Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2884362 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9300 Dátum: 2009.11.12 19:32:38 »
Anyám jogász, ő mondta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9301 Dátum: 2009.11.12 19:40:09 »
Anyám jogász, ő mondta.
Akkor ez vmi újkeletű dolog lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9302 Dátum: 2009.11.12 20:39:50 »
Engem a külföldi frsz. zavar, vagyis az h simán megússza, de ha én csinálom akkor behajtják keményen.
Magyarország én így szeretlek.  :hug:
Ez nem magyar sajátosság, kb. mindenhol így van. Pl. amennyire tudom, Németországnak is egyedül Ausztriával van megállapodása arra, hogy behajt(at)ják egymás bírságait.

Ezt jol tudod.
Cisconak is igaza van, egy külföldit csak akkor tudsz megbüntetni ha el is kapod, N.o-ban is igy müködik (csak az osztrákokat nem kell elkapni, elég a rendszám). Hogy spez. egy olasz-magyar egyezmény lenne, nem tudom. A németekkel nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.12 20:44:26 írta Ronin »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9303 Dátum: 2009.11.12 20:53:41 »
Én is csodálkoztam ezen az olasz dolgon. Ha a két állam között nincs erre irányuló megállapodás, akkor smafu. Mint az ábra mutatja (lásd: leányfalui ír gázoló), még bűncselekmények esetében sem egyszerű a történet, EU ide, EU oda.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9304 Dátum: 2009.11.12 21:07:38 »
Ha az olasz-magyar megállapodás nem csak "hören-sagen" ahogy a jogászok mondanák, akkor biztos be is tud erröl valamit linkelni. Labiscsakl-nek biztos jo lenne ha tudna´.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9305 Dátum: 2009.11.12 21:43:27 »
Autópályán, ha a körülmények lehetővé teszik, szerintem semmi különös nincs a 283, vagy akárhány km/h-s tempóban. Utalnék rá, hogy ez Németországban legális, és teljesen igazuk is van benne. Egy ilyen BMW-vel, autópályán, 283-al menni szvsz összehasonlíthatatlanul, nagyságrendekkel (!) kevésbé veszélyes dolog, mint 200-al menni országúton (mondom ezt úgy, hogy 190-el mentem már országúton), vagy pláne 130-al menni városban.
Remélem, ezt nem mondtad komolyan, vagy Németországról beszélsz. Nade itt?
Hát nem azon fortyogunk folyton, hogy a jónép nem tartja be a jobbra tartsot, hogy belül népnevelők mennek, nem Te mondtad éppen, hogy egyre több spórolós "lassan" hajtóval találkozol - itt ne lenne olyan veszélyes a 283?  :eek: :eek: :eek:

Ha egy többsávos városi úton mész a középsőben 130-cal, mondjuk éjjel 3-kor, azzal szinte senkit nem veszélyeztetsz (a következő kereszteződésig)...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.12 21:45:12 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9306 Dátum: 2009.11.12 21:52:35 »
Mondom: ha a körülmények lehetővé teszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9307 Dátum: 2009.11.12 21:54:40 »
Palaczk, nem érted, miről beszélek, vagy nem akarod érteni?
Az embernek nincsen röntgenszeme, hogy 2-3 km-rel előre lásson. Németországban az emberek úgy vezetnek, hogy tudják, bármikor jöhet egy autó 283-mal, mert a szabályok is megengedik, és az autópark is. Nálunk meg nem. Ennyi.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9308 Dátum: 2009.11.12 22:00:51 »
Most mit magyarázzak ezen  ::) ? Ha sokszáz méterre belátod előre az utat, száraz idő van, nappal, és mondjuk azt látod, hogy nincs nagy forgalom, jó nagy távolságra egymástól, elszórtan haladnak az autók a külsőben... Na, ilyesmire gondoltam. És ilyen előfordul, és nem csak szökőévenként egyszer - az M6-oson pl. eddig még nem is nagyon láttam mást, de az M7-esen is bőven előfordul, mondjuk a Balaton délnyugati részénél. Erre gondoltam, ne mondd már, hogy nem lehetett érteni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9309 Dátum: 2009.11.12 22:03:31 »
A veszely nem a 283, hanem ha tenyleg olasz vezette azt a BMW-t.  :wacko:
Ugyanis 1. ok se szulettek bele a korlatlan tempoba 2. ok sem a fegyelmezettseg mintapeldai  3. 10 masodpercnel tovabb 100 olaszbol kb 2 bir koncentralni (legyen az vezetes vagy krumplihamozas)

4. Ha a sumákeri reflexek ellenére mégis baj van akkor reszeltek, a felmerülő egyéb költségeket meg a társadalom fizeti...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9310 Dátum: 2009.11.12 22:09:19 »
A 850 T5 volt az első autóm, aminek nem tudtam kipróbálni a végsebességét (gyári adat: 235). Mert két kilónál ha többszáz méterrel előtted kimegy előzni anyuci a suzukival a nyergest, már állhatsz is bele a fékbe, rettenetesen kell figyelni. Baromi veszélyes 200 felett tépni a pályán (a 283 meg már egészen szürreális). Eszetlenség...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9311 Dátum: 2009.11.12 22:09:46 »
Most mit magyarázzak ezen  ::) ? Ha sokszáz méterre belátod előre az utat, száraz idő van, nappal, és mondjuk azt látod, hogy nincs nagy forgalom, jó nagy távolságra egymástól, elszórtan haladnak az autók a külsőben... Na, ilyesmire gondoltam. És ilyen előfordul, és nem csak szökőévenként egyszer - az M6-oson pl. eddig még nem is nagyon láttam mást, de az M7-esen is bőven előfordul, mondjuk a Balaton délnyugati részénél. Erre gondoltam, ne mondd már, hogy nem lehetett érteni...
Érteni értem, csak meg nem értem...
A gyorshajtással sose az a bajom, hogy fizikailag nem lehetséges kivitelezni, hanem, hogy a közlekedés többi résztvevőjével nem kalkulál. Persze, hogyne lehetne 283-mal menni, akár a reptéri úton is, vagy a Kerepesin, még megúszni is lehet.
Csak ott van a bibi, hogy esetleg mások is közlekednek ott, és ezek a mások megijednek, esetleg kiszámíthatatlanul viselkedve balesetet okoz(hat)nak.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9312 Dátum: 2009.11.12 22:10:21 »
A 850 T5 volt az első autóm, aminek nem tudtam kipróbálni a végsebességét (gyári adat: 235). Mert két kilónál ha többszáz méterrel előtted kimegy előzni anyuci a suzukival a nyergest, már állhatsz is bele a fékbe, rettenetesen kell figyelni. Baromi veszélyes 200 felett tépni a pályán (a 283 meg már egészen szürreális). Eszetlenség...
Erről beszélek. Nálunk bárhol, a semmiből is előbukkannak ilyenek...
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9313 Dátum: 2009.11.12 22:12:38 »
Nálunk bárhol, a semmiből is előbukkannak ilyenek...
Ja, mint ma hazafele törökbálinton a bugris, amelyik főútról letérve "elfelejtett" indexelni, hogy lejön a mellékútra úgy 80-nal városban, én meg majdnem kimentem elé...  :no:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9314 Dátum: 2009.11.13 08:59:21 »
Én is csodálkoztam ezen az olasz dolgon. Ha a két állam között nincs erre irányuló megállapodás, akkor smafu. Mint az ábra mutatja (lásd: leányfalui ír gázoló), még bűncselekmények esetében sem egyszerű a történet, EU ide, EU oda.
Az osztrakok az olaszoknak is "utanuk" kuldik a buntiket. Nem egyrol tudok.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX