Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2753960 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #75 Dátum: 2005.06.17 01:45:28 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "Palaczk"

És hogy miért van csak hét percem ? Hát mert véletlenül elaludtam , lenyomtam a vekkert és visszaaludtam ... Indulás előtt két perccel rámjött a hasmenés ... Egy barom elparkolta a garázsajtót , és percekig tartott , míg előkerült ... Épp indulni akartam , amikor fontos hívást kaptam a telefonomon ... Valamelyik családtagom megkért , hogy várjak két percet és vigyem már be őt is a városba ...
:


Hát igen....
Mindez érthető, de így kezdődik sok baleset előzményeinek a leírása is.....
Szerintem nem éri meg (Neked sem és a közlekedő embertársaknak sem).


Elvben igazad van . Elvben én is tudom , hogy ez így nem kóser . A gyakorlatban viszont így működik , nekem meg még számtalan más embernek is - mellesleg a pofátlan rohanás nem egyenlő a balesetveszélyes rohanással , lehet a nyomulást úgy is művelni , hogy az ne veszélyeztessen másokat (és engem sem) . A kanyarodósávból legyorsulós manővert pl. sosem hagyom odáig fajulni , hogy kormányráhúzásra , vészfékezésre meg hasonló "nyalánkságokra" legyen szükség . Ha látom , hogy a legyorsulandó az Istennek sem enged , inkább én fékezek .

Tisztában vagyok vele , hogy ez az egész helytelen , és erkölcsileg is elítélhető . De amikor ott ülök az autóban és oda KELL érnem , akkor ez nem érdekel . Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:

Az egész leírásával a célom nem a hasonló viselkedés mentegetése , hanem inkább a lelki háttér megvilágítása volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #76 Dátum: 2005.06.17 07:38:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az egész leírásával a célom nem a hasonló viselkedés mentegetése , hanem inkább a lelki háttér megvilágítása volt .

Na ezt magyarázd majd a biztos úrnak!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #77 Dátum: 2005.06.17 09:45:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:

Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni. Valahogy szégyellném a képemet, meg -lehet, hogy hülyén hangzik- ezáltal egy kicsit a Toyotát is lejáratnám, mert a többi közlekedőben csak az marad meg, hogy egy barom Toyotás mit csinált má' megint.
Ráadásul a városban tudomásom szerint csak 1 db 5ajtós ezüstszínű Carina van, így nem akarom, hogy mondjuk egy korábbi sérelem miatt v.ki valami csúnyaságot kövessen el velem vagy a kocsimmal.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #78 Dátum: 2005.06.17 10:02:20 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:

Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni. Valahogy szégyellném a képemet, meg -lehet, hogy hülyén hangzik- ezáltal egy kicsit a Toyotát is lejáratnám, mert a többi közlekedőben csak az marad meg, hogy egy barom Toyotás mit csinált má' megint.
Ráadásul a városban tudomásom szerint csak 1 db 5ajtós ezüstszínű Carina van, így nem akarom, hogy mondjuk egy korábbi sérelem miatt v.ki valami csúnyaságot kövessen el velem vagy a kocsimmal.


Ezért jo hogy le van foliazva és nem mernek  dudalni se, mert nem látják, hogy ki ül a kocsiba :P
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #79 Dátum: 2005.06.17 11:33:04 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:
Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni.

Majd ha találkozol ilyen szituval: ha telefonál a feleséged, hogy megindult a szülés, ha közeli rokonodat beviszik a kórházba élet-halál közti állapotban, stb. akkor lehet, hogy mást fogsz gondolni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #80 Dátum: 2005.06.17 11:34:44 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:
Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni.

Majd ha találkozol ilyen szituval: ha telefonál a feleséged, hogy megindult a szülés, ha közeli rokonodat beviszik a kórházba élet-halál közti állapotban, stb. akkor lehet, hogy mást fogsz gondolni.

Az ilyen szituk természetesen vanak. Nade ha valakinek minden nap így kezdődik, akkor ott máshol van a baj...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #81 Dátum: 2005.06.17 11:38:21 »
Idézetet írta: "robi"
Az ilyen szituk természetesen vanak. Nade ha valakinek minden nap így kezdődik, akkor ott máshol van a baj...

Az biztos. Az ilyennek nem kéne jogsit adni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #82 Dátum: 2005.06.17 13:43:56 »
Osztom Palaczk véleményét. Ha sietnem kell, akkor magasról leszarom, hogy hogyan előzöm meg a negyvenező kalapos ütemű Wartburgos dioptriavadászt, balról, vagy jobbról, a lényeg az, hogy ne zavarjak másokat, és én meg haladjak. Ugyanezen oknál fogva, ha látok valakit, aki sietősre veszi a figurát, inkább elengedem, egyrészt mert siet, másrészt azért, hogy legyen rajtam túl és ne engem törjön össze, mert szemből jönnek.

