Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754201 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #45 Dátum: 2005.06.13 10:17:17 »
Én is megjelölhettem volna az agresszív vezetési stílust és nyugodtat is.
Napi kétszer 40km-em minimum megvan, azt szoktam mondani, hogy ha az első 5km-en nem fogok ki pár lassú autót, illetve valamin nem akadok ki, akkor nyugodtan teszem meg az utat. Sajna, az esetek többségében minden van egy, aki nem ismeri az indexet, 90helyett is csak 50-nel megy, ilyenkor szoktam gyorsan előzni, onnantól kezdve nem veszem le a lábam a gázpedálról. :oops:
Azon főleg kiakadok, ha pont előttem nyitják ki a kocsiajtót úgy, hogy majdnem elviszem, illetve a biciklis pont előttem ugrik le a bicikliről az út közepe felé.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #46 Dátum: 2005.06.13 10:22:40 »
Idézetet írta: "molnarl"
Én is megjelölhettem volna az agresszív vezetési stílust és nyugodtat is.
Napi kétszer 40km-em minimum megvan, azt szoktam mondani, hogy ha az első 5km-en nem fogok ki pár lassú autót, illetve valamin nem akadok ki, akkor nyugodtan teszem meg az utat. Sajna, az esetek többségében minden van egy, aki nem ismeri az indexet, 90helyett is csak 50-nel megy, ilyenkor szoktam gyorsan előzni, onnantól kezdve nem veszem le a lábam a gázpedálról. :oops:
Azon főleg kiakadok, ha pont előttem nyitják ki a kocsiajtót úgy, hogy majdnem elviszem, illetve a biciklis pont előttem ugrik le a bicikliről az út közepe felé.
Akkor Orfűre idegesen érkezhettél-ugye? :oops:
Sajnos nem jó a sebességmérőm (60 felett kiakad végállásba),fogalmam sincs mennyivel mentünk.
Tényleg,mennyi volt?


A barátnőm (Octáviával) relatíve gyorsan vezet,de mindenképpen dinamikusan. stabil 100/140.
Mégis, nemegyszer,pl tegnap is észlelem,hogy telefonfülkék,a kis virsli gumijaikon,húznak el mellettünk mintha állnánk.Gondolom,a sofőrjeik hisznek a reklámoknak.


Egyébkén csatlakozom Whis nézetéhez.
De aki nagyon paraszt,annak jusztse könnyítem meg a dolgát,sőt.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #47 Dátum: 2005.06.13 11:01:34 »
Idézetet írta: "Szonár"

Akkor Orfűre idegesen érkezhettél-ugye? :oops:
Sajnos nem jó a sebességmérőm (60 felett kiakad végállásba),fogalmam sincs mennyivel mentünk.
Tényleg,mennyi volt?


Miért? Hát az elején kb olyan 70körül mentél. Aztán mikor a sor elejére álltam, onnantól kezdve tartottad az iramot. Ha jól emlékszem, olyan 90-100körül mentünk. Nem emlékszem, hogy gyorsabban mentem volna.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

leszilaci

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #48 Dátum: 2005.06.13 11:07:57 »
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy vezetünk, ahogy élünk

 Az általunk megkérdezettek többsége a helyzetet elég negatívan ítéli meg, a városban keveset járó vidékiek, és főleg a külföldiek a budapesti közlekedést messze elkerülik, ha lehet. A másik oldal véleményét egy taxis fogalmazta meg talán legtalálóbban: szerinte semmi baj a közlekedési morállal, aki kellően ügyes, az gyorsan haladhat majdnem bármilyen szituációban, aki meg nem, az tartsa be a szabályokat és megérdemli, hogy rostokoljon a dugókban.

Szerintem az, hogy aki kellően ügyes jelzőt használta, nem állja meg teljesen a helyét. Mert az ügyes helyett inkább a tapasztalat számít, és legfőképpen a helyismeret
Teszemazt, aki ismeri Bp-nek pár kerületét, és fickándozik a keresztutcákban, a szökőutakon, az ha elkerül egy másik nagyvárosba, lehet, hogy Ő is bambán fog a főúton a dugóban állni az első pár napban!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #49 Dátum: 2005.06.13 11:14:37 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "squiddy"
Úgy vezetünk, ahogy élünk

 Az általunk megkérdezettek többsége a helyzetet elég negatívan ítéli meg, a városban keveset járó vidékiek, és főleg a külföldiek a budapesti közlekedést messze elkerülik, ha lehet. A másik oldal véleményét egy taxis fogalmazta meg talán legtalálóbban: szerinte semmi baj a közlekedési morállal, aki kellően ügyes, az gyorsan haladhat majdnem bármilyen szituációban, aki meg nem, az tartsa be a szabályokat és megérdemli, hogy rostokoljon a dugókban.

Szerintem az, hogy aki kellően ügyes jelzőt használta, nem állja meg teljesen a helyét. Mert az ügyes helyett inkább a tapasztalat számít, és legfőképpen a helyismeret
Teszemazt, aki ismeri Bp-nek pár kerületét, és fickándozik a keresztutcákban, a szökőutakon, az ha elkerül egy másik nagyvárosba, lehet, hogy Ő is bambán fog a főúton a dugóban állni az első pár napban!

Az a baj, hogy akik gyorsan mennek nem azért teszik, mert tapasztaltak, hanem azt hiszik ők a Janik a városban, és ők 100-al is mehetnek, mindenkit leszoríthatnak, bepofátlankodhatnak mindenki elé. Kevés az olyan ember, aki rutinból csinál manővereket úgy, hogy mások meg se lepődjenek rajta. A béna sofőr tényleg sok, különösen a szőke nők miatt, meg az idősebb vidékiek miatt. Persze én se vezetek 100%-osan, de nem tom mikor fordult velem elő utoljára, hogy rám dudáltak, mert nem vettem észre, hogy zöld. Max lefulladtam  :oops: Én inkább már sárgában el kezdek csorogni lassan, ha látom, hogy van hely, hogy minél többen át lehessen menni a kereszteződésen. Sajna sokan elalszanak, és emiatt van a dugó. Meg az olyanok miatt, aki egyszer csak rájön, rossz sávban van, aztán próbálkozik átmenni, de bénázik.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #50 Dátum: 2005.06.13 11:34:17 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Szerintem az, hogy aki kellően ügyes jelzőt használta, nem állja meg teljesen a helyét. Mert az ügyes helyett inkább a tapasztalat számít, és legfőképpen a helyismeret
Teszemazt, aki ismeri Bp-nek pár kerületét, és fickándozik a keresztutcákban, a szökőutakon, az ha elkerül egy másik nagyvárosba, lehet, hogy Ő is bambán fog a főúton a dugóban állni az első pár napban!

Ne feledd, hogy ezek a taxis szavai, nem a szerkesztőé. A korábban említett parasztok közé meg a taxisok nagy százaléka is sorolható.

Egyébként kellően elismerte hibáját, hogy ügyes - ezzel elfogadva, hogy ő is a parasztok közé tartozik.

leszilaci

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #51 Dátum: 2005.06.13 11:35:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az a baj, hogy akik gyorsan mennek nem azért teszik, mert tapasztaltak, hanem azt hiszik ők a Janik a városban, és ők 100-al is mehetnek, mindenkit leszoríthatnak, bepofátlankodhatnak mindenki elé. Kevés az olyan ember, aki rutinból csinál manővereket úgy, hogy mások meg se lepődjenek rajta. A béna sofőr tényleg sok, különösen a szőke nők miatt, meg az idősebb vidékiek miatt. Persze én se vezetek 100%-osan, de nem tom mikor fordult velem elő utoljára, hogy rám dudáltak, mert nem vettem észre, hogy zöld. Max lefulladtam  :oops: Én inkább már sárgában el kezdek csorogni lassan, ha látom, hogy van hely, hogy minél többen át lehessen menni a kereszteződésen. Sajna sokan elalszanak, és emiatt van a dugó. Meg az olyanok miatt, aki egyszer csak rájön, rossz sávban van, aztán próbálkozik átmenni, de bénázik.


Szerintem pedig akkor kezdődik a türelmetlenség, az egyre gyorsabb, és gyorsabb "szintidő" ugyanazon az úton, amikor már mindennapossá válik, amikor mindennap ugyanazon az útvonalon haladnak. Magyarul unalamas lesz! És minél előbb szeretnék letudni.

Nemhiába kimutatható a statisztikákból is, hogy nem a frissjogosítvánosok teszik a legtöbb balesetet, hanem a "nyeretlen" :)  2évesek, akik azt hiszi, hogy már tökügyesek, és minden szituációt átéltek. és így bátrabbak, és változik a vezetési stílusuk. aztán csattt

én maradok óvatosduhaj :)

leszilaci

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #52 Dátum: 2005.06.13 11:43:25 »
Idézetet írta: "robi"

Ne feledd, hogy ezek a taxis szavai, nem a szerkesztőé. A korábban említett parasztok közé meg a taxisok nagy százaléka is sorolható.

Egyébként kellően elismerte hibáját, hogy ügyes - ezzel elfogadva, hogy ő is a parasztok közés tartozik.


a taxisoknak ügyesnek kell lenniük, mert ebből élnek...
nem akarom megbántani őket, de az biztos, hogy amelyik nem ügyes, az kipotyog, ergó nekik szinte kötelező pofátlannak lenni.
Ez még nem is lenne akkora baj, de hogy megköszönni sem képes :x  
na az olyanokat szoktam lekoldusozni! mert guruló koldusok ezek  :oops:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #53 Dátum: 2005.06.13 11:55:21 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "robi"

Ne feledd, hogy ezek a taxis szavai, nem a szerkesztőé. A korábban említett parasztok közé meg a taxisok nagy százaléka is sorolható.

Egyébként kellően elismerte hibáját, hogy ügyes - ezzel elfogadva, hogy ő is a parasztok közés tartozik.


a taxisoknak ügyesnek kell lenniük, mert ebből élnek...
nem akarom megbántani őket, de az biztos, hogy amelyik nem ügyes, az kipotyog, ergó nekik szinte kötelező pofátlannak lenni.
Ez még nem is lenne akkora baj, de hogy megköszönni sem képes :x  
na az olyanokat szoktam lekoldusozni! mert guruló koldusok ezek  :oops:



Én csak filléreseknek hívom őket.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #54 Dátum: 2005.06.13 15:11:06 »
Szavaztam, kis kiegészítés:
Agresszíven, tempósan, káromkodva, ritkán szlalomozva, néha betolakodva
Mellesleg a KRESZ-ben az is benne van, hogy a sebességet úgy kell megválasztani hogy az megfeleljen a forgalom tempójának.
Tehát aki csak 85-el megy a Lágymányosi hídon az nem tartja be a kresz-t :)

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #55 Dátum: 2005.06.13 15:59:05 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "robi"

Ne feledd, hogy ezek a taxis szavai, nem a szerkesztőé. A korábban említett parasztok közé meg a taxisok nagy százaléka is sorolható.

Egyébként kellően elismerte hibáját, hogy ügyes - ezzel elfogadva, hogy ő is a parasztok közés tartozik.


a taxisoknak ügyesnek kell lenniük, mert ebből élnek...
nem akarom megbántani őket, de az biztos, hogy amelyik nem ügyes, az kipotyog, ergó nekik szinte kötelező pofátlannak lenni.
Ez még nem is lenne akkora baj, de hogy megköszönni sem képes :x  
na az olyanokat szoktam lekoldusozni! mert guruló koldusok ezek  :oops:


A legbosszantóbb az ha taxis bénázik előtted. Arra számitasz, hogy ügyesen, dinamikusan vezet mert nagy a gyakorlata(''ebből él''), ehelyett lassan, akadozva tükörhasználat nélkül, azt sem tudja hol van, kiszámithatatlan.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Mc Yataghan

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #56 Dátum: 2005.06.14 09:49:21 »
Hát én is szavaztam, de leginkább a tempósan miatt. Nem szoktam tolakodni, szlalomozni, dudálni is csak évi 1-2-szer, akkor is önvédelemből. Ami viszont iszonyat fel tudja piszkálni az agyam, az mikor a soroksári út 70-es szakaszán 2-3 autós egymás mellett úgy dönt, hogy neki elég 45-50-el is menni, és lezárják az utat :evil: . Nem tudom megérteni, hogy ilyenkor miért nem jó nekik a külső sáv? A +10-15 km/h-t be szoktam tartani, tehát még azt sem mondhatom, hogy eszeveszetten száguldozok. Miért kell dugót csinálni ilyen hülyeségből, mikor haladhatna az ember? Egy ilyet csak estére heveri ki az út.

Bocs ha kicsit erős voltam.
c Yataghan '92 Celica GT, '06 Prius

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #57 Dátum: 2005.06.14 13:07:54 »
Idézetet írta: "Mc Yataghan"
Hát én is szavaztam, de leginkább a tempósan miatt. Nem szoktam tolakodni, szlalomozni, dudálni is csak évi 1-2-szer, akkor is önvédelemből. Ami viszont iszonyat fel tudja piszkálni az agyam, az mikor a soroksári út 70-es szakaszán 2-3 autós egymás mellett úgy dönt, hogy neki elég 45-50-el is menni, és lezárják az utat :evil: . Nem tudom megérteni, hogy ilyenkor miért nem jó nekik a külső sáv? A +10-15 km/h-t be szoktam tartani, tehát még azt sem mondhatom, hogy eszeveszetten száguldozok. Miért kell dugót csinálni ilyen hülyeségből, mikor haladhatna az ember? Egy ilyet csak estére heveri ki az út.

Bocs ha kicsit erős voltam.


Hát igen, nagy az Isten állatkertje. De ezt eljátszák a Váci úton, Külsö Szilágyin, 2/A és még sorolhatnám. Ilyenkor duda, refi, anyázás. Ha lehuzodik az egyik, bemegyek eléjük és nyomok 1 féket és lelassitom a 2/a-n öket 30-ra is akár.  :twisted:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #58 Dátum: 2005.06.14 17:50:52 »
Idézetet írta: "Mc Yataghan"
Hát én is szavaztam, de leginkább a tempósan miatt. Nem szoktam tolakodni, szlalomozni, dudálni is csak évi 1-2-szer, akkor is önvédelemből.


Én legalább napi kétszer önvédelemből dudálok. Sor végéről megindulok, előzök, mert az előttem lévők még gondolkodnak az előzésen, mert csak 1km szabad út van előttük, mikor melléjük értem félig, akkor aztán kijön. Ma kétszer majdnem letoltak az árokba, mert az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #59 Dátum: 2005.06.14 22:36:55 »
Idézetet írta: "molnarl"
... az emberek többsége a visszapillantótükröt nem ismeri.
A nők ismerik! Legalább is a belsőt. Abban szoktak sminket igazítani. :twisted: