Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870858 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6060 Dátum: 2008.08.30 20:07:01 »
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.
Ennek mi értelme volna?
??? 1. Belemész, biztositod fizet. 2. Ugy-ahogy kikalapálják, lefújják, más megint belemegy, biztositoja fizet. 3. Ès igy tovább. Nem?
És ez neki jó?

Csak abban az esetben, ha jónak tekintjük azt a helyzetet, hogy pénz üti az ember markát ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6061 Dátum: 2008.08.30 20:41:22 »
Ma egy csokorra való hétvégi sofőrt kaptam :flowers:, ráadásul az agresszív fajtából, tehát nem elég hogy béna még vauzik is :nono:

50es papa, régi Stift, zöld a lámpa és alszik, gondoltam picit várok a dudával, de a mögöttem lévő megelőzött, erre elkezd beszélni és mutatja az egyezményes jelet :single fuck: aranyos ::)

5perc múlva zsírpatent max. 25ezret futott, esőt nem látott IV-es Golf, papi+mami, papi index nélkül átakart jönni, úgy nem mellékesen én is ott voltam, így gondoltam dudálok, erre papi visszatér a komából és visszarántja az autót, mami meg fröcsögve-köpködve elkezd anyázni, hogy ne dudáljak mert a szívbaj jött rájuk, én kérek elnézést :whistling:

Aztán a végére a kedvencem :yes: bevásárlóközpont, parkoló: nekem van elsőbbségem, balról legalább 40-50-nel :excl: jön egy Ford Fúzió egy 60 körüli fazonnal, természetesen megálltam mert ha akart se tudott volna fékezni a marhája, de azért kapott egy kis dudát, na akkor fék és elkezdett mutogatni, komolyan mondom sík hülyék az emberek, nem elég, hogy egy veszélyes, szabálytalan balfax, (hogy lehet így száguldozni egy parkolóban, 1méterre a kocsiktól :wacko:) de még neki áll feljebb...

És a végére: este, Ejurópark, nőci elfelejtette megadni a jobbkezet :clap: duda és mutatom a jobb kezem, erre úgy néz, mintha haverom helyett egy Idegen ülne mellettem :alien:
Ps.: Jó barátom meg is jegyezte: aki kocsit akar letöretni az keresve se találna jobb helyet :whistling:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6062 Dátum: 2008.08.30 21:20:28 »
Ma egy csokorra való hétvégi sofőrt kaptam :flowers:, ráadásul az agresszív fajtából, tehát nem elég hogy béna még vauzik is :nono:




Már pénteken ez ment; alig lehetett tőlük közlekedni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6063 Dátum: 2008.08.31 13:43:27 »
Ma egy csokorra való hétvégi sofőrt kaptam :flowers:, ráadásul az agresszív fajtából, tehát nem elég hogy béna még vauzik is :nono:




Már pénteken ez ment; alig lehetett tőlük közlekedni.

Dettektó...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6064 Dátum: 2008.08.31 16:08:14 »
Már pénteken ez ment; alig lehetett tőlük közlekedni.

2keréken se jobb :)

+egy alapvető vezetési hibát véltem felfedezni, amit elég sokan elkövetnek: adott egy autókijárat, kisutca vagy valami ilyesmi, 2x1 sáv, a sofőr jobbra akar kifordulni és mereven csak balra néz, gyakorlatilag úgy kidugja az autó orrát, hogy jobbra egy pillantást se ereszt, most azt az elhanyagolható tényezőt hagyjuk, hogy "valaki" ott jön bringával :whistling: de kérdem én mi van ha valaki a főúton pont előz ???

Az meg szintén "hétvégére" jellemző hogy befordul elém az autó és megáll, néz :eek: és áll, aztán mikor nekem is megkell állnom és mutatnom neki hogy húzzon már a bánatba, mert 3x elfértem volna ha simán továbbmegy, akkor meg megint megy a vau meg a (fej)csóválás :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6065 Dátum: 2008.08.31 17:19:45 »
Már többedszerre tapasztalom, hogy jobbkezes utcákban a balról jövő cangások nem adják meg a jobbkezet  :eek:
Úgy látszik rájuk csak az a kresz vonatkozik, ami számukra kedvező.
Legközelebb lökjem fel, vagy mi?  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6066 Dátum: 2008.08.31 17:23:48 »
Én meg azért haragszom mostanában, mert egyirányú utca végén balra forduláskor nem húzódnak az úttest bal felére, miközben aki jobbra megy, simán kifordulhatna, mert balról nem jön senki. A másik örökzöld sláger az előbb fékezünk, aztán (vagy aztán sem) indexelünk.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6067 Dátum: 2008.08.31 17:42:04 »
Én meg azért haragszom mostanában, mert egyirányú utca végén balra forduláskor nem húzódnak az úttest bal felére, miközben aki jobbra megy, simán kifordulhatna, mert balról nem jön senki.

Nem messze ahol lakom, hasonló szitu van, egyirányú és ott 10ből9en balra mennek ki de ebből 8an a jobboldali padkától teszik :clap: olyankor mindig csúnyán néznek mikor odasorolok mellé, gondolom azt hiszik beakarok pofátlankodni, nem egyszer csak azért is rámhúzzák az autójukat, hogy ők majd megmutatják, egyszerűen fingjuk nincs a KRESZ-ről, ennyi :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6068 Dátum: 2008.08.31 19:23:22 »
Sokkal hülyébben hajtanak az emberek a városban, mint akár csak egy héttel ezelőtt. Egy csomóan megvadultak, gondolom, már előre ráhangolnak a tanévkezdés utáni káoszra, vagy mit tudom én  :censored: ... Főleg robogóval feltűnő, mikor reggel megyek dolgozni/melóból haza. A nyár három hónapja alatt az 55-60-as (tényleges!) tempó bőven elég volt a kvázi zavartalan haladáshoz; összesen talán ha annyi autós nyomott le agresszíven, mint most az elmúlt egy hét alatt  :helpsmilie: ... Rámjönnek hátulról két méterre (ami full para, mert ilyenkor mindig attól rettegek, hogy nekem jönnek és áthajtanak rajtam, pl. ha elesek vagy hirtelen fékezek valamiért), befurakodnak mellém és ott haladunk egymás mellett, én 20 centire a padkától, tőlem 30 centire az autó, ami megintcsak nagyon megnyugtató  :wacko: ; lámpánál gyorsulási versenyt játszanak velem, stb stb stb... És mindezt gyakorlatilag egy csapásra kezdték el a múlt hét elején, addig csend volt és béke, nem értem, nem értem  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6069 Dátum: 2008.08.31 19:51:28 »
Pénzbüntetés helyett elküldeném 10-20 óra KRESZ FRISSÍTŐ tanfolyamra a delikvenseket saját költségükön, amiről igazolást kellene kérniük és utólag bemutatni a rendőrségen.

Hanyan tudnanak szamlat vinni ugy, hogy egy oran se ultek bennt?  :whistling: Ez csak az autosuliknak lenne nagy buli  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6070 Dátum: 2008.08.31 21:57:01 »
És mindezt gyakorlatilag egy csapásra kezdték el a múlt hét elején, addig csend volt és béke, nem értem, nem értem  :surrender:

Vége a nyaralásnak, tanévkezdés, költekezés, több autó-nagyobb dugók, több inger-több idegeskedés...

Mindig ez van szept. elején, ugyanez a jelenség megfigyelhető a karácsony előtti 1-2hétben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6071 Dátum: 2008.08.31 22:49:45 »
És mindezt gyakorlatilag egy csapásra kezdték el a múlt hét elején, addig csend volt és béke, nem értem, nem értem  :surrender:

Vége a nyaralásnak, tanévkezdés, költekezés, több autó-nagyobb dugók, több inger-több idegeskedés...

Mindig ez van szept. elején, ugyanez a jelenség megfigyelhető a karácsony előtti 1-2hétben.

Tudom, de a változás hirtelensége és mértéke akkor is mellbevágó volt  :eek: : 22.-én, pénteken még béke és nyugalom - 25.-én, hétfőn már nyomulás és agresszió  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6072 Dátum: 2008.08.31 22:58:37 »
És mindezt gyakorlatilag egy csapásra kezdték el a múlt hét elején, addig csend volt és béke, nem értem, nem értem  :surrender:

Vége a nyaralásnak, tanévkezdés, költekezés, több autó-nagyobb dugók, több inger-több idegeskedés...

Mindig ez van szept. elején, ugyanez a jelenség megfigyelhető a karácsony előtti 1-2hétben.

Tudom, de a változás hirtelensége és mértéke akkor is mellbevágó volt  :eek: : 22.-én, pénteken még béke és nyugalom - 25.-én, hétfőn már nyomulás és agresszió  :wacko:

Még szerencse, hogy Vasárnaptól Szerdáig  Balatonfüreden voltam, csak a Csütörtök-Péntek maradt a városban -ez is elég volt.
-Remélem megint 2-3 hét alatt visszaáll a "normális" dugószint.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6073 Dátum: 2008.09.01 16:34:44 »
Tudom, de a változás hirtelensége és mértéke akkor is mellbevágó volt  :eek: : 22.-én, pénteken még béke és nyugalom - 25.-én, hétfőn már nyomulás és agresszió  :wacko:

Az biztos hogy megint egyre agresszívebb a közlekedés :no:
1, kombi Ceed, leakar gyorsulni hogy bejöhessen elém, mögöttem persze senki, de neki elém kell jönnie :clap: nem jön össze neki, (pedig nem is toltam :innocent:) de azért behúzta, ha nem fékezek akkor elsodor :censored:

xperc múlva kombi Skoda: se előttünk, se mögöttünk senki, még a szemközti sávba se :stuart: de ő a piroslámpától gyorsul és beakar jönni, húzza rám az autót :turned: mondjuk csak ő gyorsult, mert én 4ezer körül elváltogattam :whistling: de mi a francért nem jó a másik sávba ????????????

Végül ez is majdnem elsodort, elég durvát kellett fékeznem, de a lényeg hogy sikerült neki :fuk2: komolyan nem értem, gondolkoztam nem e rokona a balfax Kiásnak, mert kísérteties hasonlósággal mutatványozott, aztán mellémentem és megkérdeztem ez mire volt jó? Persze nem volt válasz, csak merev előrenézés...

Gyökerek....

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6074 Dátum: 2008.09.01 16:39:47 »
Amúgy kezdem úgy érezni a nagy objektív felelőség kutya pisilőjét nem ér, ugyanaz van/volt mint amikor év elején bejelentették hogy huh de kemény lesz minden, aztán 1-1,5hónapig bevolt xarva mindenki, mindenhol a megengedett alatt mentek (még óra szerint is) most ugyanez: máj.1-től életbe lépett, megint visszavett mindenki, megint eltelt néhány hét/hónap, és ma reggel már én voltam (óra szerint 80-al) a leglassabb a Hungárián... :clap: