Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877101 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7830 Dátum: 2009.04.16 22:59:08 »
Na de annyira mégse, mert Te is gond nélkül kielőzted őket ;) beszorulás alatt azt értem, ha mitomén valami nyerges mögött vagy, úgy hogy még van előtted 2-3 autó :wacko: na az szívás, olyankor meg tudod mikor előzheted akár egyesével is végig őket, olyan szépen összezárnak mintha kötelező lenne...
Ja igen, még véletlen sem hagynak ki annyi helyet, hogy valaki közéjük férjen. Ja, hogy követési távolság? :whistling:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7831 Dátum: 2009.04.16 23:01:32 »
Egyszerűen fogalma nincs a jobb térdénél elhelyezkedő bot használatáról, indulásnál szépen felkapcsolgat, megállásnál kiveszi üresbe, és újra felkapcslgat.
Többször előfordult velem is, hogy 110-el gurulva elhúztak mellettem, aztán az első teherautó mögé beragadtak, mert épp jöttek szembe, és 70-el, és a tehert meg a két-három másik vonatozót nem tudták megelőzni. Én meg toltam egy 3.-at és szépen otthagytam az egész béna bandát.

-A legszebb az volt, amikor a 2A-n 650kg padlólappal a hátammögött előztem 5béna+nyerges vonatot -kb 3km egyenes szakasz volt, sehol senki nem jött.
Valami turbodízellel még úgy is ment volna, de ez biztos nem az volt, ezért tippeltem a legkisebb, leggyengébb benzinesre (magyar vásárló szeret mazochista lenni, vesz egy nagy autót olyan alapmotorral, amit tán tőlünk nyugatabbra be sem tesznek). Az ilyen sofőrt el tudom képzelni egy váltós biciklivel, azzal is így közlekedik? :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7832 Dátum: 2009.04.16 23:06:01 »
 [rohog] [rohog] [rohog]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7833 Dátum: 2009.04.17 08:49:15 »
Ez az előzésnél visszaváltás dolog nagy mumus, sajnos ezt a 30 órányi autóvezetés -izé kezelés oktatáson nem tanítják, és nagyon sokan soha nem is használják.
Feleségem is azóta vált vissza, mióta egyszer-kétszer rászóltam - 70-nél nem 5.-ben előzünk! - Sokan azzal indokolják, hogy akkor nagyot ránt a kocsi - a gázfröccsről még nem hallottak! A duplakuplungolásról, meg max a nagyapjuk mesélt, hogy  a szinkron nélküli váltókat csak úgy lehetett váltani.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7834 Dátum: 2009.04.17 09:02:43 »
Emlékszem rá, mikor a húgom megkapta a jogsit, egyszer úgy ment a család hogy ő vezetett. Valami lassabb autót előzött de úgy, hogy melléérve felkapcsolt 5-be, de eltűnt a fordulatszám meg a vonóerő, így hiába nyomta neki, nem tudta megelőzni. Rá kellett szólnom hogy váltson vissza, aztán ment is a dolog. A visszaváltásnál a gázfröccs jó dolog, nem értem miért nem oktatják, a kuplunggal csak jót tesz, meg talán csúszós útviszonyok esetén jöhet jól.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7835 Dátum: 2009.04.17 10:04:02 »
Az ilyen sofőrt el tudom képzelni egy váltós biciklivel, azzal is így közlekedik? :D

Simán.  ::)

A bringázás ugyanaz mint a vezetés csak "kicsibe", ugyanúgy vannak bénák, bunkók, kétbalkezes-lábasak, a kedvencem mikor valaki jön szembe és nem tudja hogy jobbról vagy balról menjen el, közbe ugyanúgy jobbra tarts van :D az ilyennek kikéne mennie a városligeti tanpályára, azt ott körözgessen a 6-7évesekkel, hátha akkor megtanulja.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7836 Dátum: 2009.04.17 10:04:27 »
Simán.  ::)

A bringázás ugyanaz mint a vezetés csak "kicsibe", ugyanúgy vannak bénák, bunkók, kétbalkezes-lábasak, a kedvencem mikor valaki jön szembe és nem tudja hogy jobbról vagy balról menjen el, közbe ugyanúgy jobbra tarts van, az ilyennek kikéne mennie a városligeti tanpályára, azt ott körözgessen a 6-7évesekkel, hátha akkor megtanulja.
Nekem a kedvencem, hogy lassítás nélkül, jó lendületesen kanyarodnak ki jobbra egy alacsonyabb rendű útról, balra sem néznek gondolván az autó úgyis elfér mellettük.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7837 Dátum: 2009.04.17 10:07:57 »
Biciklisfutárok életveszélyesek, azoknak szerintem külön fizetnek ha minél többször kaszkadőrt játszanak.

Mondjuk autók közt forgalomba alapból nem mernék bringázni :wacko:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7838 Dátum: 2009.04.17 10:12:04 »
Feleségem is azóta vált vissza, mióta egyszer-kétszer rászóltam - 70-nél nem 5.-ben előzünk! -

Akkor Neked még mákod volt ::) nekem ex-asszony nem nagyon akart 3asnál feljebb váltani, aztán úgy kellett rádumálni hogy jó a 4es is, de 5-ösbe már nem, mert akkor gyors az autó :ph34r:

A hazai oktatás színvonalát meg jól jellemzi, hogy a hónapos jogsijával nem tudott egy garázsfeljárón feljönni (lefulladt), az hogy parkolás két autó közé? Felejtsd el!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7839 Dátum: 2009.04.17 10:23:21 »
A hazai oktatás színvonalát meg jól jellemzi, hogy a hónapos jogsijával nem tudott egy garázsfeljárón feljönni (lefulladt), az hogy parkolás két autó közé? Felejtsd el!
szerintem ez másutt sincs másképpen. 20-30 óra alatt már hogy lehetne megtanulni vezetni, mellesleg ebbe a kis időbe bele se fér a garázsfeljáró.
Pedig anno a szüleim házában volt egy időszak, hogy a kétállásos garázsban három kocsi állt - széltében volt hely bőven, így befért három autó is, csak nem teli ajtó volt, hanem a garázs két szélén egy-egy; és ez meg volt fejelve azzal, hogy egy 2 méter hosszú és cca. 30%-os emelkedőn kellett felmenni, olyan meredek volt, hogy az automata váltós kocsi nem mindig ment fel rajta. A középsőbe csak úgy lehetett beállni, ha a jobb szélső bejárón feltolattál, az emelkedő közepe táján kellett elkezdeni tekerni a kormányt, jó kis játék volt..., és ezután mehetett be a két másik autó.
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7840 Dátum: 2009.04.17 10:50:33 »
Simán.  ::)

A bringázás ugyanaz mint a vezetés csak "kicsibe", ugyanúgy vannak bénák, bunkók, kétbalkezes-lábasak, a kedvencem mikor valaki jön szembe és nem tudja hogy jobbról vagy balról menjen el, közbe ugyanúgy jobbra tarts van, az ilyennek kikéne mennie a városligeti tanpályára, azt ott körözgessen a 6-7évesekkel, hátha akkor megtanulja.
Nekem a kedvencem, hogy lassítás nélkül, jó lendületesen kanyarodnak ki jobbra egy alacsonyabb rendű útról, balra sem néznek gondolván az autó úgyis elfér mellettük.
Ez amúgy tipikus. Ilyenkor marha nagy ívben kerülöm őket és közben nyomom a dudát 1000-rel. Még ha megijedne, akkor sem ütöm el, úgy kerülöm...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7841 Dátum: 2009.04.17 10:55:03 »
szerintem ez másutt sincs másképpen.

Nekem tanították a lejtőn való elindulást. Benne is van a tananyagba :whistling:

Gondolom a sikeres vizsga feltételen lenne hogy megtudod csinálni, vagy túl szigorú vizsgabiztos lennék :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.17 10:57:42 írta Peti »

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7842 Dátum: 2009.04.17 10:55:40 »
Lejtön?  :D Ott mindenki tud. Az emelkedön viszont valamivel nehezebb.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7843 Dátum: 2009.04.17 10:56:37 »
Nekem tanították a lejtőn való elindulást. Benne is van a tananyagba :whistling:
OK, de a lejtő és a garázsfeljáró azért közel sem ugyanaz...
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7844 Dátum: 2009.04.17 10:57:02 »
Lejtön?  :D Ott mindenki tud. Az emelkedön viszont valamivel nehezebb.  :D

Na vazz, most lebuktam, emelkedőt akartam írni, becsszó :innocent: :D