Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877630 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5775 Dátum: 2008.07.03 15:59:33 »
Na, én aztán igazán mindenkit meg szoktam védeni, ha igazságtalan támadást érzek - lásd a titulusomat - de példát mutatni nagyon nem így kéne.

A munkájukból adódóan alkalmasint nyomós okuk lehetett sietni  ::) ... Ezzel együtt, kissé fura a történet, pl. a rendszám-leszerelős része.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5776 Dátum: 2008.07.03 18:50:30 »
Na, én aztán igazán mindenkit meg szoktam védeni, ha igazságtalan támadást érzek - lásd a titulusomat - de példát mutatni nagyon nem így kéne.

A munkájukból adódóan alkalmasint nyomós okuk lehetett sietni  ::) ... Ezzel együtt, kissé fura a történet, pl. a rendszám-leszerelős része.

Az egyik rokonom (neki is Toyotaja van termeszetesen ::)) meselt egy ilyen rendszamos dolgot. Onkormanyzaton dolgozik es  egyre tobb olyan esettel kerul szembe, hogy az emberek leszerelik egy masik, gyanutlanul parkolo auto rendszamat. A kovetkezo benzinkut elott felszerelik a sajatjukra. Bemennek a kutra tankolni, majd fizetes nelkul tavoznak. Majd fogjak es a kovetkezo kukaba kidobjak a rendszamot.

Semmi gond, van kamera (gondolja a kutas), megy a felvetel a rendorsegre. Ott megnezik, es lesnek, hogy miert van egy kek X markaju kocsin egy zold Y markaju kocsi rendszama.   :2guns: :ph34r:

Amugy vmi baj van nalunk az utakon, es nem feltetlen a magyar autosokkal. Hosszu utam van mindig hazaig, amit kb havonta megteszek. Megyek olaszoknal, nemeteknel es osztrakoknal mire hazaerek. A magyar osztrak hatarig semmi gond (illetve mar Becstol rosszabb).Nemet, osztrak, olasz, sot magyar is szepen kozlekedik atlagban. Majd aterek kedves kis hazamba, es azt latom, hogy minden nacio (legyen az magyar, olasz, osztrak, nemet) megveszik. De felelmetesen. Minden fritz ugy gondolja, hogy a gyereke tobbet ver el havonta csarnokdiszkoban mint magyareknal a legmagasabb buntetes. Tipikus pelda: belso savban vki kijon elozni elol, vhol messze tolem es a sor beall 120ra. Elottem kb, 20 kocsi. Mogottem hulye osztrak elkezd veszettul fenykurtozni, ugyan huzodjak mar le elole.  5 perc utan meguntam, lehuzodtam, majd beugrott az en helyemre en meg vissza az overe. Akkor mar persze en is elkezdtem neki adni ami jart neki, mert elont ilyenkor az ideg. Aztan persze kesobb rajovok, hogy kar, hogy belolem is kijott az allat  :no:

Jah igen... utana aterek a keleti reszbe, egeszen szabolcsig. Na az meg nagy show. A draga ukranok aztan jo nagy pofont osztogattak  ki a szabolcsi kozlekedesi moralnak. Ami sztem ma mar csak nyomokban lelheto fel, ppm-es nagysagrendben.
 


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5777 Dátum: 2008.07.03 19:49:33 »
Amugy vmi baj van nalunk az utakon, es nem feltetlen a magyar autosokkal.....

Nem is láttam még az öt év alatt (mióta németbe járkálok), a magyar pályákon elfogó-vadászt akcióban. Csak képen láttam, hogy van egyátalán. Az osztrák és német pályákon rendszeresen feltűnnek és leginkább civilnek "álcázva". Aztán les a bugris, amikor egy negyedórás kisfilmet az orra alá tolnak, hogy hányszor lépte át a megengedett sebességet, hányszor váltott sávot index nélkül, és mennyi jobbról előzős mutatványa volt stb... Ilyenkor elég vastagon fog a cerka a POLIZEI részéről. :nono: Szal valljuk be, hogy tényleg nem lesz rend addig, amig drákói szigorral fel nem lép a rendőrség. Tetszik, nem tetszik kiérdemeltük.
Ne értsen félre senki, jómagam is elég szabadon értelmezem a KRESZ egyes sorait (lásd az aláírásomat  :laugh:), de minden igyekezetemmel próbálok türelmes, toleráns résztvevője lenni a forgalomnak. Az villogós barmok miatt én is idegeskedtem régebben, de mára erről is leszoktam. Tíz óra vezetés elég fárasztó magában is, minden plusz stressz nélkül. :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5778 Dátum: 2008.07.03 19:59:51 »
Szórakozott veled az idiótája, poénból  ::) ... Élvezte, hogy felhúz és dühöngsz miatta.


Poénból??? Eszem megáll :wacko:
Én meg majd poénból........ :ninja:


Idézet
Múlt pénteken egy ugyanilyennel futottam össze. Az is 30-egynéhány éves nő volt. Jópár km-en át szivatott az országúton, mikor tudtam volna előzni gyorsított, mikor jöttek szemből lassított stb... Utána kapaszkodósávos részre értünk, ahol direkt bentmaradt előttem a belsőben, 80-al... Villogtattam, indexeltem, aztán már dudáltam is, folyamatosan, mindezt 3 méterre a seggétől... Végül lehúzódott, és mikor melléérve átnéztem, 40 foggal vigyorgott rám a kárörvendő pitchája  :censored: :2guns: ... Ezek azt hiszik, ez valamiféle játék :helpsmilie:

Na ezért kell erős autó :devil: :devil: :devil: :devil:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5779 Dátum: 2008.07.03 21:03:29 »
Amugy vmi baj van nalunk az utakon, es nem feltetlen a magyar autosokkal.....

Nem is láttam még az öt év alatt (mióta németbe járkálok), a magyar pályákon elfogó-vadászt akcióban. Csak képen láttam, hogy van egyátalán. Az osztrák és német pályákon rendszeresen feltűnnek és leginkább civilnek "álcázva". Aztán les a bugris, amikor egy negyedórás kisfilmet az orra alá tolnak, hogy hányszor lépte át a megengedett sebességet, hányszor váltott sávot index nélkül, és mennyi jobbról előzős mutatványa volt stb... Ilyenkor elég vastagon fog a cerka a POLIZEI részéről. :nono: Szal valljuk be, hogy tényleg nem lesz rend addig, amig drákói szigorral fel nem lép a rendőrség. Tetszik, nem tetszik kiérdemeltük.
Ne értsen félre senki, jómagam is elég szabadon értelmezem a KRESZ egyes sorait (lásd az aláírásomat  :laugh:), de minden igyekezetemmel próbálok türelmes, toleráns résztvevője lenni a forgalomnak. Az villogós barmok miatt én is idegeskedtem régebben, de mára erről is leszoktam. Tíz óra vezetés elég fárasztó magában is, minden plusz stressz nélkül. :flowers:
No igen pont errol van szo. A buntetesi tetelek mar meglennenek itthon is es konnyen ossze lehetne kalapalni 1-2000 EUR buntit a palyan az meg mar fritznek is ba..na a csoret (hatmeg a 20 eves kis hulyegyereknek aki a kocsit is alig birja nyogni) csak meg az kell hozza, hogy be is hajtsak. Egeszen oszinten persze lehet, hogy jomagam is belecsusznek nehanap az utakon, mert nem allitom, hogy soha nem megyek gyorsabban mint kene, de arra mindig figyelek, hogy masokat ne zavarjak, tehat ha kullog elottem egy keleti roncs akkor sem maszok ra a farara vagy tolom le az utrol.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5780 Dátum: 2008.07.03 21:46:47 »
Amugy vmi baj van nalunk az utakon, es nem feltetlen a magyar autosokkal.
Mi egy cimborammal mondjuk pont a magyar autosra allitottunk fel egy teoriat. ti. az a baj a magyar autossal, hogy dragabb kocsit vesz mint amit megengedhetne maganak (nem sokkal de pont egy kategoriaval folelo) Na es ugye ha mar "draga" kocsija van akkor meg is kell mutatnia, hogy ez milyen ***a, tehat nehogymar egy suzuki mogott ballagjon - hiszen ha mogotte ballag akkor miapicsaert mond le szinte mindenrol, hogy ki tudja fizetni a kocsit.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5781 Dátum: 2008.07.03 22:21:04 »
Amugy vmi baj van nalunk az utakon, es nem feltetlen a magyar autosokkal.
Mi egy cimborammal mondjuk pont a magyar autosra allitottunk fel egy teoriat. ti. az a baj a magyar autossal, hogy dragabb kocsit vesz mint amit megengedhetne maganak (nem sokkal de pont egy kategoriaval folelo) Na es ugye ha mar "draga" kocsija van akkor meg is kell mutatnia, hogy ez milyen ***a, tehat nehogymar egy suzuki mogott ballagjon - hiszen ha mogotte ballag akkor miapicsaert mond le szinte mindenrol, hogy ki tudja fizetni a kocsit.

Van benne vmi, nem rossz teoria  ::)
De ez az egesz meg gerjeszti azokat, akik nem tudtak magasabb kategorias kocsit venni (de persze ez is magasabb eggyel mint kellene)... meg akarjak ok is mindenkinek mutatni, hogy ez is gyorsul ugy 80-ig mint a nagyok.
Erdemes olvasni a TC-n nepiteleteket!!! Azok alapjan hulye, aki 1,4-es folotti kocsit vesz. Komolyan.
Merthogy: "1,4-es, de siman verem vele a lampanal az osszes 1.8-ast" vagy "Oreg 1,4-es lettere meg egyetlen 1,6 os sem tudott lenyomni".
Meg hasonlo dumak. Igaz, hogy raz, 50 km utan meg kell allni olyan kenyelmetlen, legzsakot hirbol se ismer....meg a tobbi.
Jah es vhogy mind 6 lityibol eljar versenyzesek kozepette. Ezek alapjan mar 1980-ban megvolt az EURO VII... ::)
Szoval megy az utakon a "na ki a kiraly?"  :yawn:
 


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5782 Dátum: 2008.07.04 12:35:58 »
Ez most valóban ennyire béna, vagy ez is csak egy hekkelt videó?  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5783 Dátum: 2008.07.04 12:53:35 »
Ez most valóban ennyire béna, vagy ez is csak egy hekkelt videó?  :whistling:
Nem tudom, de teccik :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5784 Dátum: 2008.07.04 12:56:38 »
Ez most valóban ennyire béna, vagy ez is csak egy hekkelt videó?  :whistling:

Ez nagyon ott van :) Annyira cuki :flowers:, ahogy az elso utkozes utan elkezd az egesz pattogni.  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5785 Dátum: 2008.07.04 14:27:43 »
latjatok errolbeszelek
volvok mennyire szervizigenyesek? :wacko:

Jó. És mi lesz a végső megoldás? Mindenki vesz egyre nagyobb autókat. Míg majd a végén már tankal kell közlekednem, hogy respektáljanak?

De sajnos tényleg igazak Napóleon szavai: „Köztársaság! – Ha akad ma valaki, aki mindenét a köznek áldozná, erre az egyre ezer és millió olyan jut, aki csak saját hasznát, saját hiúságát ismeri. Párizsban az embert nem a tisztessége, hanem a kocsija szerint becsülik!”

És kétlem, hogy ezen mi tudnánk változtatni. Akinek drágább autója van az tényleg azt hiszi mindent megtehet. És lenézi azt akinek nincs pénze olyanra mint neki.

MA jöttem haza és befordultunk egy egyirányú utcába. Az elöttem levő persze a megállni tilos tábla után állt meg, és persze rámnyitotta az ajtót így még kikerülni sem volt lehetőség. Félhangosan annyit mormoltam magam elé: -Ej koma. Mire a gyerek aki kiszállt egyböl leszólt, hogy ne szövegelj. És itt tényleg látszik, hogy milyen autóval van az ember. MErt egy sötétített üvegű BMW-re biztos nem ugatott volna. De ez van.

Amíg a megyei rendőrfőkapitány is csak annyit nyilatkozik büszkén, a TV-ben, hogy mennyi autót löttek le a kollégái a 40-es táblánál. Arról persze halgat, hogy valakivel szemben meg intézkedni sem mernek. Addig nem hinném, hogy változik valami.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5786 Dátum: 2008.07.04 14:30:31 »
Ez most valóban ennyire béna, vagy ez is csak egy hekkelt videó?  :whistling:

Ez nagyon ott van :) Annyira cuki :flowers:, ahogy az elso utkozes utan elkezd az egesz pattogni.  ::)

Vannak ilyen emberek egyébként. Ha azt hiszi gyorsan kell cselekedni akkor nem gondolkodik semmin hanem görcsösen próbál gyors lenni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5787 Dátum: 2008.07.04 14:35:05 »
Igen, tipikus eset... Sajnos néha én is beleállok a fékbe a pumpálás helyett.  :oops:
         

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5788 Dátum: 2008.07.04 19:12:15 »
Ez most valóban ennyire béna, vagy ez is csak egy hekkelt videó?  :whistling:

Nem, ez tényleg ennyire überbéna :clown: bár a kapubejárós-felborulós nőt ez se tudja felülmúlni, azaz abszolút 10/10 :punk:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5789 Dátum: 2008.07.04 20:51:12 »
Hála égnek megúszta a márkatárs.

http://www.szon.hu/hirek/Szabolcs-Szatmar-Bereg/cikk/fakat-tort-a-toyota-nagyszallasnal/cn/news-20080704-04393431

Előzőre ráelőzni?Ez magyarország.  :2guns: :2guns:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16