Az autópályán sem azt vizslatom, hogy ki mennyivel megy, csak azt, hogy a hátam mögött van-e gyorsabb. Ha jön, akkor nem mászok ki elé, hogy lassítania kelljen. Azt ugyanis nagyon bírom, amikor a belsőbe tolom neki, hogy haladjak, oszt valami egynégyes *vitéz ( a csillag helyén tetszőleges márka állhat) kicsap kilóval a kamion mögül ötödikben, én meg leőszülök, mire megelőzi, illetve azon izgulok, hogy ne toljam meg, mert azt nem kalkulálja bele, hogy mások gyorsabban is lehetnek, mint az ő überkocsija.......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #83 Dátum: 2005.06.17 13:55:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Osztom Palaczk véleményét. Ha sietnem kell, akkor magasról leszarom, hogy hogyan előzöm meg a negyvenező kalapos ütemű Wartburgos dioptriavadászt, balról, vagy jobbról, a lényeg az, hogy ne zavarjak másokat, és én meg haladjak. Ugyanezen oknál fogva, ha látok valakit, aki sietősre veszi a figurát, inkább elengedem, egyrészt mert siet, másrészt azért, hogy legyen rajtam túl és ne engem törjön össze, mert szemből jönnek.

Az autópályán sem azt vizslatom, hogy ki mennyivel megy, csak azt, hogy a hátam mögött van-e gyorsabb. Ha jön, akkor nem mászok ki elé, hogy lassítania kelljen. Azt ugyanis nagyon bírom, amikor a belsőbe tolom neki, hogy haladjak, oszt valami egynégyes *vitéz ( a csillag helyén tetszőleges márka állhat) kicsap kilóval a kamion mögül ötödikben, én meg leőszülök, mire megelőzi, illetve azon izgulok, hogy ne toljam meg, mert azt nem kalkulálja bele, hogy mások gyorsabban is lehetnek, mint az ő überkocsija.......


Szívemből szoltaltatok. Ha sietni kell sietni kell. Nem erdekelnek masok, sem a sebessegkorlatozo tábla (de azért fél szemem a radarokat pásztázza :) ) Mást meg elvből is elengedek ha gyorsabb nálam mert én is elvárom, hogy előzékenyebbek legyenek ha menni szeretnek...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #84 Dátum: 2005.06.17 23:03:55 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az egész leírásával a célom nem a hasonló viselkedés mentegetése , hanem inkább a lelki háttér megvilágítása volt .

Na ezt magyarázd majd a biztos úrnak!


Nem magyarázom . Ha elkapnak egy ilyen manőverért a zsernyákok , és ***nak , az jogos lesz a részükről . Nem mondtam én , hogy helyesnek tartom ezt a viselkedést . Csak azt mondtam , hogy az ember mégis megcsinálja , ha rohan - én legalábbis megcsinálom  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #85 Dátum: 2005.06.17 23:08:31 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:

Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni. Valahogy szégyellném a képemet, meg -lehet, hogy hülyén hangzik- ezáltal egy kicsit a Toyotát is lejáratnám, mert a többi közlekedőben csak az marad meg, hogy egy barom Toyotás mit csinált má' megint.
Ráadásul a városban tudomásom szerint csak 1 db 5ajtós ezüstszínű Carina van, így nem akarom, hogy mondjuk egy korábbi sérelem miatt v.ki valami csúnyaságot kövessen el velem vagy a kocsimmal.


Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ... Keljek föl korábban ? Kóstoljon bele az éjszakás melóba meg a 24 órázásba , aki ezt mondja , és utána majd egyeztetünk  :roll:

Szóval : néha közben (meg utána) nekem is ég a pofám , de ez nem tart vissza . Ahogy említettem , arra azért vigyázok , hogy ne legyen baj . Tehát ezt nem úgy kell elképzelni , hogy futom az ámokot , és mások odafigyelésén meg reflexein múlik csak , hogy nincs csatt ;) ... Márcsak azért is , mert ilyen Camry is csak egy van Pécsett , ergo nem szeretnék úgy istenigazából magamra haragítani senkit sem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #86 Dátum: 2005.06.17 23:13:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor csak arra vigyázok , hogy ne legyen csatt , de leszarom , hogy dudálnak , villogtatnak , felháborodnak stb stb  :roll:
Valahogy engem nem visz rá a lélek ilyet csinálni.

Majd ha találkozol ilyen szituval: ha telefonál a feleséged, hogy megindult a szülés, ha közeli rokonodat beviszik a kórházba élet-halál közti állapotban, stb. akkor lehet, hogy mást fogsz gondolni.


Ja , amit ILYENKOR csinálok , az kicsit más  :roll: ... Reflektor és vészvillogó be , duda gyakorlatilag folyamatosan , és ilyenkor nincs semmi - se stoptábla , se piros , se egyirányú utca . Igazi vészhelyzetben megyek , ahogy és ahol tudok , és ezt tényleg szó szerint kell érteni . Szerencsére eddigi életemben csak három ilyen alkalom volt , és nagyon-nagyon remélem , hogy egyhamar nem is lesz több  [smilie=sm45.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #87 Dátum: 2005.06.17 23:20:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ...

De te ezt – gondolom – viszonylag ritkán csinálod. Viszont többen vannak olyanok, akik csak addig sietnek, míg eléd vághatnak, és ránézésre nem sietnek különösebben sehova.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #88 Dátum: 2005.06.18 14:23:02 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ...

De te ezt – gondolom – viszonylag ritkán csinálod. Viszont többen vannak olyanok, akik csak addig sietnek, míg eléd vághatnak, és ránézésre nem sietnek különösebben sehova.


Na igen , az utóbbiak egyértelműen a "seggfej" kategóriába tartoznak  :twisted: ...

Imádom az ilyen , presztízsre menő pozíció-harcokat  :evil: ... Múltkor viszem vissza a Balatonra a Corsát (kis szürke darab , 94-es , semmi extra) , utazok 110-el . Megelőzök (teljesen szabályosan , nyugisan , indexelve stb) egy 90 körül poroszkáló Polo Classicot , belezsúfolva a kis család , 40 körüli apu-anyu , két nagyobbacska gyerek . Apu egyből vérszemet kap , nehogymá' egy ilyen kis fos Opel megelőzze  :shock: ! Elkezd nyomulni , rámmászik hátulról , életveszélyes közelségben jön mögöttem amíg el nem fogynak a szembejövők , majd diadalmasan megelőz , közben még át is néz nagy büszkén . Na , ezen berágok , adandó alkalommal megpróbálom visszaelőzni . Node ez egy kis 60 lovas Corsa , és apu sem hagyja annyiban , amikor mellé érek (nem előbb !) , hirtelen gyorsítani kezd (ez mellesleg törvénytelen) . Robogunk egymás mellett , 120 , 130 , 140 , 150 . Nincs annyi a kis Opelben , hogy le tudjam nyomni - apu Poloja talán 1.6-os lehet , vagy esetleg még mindig négyesben van (én eleve ötösben kezdtem az előzést) . Ekkor eszembe jut , hogy talán nem kéne a kis Corsát legyilkolni , hadd menjen a köcsög paraszt , ha ettől este jobb lesz neki az ágyban az asszonnyal  :disgusted: ... De ha a Camryvel vagyok , megadtam volna a napi frusztráció-adagját a senkiházinak , ahogy az elő van írva  :axe: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #89 Dátum: 2005.06.18 14:31:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igazad van , nem vagyok én sem büszke az ilyen akcióimra , nehogy azt hidd  :!: ... De ha mondjuk néhány késés után kirúgna a főnököm , arra még kevésbé lennék büszke  :shock: ...

De te ezt – gondolom – viszonylag ritkán csinálod. Viszont többen vannak olyanok, akik csak addig sietnek, míg eléd vághatnak, és ránézésre nem sietnek különösebben sehova.


Na igen , az utóbbiak egyértelműen a "seggfej" kategóriába tartoznak  :twisted: ...

Imádom az ilyen , presztízsre menő pozíció-harcokat  :evil: ... Múltkor viszem vissza a Balatonra a Corsát (kis szürke darab , 94-es , semmi extra) , utazok 110-el . Megelőzök (teljesen szabályosan , nyugisan , indexelve stb) egy 90 körül poroszkáló Polo Classicot , belezsúfolva a kis család , 40 körüli apu-anyu , két nagyobbacska gyerek . Apu egyből vérszemet kap , nehogymá' egy ilyen kis fos Opel megelőzze  :shock: ! Elkezd nyomulni , rámmászik hátulról , életveszélyes közelségben jön mögöttem amíg el nem fogynak a szembejövők , majd diadalmasan megelőz , közben még át is néz nagy büszkén . Na , ezen berágok , adandó alkalommal megpróbálom visszaelőzni . Node ez egy kis 60 lovas Corsa , és apu sem hagyja annyiban , amikor mellé érek (nem előbb !) , hirtelen gyorsítani kezd (ez mellesleg törvénytelen) . Robogunk egymás mellett , 120 , 130 , 140 , 150 . Nincs annyi a kis Opelben , hogy le tudjam nyomni - apu Poloja talán 1.6-os lehet , vagy esetleg még mindig négyesben van (én eleve ötösben kezdtem az előzést) . Ekkor eszembe jut , hogy talán nem kéne a kis Corsát legyilkolni , hadd menjen a köcsög paraszt , ha ettől este jobb lesz neki az ágyban az asszonnyal  :disgusted: ... De ha a Camryvel vagyok , megadtam volna a napi frusztráció-adagját a senkiházinak , ahogy az elő van írva  :axe: !


"(én eleve ötösben kezdtem az előzést)" sosem előzők 5.-ben, csak ha nagyon nagy  a sebességkülönbség -vagy legalább 170-el megyek. Akkor is visszateszem legalább egy sebességgel, ha teljesen tiszta a szitu. Sose tudod, mekkora f@sszal hoz össze a sors!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!