben még át is néz nagy büszkén . Na , ezen berágok , adandó alkalommal megpróbálom visszaelőzni . Node ez egy kis 60 lovas Corsa , és apu sem hagyja annyiban , amikor mellé érek (nem előbb !) , hirtelen gyorsítani kezd (ez mellesleg törvénytelen) . Robogunk egymás mellett , 120 , 130 , 140 , 150 . Nincs annyi a kis Opelben , hogy le tudjam nyomni - apu Poloja talán 1.6-os lehet , vagy esetleg még mindig négyesben van (én eleve ötösben kezdtem az előzést) . Ekkor eszembe jut , hogy talán nem kéne a kis Corsát legyilkolni , hadd menjen a köcsög paraszt , ha ettől este jobb lesz neki az ágyban az asszonnyal  :disgusted: ... De ha a Camryvel vagyok , megadtam volna a napi frusztráció-adagját a senkiházinak , ahogy az elő van írva  :axe: !


"(én eleve ötösben kezdtem az előzést)" sosem előzők 5.-ben, csak ha nagyon nagy  a sebességkülönbség -vagy legalább 170-el megyek. Akkor is visszateszem legalább egy sebességgel, ha teljesen tiszta a szitu. Sose tudod, mekkora f@sszal hoz össze a sors!


Ahogy írtam , ez nem a saját autóm volt . Ismerős leányzó kis 60 lovas Corsája . Saját autómat sem szeretem pörgetéssel mészárolni , idegen kocsit meg végképp nem . Meg aztán , 110-ről eleve általában már ötösben szoktam kezdeni az előzést , a sajátommal is - csak cirka 80-90 alatt szoktam visszatenni négyesbe . Persze , mikor ráébredtem , hogy a baromarcú versenyezni akar , akkor már eszembe jutott , hogy talán vissza kéne tenni - de ekkor már olyan 130 körül jártunk , és egy 160-as végsebességű autót 130-nál nincs szívem visszarakni négyesbe - pláne , ha nem a sajátom  :roll:

Egyébként , mielőtt végképp elvetemültnek minősítenétek , közölném , hogy a múltkor (tesztelési célzattal) 180 fölé nyomtam a Camryt négyesben - 5200-at pörgött ekkor a motor  :shock:  :twisted: ... De aztán vagy 20-30 kilométeren át nem is pörgettem 2000 fölé , és furdalt rendesen a lelkiismeret  [smilie=sm50.gif] ... Még beszéltem is a kocsihoz , mondtam neki , hogy ne haragudjon , amiért így gyepáltam  :crazy: ... Lehet , hogy ez nagyon hülyén hangzik , de bizisten tényleg lelkifurdalásom volt , kábé mintha őrült módon meghajszoltam volna egy hűséges öreg lovat  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #92 Dátum: 2005.06.18 20:26:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ahogy írtam , ez nem a saját autóm volt . Ismerős leányzó kis 60 lovas Corsája . Saját autómat sem szeretem pörgetéssel mészárolni , idegen kocsit meg végképp nem .

Palaczk, ezt a mániákus kocsivédésedet kezdem egy kicsit betegesnek hinni, mint Zénóka spórolási hóbortját :) Azért nem fog a kocsid hamarabb tönkremenni, mert egy teszem azt 100 km-es úton megelőzöl 8-10 autót úgy, hogy 5000-6000-ig kihúzattad... Egy pörgősre épített motor (márpedig a Carina motorja igenis tűri, még ha nem is igényli mindig a pörgetést) nem fog ettől jelentősen hamarabb meghalni...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #93 Dátum: 2005.06.18 20:29:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Még beszéltem is a kocsihoz , mondtam neki , hogy ne haragudjon , amiért így gyepáltam  :crazy: ... Lehet , hogy ez nagyon hülyén hangzik , de bizisten tényleg lelkifurdalásom volt ...

Ezzel én is így szoktam lenni... a kicsike teljes jogú családtag, ne hülyéskedj.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #94 Dátum: 2005.06.18 21:28:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ahogy írtam , ez nem a saját autóm volt . Ismerős leányzó kis 60 lovas Corsája . Saját autómat sem szeretem pörgetéssel mészárolni , idegen kocsit meg végképp nem .

Palaczk, ezt a mániákus kocsivédésedet kezdem egy kicsit betegesnek hinni, mint Zénóka spórolási hóbortját :) Azért nem fog a kocsid hamarabb tönkremenni, mert egy teszem azt 100 km-es úton megelőzöl 8-10 autót úgy, hogy 5000-6000-ig kihúzattad... Egy pörgősre épített motor (márpedig a Carina motorja igenis tűri, még ha nem is igényli mindig a pörgetést) nem fog ettől jelentősen hamarabb meghalni...


Nézd , lehet , hogy nincs igazam abban , hogy ennyire következetesen csinálom ezt . Ezt készséggel elismerem . De ez számomra alapvető dolog , nem hiszem , hogy túl tudnám tenni magam rajta . A motorpörgetés nekem rossz érzés . A saját kocsimmal sem szívesen csinálom , a máséval meg pláne . Ha pedig az ÉN kocsimmal csinálja MÁS , azért rettentően dühös tudok lenni (volt már , hogy üvöltve megállásra és kiszállásra kényszerítettem ilyesmiért a haveromat , mondván , hogy majd a saját autóját tegye tönkre) . Lehet , hogy túldimenzionálom azt a rossz hatást , amit ezzel a motornak okozok , de igazából mindegy , ez van , nem tudok és őszintén szólva nem is akarok ezen változtatni . Azt hiszem , ez még mindig jobb , mint ha meggyőzném magamat róla , hogy az 5-6 ezer nem árt az autónak . Mert árt . Egy 100 km-es úton talán nem , de ha egy ilyen útból van évente 50 és ez így megy évekig , az már egészen biztosan nem mindegy a motornak .

Egyébként egyben biztos lehetsz : én nem megyek lassan (kérdezd csak meg pl. Újferit vagy Hardyt , hogyan mentünk le tavaly tavasszal a siófoki talira ;) ...) . Kifejezetten szeretek pl. 130-140-el , mindenkit megelőzve ledörgetni a Balatonra . De ezt meg tudom oldani úgy , hogy közben a fsz-mérő 99 %-ban nem látja a 3000 fölötti tartományt , a 3500 fölöttit meg végképp nem :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #95 Dátum: 2005.06.18 21:29:03 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Még beszéltem is a kocsihoz , mondtam neki , hogy ne haragudjon , amiért így gyepáltam  :crazy: ... Lehet , hogy ez nagyon hülyén hangzik , de bizisten tényleg lelkifurdalásom volt ...

Ezzel én is így szoktam lenni... a kicsike teljes jogú családtag, ne hülyéskedj.


 :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #96 Dátum: 2005.06.19 09:10:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként egyben biztos lehetsz : én nem megyek lassan (kérdezd csak meg pl. Újferit vagy Hardyt , hogyan mentünk le tavaly tavasszal a siófoki talira ;) ...) . Kifejezetten szeretek pl. 130-140-el , mindenkit megelőzve ledörgetni a Balatonra . De ezt meg tudom oldani úgy , hogy közben a fsz-mérő 99 %-ban nem látja a 3000 fölötti tartományt , a 3500 fölöttit meg végképp nem :)


Tényleg nem mész lassan :lol:
Egyébként én is szeretem nyomni és kint 110-120 a normál tempo ha nem tartanak fel,de igaz sokáig nem szoktak... :D
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #97 Dátum: 2005.06.19 22:52:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"

 Kifejezetten szeretek pl. 130-140-el , mindenkit megelőzve ledörgetni a Balatonra . De ezt meg tudom oldani úgy , hogy közben a fsz-mérő 99 %-ban nem látja a 3000 fölötti tartományt , a 3500 fölöttit meg végképp nem :)


Mióta mennek az emberek ilyen nyugisan a pályán?
Múltkor jöttünk haza a Balcsiról, és a sztrádán nyugis 140 körüli tempóban közlekedtünk. S alig néhány autó elözőtt meg pedig folyamatos volt a forgalom, és azért én meg elözgettem rendesen.
Azt tudom. régen a Golffal stabil 160-volt az utazó sebességünk, és volt nem egyszer, hogy kidudáltak a belsőből.
De volt olyan is, hogy a barátom kétezres turbos Cromájával 180-as tempónál villogtak ki a belsőből.
Most teljesen le voltam döbbenve, hogy ennyire nem zavartam senkit.

Ja és még valami.
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #98 Dátum: 2005.06.20 01:47:33 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Palaczk"

 Kifejezetten szeretek pl. 130-140-el , mindenkit megelőzve ledörgetni a Balatonra . De ezt meg tudom oldani úgy , hogy közben a fsz-mérő 99 %-ban nem látja a 3000 fölötti tartományt , a 3500 fölöttit meg végképp nem :)


Mióta mennek az emberek ilyen nyugisan a pályán?
Múltkor jöttünk haza a Balcsiról, és a sztrádán nyugis 140 körüli tempóban közlekedtünk. S alig néhány autó elözőtt meg pedig folyamatos volt a forgalom, és azért én meg elözgettem rendesen.
Azt tudom. régen a Golffal stabil 160-volt az utazó sebességünk, és volt nem egyszer, hogy kidudáltak a belsőből.
De volt olyan is, hogy a barátom kétezres turbos Cromájával 180-as tempónál villogtak ki a belsőből.
Most teljesen le voltam döbbenve, hogy ennyire nem zavartam senkit.

