Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754641 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #60 Dátum: 2005.06.14 23:11:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "molnarl"
... az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
A nők ismerik! Legalább is a belsőt. Abban szoktak sminket igazítani. :twisted:


Bocsi, tényleg. Főleg vezetés közben. Tisztelet a kivételnek.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #61 Dátum: 2005.06.15 10:57:19 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "molnarl"
... az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
A nők ismerik! Legalább is a belsőt. Abban szoktak sminket igazítani. :twisted:


Ja , egyik kezükben a rúzs, a másikban a mobiltelefon.   :lol:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #62 Dátum: 2005.06.15 15:10:11 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Idézetet írta: "leszilaci"


amitől még elszáll az agyam, amikor jobbról akar kielőzni a barom!
általában a XI. ker. tétényi út-etele út saroknál az etele tér felé akarnak legyorsulni a lámpánál: van rá kb 70-90métere, mert a parkoló autók miatt megszünik a sávja. nem szokott sikerülni nekik.
DE itt is volt már, hogy befékeztem, és elkaptam a kormányt, mert a szemétláda opelvektrás mitcsinál?rámhúzza a kormányt, és a felezőn továbbmegy :roll:
tudom, hogy 2 sávos úton elfér egymás mellett 3 autó, de azért 80-as tempónál, kátyús úton :oops:


Arrafelé elég sűrűn szoktam járni, és bizony én is ha lehet a jobboldali sávba sorolok be. Mégpedig azért, mert a baloldaliból balra is kanyarodnak, a zöld pedig igen rövid. A jobboldali meg egyenesen megy. Persze nyomni kell neki csöppet, meg indexelni, de szerintem meg lehet kultúráltan oldani. :wink:


Itt én is beállok a jobboldali sávba. Nem nyomom neki. Megvárom mig elmennek, aztán szépen besorolok, így is legalább egy lámpával hamarabb érek át. Persze, ha a baloldali sávban is átférek egy lámpával, akkor maradok ott.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #63 Dátum: 2005.06.15 15:27:33 »
Amúgy én is az elsőre szavaztam. Az esetek többségében melettem van a feleségem – akusztikus gyorshajtás jelző :wink: – és a gyerek is. Amikor néha egyedül megyek, akkor azért előfordul, hogy nem tartom a kreszt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #64 Dátum: 2005.06.15 15:31:34 »
Idézetet írta: "afekete"
akusztikus gyorshajtás jelző

Ez nagyon jó!
Egyébként amikor nálunk is a zasszony vezet, és ülök mellette, folyton nyomom a gázt...

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #65 Dátum: 2005.06.15 15:54:13 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "molnarl"
... az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
A nők ismerik! Legalább is a belsőt. Abban szoktak sminket igazítani. :twisted:


Ja , egyik kezükben a rúzs, a másikban a mobiltelefon.   :lol:
Én fagyi/mobiltelefonnal láttam a volt Bástya mozi előtti kanyarban! :shock:
Mondjuk,nálunk az asszony sokkal gyorsabban vezet mint én...
hja,a majdnem zsírúj 1.4-es Oktáviát lehet nyomni!

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #66 Dátum: 2005.06.15 22:45:32 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "molnarl"
... az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
A nők ismerik! Legalább is a belsőt. Abban szoktak sminket igazítani. :twisted:


Ja , egyik kezükben a rúzs, a másikban a mobiltelefon.   :lol:


Mennyire viccesek vagytok fiúk. :lol:
Kifelejtettétek a sorból az autóban borotválkozó, vagy az orrszörzetüket igazgató férfiakat. Ők legalább annyira használják a belső tükröt, mint a sminkelő nők. :D
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #67 Dátum: 2005.06.15 22:52:19 »
Idézetet írta: "robi"
Az ötlet onnan jött, hogy a tegnap rettenetesen pipa lettem, amikor a Deákon egy marha majdnem rámjött.
Tudjátok, a Deákrol az Asztória felé szakaszon, egy adott pillanatban 4 sáv van, 2 balra, 2 egyensen. Én a bal oldali egyenesben. A jobb oldali balra kanyarodó sávban meg rakás autó be akar tolakodni az egyenesbe.
Általában nem szoktam haragudni ezekre, mert vagy nem ismerve a helyet nem vették észre időben hogy a sáv letér, vagy mittudomén. De akkor legyen szívesés VÁRJON TÜRELMESEN, míg úgy alakul, hogy be tud férni. Én szívesen beengedem a sorban, ha látom hogy nem pofátlankodik.
Na de visszatérve a tegnapihoz, egy barom kisbuszos eldöntötte, hogy márpedig minden áron elibem fog bemeni. És erősen erőszakolja magát elibem. 300 lett a vérnyomásom, mikor láttam hogy 10 centire áll az orromtól, és még nyomogatja a gázt. Na aszontam kapd be, azért se engedlek.

Szerintem ez a *** nem úgy nézett ki, mint aki eltévedett. Direkt előre mászott, mint annyian, hogy kikerülje a dugót. Ez asztán a pofátlanság. Tessék szépen sorba állni, mint mindannyiunk. Ha meg sietünk, induljunk korábban, vagy más útvonalon. Mi lenne, ha mindenki ezt művelne?


Eszerint dühből hoztad létre ezt a topikot . Így már érthető ;) ... Ugyanis ez a két kategória a két végletet képviseli , szerintem az autósok nagy többsége nem sorolható határozottan sem az egyik , sem a másik kategóriába . Vannak persze tiszta esetek , de kevesen .

Én pl. ebből a kettőből kénytelen lennék az agresszívat választani , mert a két , rám nézve valótlan állítás közül ez a kevésbé valótlan  :roll: ... De ettől még nem igaz , hogy én definitíve ebbe a kategóriába tartoznék .

Szerintem legalább kb. öt kategóriára lenne szükség , ami már lefedné az autósok nagy többségét úgy , hogy tényleg rájuk is illjen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #68 Dátum: 2005.06.15 23:01:31 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Kölcsönös tisztelet megvan, föleg a toyotásokkal szemben.


Ne vedd személyeskedésnek , de ez pl. egy olyan hozzáállás , amit én nem tartok szerencsésnek . Hogyaszondja vagyok én az utcai forgalomban , aztán vannak az ENYÉIM , meg vannak a MÁSOK , és a kettőnek természetesen külön bánásmód jár  :roll: ... Lehet erre látni ezer példát , csinálják a taxisok , kamionosok , buszosok - és hab a tortán , hogy még az egyes márkákhoz tartozók is  :? ... Ugyan már ... Most akkor vagy udvarias az ember időnként , vagy nem  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #69 Dátum: 2005.06.15 23:16:15 »
Látom , sokak szemében főbenjáró bűn a jobbra kanyarodó sávból lámpánál legyorsulós-egyenesen menős manőver  :roll: ... Nos , megvallom , van itt Pécsett egy kereszteződés , gyakori útvonalam , ahol én ezt napi rendszerességgel csinálom  :? (pécsieknek : az alagút alsó végénél) ... Hogy miért ? Mert sietek , és ha a sorban van néhány bénabéla , IFA , Multicar , tanulóvezető stb (többnyire van...) , akkor nem érek át a lámpán időben ahhoz , hogy a KÖVETKEZŐ lámpánál még elérjem a zöldet , márpedig ha ott pirosat kapok , akkor borul az egész menetidő ... Bevallom , amikor van rá hét percem , hogy beérjek időben a munkahelyre , akkor bizony leszarom , hogy kit és mennyire frusztrálok le a lámpánál  :oops: ...

És hogy miért van csak hét percem ? Hát mert véletlenül elaludtam , lenyomtam a vekkert és visszaaludtam ... Indulás előtt két perccel rámjött a hasmenés ... Egy barom elparkolta a garázsajtót , és percekig tartott , míg előkerült ... Épp indulni akartam , amikor fontos hívást kaptam a telefonomon ... Valamelyik családtagom megkért , hogy várjak két percet és vigyem már be őt is a városba ...

Tetszik érteni , hogy mit akarok mondani  :?:  :idea:  :wink:

Annak , aki nyaktörő módon rohan , lehet rá ezer oka , és lehet , hogy tényleg fontos , hogy 1.5 perccel korábban érjen oda , ahova tart . Ezzel nem akarom az összes száguldozót felmenteni , mert nyilván rengeteg köztük a valódi seggfej - de az önjelölt seriffeket is nagyon tudom utálni , akik látják , hogy próbálok rohanni , és első reflexből mindenáron akadályozni próbálnak , valamiféle igazságosztó szerepét öltve magukra  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #70 Dátum: 2005.06.15 23:20:19 »
Idézetet írta: "Csacsa"
A másodikra szavaztam,de nem teljesen illik rám!Nagyon nyugodt vagyok,nehezen lehet kihozni a sodromból,dudát 1x-2x használtam még csak eddig,de akkor már tényleg durva helyzet volt!
Ma ez történt velem:Jöttem haza Egerből Jászberénybe.Dormánd és Tenk között mentem 120-szal,ment előttem egy II-es Golf,lalassítottam,mert jöttek szemből, a Golf indexelt jobbra,mondom minek indexel,nemtom megelőzni,mert jönnek szemből!Szabad lett a szemközti sáv,na előzhetek.Erre mit csinált??Hirtelen index balra,és lekanyarodott balra egy bekötő útra!Még jó,h mégsem álltam ki előzni!Normálatlan,azt sem tudja,h merre kell kapcsolni az indexet!Ezek olyan alapvető problémák,hiányosságok,h fel nem merem fogni,h kaptak az ilyen emberek jogosítványt!
bocsi,h hosszú lett


Ez a Golfos az a fajta sofőr lehetett , aki bizonyos helyzetekben képes teljesen megfeledkezni arról , hogy mások is lehetnek az úton . Összezavarodik , és gyakorlatilag megvakul . Nagyon veszélyes ez a fajzat , és elég sok van belőle  :shock: ... Ők ugyanazok , akik időnként elfelejtenek sebességet váltani , világítást bekapcsolni vagy éppen ködfényszórót kikapcsolni , ablaktörlőzni stb ... Számukra az autóvezetés csak szükséges rossz . Mellesleg megjegyzem , ezek egyébként többnyire lassan , óvatosan közlekedő emberek  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #71 Dátum: 2005.06.15 23:33:04 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy vezetünk, ahogy élünk

 Az általunk megkérdezettek többsége a helyzetet elég negatívan ítéli meg, a városban keveset járó vidékiek, és főleg a külföldiek a budapesti közlekedést messze elkerülik, ha lehet. A másik oldal véleményét egy taxis fogalmazta meg talán legtalálóbban: szerinte semmi baj a közlekedési morállal, aki kellően ügyes, az gyorsan haladhat majdnem bármilyen szituációban, aki meg nem, az tartsa be a szabályokat és megérdemli, hogy rostokoljon a dugókban.

Szerintem az, hogy aki kellően ügyes jelzőt használta, nem állja meg teljesen a helyét. Mert az ügyes helyett inkább a tapasztalat számít, és legfőképpen a helyismeret
Teszemazt, aki ismeri Bp-nek pár kerületét, és fickándozik a keresztutcákban, a szökőutakon, az ha elkerül egy másik nagyvárosba, lehet, hogy Ő is bambán fog a főúton a dugóban állni az első pár napban!


Én nem tartom magamat különösebben béna vagy beszari sofőrnek , de amikor BP-en kell vezetnem , azt mindig úgy élem meg , mint egy harci bevetést . Máshogy nem is lehet , ha haladni akarok a forgalommal  :roll: ... Sokkal gyorsabb döntések kellenek , sokkal többfelé kell egyidejűleg figyelni , sokkal vadabb dolgokra lehet számítani a többi közlekedő részéről , muszáj pofátlannak lenni és persze eszeveszetten nyomni kell a gázt  :x  ... Borzalmas , ami ott van ! Vezettem már pl. Párizsban is , az is nagyon zűrös volt , mégsem éreztem azt a görcsös agressziót , ami a pesti forgalmat áthatja  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #72 Dátum: 2005.06.16 09:19:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy vezetünk, ahogy élünk

 Az általunk megkérdezettek többsége a helyzetet elég negatívan ítéli meg, a városban keveset járó vidékiek, és főleg a külföldiek a budapesti közlekedést messze elkerülik, ha lehet. A másik oldal véleményét egy taxis fogalmazta meg talán legtalálóbban: szerinte semmi baj a közlekedési morállal, aki kellően ügyes, az gyorsan haladhat majdnem bármilyen szituációban, aki meg nem, az tartsa be a szabályokat és megérdemli, hogy rostokoljon a dugókban.

Szerintem az, hogy aki kellően ügyes jelzőt használta, nem állja meg teljesen a helyét. Mert az ügyes helyett inkább a tapasztalat számít, és legfőképpen a helyismeret
Teszemazt, aki ismeri Bp-nek pár kerületét, és fickándozik a keresztutcákban, a szökőutakon, az ha elkerül egy másik nagyvárosba, lehet, hogy Ő is bambán fog a főúton a dugóban állni az első pár napban!


Én nem tartom magamat különösebben béna vagy beszari sofőrnek , de amikor BP-en kell vezetnem , azt mindig úgy élem meg , mint egy harci bevetést . Máshogy nem is lehet , ha haladni akarok a forgalommal  :roll: ... Sokkal gyorsabb döntések kellenek , sokkal többfelé kell egyidejűleg figyelni , sokkal vadabb dolgokra lehet számítani a többi közlekedő részéről , muszáj pofátlannak lenni és persze eszeveszetten nyomni kell a gázt  :x  ... Borzalmas , ami ott van ! Vezettem már pl. Párizsban is , az is nagyon zűrös volt , mégsem éreztem azt a görcsös agressziót , ami a pesti forgalmat áthatja  :?


Én kimondottan szeretek Pesten vezetni, ha persze halad a nép és nem dugo van.  Idö utan teljesen természetessé válik, hogy ezer fele kell figyelni, mindenki tolakszik, pofatlan, dudal.... nem lenne Bp ha ezek nem lennének :D:D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #73 Dátum: 2005.06.16 13:07:24 »
Taxis témához csak egy apró adalék.
Tegnap hajnali 1-kor hazafelé tartok a Mogyoródin elöttem egy taxis, átmegyünk a vasút alatt, van egy kis S kanyar Zugló felé. (aki nem ismerné annak irom csak.)
Láttom taxis fékezz, mondom biztos túl gyorsan ment, megyek a nyugis 50-es tempómbam, s egyszer csak túl közel kerültem a drága taxishoz, enyhe vészfék, majd enyhe anyázás következett, hogy az index-et vajh miért nem lehet kirakni, mert drága barátunk jobbra dobta magát a Mexikói folytatására.
Éjjel 1-kor ketten voltunk az úton, mégis majdnem sikerült összetörni magunkat, mert a drága taxisunk az indexet csak diszítő elemként ismeri a kocsijában. :evil:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #74 Dátum: 2005.06.16 14:44:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"

És hogy miért van csak hét percem ? Hát mert véletlenül elaludtam , lenyomtam a vekkert és visszaaludtam ... Indulás előtt két perccel rámjött a hasmenés ... Egy barom elparkolta a garázsajtót , és percekig tartott , míg előkerült ... Épp indulni akartam , amikor fontos hívást kaptam a telefonomon ... Valamelyik családtagom megkért , hogy várjak két percet és vigyem már be őt is a városba ...
:


Hát igen....
Mindez érthető, de így kezdődik sok baleset előzményeinek a leírása is.....
Szerintem nem éri meg (Neked sem és a közlekedő embertársaknak sem).
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!