Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785640 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6450 Dátum: 2008.09.19 14:55:16 »
sajnos az Én előzö kis Nissan Bluebird-emet pont egy ilyen kategória törte rommá..... mentem volna egyenesen Ő meg szemböl jött és kanyarodott volna balra, persze esélyem se volt rá hogy reagáljak valamit (ugyanis a legrosszabb rémálmomba se gondoltam volna hogy azt hiszi valaki is hogy ott akkor be tudna kanyarodni elöttem..) fék nélkül összetalálkoztunk.... megkérdeztem utána hogy ezt hogy gondolta???.... - APRÓ FIGYELMETLENSÉG.....
ui.: azért azt hozzáteszem ha ez nincs akkor most nem lennek boldog Toyota tulajdonos... ::)
Pityu
A Nissan Primeránkat meg egy középkorú Golf-os nyomta le gtk-ra... " Nem tudtam megállni, nagy volt az eső" címszóval. A Blue, meg egy jó autó (volt).

sajna tényleg csak volt...nagyon szerettem "kis" 2 ezres benzines motorját ...egyetlen egy betegsége volt ami miatt sokat szivtam vele.... a kormánymű+szervó...másra nem is kellet költenem azalatt a  4 év alatt amig nálam volt és elötte apámnak se 10év alatt csak a kötelezőkre....
még a gyári kuplung szettet is KÉTSZÁZTIZEN valahányeze után kellett cserlénem és akkor is csak a kinyomócsapágy adta meg magát teljesen a tárcsa és a szerkezet ment volna még 10-20ezer km-ert.... :eek:
nagyon eltalált kocsi volt de most már a kis Bluebird RIP státuszba lépett....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6451 Dátum: 2008.09.19 14:59:56 »
...A suzukisról még annyit, hogy lakott területen kívül nappal nem szeretnek világítani, de mondjuk ez más márkáknál is megfigyelhető. És hibá villogsz neki, nem reagál.
Csak mondjuk akkor vagy mindenki világítson vagy senki, mert eléggé gáz, hogy arra számítasz, hogy világít mindenki és előzésnél jön szembe egy kivilágítatlan autó.
...sőt,
a) az összes szüdzüki (régi stift főleg) 5 mázsa cementet visz a csomagtartóban, vagy
b) az eget kémlelik, vagy
c) csak egyszerűen be kellene állítani a nyavalyás fényszóróikat, mert amikor mögöttem jönnek, még a tetőkárpitom is leolvad, nekem meg gerincferdülésem lesz, ahogy bújok a tompítottjuk elől.
Bár ez igaz nagyon sok új Fordra is, mifelénk...

Mindenféle autóra igaz ez nálunk, sajnos  :no: ... Bexarás, hogy hányan járnak vakító, túl magasra állított fényszórókkal  :censored: ... Néha egy-egy hosszabb esti út során el is szokott fogyni a zsinór nálam, és nekiállok űzni az "amikor-már-csak-egy-mp-re-van-tőlem-akkor-a-szemébe-nyomom-a-refit" című gonosz játékot  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6452 Dátum: 2008.09.19 15:07:03 »
Azért a ragyogó fényes napsütésben első ködlámpával+hátsó ködzáróval menő vadb@rmokat se felejtsük ki.
Tegnap egy angol rendszámú régebbi A6-os játszotta ezt a ködlámpásdit.
Felmerült bennem a kérdés, hogy ez valóban angol volt, vagy csak egy ott dolgozó magyar, aki éppen hazaugrott valamiért?  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6453 Dátum: 2008.09.19 15:23:07 »
Azért a ragyogó fényes napsütésben első ködlámpával+hátsó ködzáróval menő vadb@rmokat se felejtsük ki.
Tegnap egy angol rendszámú régebbi A6-os játszotta ezt a ködlámpásdit.
Felmerült bennem a kérdés, hogy ez valóban angol volt, vagy csak egy ott dolgozó magyar, aki éppen hazaugrott valamiért?  :whistling:

Sztem tutira honfitársunk volt. Nem sok valódi angol vetődik el erre így ősszel, személyautóval.

Amúgy nemtom észrevettétek-e, vagy csak én vagyok túl optimista, de nekem úgy tűnik, hogy szignifikánsan csökkent az ok nélkül ködfényszórót használók aránya  :yes: ... Lehet, hogy "odatették" a rendőröket, hogy menjenek rájuk - ezzel egybevágna, hogy nyáron egy alkalommal, amikor esőben, mellékúton (Balatonról hazafelé) az Avéval ködfényszóróval mentem, a szembejövő rendőrautó egyből megfordult, utánam jött és megállított - a ködfényszóró miatt. Jó fej volt a két fiatal rendőr, nem büntettek meg, de figyelmeztettek, hogy ez azért szerintük nem volt "a látási viszonyok indokolják" esete, amiben tulképp igazuk is volt  :whistling: ... Na, azóta 3x is meggondolom, mielőtt bekapcsolnám a cuccot, és alkalmasint így lehetnek ezzel mások is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6454 Dátum: 2008.09.19 15:26:35 »
Lehet, hogy "odatették" a rendőröket, hogy menjenek rájuk - ezzel egybevágna, hogy nyáron egy alkalommal, amikor esőben, mellékúton (Balatonról hazafelé) az Avéval ködfényszóróval mentem, a szembejövő rendőrautó egyből megfordult, utánam jött és megállított - a ködfényszóró miatt.

Ha ejszaka kapcsolok esoben kodlampat azt indokolt eset vagy sem? Mert akkor azert jol jon.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6455 Dátum: 2008.09.19 16:07:35 »
Lehet, hogy "odatették" a rendőröket, hogy menjenek rájuk - ezzel egybevágna, hogy nyáron egy alkalommal, amikor esőben, mellékúton (Balatonról hazafelé) az Avéval ködfényszóróval mentem, a szembejövő rendőrautó egyből megfordult, utánam jött és megállított - a ködfényszóró miatt.

Ha ejszaka kapcsolok esoben kodlampat azt indokolt eset vagy sem? Mert akkor azert jol jon.

Aszondja a KRESZ:

"44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Na most ez így ugye jó homályos. A jogértelmezés aszondja a dologgal kapcsolatosan (és adott esetben a szabálysértési ügyben is eszerint jár el az illetékes hatóság), hogy indokoltnak akkor tekinthető a használat, ha ERŐS köd, SŰRŰ eső vagy havazás jelentős mértékben korlátozza a látást. Ez persze így még mindig nem teljesen egzakt, de azért józan ésszel jól értelmezhető. Semmiképpen nem minősül indokolt esetnek egy átlagos eső - záporra, zivatarra, felhőszakadásra vonatkozik csak az "indokolt eset".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6456 Dátum: 2008.09.19 16:23:53 »
Ha ejszaka kapcsolok esoben kodlampat azt indokolt eset vagy sem? Mert akkor azert jol jon.

Akkor vakítasz, mint az állat. Ugyanis az esőcseppek az úton jól visszaverik a ködlámpa erős fényét. Nagyon szoktam utálni, amikor valaki karácsonyfa módon jön szembe.

Mintha úgy emlékeznék, hogy sötétben nem is nagyon szabad használni pl. a ködzárófényt, mert többet árt (vakít), mint használ.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6457 Dátum: 2008.09.19 16:57:09 »
Sztem tutira honfitársunk volt. Nem sok valódi angol vetődik el erre így ősszel, személyautóval.

Kedden az M5-ösön belefutottam egy 4 angol rendszámú autóból álló konvojba, mindegyik lakókocsit vontatott (kicsit öregecskének/lestrapáltnak tűntek már). Kb 90-100 között mehettek, és nem egymás nyakában. Az autók között a 2 végletet egy II. gen. Mondeo és egy új Range Rover képviselte.

Ők talán valóban angolok voltak, és reméljük jó szájízzel távoztak tőlünk (még ha csak átutazóban voltak is).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6458 Dátum: 2008.09.19 17:16:27 »
Sztem tutira honfitársunk volt. Nem sok valódi angol vetődik el erre így ősszel, személyautóval.

Kedden az M5-ösön belefutottam egy 4 angol rendszámú autóból álló konvojba, mindegyik lakókocsit vontatott (kicsit öregecskének/lestrapáltnak tűntek már). Kb 90-100 között mehettek, és nem egymás nyakában. Az autók között a 2 végletet egy II. gen. Mondeo és egy új Range Rover képviselte.

Ők talán valóban angolok voltak, és reméljük jó szájízzel távoztak tőlünk (még ha csak átutazóban voltak is).
Ha atutazoban voltak es kelet felol jottek akkor talan igen  :1eye: Egyebkent kizart - mar persze ami a vezetessel kapcsolatos elmenyeiket illeti

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6459 Dátum: 2008.09.19 17:24:19 »
nem. ott kell hagyni ha elutod az orkot es par km utan megallsz es onnan hivod a yardot. nem szolnak erte

ÉS ez így nem minősül cserbenhagyásnak? Mert ez nagyon segítség nyújtás elmulasztásának hangzik. Bár állítólag tényleg jobb élni és ülni két évet mint, hogy agyonverjenek az orkok. Viszont ezzel is van egy bajom. Ha benyomnak érte. Akkor Mordor földje tele van orkkal. :( És ott aztán ez tényleg nem jó ajánlólevél. Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6460 Dátum: 2008.09.19 17:25:02 »
Ha ejszaka kapcsolok esoben kodlampat azt indokolt eset vagy sem? Mert akkor azert jol jon.

Akkor vakítasz, mint az állat. Ugyanis az esőcseppek az úton jól visszaverik a ködlámpa erős fényét. Nagyon szoktam utálni, amikor valaki karácsonyfa módon jön szembe.

Mintha úgy emlékeznék, hogy sötétben nem is nagyon szabad használni pl. a ködzárófényt, mert többet árt (vakít), mint használ.


De szabad. Nincs jelentősége, hogy sötét van vagy világos. Csak ésszel kell eldönteni, hogy mikor használja az ember, és hogy mikor kapcsolja ki - és erre nem képesek sokan, sajnos. Pl. ugye bekapcsolom, ha megyek valami 30 m-es látótávolságú lecsóban az országúton; de ha utolér valaki és felzárkózik mögém, akkor kikapcsolom, nyilván. Szóval valahogy így, de nagyon sokan nem ezt teszik. Kedvencem, mikor konvoj halad a ködben, jól egymás seggébe bújva, és mindegyik kisüti a mögötte haladónak a szemét a qvva ködzárójával, még abból sem jön rá hogy ki kéne kapcsolni, hogy őt is vakítja az előtte lévő  :censored: ...

Az a gáz, hogy a KRESZ ilyen képlékenyen szabályoz. Pl. a németeknél ez így néz ki: ködzáró CSAK ködben, 50 m látótávolság (egy pózna az út szélén) alatt! Ez így egzakt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6461 Dátum: 2008.09.19 17:28:21 »
nem. ott kell hagyni ha elutod az orkot es par km utan megallsz es onnan hivod a yardot. nem szolnak erte

ÉS ez így nem minősül cserbenhagyásnak? Mert ez nagyon segítség nyújtás elmulasztásának hangzik. Bár állítólag tényleg jobb élni és ülni két évet mint, hogy agyonverjenek az orkok. Viszont ezzel is van egy bajom. Ha benyomnak érte. Akkor Mordor földje tele van orkkal. :( És ott aztán ez tényleg nem jó ajánlólevél. Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Hááát... Én is agyaltam rajta. Mondjuk neadjisten tényleg elütsz egyet - megállsz, körülnézel, és ha azt látod, hogy jönnek mindenfelől, akkor tipli! Útszéli agyonveretésnél asszem, minden jobb.

Más kérdés, hogy mi van, ha üldözőbe vesznek? Akar a fene az életéért versenyezni, közúton, forgalomban  :wacko: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6462 Dátum: 2008.09.19 18:14:43 »
Lehet, hogy "odatették" a rendőröket, hogy menjenek rájuk - ezzel egybevágna, hogy nyáron egy alkalommal, amikor esőben, mellékúton (Balatonról hazafelé) az Avéval ködfényszóróval mentem, a szembejövő rendőrautó egyből megfordult, utánam jött és megállított - a ködfényszóró miatt.

Ha ejszaka kapcsolok esoben kodlampat azt indokolt eset vagy sem? Mert akkor azert jol jon.


Szerintem az egyik legfeleslegesebb extra az autóknál a ködlámpa! Ha jobban megfigyelitek, egy centivel sem vehető észre hamarabb a szembejövő, látni meg egyenesen nem lehet vele semmit... A ködzárófényt ellenben annál hasznosabbnak tartom, bár amögött meg zavaró tartósan haladni, azt meg 99%-ban el is felejthetjük, hogy kapcsolgassák az emberek, attól függően, jön-e valaki mögöttük.... Egy jól beállított xenon százszor többet ér, ugyanannyi, vagy utángyártott esetében jóval kevesebb pénzért...
Sőt, mióta megvan a xenon, a távolságit se nagyon használom, egyszerűen nem indokolt szerintem....
kisa
born to ride

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6463 Dátum: 2008.09.19 18:23:56 »
Szerintem az egyik legfeleslegesebb extra az autóknál a ködlámpa! Ha jobban megfigyelitek, egy centivel sem vehető észre hamarabb a szembejövő, látni meg egyenesen nem lehet vele semmit...

Egyetértek. Bár van, de kb. ötévente ha használom. Az biztos, hogy külön pénzt nem adnék érte...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6464 Dátum: 2008.09.19 19:36:19 »
...akiknek közös jellemzőjük, hogy nem tudnak tolatni  :wacko:

Aszondják azért mert rosszabb a térérzete a nőknek, jómúltkor láttam valamelyik fejtágító adón :flowers: