Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754364 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #15 Dátum: 2005.06.10 11:36:50 »
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban

Dehogynem fogsz, mert ott áll utána 1 zöld felícia :D :D
Laco 73 :D

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #16 Dátum: 2005.06.10 11:38:55 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban

Dehogynem fogsz, mert ott áll utána 1 zöld felícia :D :D


De nem látja... és azért nem lassít és utána visszamegy és ad a rendöröknek kenyérre valot  :lol:  :lol:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #17 Dátum: 2005.06.10 11:39:12 »
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban


Ja! Ezzel én is így vagyok.
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteletet megkellene adni egymásnak.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #18 Dátum: 2005.06.10 11:43:32 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban


Ja! Ezzel én is így vagyok.
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteetet megkellene adni egymásnak.


Kölcsönös tisztelet megvan, föleg a toyotásokkal szemben. Ez inkább az előzékenységben nyilvánulnia, mert amikor itt a főúton várok 5 percet mire 1 paraszt kienged és ha kimegyek valaki elé akkor még neki áll feljebb akkor mar kicsit elgurul a gyógyszer... Mert ha még 1x-1x de ez állandó. Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #19 Dátum: 2005.06.10 11:43:37 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban

Dehogynem fogsz, mert ott áll utána 1 zöld felícia :D :D


De nem látja... és azért nem lassít és utána visszamegy és ad a rendöröknek kenyérre valot  :lol:  :lol:

Ha Törökországban élnénk, akkor a 40-es táblán 40 lyuk lenne puskával lőve :D :D
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20 Dátum: 2005.06.10 12:00:09 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "whis"
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban


Ja! Ezzel én is így vagyok.
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteetet megkellene adni egymásnak.


Kölcsönös tisztelet megvan, föleg a toyotásokkal szemben. Ez inkább az előzékenységben nyilvánulnia, mert amikor itt a főúton várok 5 percet mire 1 paraszt kienged és ha kimegyek valaki elé akkor még neki áll feljebb akkor mar kicsit elgurul a gyógyszer... Mert ha még 1x-1x de ez állandó. Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Jaja! A General Electric előtt is, a Váci úton, percekig vár az ember míg gyalog át tud menni a zebrán, bár villog a sárga lámpa.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21 Dátum: 2005.06.10 12:00:49 »
Idézetet írta: "robi"
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteletet megkellene adni egymásnak.

Én nagyon szívesen beengedek minden normális embert, átengedem a gyalogost, de van egy csomó paraszt, aki mögöttem ilyenkor dudál és anyázik, majd megpróbál őrült módon megelőzni.
Ma reggel is összefutottam egy bunkóval: a Kámfor utcában középtájon fel van bontva a sáv (a fél útpálya), javítás miatt, elég hosszan. A bal sarkára van téve egy kis oszlop, táblával. Mivel jöttek szemben, megálltam indexelve és egész a vonalhoz húzódva. Mögöttem a fickó ki akart kerülni jobbról, szorosan mellém furakodott majdnem levive a tükröm, majd észrevette, hogy vége az aszfaltnak és van egy műanyag szalag is kihúzva. Vajon mit gondolt, miért állok ott indexelve???  :roll:  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22 Dátum: 2005.06.10 12:03:20 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "robi"
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteletet megkellene adni egymásnak.

Én nagyon szívesen beengedek minden normális embert, átengedem a gyalogost, de van egy csomó paraszt, aki mögöttem ilyenkor dudál és anyázik, majd megpróbál őrült módon megelőzni.
Ma reggel is összefutottam egy bunkóval: a Kámfor utcában középtájon fel van bontva a sáv (a fél útpálya), javítás miatt, elég hosszan. A bal sarkára van téve egy kis oszlop, táblával. Mivel jöttek szemben, megálltam indexelve és egész a vonalhoz húzódva. Mögöttem a fickó ki akart kerülni jobbról, szorosan mellém furakodott majdnem levive a tükröm, majd észrevette, hogy vége az aszfaltnak és van egy műanyag szalag is kihúzva. Vajon mit gondolt, miért állok ott indexelve???  :roll:  :x


Nem mondom, sko paraszt van az utakon, de több a normalisan közlekedü autos.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #23 Dátum: 2005.06.10 12:03:59 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "robi"
Azonban a forgalomban, a kölcsönös tiszteletet megkellene adni egymásnak.

Én nagyon szívesen beengedek minden normális embert, átengedem a gyalogost, de van egy csomó paraszt, aki mögöttem ilyenkor dudál és anyázik, majd megpróbál őrült módon megelőzni.
Ma reggel is összefutottam egy bunkóval: a Kámfor utcában középtájon fel van bontva a sáv (a fél útpálya), javítás miatt, elég hosszan. A bal sarkára van téve egy kis oszlop, táblával. Mivel jöttek szemben, megálltam indexelve és egész a vonalhoz húzódva. Mögöttem a fickó ki akart kerülni jobbról, szorosan mellém furakodott majdnem levive a tükröm, majd észrevette, hogy vége az aszfaltnak és van egy műanyag szalag is kihúzva. Vajon mit gondolt, miért állok ott indexelve???  :roll:  :x

Hah! Megérdemelte volna hogy beleessen  :P .
Ki a fene ad ilyeneknek jogsit? Istenem, nagy álatkerted van...

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #24 Dátum: 2005.06.10 12:47:35 »
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #25 Dátum: 2005.06.10 12:49:53 »
Kissé szélsőséges ez a két kategória. Az elsőt túl akkurátusnak érzem, a másodikat, pedig a rossz megtestesítőjének. Én a másodikat jelöltem be némi fenntartással. Hiába...elragadott a  :toy:  power sötét oldala. :twisted:
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #26 Dátum: 2005.06.10 12:51:01 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:

Pontosan hogy is csinálod? Én nem nagyon merem, nálunk a családban volt már példa hogy a zebrán ütötték el a sógornőmet  :(

leszilaci

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #27 Dátum: 2005.06.10 12:55:32 »
itt is szavaztam :)
nyugodt stílusra :idea:

a pofátlankodókra sajnos nem megoldás a "centizgetés"...ezzel már megjártam, végighúzta a visszapillantójával a c-oszlopom alját,meg a hátsó lámpát: 10centis fekete csík keletkezett, és 1 hónap kellett mire lekopott.
és simán letagadta a köcsög!
pedig utánamentem, megállítottam, és az színre fújt visszapillantóján is látszódott a karcolás!
a rendszámát felírtam, kiderítettem, hogy a belvárosban lakik, még a pontos címe is megvolt...de hagytam az egészet a francba.
hiányzik az nekem, hogy ha összetöröm a fostalicska sz@rkávébarna ford-mond-dejó-ját, vagy a képét, és utána meg még nekem lesz belőle nagyob bajom?

a deák-téri szitukra, vagy amikor megáll a majom a kereszteződés közepén, pedig látja, hogy már úgysem fér át(mondjuk a dózsa györgy-podmaniczki sarok) inkább a dudát nyomom és nem a gázpedált!

amitől még elszáll az agyam, amikor jobbról akar kielőzni a barom!
általában a XI. ker. tétényi út-etele út saroknál az etele tér felé akarnak legyorsulni a lámpánál: van rá kb 70-90métere, mert a parkoló autók miatt megszünik a sávja. nem szokott sikerülni nekik.
DE itt is volt már, hogy befékeztem, és elkaptam a kormányt, mert a szemétláda opelvektrás mitcsinál?rámhúzza a kormányt, és a felezőn továbbmegy :roll:
tudom, hogy 2 sávos úton elfér egymás mellett 3 autó, de azért 80-as tempónál, kátyús úton :oops:

najó befejezem, mert hosszú lett  :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #28 Dátum: 2005.06.10 13:01:25 »
Hehehe... de jól esik! Ezért hoztam létre ezt a topikot, hogy a dühünket ki tudjuk itt élni. Már sokkal jobban érzem magam, erősen javult a közérzetem reggel óta. Remélem Nektek is jól jön majd időnként egy kis feszültséglevezetés.
Hoszzu a hsz.? Na és! Ide jöhet!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #29 Dátum: 2005.06.10 13:03:47 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Kissé szélsőséges ez a két kategória. Az elsőt túl akkurátusnak érzem, a másodikat, pedig a rossz megtestesítőjének.

Szándékosan... lásd előbbi hsz-mat. Remélem nem haragszol. :beer: