Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754348 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #30 Dátum: 2005.06.10 13:05:59 »
Én is az elsőre szavaztam, de ez nem mindig igaz rám...
néha "Agresszíven, tempósan, káromkodva, szlalomozva, betolakodva  tekintettel a kreszre meg a többiekre"  :D  szoktam menni, pláne ha egy bunkó felidegesít...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #31 Dátum: 2005.06.10 13:17:00 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:

Pontosan hogy is csinálod? Én nem nagyon merem, nálunk a családban volt már példa hogy a zebrán ütötték el a sógornőmet  :(


Mondjuk azt felmérem, hogy a kocsi, ha akar, megtudjon állni.
Azért öngyilkos nem akarok lenni, csak azért mert elsőbbségem lenne.
Na meg a feleségem velem van, akkor is más a helyzet. :D
De szerintem az elsődleges a határozottság.
Lássa rajtad az autós, hogy már pedig te most ott át fogsz menni, és akkor az esetek 95%-ában megállnak, vagy lassítannak.
Na meg gondolom a 110 kilóm is segít a megállni nem megállni kérdés eldöntésében.:lol:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #32 Dátum: 2005.06.10 13:17:56 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:


Akkor van elsöbbséged ha megadják :P
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #33 Dátum: 2005.06.10 13:28:59 »
Idézetet írta: "leszilaci"


amitől még elszáll az agyam, amikor jobbról akar kielőzni a barom!
általában a XI. ker. tétényi út-etele út saroknál az etele tér felé akarnak legyorsulni a lámpánál: van rá kb 70-90métere, mert a parkoló autók miatt megszünik a sávja. nem szokott sikerülni nekik.
DE itt is volt már, hogy befékeztem, és elkaptam a kormányt, mert a szemétláda opelvektrás mitcsinál?rámhúzza a kormányt, és a felezőn továbbmegy :roll:
tudom, hogy 2 sávos úton elfér egymás mellett 3 autó, de azért 80-as tempónál, kátyús úton :oops:


Arrafelé elég sűrűn szoktam járni, és bizony én is ha lehet a jobboldali sávba sorolok be. Mégpedig azért, mert a baloldaliból balra is kanyarodnak, a zöld pedig igen rövid. A jobboldali meg egyenesen megy. Persze nyomni kell neki csöppet, meg indexelni, de szerintem meg lehet kultúráltan oldani. :wink:
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #34 Dátum: 2005.06.10 13:42:52 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Orffyreus"
Kissé szélsőséges ez a két kategória. Az elsőt túl akkurátusnak érzem, a másodikat, pedig a rossz megtestesítőjének.

Szándékosan... lásd előbbi hsz-mat. Remélem nem haragszol. :beer:


Dehogy! :D De hogy kukacoskodjam...A másodikba nem lehetne beilleszteni az "élvezetesen" jelzőt is?  :D  :D  :D  :supz:
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #35 Dátum: 2005.06.10 15:11:35 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:


Akkor van elsöbbséged ha megadják :P


Vagy kiharcolod magadnak! :P :axe:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #36 Dátum: 2005.06.10 18:55:24 »
A másodikra szavaztam,de nem teljesen illik rám!Nagyon nyugodt vagyok,nehezen lehet kihozni a sodromból,dudát 1x-2x használtam még csak eddig,de akkor már tényleg durva helyzet volt!
Ma ez történt velem:Jöttem haza Egerből Jászberénybe.Dormánd és Tenk között mentem 120-szal,ment előttem egy II-es Golf,lalassítottam,mert jöttek szemből, a Golf indexelt jobbra,mondom minek indexel,nemtom megelőzni,mert jönnek szemből!Szabad lett a szemközti sáv,na előzhetek.Erre mit csinált??Hirtelen index balra,és lekanyarodott balra egy bekötő útra!Még jó,h mégsem álltam ki előzni!Normálatlan,azt sem tudja,h merre kell kapcsolni az indexet!Ezek olyan alapvető problémák,hiányosságok,h fel nem merem fogni,h kaptak az ilyen emberek jogosítványt!
bocsi,h hosszú lett
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #37 Dátum: 2005.06.10 20:54:05 »
A saját kocsimmal szabályosan,  KRESZ-t lehetőleg betartva üzemanyagtakarékosan vezetek. Munka közben, ha lehet szintén. Érdekes eddig még mindig abból volt bajom -szerencsére nem a saját kocsimmal- ha nem voltam elég agresszív. A múlt héten 3x akartak előzés/kikerülés/leállósávból besorolás közben az árokba szorítani.  Mindet csak az zavarta, hogy más is közlekedik az úton. Na jó a kamion esetében az álló sort előztem meg- nem tiltotta semmi- erre amikor hátsó része mellé érek átjött a sávomba. Még jó, hogy volt elég hely a padkán az árok mellett.-(((  Mikrobusznál ugyanez csak pár km-rel később. A 3. esetben benzinkúttól sorolok be egy autópályás dugóba erre a szélső sávból a besorolósávba rámhúzza a kormányt egy autószállító tréler. -((( Szerencsés hetem volt, hogy megúsztam.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #38 Dátum: 2005.06.10 21:00:03 »
Én legszívesebben mindkettőt megjelölném ha lehetne... Alapvetően nyugodtan vezetek, sőt sokszor a barátnőm olyan dolgokra is megjegyzést tesz, amikkel én nem is foglalkozom mert már megszoktam...
De ha kihoznak a sodromból, akkor  :twisted:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #39 Dátum: 2005.06.10 21:01:01 »
De inkább az elsőre szavaztam  8)
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #40 Dátum: 2005.06.10 21:58:10 »
A másodikra szavaztam, bár nem teljesen igaz rám, mert szoktam figyelni másra is, megpróbálok nem akadályozni mást, és minél kevesebbet bepofátlankodni, de Bp-n ez nem mindíg megy, főleg, ha siet az ember.

Sebességhatárt figyelem, 100-alatt +50% 100 fölött +30% szinte mindíg pontosan betartva :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #41 Dátum: 2005.06.11 23:38:23 »
A felsőre szavaztam, de tk. mindkettőre kellett volna, mert nem szeretek tötyörögni sem. Ésszerűen vezetni igen. Ebbe az is beletartozik, hogyha tudom, hogy a következő lámpa eléréséhez (még a piros előtt) egy kicsit bele kell húzni, mert olyan a lámparendszer, akkor ezt meg fogom tenni, akár tűzön-vízen át is.
Meg persze ha nem muszáj, akkor nem megyek gyorsan.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #42 Dátum: 2005.06.13 08:54:37 »
Én egyértelműen az első kategória szellemiségével tudom azonosítani magam. Agresszívan nagyon-nagyon ritkán vezetek.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #43 Dátum: 2005.06.13 09:45:37 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #44 Dátum: 2005.06.13 10:00:19 »
Hát igen.
Jómagam igyekszem nyugodtan közlekedni, ami Budapesten, ugye nem 1xű. Lehet, hogy a korral jár, de manapság már nem olyan sűrűn kapom fel a vizet egy-egy bunkó autóstárs láttán. Kiszálli, meg utoljára valamikor tavaly szálltam ki egy Suzukis miatt, de ezt is megírtam annó.:-)

Az agresszív autóvezetésről még az egyetemen írtam egy tanulmányt, valamikor már Mickeynek elküldtem, hogy tegye fel a honlapra. azóta se láttam.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.