Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873067 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6210 Dátum: 2008.09.11 22:01:11 »
Az igen, mutatnál képet a kocsiról? 950-es ugyanis nincs... :)
:) Mindig elkeveredek a szamokban a 850 - 940 tajekan. Szal 940 az a 950.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6211 Dátum: 2008.09.11 22:39:59 »
Vezetéstechnika!? Na ez nem megy egyeseknek, de nagyon nem. Ma majdnem kinyiffantottak... Az út rövid, Siófokból Veszprémbe 12 körül, majd este 9kor vissza.

Odafelé megyek, Litér után az úton ami becsatlakozik a 8-asba a becsatlakozás előtt 300 m-rel. Egyszer csak jött szembe velem egy munkás Transit, aminek a hátsó löhárítója lerepült, felemelkedett vagy 5 m magasra majd az én sávom közepén landolt vagy 25 m-re előttem. Nagy nehezen kikerültem, jó, hogy nem jöttek a szembejövő Transit mögött. Olyan versenypályás volt az egész, nyikorgott a kerék, driftelt a kocsi... Mögöttem jött egy ráncfelvarrott Matizzal egy csaj, ő nyomott egy sutut, mikor megláttam, de nem állt meg a kocsija, belement. A Matiz lökhártója is megsérült, a másiké meg sz*rrátört az úton.

Szintén odafelé: a 8ason megy a 100 éves kocsik sora 70-nel a külsőben, majd előttem 80-nal a belsőben egy Suzuki. Hiába mentem bele a seggébe (balesetveszély!), cseszett letakarodni a külsőbe, mikor már régen üres volt az...
Amúgy jellemző ezekre a gyökerekre (nem csak Suzukisra), hogy utoléred, mert 90 helyett megy 70-nel, jön szembe, nem tudsz előzni, de látja a visszapillantóba, hogy mennél, de nem tudsz. Erre mit csinál a Suzukis?! Nem veszi észre, hogy fenttartja a kocsikat és nyomná kissé jobban neki. Neeem. Elkezd lassítani és jobbra húzodni a patkára megalázkodva. Hogy miért nem tudom, de semmi értelme, úgy sem tudom megelőzni, mert jön szembe... Csak felb*sszák az agyam az ilyen agyvezérek. Ezeknek minek jogsi. Ha nem mer menni lakott területen kívül, csak 70-nel, akkor járjon busszal. Az olcsóbb is, nem kell kalkulálnia sem, hogy 5-öt vagy 5,2 l-t fogyaszt a stift. TISZTELET A KIVÉTELNEK megintcsak!

Visszafelé: jövök a Corival az új elkerülőn, ami a papkeszi körforgót köti össze az akarattyai körforgóval. Előttem egy ugyan olyan Cori, mint az enyém, csak nem a ráncfelvarrott. Már este van, jövünk a 90 helyett olyan 100-110-zel mind a ketten egymás mögött, én hátul, olyan 50m egymástól. Majd megelőz engem egy passzát (tédéíí), majd kettőnk között megy a nyíl egyenes úton, mikor senki nem jön szembe. Lehetett volna simán előzni, de csak engem előzött meg, gondoltam, rájött, hogy jó kis sebesség ez ide. De nem így történt!
A végén van egy jobbos kanyar, amit olyan 80-nal lehet bevenni kényelmesen. Ő ekkor kezdte el előzni a legbeláthatatlanabb szakaszon az elöttem levő Corollát. Jöttek szembe! Az előttem menő kocsi nyom egy satuféket, majd én is jobb híján. A szembejövő is szintén vészfékez, majdnem elviszi a korlátot. Majdnem tömegbaleset lett egy f*sz fosvágenes miatt. Én nem értem meg őket komolyan. Persze ő azt hitte, hogy f*sza gyerek, el is hajtott simán.

Ekkor jön az előttem menő Corollás száma: bemegy a körforgóba, de úgy hogy a bemenetelkor elkezd BALRA indexelni. Így megy végig, majd 270 fokos kihajtónál kimegy balra indexelve (végig ment az a szerencsétlen index), majd kikapcsolja, mert úgy kell. Szánalmas az ilyen balf*sz! Ennek is ki adott jogosítványt?! Majd meg akarom előzni őt, mert ment vagy 40-nel Akarattyán, de nem lehetett, mert jött szembe. Erre őbelőle is előjött ez a suzukis effect, hogy jobbra lehúzódik és LASSÍT. Ekkor mentünk vagy 35-tel. De vagy minden kisebb öbölszerű úttágulatnál kihúzta jobbra a kocsit, majd vissza. Úgy ment, mint aki be van b*szva. Majd végre megelőztem és mentem normális tempóban. Aztán szerencsésen haza értem.

De szinte minden nap ilyen nyomorék vezetőkkel kell megkűzdenem. És akkor csoda, ha az ember agya eldurran. Pedig nyugodt típus vagyok. De mikor sietek, akkor ezek miatt az akadályok miatt kések 10 perceket...

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6212 Dátum: 2008.09.11 23:33:59 »
Ekkor jön az előttem menő Corollás száma: bemegy a körforgóba, de úgy hogy a bemenetelkor elkezd BALRA indexelni. Így megy végig, majd 270 fokos kihajtónál kimegy balra indexelve (végig ment az a szerencsétlen index), majd kikapcsolja, mert úgy kell. Szánalmas az ilyen balf*sz! Ennek is ki adott jogosítványt?!...

A körforgalmat sokan nem tudják kezelni. Múlthéten egy nő ráhasalt a dudára, mert nem adtam neki elsőbséget amikor be akart hajtani a körforgalomba  :eek:
Este volt már és nagyon ráértem, így kiszáltam és elmagyaráztam neki mi is itt valójában helyzet. Nem értett egyet, majd közölte, hogy ilyen hülyegyereknek nem lett volna szabad jogosítványt adni. Nem vitatkoztam tovább, jó utat kívántam neki és a röhögéstől könnyezve hazaindultam.   

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6213 Dátum: 2008.09.11 23:58:32 »
Tádé passatossal ma nekem is meggyűlt a bajom; Pesti alsórakpart, a margitsziget magasságában, az út mellett a Duna felé korláttal elválasztott parkoló, bejáraz majdnem a Margithídnál. Mivel északról jövök, így nekem jobbra kisívbe 180°-ot kell fordulnom, amit egy kisautó simán megtesz, de nekem kicsit nagyobba  fordulóköröm, ezért kb 1,5m-el be kell húzódnom, és onnan ráfordulni. Index jobbra, fék, lassan elkezdek balra hózódni, passat meg kezdi tólni magát köztem, meg a korlát között ( persze előttem is 40-el megy a sor, és a Szabadsághídig úgysem tud előzni, de akkoris siet az állat ) - Mindenesetre figyeltem a tükörben, és amikor elkezdte betolni a gépét a félsávnyi helyre, szépen ráhúztam ( ekkor úgy 10-15 -el mehettem) majd megálltam, hogy ha nagyonállat, akor még a parkolóba be tudjon menekülni, de megállt. -Pedihg ha sikerül beterelnem a parkolóba szívesen beszélgettem volna vele . - mire gondol, -ismeri-e a villogó sárga fény jelentését...

-A másik állat, nem messze onnan, az egyik számtech nagyker előtt; két biztonsági őr próbálja a forgalmat irányítani, hogy a teher be tudjon állni a szabálytalan parkoló miatt; mi meg hárman  tolatgatunk jobbra-balra, hogy egy kis helyet csináljunk neki, nomeg utána visszaálljunk az udvarra; erre egy F*sz astrás a bisztonsági őrt kikerülva beál a tolató Iveco seggébe; és elkezd dudálni! - Az egyik őr bekiabál a teherbe: " nyomjad Laci, döccenni fog" - ::D Nagyonsietősünk elég gyorsan megtalálta a hátramenetet :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6214 Dátum: 2008.09.12 00:02:34 »
Ekkor jön az előttem menő Corollás száma: bemegy a körforgóba, de úgy hogy a bemenetelkor elkezd BALRA indexelni. Így megy végig, majd 270 fokos kihajtónál kimegy balra indexelve (végig ment az a szerencsétlen index), majd kikapcsolja, mert úgy kell. Szánalmas az ilyen balf*sz! Ennek is ki adott jogosítványt?!...

A körforgalmat sokan nem tudják kezelni. Múlthéten egy nő ráhasalt a dudára, mert nem adtam neki elsőbséget amikor be akart hajtani a körforgalomba  :eek:
Este volt már és nagyon ráértem, így kiszáltam és elmagyaráztam neki mi is itt valójában helyzet. Nem értett egyet, majd közölte, hogy ilyen hülyegyereknek nem lett volna szabad jogosítványt adni. Nem vitatkoztam tovább, jó utat kívántam neki és a röhögéstől könnyezve hazaindultam.   
Ahoz képest, hogy a körforgalmak jó részénél az elsőbbségadás tábla is kinnt van!

- A másikfele, amikor megáll a körforgalomban beengedni a jobbról jövőket  :eek:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6215 Dátum: 2008.09.12 00:20:00 »
Az a baj, hogy ez a "lassúhajtás" elleni védekezés, megint csak egy dolog kiragadása az összefüggésrendszerből - már ti. hogy nálunk úgy szar a közlekedési kultúra, ahogy van. Sokszor leírtam már, de indokoltnak látom újfent leírni, nem azért harcolok a gyorshajtók ellen, mert nem hinném el, hogy képesek 140-nel menni országúton - bár néha nem hiszem - hanem azért, mert nálunk lévén alacsony a szabálykövetés, mindig lehet valami váratlanra számítani, amiből esetleg baj lehet.
Például most jön az ősz: az őszi mezőgazdasági munkák ideje. Ilyenkor sokszor esik is. Hogy szól a szabály: ha valaki sáros kerékkel akar egy főútra kihajtani, előtte meg kell tisztítania az abroncsokat. Aki látott már ilyet az szóljon. Helyette hatalmas sárdarabok vannak az útra felhordva. Könnyen lehetséges rossz útviszonyok esetén, hogyha 90-nel belemész, megcsúszol, áttérsz az út túloldalára, és már ki is nyírtál egy 4tagú családot.
Azzal sem értek egyet, hogyha valaki nem képes országúton 90-nel menni, az ne vezessen. Rengeteg kistelepülés van olyan infrastruktúrával, hogy nem kevesen rákényszerülnek átmenni a legközelebbi városba bizonyos dolgok elintézéséhez. Sokan közülük úgy vezetnek autót, ahogy. Most akkor ők dögöljenek meg? Vagy ha én gyönyörködöm a tájban, akkor ezért büntessenek meg?
Nem ebbe az irányba kéne haladni, hanem arra nevelni az embereket, hogy a másik fejével is gondolkodva, empatikusan vezessenek. És ebbe bizony sokkal több gyorshajtó tartozik bele, mint lassúhajtó.
Sőt, ha már itt tartunk, leginkább a relatív gyorshajtók idegesítenek. Sokszor érzem, hogy egy kanyargós úton hátulról tol le valaki, mert ő, aki egyedül van egy üres kocsiban, többel menne, mint én, akinek dugig van pakolva a csomagtartója és vigyáznom kell, hogy ki ne boruljon a tojástartó, meg lehetőleg ne ébredjen fel a gyerek minden kanyarvételre majd kiesvén a biztonsági ülésből, stb.

Mindenben egyetértek.

En is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6216 Dátum: 2008.09.12 08:17:59 »
Kezdem azt hinni, hogy x évente újra kéne tenni majdnem az egész jogsit (kresz + forgalom).
Lehet, saját magammal is kitolnék, biztos sokat felejtettem, na de akkor is...
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6217 Dátum: 2008.09.12 08:51:47 »
Kezdem azt hinni, hogy x évente újra kéne tenni majdnem az egész jogsit (kresz + forgalom).
Lehet, saját magammal is kitolnék, biztos sokat felejtettem, na de akkor is...


Ennél nagyobb (anyagi) kitolás, de én az extrém körülmények közti vezetést tenném kötelezővé! Minden megye közlekedési hatósága építhetne egy vezetéstechnikai "centrumot"
Megépíteni nem lenne olcsó ( szednek ezek be annyi pénzt, hogy beleférjen :2guns: ), a fenntartása meg elenyésző-a tanulók kifizetnék-.
Rettegek a téltől :no: Állandóan azt nézni, hogy ki-merről csúszik tehetetlenül felém :walkman:
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6218 Dátum: 2008.09.12 09:52:24 »
hát igen lehet h Musicnak van igaza és világnézet váltás kell. de nem fogok a más állatsága miatt... :wacko:
pl ha vki elütné az ő hibájábol a gyerekemet és elintézném a gyereket.  de ebbe ne menjunk bele.
egyenlore jegelem a témát. örülök ha a mostani kocsimat a 6-7 literes fogyival fillérekbol fenntartom.
anyagilag a gatyám rámenne.
SGh 77 kollégát megkérhetem h linkelje be azt a Jag tallar litte svenska linket!
nem találom
thx
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.12 10:03:34 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6219 Dátum: 2008.09.12 09:56:50 »
az allianz tesztpálya a ringen vmi 15e be kerül . én már voltam a multkori renault napon.
mentem pár kort vmi modussal vagy mivel
hasznos volt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6220 Dátum: 2008.09.12 10:20:07 »
Tádé passatossal...