Ja és még valami.
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o


Pálya  :o ? Szép lenne , ha Pécs és a Balaton között autópálya lenne  :roll: ... Országútról beszéltem . Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód . Kaposvártól mellékút . Ezen az útvonalon a 130-140 általában elég ahhoz , hogy engem ne előzzenek , pláne hétvégén  :)

Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ? Mert én pont hogy azt szoktam észrevenni ezeken a balatoni túrákon , hogy már 110-el menni is elég ahhoz , hogy 10-ből 8 autó lassabb legyen nálam . Mondjuk az tény , hogy pl. hétköznap a 6-os úton más a helyzet , ott valóban igen kevesen mennek 90-el , sőt a 130-140 sem elég ahhoz , hogy időről időre ne előzzön meg valaki :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #99 Dátum: 2005.06.20 02:07:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ?

Nem tudom, hogy ő hogy érti, de az a tapasztalatom, hogyha az ember a megengedett sebességet ésszerű mértékben túllépve - értsd: ne legyen belőle fotó - halad, akkor kb. 3x annyian előzik meg, mint amennyit maga megelőz. :!:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #100 Dátum: 2005.06.20 08:25:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ?

Nem tudom, hogy ő hogy érti, de az a tapasztalatom, hogyha az ember a megengedett sebességet ésszerű mértékben túllépve - értsd: ne legyen belőle fotó - halad, akkor kb. 3x annyian előzik meg, mint amennyit maga megelőz. :!:


Országúton 110-120 között autózok, nagyon kevesen szoktak megelőzni
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #101 Dátum: 2005.06.20 08:39:44 »
Mélységesen tisztelem Palaczk kocsibabusgatási "dilijét". Én is szoktam beszélgetni a verdához, amikor a Carinát eladtam, bizony még egy könycsepp is kicsordult. De nem szégyellem.  Én (is) úgy tekintek a verdára, mint egy olyan dologra (és itt direkt nem tárgyat írtam), aminek meg kell adni a tiszteletet, a gondoskodást azért, hogy sose hagyjon cserben.

Régi, azóta már sajnos meghalt, öreg mesterem mondogatta mindíg, hogy "Úgy vigyázz és becsüld meg  a verdádat fiam, hogy ez még akkor kitart melled, amikor az asszony már régen otthagyott!"  Pedig akkor még Trabim volt, Skoda S-100-on tanultam a szakmát, és egy VAZ-2101-est, illetve egy Nysa 522 vt.-t hajtottam munkában.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #102 Dátum: 2005.06.20 10:46:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:
Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni.

Majd ha találkozol ilyen szituval: ha telefonál a feleséged, hogy megindult a szülés, ha közeli rokonodat beviszik a kórházba élet-halál közti állapotban, stb. akkor lehet, hogy mást fogsz gondolni.


1 ilyen (nagyon szomorú) esetem nekem is volt, még a régi kis Fiatommal. Mellettem lett rosszul a barátnőm apukája, de mire a mentőállomásra értünk már nem tudtak segíteni rajta :cry:
"Kicsit" én is máshogyan vezettem akkor, mint egyébként....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #103 Dátum: 2005.06.20 11:42:55 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ?
Nem tudom, hogy ő hogy érti, de az a tapasztalatom, hogyha az ember a megengedett sebességet ésszerű mértékben túllépve - értsd: ne legyen belőle fotó - halad, akkor kb. 3x annyian előzik meg, mint amennyit maga megelőz. :!:
Országúton 110-120 között autózok, nagyon kevesen szoktak megelőzni

Jó neked, merre szoktál járni, hogy ezt tapasztalod? Csak nem 3jegyű utakon?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #104 Dátum: 2005.06.20 16:24:27 »
Régebben én is gyorsabban vezettem, főleg városban és országúton. Az utóbbin 130-140 volt a normál. Azóta sokat "lassultam", csak pályán szoktam tolni neki. Viszont a kisteherek (Vito, Transit, Transporter, Master, Ducato stb) simán kivillantanak 150-nél a belső sávban  :roll: Monjuk olyan is volt, hogy Polgárig csak egy Merdzsó és egy Bömös előzött meg  :wink:
Országúton 100-110 körül haladok. Viszont elég sokan mennek 75-80-nal, ami elég ahhoz, hogy sok embert felidegesítsenek mondjuk egy szombat vagy vasárnap délutáni közepes forgalomban.
Van sok köcsög is, aki megy mondjuk 95-tel, sokáig megyek mögötte, mert nem lehet előzni, majd amikor előzésbe kezdek, akkor odalép neki. A múltkor is vissza kellett mennem egy ilyen mögé erős fékezés közepette, mert ötödikben kezdtem előzni és nem számítottam arra, hogy bunkó lesz.   :evil:  Aztán mikor elment a szembejövő toltam egy hármast és agyő.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety