Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877409 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8940 Dátum: 2009.09.22 10:48:32 »
Hát, de, 130-nál azért eléggé agresszív az egy autónyi követési távolság  :hmmmm: ...
Kerekharaszt és Bag között sikerült eddig eljutni... Nem tudom, ki bírta volna ki 2 km után, hogy ne villogjon, vagy legalább indexeljen, esetleg ne előzze meg jobbról.  :surrender:
Biztos olvastad a mondatom második felét is, amit nem idéztél be ;) ...
Ettől függetlenül, ne érts félre: én ugyanezt tettem volna a helyedben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8941 Dátum: 2009.09.22 12:02:20 »
Persze, olvastam, és értem, hogy ennyire te is agresszív lettél volna. Én viszont azt mondom, hogy ha több km-en keresztül mész valaki után, aki nem akar lehúzódni, akkor valahogy csak muszáj jelezni, hogy te haladnál, és ez minden, csak nem agresszió.

 :flowers:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8942 Dátum: 2009.09.22 12:13:52 »
Persze, olvastam, és értem, hogy ennyire te is agresszív lettél volna. Én viszont azt mondom, hogy ha több km-en keresztül mész valaki után, aki nem akar lehúzódni, akkor valahogy csak muszáj jelezni, hogy te haladnál, és ez minden, csak nem agresszió.

 :flowers:

Mióta Hiluxal járok, elkerülnek az eféle önkéntes rendőrök. amikor alkalma lenne kimenni, kiteszem az indexet, és nyomok egy padlót; a hatás legkésőbb akkor jelentkezik, amikor a teljes középső tükröt az avatarban látható kép foglalja el.
-Persze vannak balgák, akik nem mennek ki a külsőbe, mert 300 m-re ott a következő kamion, de viszonylag hamar lehúzódnak.
-és még azt mondják, hogy nem a méret a lényeg :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8943 Dátum: 2009.09.22 12:28:07 »
Persze, olvastam, és értem, hogy ennyire te is agresszív lettél volna. Én viszont azt mondom, hogy ha több km-en keresztül mész valaki után, aki nem akar lehúzódni, akkor valahogy csak muszáj jelezni, hogy te haladnál, és ez minden, csak nem agresszió.
Nemtom, nekem ez para, ekkora tempónál pár méternyire rámenni... Inkább indexelek-villogtatok, de messzebbről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8944 Dátum: 2009.09.22 12:52:04 »
Nemtom, nekem ez para, ekkora tempónál pár méternyire rámenni... Inkább indexelek-villogtatok, de messzebbről.

Neked meglehetősen alacsony a géped, ha tűl közel mész, a lámpád sem látja, hiába villogsz!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8945 Dátum: 2009.09.22 13:35:49 »
Neked meglehetősen alacsony a géped, ha tűl közel mész, a lámpád sem látja, hiába villogsz!
Hát azért egy kocsihosszról látja még a lámpáimat, nem Countachom van  ;) ... Viszont esélyem nincs még a féket sem megnyomni ilyen tempónál, ha netán hirtelen lassítana az előttem haladó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8946 Dátum: 2009.09.22 17:39:48 »
Hát azért egy kocsihosszról látja még a lámpáimat, nem Countachom van  ;) ... Viszont esélyem nincs még a féket sem megnyomni ilyen tempónál, ha netán hirtelen lassítana az előttem haladó.

Na ez az. Olyan gyors reflexe sztem senkinek nincs.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8947 Dátum: 2009.09.22 17:42:42 »
Na ez az. Olyan gyors reflexe sztem senkinek nincs.
Nincs hát. Ki van csukva. 130-nál 3.6 métert teszel meg egy tizedmásodperc alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8948 Dátum: 2009.09.22 17:51:43 »
Akkor én tulajdonképpen nekimentem a Polónak?
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.22 17:55:09 írta Satriani »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8949 Dátum: 2009.09.22 17:57:52 »
Meg az is kiderulhet  :sorcerer:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8950 Dátum: 2009.09.22 18:07:56 »
Akkor én tulajdonképpen nekimentem a Polónak?
Mondjuk úgy: nem rajtad múlott, hogy nem mentél neki (ha tényleg csak egy kocsihossznyival mentél mögötte - ahogy írod)  ;) ...

(Újfent megismételném, hogy én a helyedben tutira szintén közel mentem volna hozzá, elvégre nagyon dühítő, ha valaki indokolatlanul blokkolja a bal sávot.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8951 Dátum: 2009.09.22 18:11:16 »
Ezeket mar reflexbol kerulom jobbrol. Tudom hogy szabalytalan, tudom hogy veszelyes, de az agyverzes is az. Az adrenalint meg szeretem  :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8952 Dátum: 2009.09.22 18:21:58 »
Mondjuk úgy: nem rajtad múlott, hogy nem mentél neki (ha tényleg csak egy kocsihossznyival mentél mögötte - ahogy írod)  ;) ...

Akkor a polós tulajdonképp jófej volt, hogy figyelt rám?  :1eye:

Az a szerencse, hogy ilyenkor az ember előtt fékező nem változik fallá, "csak" lassul.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8953 Dátum: 2009.09.22 18:35:03 »
Akkor a polós tulajdonképp jófej volt, hogy figyelt rám?  :1eye:
A fenét - egy barom volt, elsősorban ő volt a felelős a balesetveszélyes helyzetért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8954 Dátum: 2009.09.22 19:41:39 »
Múltkor kiálltam sort előzni,persze a sorból a 3. omega kijött elém,persze nem volt egy autónyi különbség...toljuk neki....én mondjuk a dudát is toltam a baromnak,erre az omega elé még kijött egy voyager,omega seggébe persze én meg bent....satu,jobb sávba vissza árokszéle,utána visszaránt mert a voyager visszahúzodott a sávjában erre bal árok széle,mire lelassulok annyira hogy ne toljak el mindenkit,erre jönnek szembe,de vissza már nem tudtam húzódni mert addigra mellettem a voyager....erre nyomtam egy entert és leöblítettem még a maradék sort..... hát nem mondom hogy nem ébrettem fel erre korán reggel....de csajom is felébredt a jobb 1-ben!!.... De a paraszt mikor kiáll előzni hogy miért nem néz tükörbe?? ráadásul én kettőt is kifogtam egy sorból!! az omegást is leelőztem de utána csak meredten nézett maga elé a kö.csög!! :censored: :censored: ha nincs ilyen reflexem tutti egy 5 autót összetolok egyszerre... persze nem 90-el mentem!! Na és ilyenkor milyen jó az ABS!!