Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872465 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6045 Dátum: 2008.08.20 17:27:57 »
ki kellett volna neki menni jobbra. evvan. nem kivégezni kell hanem menni kell hagyni. meg kellene változni
én is ma elengedtem egy A8-ast meg bömöst is és akkor mivan?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6046 Dátum: 2008.08.20 19:44:13 »
ki kellett volna neki menni jobbra. evvan. nem kivégezni kell hanem menni kell hagyni. meg kellene változni
én is ma elengedtem egy A8-ast meg bömöst is és akkor mivan?
Abban egyetertunk, hogy meg kellene valtozni. De nem annak aki szabalyosan eloz es hatulrol tolja le az A8, bomos vagy akarmi. Valahogy van egy olyan felreertes itthon, hogy a belso sav arra valo, hogy 140el rongyoljal benne a 70es tablanal...

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6047 Dátum: 2008.08.20 21:07:07 »
ki kellett volna neki menni jobbra. evvan. nem kivégezni kell hanem menni kell hagyni. meg kellene változni
én is ma elengedtem egy A8-ast meg bömöst is és akkor mivan?

én is elengedek mindenkit, akit látok mögöttem, hogy menne, rohadtul nem érdekel ha megelőz..
De aki büntisatuzik, annak nem hiszem, hogy a közlekedők között a helye..
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6048 Dátum: 2008.08.28 12:35:20 »
Ma délelött majdnem ugyanez velem az Erzsébet hídon Pest felé. A belső sávon nyugisan jövök, középsőböl átvág elém a barom. Satufék - szerencsére a hátamnál senki, ő meg miliméterre előttem. Nekitámaszkodtam a dudának, erre beint a hülyegyerek. Gondolkoztam is: most nekimenjek? Hozzáteszem rosszul járt a sávváltással, mert pont akkor lassult be a belső sáv, és a középső el is indult. Elfoglaltam az otthagyott helyét, majd szépen nyugisan ott hagytam a nagy büszkeségével együtt... Marha!

Ilyenkor köszönő index vagy kéz feltesz, de nem hogy még neki áll feljebb, azt beint? Milyen ember lehet az ilyen?

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6049 Dátum: 2008.08.28 13:11:05 »
Ilyenkor köszönő index vagy kéz feltesz, de nem hogy még neki áll feljebb, azt beint? Milyen ember lehet az ilyen?

gyökér :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6050 Dátum: 2008.08.28 13:18:00 »
Ma délelött majdnem ugyanez velem az Erzsébet hídon Pest felé. A belső sávon nyugisan jövök, középsőböl átvág elém a barom. Satufék - szerencsére a hátamnál senki, ő meg miliméterre előttem. Nekitámaszkodtam a dudának, erre beint a hülyegyerek. Gondolkoztam is: most nekimenjek? Hozzáteszem rosszul járt a sávváltással, mert pont akkor lassult be a belső sáv, és a középső el is indult. Elfoglaltam az otthagyott helyét, majd szépen nyugisan ott hagytam a nagy büszkeségével együtt... Marha!

Ilyenkor köszönő index vagy kéz feltesz, de nem hogy még neki áll feljebb, azt beint? Milyen ember lehet az ilyen?
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6051 Dátum: 2008.08.28 13:43:10 »
A Kresz új tervezetében benne van, hogy büntetnék az indokolatlanul lassan haladókat is.
 Lehet, hogy vége lesz az egy és kétszámjegyű főutakon vasárnap délután 72-vel csordogáló hosszú soroknak? :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6052 Dátum: 2008.08.28 16:58:51 »
Talán itt is valamilyen negyedes dolgokat vezetnének be, pl a legnagyobb sebesség 3/4-e alatt bűntetnék csak a lassan haladókat. Így pedig 90 km/h esetében a 72 még szabályos lenne, és minden maradna a régiben.  :whistling: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6053 Dátum: 2008.08.28 17:16:31 »
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.
Ennek mi értelme volna?

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6054 Dátum: 2008.08.28 17:25:58 »
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.
Ennek mi értelme volna?
??? 1. Belemész, biztositod fizet. 2. Ugy-ahogy kikalapálják, lefújják, más megint belemegy, biztositoja fizet. 3. Ès igy tovább. Nem?

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6055 Dátum: 2008.08.28 19:35:34 »

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6056 Dátum: 2008.08.28 19:43:15 »
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.
Ennek mi értelme volna?

Ha nem is biztosítási csalás, de simán mondhatja, hogy hátulról beléjöttek.

Ismerős hasonlót szívott be, halál lazán ment, mikor is kanyarodósávból elévágott egy autó, sor közbe megáll, ismerős meg durr bele a hátuljába (ugye pont az ő féktávjába sorolt be a barom) aztán emberünk azt se tudta mire való a kormány :innocent: azt hazudta a rendőröknek, hogy már Miskolc óta nem nyúlt a volánhoz, végig egyenesen jött, ismerős meg vitte a balhét. :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6057 Dátum: 2008.08.29 23:45:03 »
Talán itt is valamilyen negyedes dolgokat vezetnének be, pl a legnagyobb sebesség 3/4-e alatt bűntetnék csak a lassan haladókat. Így pedig 90 km/h esetében a 72 még szabályos lenne, és minden maradna a régiben.  :whistling: :no:

Remélhetőleg talán mégsem. Mert hogy gondolkodik a birka? Nem emlékszik ám a pontos szövegre, csak annyi marad meg benne: "nem szabad lassan menni, mert most már büntetik" ;) ... Mit csinált a sok tulok tavasszal, mikor bejöttek a szigorítások? Elkezdtek 90 helyett 80-al menni, mert hogy mostantól keményen büntetik a gyorshajtást, és ugye biztos-ami-biztos  :whistling: ... Na, ugyanez a fajta (és a nagy többség ilyen) tutira nem fog nekiállni számolgatni, hanem majd szépen odafigyel, hogy ne menjen lassan  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6058 Dátum: 2008.08.29 23:45:44 »
A Kresz új tervezetében benne van, hogy büntetnék az indokolatlanul lassan haladókat is.
 Lehet, hogy vége lesz az egy és kétszámjegyű főutakon vasárnap délután 72-vel csordogáló hosszú soroknak? :)

Jeeeeeeeeee  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6059 Dátum: 2008.08.30 10:07:35 »
Lehet, hogy csak provokálni akarta hogy hátulrol belemész. (biztositási csalás) Majdnem mindig az a hibás aki hátulról megy bele.
Ennek mi értelme volna?
??? 1. Belemész, biztositod fizet. 2. Ugy-ahogy kikalapálják, lefújják, más megint belemegy, biztositoja fizet. 3. Ès igy tovább. Nem?
És ez neki jó?