Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872344 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8970 Dátum: 2009.09.23 19:07:26 »
...nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.

Esetleg kiteszed az indexet, vagy levillogod. Egyik sem civilizáltabb, sőt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8971 Dátum: 2009.09.23 19:30:37 »
...nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.

Esetleg kiteszed az indexet, vagy levillogod. Egyik sem civilizáltabb, sőt.

Ugyanmár, ne kezdjétek már újra.
A jelen állás szerint villogni, vagy indexelni nem szabályszegő magatartás. A jobbról előzés meg ugye szabálysértés. Tetszik, nem tetszik ez van.
Nálam a jobbról előzés főbenjáró bűn. Ma is volt egy furgonos az M0-án, én a belsőben előzök óra szerint 118-al tempomattal.(111 valós) Mögöttem egy PriusIII tpadva, villogva. Mondjuk ezt sem értette, de mind1. Haladunk a sor mellett - a kamion előtt, másik kamion olyan 90 körül- szóval tempósan haladunk. A furgonos ki a szélére, ami gyorsító-lassító sáv azon a részen és vagy 150-el abszolválta az "útakadályt". A kamionosnak csak meg kellett volna lóbálni a szerelvény olyan 10-20 cm-re, a furgon valahol Mic főnök birtoka felé elszállt volna, mint a győzelmi zászló.
Nakérem, mi a veszélyesebb és agresszívabb magatartás? Az indexelő, villogó, vagy  a jobbról előző??

Amúgy a Priust később természetesen elengedtem. (hol lesz a takarékosság?? :devil:)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8972 Dátum: 2009.09.23 19:34:09 »
...nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.
Esetleg kiteszed az indexet, vagy levillogod. Egyik sem civilizáltabb, sőt.
Az lehet, de mindenképpen kevésbé balesetveszélyes. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem ez is egy szempont :-)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8973 Dátum: 2009.09.23 20:10:08 »
A kamionosnak csak meg kellett volna lóbálni a szerelvény olyan 10-20 cm-re, a furgon valahol Mic főnök birtoka felé elszállt volna, mint a győzelmi zászló.

Lehet valamelyik eljátszotta, mert az M0-ás környéke -most este- ultragáz volt...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8974 Dátum: 2009.09.23 20:57:17 »
Ma jövök hazafele...mocsok kicsi "gyönyörű" kék tico szerű valami szembe és ő úgy döntött hogy nem fér el a sávjában,átjött egy kerékkel a felezőn az enyémbe,szerintem úgy gondolta hogy majd én lehúzódok....
Simán ráhúztam a kormányt,persze csak a saját sávom széléig....erre visszatakarodott a saját sávjába...mire látom hogy a veréb körzeti rendőrünk....bár eleve utálom....
Camrynak szerintem nem sok baja lett volna a tico mocsoktól,egy sz.rházival meg kevesebb!!  :ph34r:
Nem értem miért kell egy 500kg-os autóval ilyennel szórakozni....azt csodálkozik hogy átvillan az agyán a segge!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8975 Dátum: 2009.09.23 21:12:41 »
...nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.

Esetleg kiteszed az indexet, vagy levillogod. Egyik sem civilizáltabb, sőt.
Indexet kitenni nem civilizáltabb :eek: ? Az előzési szándék abszolút veszélytelen és legális jelzése!

... Remélem, csak félreértek valamit, vagy te értettél félre valamit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8976 Dátum: 2009.09.23 21:27:08 »
Index,fénykürt,duda...mindegyik figyelmeztetésre,figyelemfelkeltésre teljesen jó...lehet tényleg csak elbambult az előtted levő....ha korrekt akkor lehúzódik és int,bocsánatot kér vagy valami hasonló...Te meg ha elmész mellette,mert elenged, akkor megköszönöd...ez így lenne korrekt....
Ha meg valaki szívózni akar akkor meg oly mindegy mit csinálsz,arra nincs civilizált megoldás....max ha az első lámpánál szájbavered!!  :ph34r: ::)  ....

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8977 Dátum: 2009.09.23 21:35:43 »
150-el abszolválta az "útakadályt".

- ma nem jártam arra - és tegnap se mentem ott óra szerint 140 fölé - a jobboldalt pedig kizárólag a besorolás idejére használtam. ( nem akartam 2 kamion közé bepréselni magam, így a kb. 10 nyerges elé soroltam be. )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8978 Dátum: 2009.09.23 23:15:42 »
Ma reggel Miskolcon forgalmas útkereszteződés, beállok a főúton a lámpához balra nagy ívben lekanyarodni, piros van megindul a szemben jövő forgalom, elsőként elöl állok a sávban. Nyugiban ülök az autóban, mikor szemből a belsőben rám húzódik egy 80-nal robogó Kadettes, kezében mobil, erősen kezdtem már parázni, szerencsére az utolsó 2-3 méter előtt elkapta a kormányt.   :helpsmilie:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8979 Dátum: 2009.09.24 07:57:59 »
150-el abszolválta az "útakadályt".

- ma nem jártam arra - és tegnap se mentem ott óra szerint 140 fölé - a jobboldalt pedig kizárólag a besorolás idejére használtam. ( nem akartam 2 kamion közé bepréselni magam, így a kb. 10 nyerges elé soroltam be. )

Ja, de a Tiéd nem furgon méret....  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8980 Dátum: 2009.09.24 08:01:29 »
Reggel egy kis PUG nagyon sietett valahová, mert minden szabályra fittyet hányt. Először nem adta meg a jobbkezet nekem, ráadásul elég nagy tempóval húzott végig a jobbkezes övezeten. Sőt, az egyik ilyenben még meg is előzte az előtte lévő, épp lassító-szétnéző autóst.
Aztán egy nagy kereszteződésnél utolértem, ahol ő balra akart kifordulni, de a forgalom nem engedte. Először gondoltam, hogy elbeszélgetek vele. De nagyon furakodott kifelé, a szemből egyenesen áthajtani akarót nem akarta átengedni, szerencsére az nem hagyta magát, így barátunk a kereszteződésben ragadt. Erre azért már többen ledudáltuk. Eztán próbált elhúzni, de valahogy nem vette észre a bazi nagy BKV buszt, ami jobbról érkezett és majdnem legyalulta, így az is ledudálta. Talán észrevette magát...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8981 Dátum: 2009.09.24 08:16:22 »
Index,fénykürt,duda...mindegyik figyelmeztetésre,figyelemfelkeltésre teljesen jó...
És közülük a duda (!) és az index legális is, az előzési szándék jelzésére, lakott területen kívül.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8982 Dátum: 2009.09.24 08:20:34 »
Talán észrevette magát...
Talán tényleg nagyon sietett valahová. Amikor már ilyen "eszetlenül" megy valaki, annak bizonyára valóban nyomós oka van. Ilyenkor én sem ügyelek semmi másra, csak hogy ne ütközzek. Megyek át mindenen, be mindenki elé stb. Nem akarom ezt a magatartást felmenteni, mert másoknak nyilván mindegy, hogy nekem mi bajom van - nekik meg joguk van a szabályos közlekedésre; csak a dolog lelki oldalát akarom magyarázni. Van olyan, hogy szinte semmi nem számít. Hozzátenném, hogy ilyen menetem talán ha 2-3 évente egyszer van - hál'Istennek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8983 Dátum: 2009.09.24 08:21:45 »
Indexet kitenni nem civilizáltabb :eek: ? Az előzési szándék abszolút veszélytelen és legális jelzése!

... Remélem, csak félreértek valamit, vagy te értettél félre valamit.

Egyszerűen arról van szó, hogy mindegyik figyelemfelkeltési módszer magyarra lefordítva sürgetés. "Menj már innen" az üzenete az összesnek. Néha muszáj alkalmazni valamelyiket, magam részéről kivárok a végsőkig.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8984 Dátum: 2009.09.24 08:26:49 »
Egyszerűen arról van szó, hogy mindegyik figyelemfelkeltési módszer magyarra lefordítva sürgetés. "Menj már innen" az üzenete az összesnek. Néha muszáj alkalmazni valamelyiket, magam részéről kivárok a végsőkig.
Jó, persze, ez így stimmel. Azt én is utálom, amikor 130-al előzök (!) a belsőben, mögém pottyan valami türelmetlen versenyző, és kapásból indexel is. Ilyenkor én is ki szoktam tenni az indexet, és kihúzódok kicsit balra - üzenet: "én is előzök, nem látszik?"  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )