Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2863010 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9030 Dátum: 2009.09.30 09:28:20 »
utcánkban van egy szuzi splaccs vagy mi szerényen V8 van hátul..  [rohog]

Na erről beszélek :D

Persze ez már vicces, mikor lehetetlen dolgot raknak rá, de minden A8-as S8, minden kupé E36 M3, minden régebbi Civic 160lovas akar lenni, és minél inkább kamu, annál jobban bizonyítani akar a tulaj. ;)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9031 Dátum: 2009.09.30 09:31:25 »
Sokkal coolabb a fordítottja, szal pl. mikor az E 400-as Mercin ott figyel, hogy E 200 D  :D

 :yes:

Nekem is figyel a garázsban egy hdi embléma, ráadásul zöld, ami a gyengébb dízelre utal :devil: de tök felesleges felrakni, 10ből9en így se ismerik a kocsit, aki meg felismeri, az tudni fogja más jelekből' is...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9032 Dátum: 2009.09.30 09:56:15 »
Én anno a 412-es Moszkvicsom oldalára szerkesztettem egy "1.5 LITRE LIGHTMETAL OHC" feliratot  :) ... Tutira rengetegen azt hitték, hogy ez vmi felvágós kamu, pedig csak a valóságot tartalmazta  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9033 Dátum: 2009.09.30 10:53:10 »
mé könnyüfém blokkja volt vagy mi?  :eek:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9034 Dátum: 2009.09.30 11:11:32 »
mé könnyüfém blokkja volt vagy mi?  :eek:
Az, az  :yes: ... Könnyűfém blokk, könnyűfém hengerfej. Keresztöblítés. Hemiszférikus égéstér. Nagy baromság, hogy primitív szerkezet a Moszkvics motor  :whistling: ... BMW-koppintás, és a felépítését tekintve úgy kábé a 80-as évek közepéig (!) bőven korszerűnek számított.

Kár, hogy ezt az égéstér-dolgot akkoriban még nem vágtam - mert akkor úgy nézhetett volna ki a felirat, hogy "1.5 Litre Lightmetal OHC Hemi"  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9035 Dátum: 2009.09.30 11:28:31 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9036 Dátum: 2009.09.30 11:47:24 »
 :eek: vazze ezt nem tuttam :clap:
eccer gyerekkoromban vittek moszkviccsal ilyen faceliftes  :winkiss:  hátul csíklámpás 1500ös volt asszem
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9037 Dátum: 2009.09.30 12:06:58 »
Válasz a Járműtörténet topikban  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9038 Dátum: 2009.09.30 12:52:38 »
Mivel az ő sávja megszűnt a lámpa után, csikorgó kerekekkel indult, nem tudom, mit gondolt, hogy mennyi esélyem lenne...  [rohog]

Az embléma önmagában nem sokat ér, meglepődnél mennyien tesznek föl kam matricát :sorcerer: (és pont ez a kategória!) ezzel nyer jópár virtuális lóerőt, azt meg aztán "bizonyítani" kell...

Lehet egy sima 2literes szívó volt, azt meg még le is nyomtad volna [rohog]
Ennek azért a hangja és a gyorsulása is pariban volt a matricával  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9039 Dátum: 2009.09.30 13:37:06 »
Mindenkinek van valamennyi igazsága, amit úgy lehet összefoglalni, hogy be kéne tartani a KRESZ-t és akkor nincsen gond. A KRESZ ugyanis a gyorshajtás minden formáját tiltja, ahogy az indokolatlanul lassút is, azaz lefelé toleránsabb, mint felfelé, de ott is van egy határ.
Na szóval, a helyzet az, hogy a KRESZ jelenleg e téren tartalmaz egy általános szabályt:

Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat
akadályozza.


És egy konkrét számot, amely sehogy sincs összhangban (a realitást figyelembe véve) a fenti általános szabállyal:

Autópályán és autóúton külső kényszerítő ok nélkül 60 km/h sebességnél lassabb
haladást általában indokolatlanul lassú haladásnak kell tekinteni.


Ez így vicc; az meg végképp vicc, hogy "sima" országútra nem is ad meg konkrét értéket. Persze a dolgot nyilván az magyarázza, hogy nem szabályozza külön a teherautókat, buszokat - azoknak meg ugye pályán 80, azon kívül 70 a megengedett maximum; a megoldás az lehetne, hogy személyautóknak pályán 90-et, azon kívül 70-et lehetne megállapítani, mint a lassú haladás határát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9040 Dátum: 2009.09.30 13:42:06 »
még nem volt rajt a 3.0 mikor éjjel fogyit mértünk haverral teletankos módszerrel,és 7,6 l ment rá 98km-nél,akkor a kutas rákérdezett hogy ez ugye 1.6-os.... szóval az 1.6-ot még meg is ennék!! :D
7,6 baráti :) milyen útvonalon gurultatok?
7-es főút... Szabadbatyánban tankoltam,majd Szfvár,Budapest majd vissza Érd....éjjel 90 tempomat....
most írja azt hogy megnéztük hogy milyen a "felhozatal"??!! :D :D Azt pont Érden a Shell kútnál volt nagyon közel a 100hoz azt kíváncsiságból rátankoltam!! :D

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9041 Dátum: 2009.09.30 20:36:31 »
Ez mi? Fabia, Octavia? :hmmmm:

Mer' ha előbbi, akkor ez csúnyán végsebesség gyanús :yes:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9042 Dátum: 2009.09.30 20:47:56 »

Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat
akadályozza.



Na akkor ezt elemezzük:
Ez szerény jogértelmezésem szerint annyit jelent, hogy indokolt esetben haladhatok úgy, hogy a forgalmat akadályozzam. Az indokot, pedig -amennyiben a törvény máshogy nem rendelkezik- a személy egyéni érdekei határozzák meg. Vhogy úgy van, hogy a személy egyéni érdekei nem sérülhetnek... v vmi ilyesmi. Ez utóbbi vhol az általános rómaiban szerepel, majd vki nálam okosabb megszakérti.
Nem véletlen, hogy rendőr m.o-n tudtommal még nem járt el a fenti szabály alapján.

Nem haragszom egyébként, hogy más a véleményed mint az enyém, reggel azért akadtam ki, mert folyamatosan meg akarsz győzni az igazadról. Ugyanakkor ha belegondolsz keress vissza hány éve! volt utoljára, hogy a sietős gyorshajtásodra tettem megjegyzést, pláne nem meggyőző szándékkal. Ha jól emlékszem kettőnk közül Te szoktad mondani a leben und leben lassen...
Ezer indokot le tudnék írni, miért haladok egy 1 számjegyű főúton 60-al, mely alapján a fenti szabály már nem alkalmazható, de felesleges. Amúgy is ritkán járok főúton hatvannal, csak kérlek ne akarj meggyőzni róla, hogy ha véletlenül így teszek az milyen veszélyes.
A 84-esen Sümeg és Ederics között vadveszély 12 ezer! méteren látható, és sajnos minden hétvégén látok balesetet. Na ott ha fejbelősz sem megyek sötétben! 65-70 felett, mert veszélyesnek tartom. Ettől függetlenül nem akarlak meggyőzni, h ott te is ennyivel autózz, engem nem zavar ha vki gyorsabban megy.

Ha egy szabály nem tetszik, kár rajtam kiélned a dühöd. Írj a közlekedési minisztériumnak egy levelet, vagy menj ki tűntetni, vagy bármi.... csak ne az én lassú menetem legyen a példa.  2 okból: 1, én sem akarlak meggyőzni, 2, élni és élni hagyni :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.30 21:08:10 írta Zénóka »


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9043 Dátum: 2009.09.30 21:08:29 »
Ez mi? Fabia, Octavia? :hmmmm:
Én Octaviának nézem.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9044 Dátum: 2009.09.30 21:12:22 »
Nem akarok meggyőzni senkit, de ha egy kocsi a többitől nagyon eltérő sebességgel halad (akár gyorsabban, akár lassabban), az veszélyforrást teremt. Szerintem.