Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872387 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8895 Dátum: 2009.09.15 19:49:42 »
Jöttem haza, (bringával) kereszteződés, nekem éppen bepirosult a lámpa, így megálltam a járdaszegélynél, jobbról jön egy kombi Passzát 1000rel, megfordul a kereszteződésbe és nyom egy satut, mutatja hogy menjek :eek: mutatom neki a lámpámat :innocent: erre beint egyet. :hug:

Nem baj hogy egy idióta, de hogy még a színeket se ismeri. :szemez:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8896 Dátum: 2009.09.15 23:07:16 »
Jöttem haza, (bringával) kereszteződés, nekem éppen bepirosult a lámpa, így megálltam a járdaszegélynél, jobbról jön egy kombi Passzát 1000rel, megfordul a kereszteződésbe és nyom egy satut, mutatja hogy menjek :eek: mutatom neki a lámpámat :innocent: erre beint egyet. :hug:
Nem szoktam passatosokat védeni, de most muszáj. Az autósok többsége ahhoz van szokva, hogy a bringások semmilyen szabályt nem tartanak be. Pont azért intett neked, hogy menj át, hogy ne üssön el, hiszen ő állt...
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8897 Dátum: 2009.09.15 23:57:49 »
hiszen ő állt...

???

Én álltam a járdaszegélynél, ő jobbról jött nagy sebességgel és nyomott egy 180fokot a kereszteződésbe :excl: tehát neki még piros volt mikor -amúgy totálisan szabálytalanul- megfordult, csak nekem már bepirosodott addigra a lámpa, gondolom bexart, egy piroslámpás megfordulás még "simán belefér", de egy kerékpárúton elütött biciklist elég nehéz kimagyarázni, pláne hogy vagy 6-7autó volt még rajta kívül aki szemtanú lett volna.

Én meg nem fogok azért átmenni a piroson, mert a bringások semmilyen szabályt nem tartanak be, vagy mert egy idióta mutogat nekem, de majd még én leszek a hibás a végén...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8898 Dátum: 2009.09.16 06:32:52 »
könnyebb a gyökérnek kimagyarázni mint Neked kifeküdni.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8899 Dátum: 2009.09.16 09:21:31 »
Szerintem csak le akart csalogatni az útra, hogy aztán elüssön :devil:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8900 Dátum: 2009.09.16 10:08:59 »
hiszen ő állt...
??? de majd még én leszek a hibás a végén...
Nem értjük egymást. Amit leírtál az igaz, de nem mond ellent annak, amit írtam. Amikor átmentél, akkor ő állt nemde? Tehette volna azt is, hogy megfordul és azzal a lendülettel rohan is tovább, piros ide, vagy oda.
Azért állt meg, - tök mindegy, hogy milyen előzmények után - mert látta, hogy át akarsz menni, és kiszámíthatatlan volt, hogy átmész-e, vagy nem. És természetesen azért is, mert neki pirosa volt. Azt aligha mérte föl ennyi idő alatt, hogy közben már neked is az van.
Ha piroson mész át, akkor pedig hibás vagy, legfeljebb a másik is az, ha ő úgy viselkedett. (jelen esetben úgy.)
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8901 Dátum: 2009.09.16 10:16:26 »
Ma azt hittem, kirángatok a Suzukijából egy nőt. Végig tök normális követési távolságot tartott mögöttem, de akárhányszor megálltam (piros lámpa, körforgalom, zebra), mindig kb 5 centire állt meg tőlem, hatalmas fékkel.  :wacko:
         

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8902 Dátum: 2009.09.16 10:21:26 »
A hátsó ablakmosó direkt erre a helyzetre van kitalálva  ;)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8903 Dátum: 2009.09.16 10:29:16 »
Nem értjük egymást. Amit leírtál az igaz, de nem mond ellent annak, amit írtam. Amikor átmentél, akkor ő állt nemde?

Tényleg nem értjük egymást, akkor még egyszer: közeledtem egy kereszteződéshez ami ugyan zöld volt, de bepirosodott (ekkor kb. 10méterre voltam) ezért értelemszerűen nem mentem át rajta hanem megálltam a járdaszegélynél, ekkor jött jobbról a Passzátos, a lámpának olyan periódusa volt, hogy mindenkinek piros volt, (ill. neki váltott volna zöldre) de ő még piroson visszafordult, majd megállt előttem, gondolta mivel ő szabálytalanul piroson ment át, így nekem zöld lesz a lámpa, de akkor már indult a forgalom is, és mutattam neki a lámpám, ő értelemszerűen nem láthatta a saját lámpáját, mivel -mégegyszer leírom- szabálytalanul megfordult a kereszteződésben.

De miről is beszélünk? Tehát szabálytalankodik, aztán még köszönjük meg neki hogy nem üt(ne) el és át akart engedni, remek...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8904 Dátum: 2009.09.16 12:32:45 »
De miről is beszélünk? Tehát szabálytalankodik, aztán még köszönjük meg neki hogy nem üt(ne) el és át akart engedni, remek...
Egyrészt itt tartunk.
Másrészt. Mint gyakorló biciklis mondom, nem bízhatunk az autósokban, és ha olyan helyre érek, ahol autósok keresztezhetik az utamat, akkor inkább megállok. Mint gyakorló autós mondom, nem bízhatunk a biciklisekben, ezért ha bicikliutat keresztezek, - apropó, te azon mentél, vagy zebrán tekertél volna át? mert az ugye szabálytalan... - előtte alaposan körbenézek, és ha 10m-en belül biciklista van, inkább megállok.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.16 12:34:25 írta music »
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8905 Dátum: 2009.09.16 20:09:32 »
...apropó, te azon mentél, vagy zebrán tekertél volna át? mert az ugye szabálytalan...

Bicikli út volt, de sztem ne ragozzuk, szted az adott szituációban az autósnak volt igaza, sztem nem...


Amúgy a mutogatásról jut eszembe: egyik ex-ex-ex kollegina, egyik reggel nem jött dolgozni, mert szénné törte magát meg a Fordját is, kb.1hónap múlva mikor begurult :wheelchair: megkérdeztük mi volt, mondja hát kiakart hajtani egy mellékutcából, egyik oldalról megálltak és integettek hogy menjem már, a másik oldalt viszont más véleményen volt a cartárs. :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8906 Dátum: 2009.09.16 22:07:19 »
Bicikli út volt, de sztem ne ragozzuk, szted az adott szituációban az autósnak volt igaza, sztem nem...
Egy szóval nem mondtam, hogy igaza lett volna, - hogy lett volna, amikor tök szabálytalanul megfordult - próbáltam magyarázatot találni a viselkedésére. Annyit most is fenntartok, hogy a biciklisták általában sokat szabálytalankodnak, ezért a nem szabálytalankodó kerékpárosok is részesülnek ennek következményeiből: vérmérséklettől függően az autósok, vagy levegőnek nézik, vagy bizonytalanok, és nem tudják eldönteni, hogy megálljanak, vagy se.
music     

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8907 Dátum: 2009.09.17 14:42:08 »
Az ilyennel azt lehetne csinálni, hogy "siettél apukám, 30 perc kiállítás"  :yes:
...igazad van!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8908 Dátum: 2009.09.17 15:02:09 »

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8909 Dátum: 2009.09.17 16:17:16 »
http://video.mon.hu/video/47420/durva-balesetben-halt-meg-a-mobiloz---tinil--ny
nézzétek meg...no comment!!
A cikk hozzá arról szól, hogy ez egy valós baleset alapján készült, tulajdonképpen annak rekonstrukciója.
Már elsőre is zavart benne valami, aztán rájöttem, hogy mi: a bordó autó, amelyik 00:27-kor beléjük száll, forgalommal szemben megy (ráadásul kifejezetten az út szélére húzódva), és fékezés nélkül megy beléjük. Ez a valóságban nyilván nem így volt (van még egy pár hiba a filmben, de azok lényegtelenek).
Ráadásul a videón úgy látszik, hogy a másik két lány meghal - ha ő is meghalt, akkor honnan tudják, hogy miért tért át a másik oldalra?

Egyébként nem csak a mobilozás veszélyes: egyszer szimplán megláttam egy ismerős embert az utcán, akit régen nem láttam. Kicsit őt néztem, és kevés híján nekimentem egy villanyoszlopnak: a jobb tükrömet törte le (ez nem a mostani kocsimmal volt).