Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754412 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Dátum: 2005.06.10 09:27:51 »
Hogyan Vezetünk? Érdemes egy kicsit körülnézni magunk körül is.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Vezetési stílus
« Válasz #1 Dátum: 2005.06.10 09:36:36 »
Idézetet írta: "robi"
Hogyan Vezetünk? Érdemes egy kicsit körülnézni magunk körül is.

Érdemes lenne 1 köztes kategóriát felvenni, mondjuk valami hasonlót:
Alapvetően nyugodtan vezetek, de ha a helyzet úgy kívánja tudok agresszív is lenni.
:D Mert én ilyen vagyok :D
Ha nem sietek képes vagyok még akár betartani a kressz sebességkorlátozásra vonatkozó dolgait, de ha sietnem kell, általában nem önhibámból, akkor valahol be kell hozni azt az 5 percet az úton :D
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Vezetési stílus
« Válasz #2 Dátum: 2005.06.10 09:40:27 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Hogyan Vezetünk? Érdemes egy kicsit körülnézni magunk körül is.

Érdemes lenne 1 köztes kategóriát felvenni, mondjuk valami hasonlót:
Alapvetően nyugodtan vezetek, de ha a helyzet úgy kívánja tudok agresszív is lenni.
:D Mert én ilyen vagyok :D
Ha nem sietek képes vagyok még akár betartani a kressz sebességkorlátozásra vonatkozó dolgait, de ha sietnem kell, általában nem önhibámból, akkor valahol be kell hozni azt az 5 percet az úton :D

Arra gondoltam, hogy a legtöbb esetben, általában hogy vezet az ember. Mint jellemző.


KÉREM AZ ŐSZINTE VÁLASZT!

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Vezetési stílus
« Válasz #3 Dátum: 2005.06.10 09:41:24 »
Idézetet írta: "robi"
Hogyan Vezetünk? Érdemes egy kicsit körülnézni magunk körül is.


Én alapvetően nyugodttan vezetek, nem káromkodok, nem tolakszom, előzékeny vagyok és türelmes. Ellenben imádom a motor hangját (4000 felett), szeretek gyorsan vezetni a megfelelő helyen, megfelelő időben és jó autóval. Viszont féltem a jogsimat, de nagyon. Abból élek.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Vezetési stílus
« Válasz #4 Dátum: 2005.06.10 09:44:32 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Hogyan Vezetünk? Érdemes egy kicsit körülnézni magunk körül is.

Érdemes lenne 1 köztes kategóriát felvenni, mondjuk valami hasonlót:
Alapvetően nyugodtan vezetek, de ha a helyzet úgy kívánja tudok agresszív is lenni.
:D Mert én ilyen vagyok :D
Ha nem sietek képes vagyok még akár betartani a kressz sebességkorlátozásra vonatkozó dolgait, de ha sietnem kell, általában nem önhibámból, akkor valahol be kell hozni azt az 5 percet az úton :D

Arra gondoltam, hogy a legtöbb esetben, általában hogy vezet az ember. Mint jellemző.


KÉREM AZ ŐSZINTE VÁLASZT!

Jóvanna meg lehet engem is győzni :D
Laco 73 :D

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5 Dátum: 2005.06.10 09:47:18 »
Kivételesen az agresszivre szavaztam, de én inkább valami köztes megoldásra tettem volna a voksom...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6 Dátum: 2005.06.10 09:52:56 »
Az ötlet onnan jött, hogy a tegnap rettenetesen pipa lettem, amikor a Deákon egy marha majdnem rámjött.
Tudjátok, a Deákrol az Asztória felé szakaszon, egy adott pillanatban 4 sáv van, 2 balra, 2 egyensen. Én a bal oldali egyenesben. A jobb oldali balra kanyarodó sávban meg rakás autó be akar tolakodni az egyenesbe.
Általában nem szoktam haragudni ezekre, mert vagy nem ismerve a helyet nem vették észre időben hogy a sáv letér, vagy mittudomén. De akkor legyen szívesés VÁRJON TÜRELMESEN, míg úgy alakul, hogy be tud férni. Én szívesen beengedem a sorban, ha látom hogy nem pofátlankodik.
Na de visszatérve a tegnapihoz, egy barom kisbuszos eldöntötte, hogy márpedig minden áron elibem fog bemeni. És erősen erőszakolja magát elibem. 300 lett a vérnyomásom, mikor láttam hogy 10 centire áll az orromtól, és még nyomogatja a gázt. Na aszontam kapd be, azért se engedlek.

Szerintem ez a *** nem úgy nézett ki, mint aki eltévedett. Direkt előre mászott, mint annyian, hogy kikerülje a dugót. Ez asztán a pofátlanság. Tessék szépen sorba állni, mint mindannyiunk. Ha meg sietünk, induljunk korábban, vagy más útvonalon. Mi lenne, ha mindenki ezt művelne?

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7 Dátum: 2005.06.10 10:00:22 »
Idézetet írta: "robi"

Szerintem ez a *** nem úgy nézett ki, mint aki eltévedett. Direkt előre mászott, mint annyian, hogy kikerülje a dugót. Ez asztán a pofátlanság. Tessék szépen sorba állni, mint mindannyiunk. Ha meg sietünk, induljunk korábban, vagy más útvonalon. Mi lenne, ha mindenki ezt művelne?


Akkor ha látsz 1 zöld avensist aki mindig tolakszik, és előzget akkor az én vagyok, mert mindig sietek :D:D Nézd el nekem pls  :oops:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8 Dátum: 2005.06.10 10:04:43 »
Ha lehetne valami olyasmi, hogy lendületesen, de tekintettel másokra, és föleg magamra!:D
Na de időnként simán kihozzák belőlem az állatot, bár az is igaz, hogy újabban nem nagyon szoktam erőszakoskodni, meg nyomni a gázt, de ez biztos azért is van, mert még új az autó, és még kimélem.
Bár anno az elöző autómmal sem voltam nagyon dilis, pedig azzal lehetet volna igazán!:D
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9 Dátum: 2005.06.10 10:07:16 »
Idézetet írta: "robi"

Szerintem ez a *** nem úgy nézett ki, mint aki eltévedett. Direkt előre mászott, mint annyian, hogy kikerülje a dugót. Ez asztán a pofátlanság. Tessék szépen sorba állni, mint mindannyiunk. Ha meg sietünk, induljunk korábban, vagy más útvonalon. Mi lenne, ha mindenki ezt művelne?


Sajnos múltkor én is rákényszerültem erre a pofátlanságra, de nem jellemző,  bár  általában én be is szoktam engedni időnként egy-egy sietős autóst! 8)
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #10 Dátum: 2005.06.10 10:50:46 »
Mi is ugyanúgy sietünk mint ő, és mégse mászunk előre. Szépen sorban állunk.
Egyébként problémamentesen előre lehet ugranni, be lesz engedve, de azért viselkedni tudni kell, nem muszáj még ráadásként pofátlannak lenni.
Nekem a pofátlan disznókkal van bajom, nem a sietőkkel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #11 Dátum: 2005.06.10 11:12:03 »
Egyébként általában az ilyenek okozzák a legtöbb balesetet. Legtöbbszőr amikor ilyeneket látok, a rendőrök mellet mindig egy bőrdzekis ideges fiatalember toporzékol...  :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12 Dátum: 2005.06.10 11:28:12 »
Idézetet írta: "robi"
Direkt előre mászott, mint annyian, hogy kikerülje a dugót. Ez asztán a pofátlanság. Tessék szépen sorba állni, mint mindannyiunk. Ha meg sietünk, induljunk korábban, vagy más útvonalon. Mi lenne, ha mindenki ezt művelne?

Ezt minden reggel eljátszák a Róbert K - Lehel út sarkánál a híd felé menő oldalon. Három sáv egyenes, de van egy jobbra kanyarodó, ami elég széles+ parkolósáv és buszmegálló. Az egyenesen haladók szépen állnak, de a jobbra kanyarodóban sokan előremennek, majd zöldnél bevágnak. És mivel nekik úgy fogy el a hely a kereszteződés közepén, hogy betontömb van (gyalogosaluljáró fala), ezért eléggé agresszíven teszik, ha nem engedsz...  :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #13 Dátum: 2005.06.10 11:32:15 »
Idézetet írta: "robi"
Mi is ugyanúgy sietünk mint ő, és mégse mászunk előre. Szépen sorban állunk.
Egyébként problémamentesen előre lehet ugranni, be lesz engedve, de azért viselkedni tudni kell, nem muszáj még ráadásként pofátlannak lenni.
Nekem a pofátlan disznókkal van bajom, nem a sietőkkel.

Én is szoktam befurakodni, de nem pofátlanul, csak kiteszem az indexet, és lassan húzódok befelé, de nem 10 centire, és ha nem engednek be elsőre, akkor nem morgok, csak ha a 10. se enged be, akkor van a gáz.
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14 Dátum: 2005.06.10 11:33:19 »
Mivel csak 2 lehetőség volt, ezért az elsőre szavaztam. Annyit hozzátennék, hogy a Kreszt a körülményekhez képest (másokat nem zavarva a megszegéssel) betartva. Tehát egy tök üres úton egy kintfelejtett 40-es táblánál nem fogok 40-nel menni  :oops:

Az első sort korrigáltam a szavazásban
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety