Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2786241 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6420 Dátum: 2008.09.18 20:16:19 »
Ennek az lett az eredménye, hogy az új Goodyear Hydragrip gumimnak (jobb első) leszakadt kettő 2 cm2-es barázdája, tehát kinyírta a csúszás egy kissé a gumimat. És nekem lett károm az ő baromsága miatt. Erre nem lehet gombot varrni! Persze lehet itt beszélni sok mindenről, hogy miért csúszott a kerék, miért nem tartottam a kerekeket csúszáshatáron...

Nincs ABS a kocsidban?
Az avatarból ítélve Harmony (bár az aláírásban Terra van). Harmonyban nem volt ABS...
Gabe 254.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6421 Dátum: 2008.09.18 20:25:30 »

3, 55-60+ -os fater, aki a Wartburgból átül a miautónkba és nem néz, nem lát, nem megy, le van lassulva...-->extremely dangerous


sajnos az Én előzö kis Nissan Bluebird-emet pont egy ilyen kategória törte rommá..... mentem volna egyenesen Ő meg szemböl jött és kanyarodott volna balra, persze esélyem se volt rá hogy reagáljak valamit (ugyanis a legrosszabb rémálmomba se gondoltam volna hogy azt hiszi valaki is hogy ott akkor be tudna kanyarodni elöttem..) fék nélkül összetalálkoztunk.... megkérdeztem utána hogy ezt hogy gondolta???.... - APRÓ FIGYELMETLENSÉG.....
ui.: azért azt hozzáteszem ha ez nincs akkor most nem lennek boldog Toyota tulajdonos... ::)

Pityu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6422 Dátum: 2008.09.18 20:27:18 »
Akkor hát éljenek a figyelmetlen tatterek és mammerek! :clap:  :clap:  :whistling:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6423 Dátum: 2008.09.18 20:50:16 »
Ja a suzukisok miondíg azt hiszik, hogy ők a menők. Csak kanyar ne jöjjön. Egyenesben gyorsul az ám akkorát, hogy csak na. Csak 60 fölé már nem mennek és vizet fakasztanak a kormánykerékből. Legalábbis a nagy átlag, persze vannak normálisok is.

Ma Siófokról Pécs felé menet, országúton egy olyan Suzukit - régi Swiftet- értem utol, amely óra szerint 55-el ment  :eek: ... Ez volt a rekord a mai napon. Nem tudtam megállni, hogy ne dudáljak, mikor elhúztam mellette  :censored: ... átnézve konstatáltam, hogy Matuzsálemnél is vénebb papper kuporgott a kormány fölött (kvázi) -kalapban persze- , mellette hasonló korú mammer. A dudálásomra semmilyen módon nem reagáltak, alkalmasint észre sem vették, mint ahogy azt sem, hogy autók előzik őket  ::) ... Nem szeretnék gonosznak tűnni, de szvsz aki (már) olyannyira bizonytalan, hogy országúton óra szerint 55-ös tempóval mer csak haladni, az adja le a jogosítványát, mert alkalmatlan a járművezetésre  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6424 Dátum: 2008.09.18 21:00:41 »
Nem szeretnék gonosznak tűnni, de szvsz aki (már) olyannyira bizonytalan, hogy országúton óra szerint 55-ös tempóval mer csak haladni, az adja le a jogosítványát, mert alkalmatlan a járművezetésre  :surrender:

Csak az a baj, hogy magától soha nem fogja leadni, mert fel se fogja mi van, max annyi hogy megint' sok huligán volt az úton....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6425 Dátum: 2008.09.18 21:27:30 »
Nincs ABS a kocsidban?
Az avatarból ítélve Harmony (bár az aláírásban Terra van). Harmonyban nem volt ABS...
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6426 Dátum: 2008.09.18 21:29:27 »
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.

Ezt nem tudtam :eek:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6427 Dátum: 2008.09.18 21:34:06 »
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.
Ezt nem tudtam :eek:
Tk. a Terra volt az alapverzió, amiben semmi nem volt benne. A Harmonyban még ennyi sem: abban nem volt ford.számmérő, nem volt csomagtérvilágítás(!), nem volt dönthető a hátsó ülés a sedanban, más sebváltógombja volt, és nem volt térképzsebje sem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6428 Dátum: 2008.09.18 21:38:48 »
Nem szeretnék gonosznak tűnni, de szvsz aki (már) olyannyira bizonytalan, hogy országúton óra szerint 55-ös tempóval mer csak haladni, az adja le a jogosítványát, mert alkalmatlan a járművezetésre  :surrender:

Csak az a baj, hogy magától soha nem fogja leadni, mert fel se fogja mi van, max annyi hogy megint' sok huligán volt az úton....

Ezért kéne mondjuk nyugdíjkorhatár fölött kétévente egészségügyi alkalmassági felülvizsgálat. Mármint egy olyan, ami ténylegesen működik. Csak persze ez utóbbi feltétel Magyarországon nem igazán megvalósítható  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6429 Dátum: 2008.09.18 21:40:03 »
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.
Ezt nem tudtam :eek:
Tk. a Terra volt az alapverzió, amiben semmi nem volt benne. A Harmonyban még ennyi sem: abban nem volt ford.számmérő, nem volt csomagtérvilágítás(!), nem volt dönthető a hátsó ülés a sedanban, más sebváltógombja volt, és nem volt térképzsebje sem.
Ezt cáfolom, nekem volt csomagtérvilágítás...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6430 Dátum: 2008.09.18 21:47:33 »
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.

Ezt nem tudtam :eek:

Na ja. Hajlamos manapság az ember meglepődni, hogy néhány, ma természetesnek tekintett felszerelés mennyire nem volt az még a közelmúltban sem. 97-es Mondeoban még nem volt klíma alapban, ugyanekkori Carinában nem volt ABS alapban (tudtommal) - stb. Főleg az ilyen "árérzékeny" piacokon, mint a miénk  ::) ...

Nagyot változott e téren az autós világ az utóbbi tíz évben. Igazából az autók felszereltsége a 60-70-80-as években, kis túlzással, azonos szinten mozgott. Jó, persze, fejlődött valamit - de összesen nem annyit, mint utána, úgy nagyjából a 90-es évek második felétől, néhány év alatt. És ez a boom, legalábbis a kényelmi extrák terén, egyértelműen a japán gyártóknak köszönhető - ők kezdték elárasztani a megfizethető autók kategóriájában is a piacot centrálzárral, szervókormánnyal, elektromos ablakokkal stb. felszerelt kocsikkal  :yes: - aztán persze a többiek is kénytelenek voltak utánuk menni. Biztonsági felszerelések terén viszont a németeké, és a svédeké az érdem.

Mindez persze csak Európára igaz - az amik már az 50-es évek végén olyan cuccokkal telepakolt kocsikban ültek (többnyire), amik nálunk csak 40 évvel később terjedtek el tömegesen  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6431 Dátum: 2008.09.18 21:53:15 »
Ez a jólmegnézem, már közelvan - megyünk mentalitás vidéken elég gyakori, nem fogja fel, hogy esetleg 50-60-al megy az ember a városban/faluban, nem pedig az ő szokott 25-ös tempójában. - persze kijön eléd, és változatlan tempóval araszol tova.

-De ma egy fehér Swift a Mogyoródi úton araszolt így ki elém a Lidl elől, hogy utána a Pillangó u.-nál bemenjen. - Persze a duda+refi kombóra hevesen mutogat, meg jár a pofája. -megjegyzem, hogy mögöttem senki nem jött.


-Ami a nap fénypontja volt, az egy zold Corsa két nővel.

-Soroksári Tescoból ( nem volt nálam semmi, csak megnéztem valamit) sétálok ki már a sarkon látom, hogy az enyémel szemben parkoló corsa szeretne kiállni, kapcsol egy hátramenetet és elkezd kiaraszolni - tök egyenesen, aztán lassan elkezdi tekerni a kormányt - én közben odaértem a kocsihoz ( tehát én megtettem 50m gyalog, ő sikeresen tolatott -kis jóindulattal 4m-t -szegény kuplung) -Azzal, hogy a kocsija mögött kb 2m-el elsétáltam, erősen megzavarhattam, mert megállt. Aztán rájöttem, hogy a táskám érdemes lenne előrehozni, mert benne van a cím, ahova még menem kell, tehát hátrasétálok, - még mindíg ott áll, várok 15-20 másodpercet, nehogy megzavarjam megint, de siettem, így nem vártam tovább - hisz aban az ívben fordulva már nem volt mit megzavarni, de nemígy lett, elkezdett dudálni!   :eek:  Odaszóltam :" Másfél méter " erre az anyósulésen letekeri a másik nő az ablakot, és beszól, hogy de minek állok oda  :eek: - no ekkor elpattant bennem valami, és egy hosszú szép körmondatban, amit a rendszer végig csillagozna elküldtem melegebb éghajlatra őket.
- becsuktam a kocsi hátulját , beültem, megnéztem a címet, bepötyögtem a PDA- ba, és még mindig a harmadik tolatásnál tartott, hogy kiállhasson a parkolóhelyről - persze a kormányt nemigen tekergette, csak tolatgatott , meg előrement de a végén csak sikerült kieveznie. - kb 5 perc .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6432 Dátum: 2008.09.18 22:00:30 »
No, ide is firkantok...

Palack...nem tudom, hogy alap széria-e az enyém, de 96 decemberi Carina, és van benne ABS. Klíma is.

Az általad említett dolgok már bennem is szöget ütöttek. Hogy az Isten szerelmére! 12 év telt el a Carinám születése óta! Ugyan miért ne lehetne alapfelszereltség az elektromos ablak, tükrök, fűthető tükrök, ülés, első- hátsó szélvédő és még sorolhatnám. Hiszen már eltelt 12! év. Ez a technikában, tudományban rohadt nagy idő. 12 évvel ezelőtt még commodore 64-em volt. Egyszerűen elképeszt, mikor látok egy új autót, vagy mondjuk 5 éven belülit - és tök mindegy, hogy milyen márka - és annyi "extrával" sem bír, mint az én kamasz csajom (Carinám). Lehidalok ettől....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6433 Dátum: 2008.09.18 22:14:50 »
No, ide is firkantok...

Palack...nem tudom, hogy alap széria-e az enyém, de 96 decemberi Carina, és van benne ABS. Klíma is.

Az általad említett dolgok már bennem is szöget ütöttek. Hogy az Isten szerelmére! 12 év telt el a Carinám születése óta! Ugyan miért ne lehetne alapfelszereltség az elektromos ablak, tükrök, fűthető tükrök, ülés, első- hátsó szélvédő és még sorolhatnám. Hiszen már eltelt 12! év. Ez a technikában, tudományban rohadt nagy idő. 12 évvel ezelőtt még commodore 64-em volt. Egyszerűen elképeszt, mikor látok egy új autót, vagy mondjuk 5 éven belülit - és tök mindegy, hogy milyen márka - és annyi "extrával" sem bír, mint az én kamasz csajom (Carinám). Lehidalok ettől....

A mi Carinánk '96 augusztusi forgalomba helyezésű volt -magyar, 1.6 XLi- és nem volt benne ABS. Két lufi meg klíma volt, de ABS nem. Nekem úgy rémlik, hogy a magyar piacon egészen a széria végéig nem volt alapfelszerelés az ABS a Carinában - de lehet, hogy tévedek. Piacfüggő amúgy a dolog, mert pl. a németeknél az volt - ott viszont nem volt benne alapban klíma, míg nálunk tudtommal igen. Most persze végig már a facelift utáni Carináról beszélünk.

Amúgy ez az extra-kérdés nyilván kategória-függő is. Azért a Carina mégiscsak ugyanabba az osztályba tartozik, mint ma az Avensis - naná, hogy előbb jelentek meg benne dolgok, mint mondjuk egy kisautóban. Ebből adódóan nyilván lehet találni olyan, 3-4 éves (kis) autót, ami nincs úgy felszerelve, mint anno 96-ban egy Carina. Mondjuk szerintem ezzel nincs is gond - ma sem várom el egy kiskocsitól, hogy alapban el legyen látva mindazzal, amivel egy Carina volt - pl. négy villanyablakkal. Más kérdés a biztonság - na, e téren legyen JOBBAN felszerelve lehetőleg, mint egy Carina. Attól tényleg leesik az én arcom is, hogy még ma is adnak el új autókat alapban csak egy lufival  :censored: ...

De korábban tényleg nem volt ilyen gyors a fejlődés. Pl. teszem azt egy 78-as és egy 88-as Carina felszerelése között alig volt különbség (hirtelen belegondolva, talán az ötsebességes váltó és a jobb oldali külső tükör jelentette az előrelépést) - míg 88 és 98 között már bazi nagy az ugrás, 98 és 08 között pedig még nagyobb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6434 Dátum: 2008.09.18 22:27:23 »
(...)persze a kormányt nemigen tekergette, csak tolatgatott , meg előrement de a végén csak sikerült kieveznie. - kb 5 perc .

A fölöttünk lévő utcában lakik két csaj (testvérpár, ugyanazt az autót szokták mindketten vezetni), akiknek közös jellemzőjük, hogy nem tudnak tolatni  :wacko: ... nyílegyenesen sem (nemhogy kanyarodva). Az utcánkban csak egy sáv széles az útburkolat, bár kétirányú a forgalom - ebből adódóan ha két kocsi találkozik, valamelyiknek muszáj lesz tolatnia. Udvariassági alapon általában annak, akinél közelebb van a félrehúzódási lehetőség. Na mármost, ez a két leányzóval való találkozás esetében nem működik, mert KÉPTELENEK tolatni. Elindulnak hátrafelé, iiirtózatosan lassan, és aztán elkezdenek valamerre kanyarodni (az egyenes úton), majd mikor már kvázi lemennek az útról, észreveszik magukat, megállnak, előremenetben kiegyenesítik az autót, és kezdik újra  :eek: ... Párszor volt alkalmam ezt végignézni, úgyhogy most már ha ők jönnek szembe, automatikusan én tolatok, akkor is, ha nekem így 150 métert kell hátramennem, míg neki csak 10-et kéne  :whistling: ... Persze ezt általában marha gyorsan csinálom, hogy legalább lássák, hol lakik az Úristen  :cool2: ... meg egyébként is nagyon mutatós kis Süssék  :yes: ...

De hogy ilyenek jogosítványt hogyan kaphatnak, azt tényleg nem tudom. Persze lehet, hogy az apróbetűs részben keresendő a magyarázat  ::) .......
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.18 22:29:30 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )