Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873899 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8955 Dátum: 2009.09.23 01:29:51 »
Akkor én tulajdonképpen nekimentem a Polónak?
Mondjuk úgy: nem rajtad múlott, hogy nem mentél neki (ha tényleg csak egy kocsihossznyival mentél mögötte - ahogy írod)  ;) ...

(Újfent megismételném, hogy én a helyedben tutira szintén közel mentem volna hozzá, elvégre nagyon dühítő, ha valaki indokolatlanul blokkolja a bal sávot.)

Tegyuk hozza, ez nem nyugati megoldas. Balkanon szokas igy "buntetni". Kulfoldon sose lattam ilyet.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8956 Dátum: 2009.09.23 07:32:17 »
Tegyuk hozza, ez nem nyugati megoldas. Balkanon szokas igy "buntetni". Kulfoldon sose lattam ilyet.
Külföldön nem látsz sokminden mást sem, amit itthon igen. Pl. notóriusan a belső vagy a középső sávba ragadó idiótákat sem nagyon látsz külföldön. Itthon annál több van belőlük - aztán az ember reagál...

Egyébként úgy kb. a 90-es évek közepéig nagyon is divat volt pl. a németeknél (is) a "Drängeln", vagyis a hátulról rárepülős, seggbe bújós, villogtatós metódus. Nagyon is! Csak aztán beindítottak egy kemény és következetes büntetési ÉS felvilágosítási (!) kampányt, és leszoktatták a népet róla. DE!!! A bal sávban kúszásról is nagyrészt leszoktatták őket! Mert csak így megy: csak így várható el, hogy ne menjen a lenyomósdi; ha gyökerek blokkolják a bal sávot, akkor azzal valamit kezdeni kell - vagy lenyomod valahogy, vagy megelőzöd jobbról...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8957 Dátum: 2009.09.23 08:43:56 »
vagy megelőzöd jobbról...

Ezt ugy veszem, mintha le sem irtad volna.  :szemez: Veled mentunk egyszer autopalyan, amikor jobbrol probalt elozni egy BMW. Ugye nem jott ossze neki... en a jobbrol elozest nem toleralom.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8958 Dátum: 2009.09.23 08:51:15 »
Külföldön nem látsz sokminden mást sem, amit itthon igen. Pl. notóriusan a belső vagy a középső sávba ragadó idiótákat sem nagyon látsz külföldön.
Kivetel az olaszok! A haromsavos autopalyanak csak a belso ket savjat hajlandoak hasznalni. Megkerdeztem toluk miert?! Valasz: Olaszorszagban aki a legkulso savot hasznalja az loosernek van titulalva. Az csak a kamionosoke!  :wacko:
A helyzet eleg tragikus, amikor hetvegen nincs kamion es ures a kulso, a belso kettoben meg 80-al lehet haladni... :2guns:
Szoval bennem mar reflex a jobbrol elozes  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8959 Dátum: 2009.09.23 08:57:04 »
vagy megelőzöd jobbról...

Ezt ugy veszem, mintha le sem irtad volna.  :szemez: Veled mentunk egyszer autopalyan, amikor jobbrol probalt elozni egy BMW. Ugye nem jott ossze neki... en a jobbrol elozest nem toleralom.
Én sem, számomra ez tabu :excl: Pont ezzel akartam utalni rá, hogy nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8960 Dátum: 2009.09.23 08:59:20 »
Szoval bennem mar reflex a jobbrol elozes  :yes:
Addig, amíg egyszer hirtelen be nem húz eléd valaki a középsőből.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8961 Dátum: 2009.09.23 10:14:36 »
...nem sok választásod marad, hogy megszabadulj a bal sáv-blokkolótól - azon kívül, hogy rámész.


Pont Te mondtad még nemrég, hogy felejtsem el ezt a letolósdit, mert egyszerűen nem tudok megállni ha besatuzik, én ezt megfogadtam :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8962 Dátum: 2009.09.23 10:24:27 »
Na ne  ::) ... Én rengetegszer leírtam, hogy a létező legveszélyesebb manővernek tartom pályán a jobbról előzést. Az, hogy a belemenés is veszélyes, ezen nem változtat semmit. A kettő közül nem kérdés, hogy melyik a veszélyesebb. Hátulról számíthat az ember a pályán gyorsabb autóra. Jobbról NEM :excl: :excl: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8963 Dátum: 2009.09.23 10:43:27 »
Nem azt akarom mondani, hogy notórius jobbról előzgetős vagyok* de pl. a Satriani-esetben alkalmaztam volna, mert mondjuk mi van ha az a barom úgy satuzik, hogy össze is töreti magát...

És ahogy a mellékelt ábra mutatja, próbálkozott is valami hasonlóval.



*=szám szerint egyszer csináltam ilyet, mikor is kb. 110el leragadt egy jómadár a belsőbe, nem másztam rá, de a mögöttem lévő rám igen, akkor döntöttem hogy inkább elmegyek jobbról, és tette utána ezt mindenki, tudom egy bolond százat csinál ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.23 10:52:40 írta Peti »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8964 Dátum: 2009.09.23 10:59:40 »
Nem azt akarom mondani, hogy notórius jobbról előzgetős vagyok* de pl. a Satriani-esetben alkalmaztam volna, mert mondjuk mi van ha az a barom úgy satuzik, hogy össze is töreti magát...
És mi van, ha a barom jobbra húzza, mikor meglátja, hogy onnan próbálod előzni? Ezzel az erővel ez ugyanúgy megtörténhet ::) ... A nagy különbség, hogy satuzni nem fog csak úgy ok nélkül, mármint figyelmetlenségből - viszont sávot simán válthat.

De ezt persze ragozhatjuk a végtelenségig. Egyszerűbb lenne arra törekedni tűzzel-vassal, hogy a népek szokjanak le a bal sávban vánszorgásról... Na, nem mintha ne lenne jópár barom, aki simán kielőz jobbról, azonnal, akkor is, ha én épp 140-el előzök a belsőben, de jobboldalt kb. van annyi hely, hogy ő ott "átugorhasson"   :censored: ... Ilyenkor szoktam -ha időben észreveszem- néha dühömben visszakapcsolni 4-be és tolni neki, hogy ne sikerüljön a jobbról előzés a xarházinak   :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8965 Dátum: 2009.09.23 11:13:58 »
Ilyenkor szoktam -ha időben észreveszem- néha dühömben visszakapcsolni 4-be és tolni neki, hogy ne sikerüljön a jobbról előzés a xarházinak   :nono:

Tényleg a végtelenségig lehet ragozni :flowers: mert pl. mi van ha az meg akkor is behúzza, mert csakazértis. Aztán ilyen 140+nál ez szép baleset. :whistling: :surrender:


Amúgy sztem picit elbeszélünk egymás mellett, Te a jobbról előzést az ilyen agresszív barmokkal azonosítod, akik egy autónyi helyen is kimennek és megmutatják, de pályán -is- lehet olyan szitut keresni, hogy simán elmehess, az ominózus esetben pl. úgy előztem ki az ürgét hogy se a középső se a szélső sávban nem volt senki, ennek ellenére nem volt hajlandó lemenni :excl: na ez a tragikus...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8966 Dátum: 2009.09.23 12:02:58 »
Amúgy sztem picit elbeszélünk egymás mellett, Te a jobbról előzést az ilyen agresszív barmokkal azonosítod, akik egy autónyi helyen is kimennek és megmutatják, de pályán -is- lehet olyan szitut keresni, hogy simán elmehess, az ominózus esetben pl. úgy előztem ki az ürgét hogy se a középső se a szélső sávban nem volt senki, ennek ellenére nem volt hajlandó lemenni :excl: na ez a tragikus...
Nem beszélünk el egymás mellett  ;) ... Én is tudom, hogy a minden várakozás nélkül, minden oldalról előzgetve, cikkcakkozva haladó barmok egy dolog - a bal sávban vánszorgók miatt türelmüket vesztett, és ezért jobbról előző "normál" autósok meg egy másik dolog.

Csak nekem a jobbról előzés tabu. Egyetlen kivétel talán az, amit te is írsz: ha háromsávos pályán megy a belsőben az ökör (és ezt tartósan műveli, villogtatás, dudálás stb. ellenére) - na, akkor meg lehet előzni jobbról, a külsőben. De pl. a középsőbe ragadtakat én mindig (!) úgy előzöm meg, hogy kimegyek a külsőből a belsőbe, végrehajtom az előzést, és visszamegyek a külsőbe (közben néha rá is szoktam kicsit repülni a középsőben a baromra, akár némi villogtatással is - hátha észreveszi magát; van, aki észreveszi).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8967 Dátum: 2009.09.23 17:54:23 »
vagy megelőzöd jobbról...

Ezt ugy veszem, mintha le sem irtad volna.  :szemez: Veled mentunk egyszer autopalyan, amikor jobbrol probalt elozni egy BMW. Ugye nem jott ossze neki... en a jobbrol elozest nem toleralom.
Ha valaki megpróbál így besz.patni,hogy ha sz.rakodik előttem és jobbról megelőzöm és szándékosan rámhúzza az autót,akkor utána szépen ki kell lógatni a kerékanyakulcsot az ablakon!! :D vagy valami nehezet és súlyosat....azért elgondolkodtató nem hogy 100 felett így megérkezik egy vasdarab az autó elejébe.... az ilyen sz.patósdit meg én nem tolerálom!!  :ph34r:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8968 Dátum: 2009.09.23 17:57:14 »
Lehet betárazok vadgesztenyéből, pont most van szezonja. Jó nagyot koppan  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8969 Dátum: 2009.09.23 18:24:02 »
Lehet betárazok vadgesztenyéből, pont most van szezonja. Jó nagyot koppan  :ph34r:
na ugye!! :D :D