Külön állatfaj, én tegnap a Berlini úton láttam egyet, újpest felé haladva szép hosszú sor volt a lámpa miatt, ember halál lazán végig előz, aztán simán az első autó beengedte mert jöttek szemből, na arra ugyanúgy haragszom, SENKINEK se lenne szabad beengednie, szépen keresse meg a rükit és tolatás vissza a sor végére, mert ezért csinálják :censored:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6221 Dátum: 2008.09.12 10:22:14 »
- A másikfele, amikor megáll a körforgalomban beengedni a jobbról jövőket  :eek:

A körforgalomban való viselkedésről az autósok jó felének lövése sincs, de ide sorolnám még a jobbkéz-szabályt, egyirányú úton közlekedést, stbstb.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6222 Dátum: 2008.09.12 10:31:33 »
- A másikfele, amikor megáll a körforgalomban beengedni a jobbról jövőket  :eek:

A körforgalomban való viselkedésről az autósok jó felének lövése sincs, de ide sorolnám még a jobbkéz-szabályt, egyirányú úton közlekedést, stbstb.

Egyirányú utcából kikanyarodás.... Jobb oldalon állt egy hölgy irányjelző nélkül, baloldalra beálltam én... Elkezdett dudálni, majd magyarázni! Nem értettem mi a probléma, de kikövetkeztettem, hogy ő is balra szeretne kanyarodni  :clap:
Leengedtem az ablakot, és fennhangon tájékoztatott, hogy mennyire hülye vagyok, mer bármikor jöhet valaki... Persze csak nevettem, aztán felelőtlennek minősített! Majd nagyvonalúan elengedett, és utánamkanyarodott :sorcerer:
kisa
born to ride

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6223 Dátum: 2008.09.12 10:36:32 »
Külön állatfaj, én tegnap a Berlini úton láttam egyet, újpest felé haladva szép hosszú sor volt a lámpa miatt, ember halál lazán végig előz, aztán simán az első autó beengedte mert jöttek szemből, na arra ugyanúgy haragszom, SENKINEK se lenne szabad beengednie, szépen keresse meg a rükit és tolatás vissza a sor végére, mert ezért csinálják :censored:

Tudom, hogy nagyon gáz, de én hasonlót a Mexikói - Mogyoródi kereszteződésben szoktam csinálni. Na ott megy a ki mit tud. Nincs lámpa két sáv jobról két sáv balról két kanyarodó plusz még ugye szemből is lehet fordulni minden irányba. Teljes a káosz. Igazából a kerszteződés közepén van egy holt tér ahol nem zavarsz senkit, így mindíg elég az egyik irányba figyelni. Sokan nem tudják kezelni és áll a sor de sokszor 15 percet is mire átmegy valaki. Ha időre megyek elő szokott néha fordulni, hogy beelőzöm az egész sort és 10 mp alatt átmegyek a kerszteződésen. Állati nagy parasztság tisztába vagyok vele, ég is a pofámról a bőr néha miatta,  :sweatdrop: de ilyen a meló, ha nem érek oda időbe az aktuális célláromásra az egész napomat eltolja.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6224 Dátum: 2008.09.12 11:01:03 »

Tudom, hogy nagyon gáz, de én hasonlót a Mexikói - Mogyoródi kereszteződésben szoktam csinálni. Na ott megy a ki mit tud. Nincs lámpa két sáv jobról két sáv balról két kanyarodó plusz még ugye szemből is lehet fordulni minden irányba. Teljes a káosz.

De ha ilyen káosz van ott akkor miért arra mész :sorcerer:

Ismerem azt a xeződést, és pont azért kerülöm el amit leírtál, nem tudom merről mész, de pl. picit továbbmenve a Báróczy-n simán elkerülhető, vagy ha netán a Fogarasi út felől közelíted meg, (bár onnan ritkábban szokott bedugulni) akkor a Tecskó felé a kisutcákba is simán levágható, mert a Mexikó-Mogyoródba amúgy tényleg az van: ha egy béna beragad akkor az Egressy útig ál a sor...