Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877634 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5745 Dátum: 2008.06.26 09:06:24 »
melohelyem kirendelt szentendrére, kocsival járok ki.
kifelé látom a tömött sorokat befelé  :wub:, istenem de hiányzik :censored:
meg végre nem kell bemennem ebbe az idegbeteg városba :2guns: :tt2:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5746 Dátum: 2008.06.26 15:01:18 »
Ha egy autóst beengedek magam elé a sűrű forgalomban, akkor miért nem tudja ezt a cselekedetemet megköszönni? ...  :whistling: Ma 3x is előfordult, pedig e téren úgy láttam pozitív előrelépések történtek.

Viszont a körforgalomban változatlanul nem tudnak egyesek közlekedni, indexet használni meg aztán mégkevesebben. :no:  :2guns:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5747 Dátum: 2008.06.26 15:20:39 »
Ha egy autóst beengedek magam elé a sűrű forgalomban, akkor miért nem tudja ezt a cselekedetemet megköszönni? ...  :whistling: Ma 3x is előfordult, pedig e téren úgy láttam pozitív előrelépések történtek.
Csak az erdekesseg kedveert jegyzem meg, hogy nemreg voltam Kolnben es eloszor tokre kivoltam, hogy lehet itt mindenki ilyen parej, hogy nem koszoni meg ha beengedem. Kicsit kesobb rajottem, hogy itt senki nem koszoni meg. Kicsit megkesobb arra is rajottem, hogy miert. Azert mert, ha savot akarsz pl valtani az teljesen termeszetes, hogy beengednek ezert nem is kell koszongetni (persze ehhez kell az a vezetesei kultura amiben nem atert valtasz savot mert nyomakodsz, csak siman masfele akarsz menni)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5748 Dátum: 2008.06.26 23:06:20 »
No igen, pl. ha sávot akar váltani valaki, akkor azt nem az utolsó utáni pillanatban teszi, indexel jelzi, és felveszi a másik sáv tempóját, így senkinek nem kell fékezgetnie. Az egyik egy picit elveszi a lábát a gázról, és az eddigi 5m helyett hagy 10m helyet, ide szépen besorol a másik; vagy ha látja, hogy van 10m a másik előtt, akkor minimális gyorsítással besorol az üres helyre ( miközben a másiknak eszébe sem jut rágyorsítani.)
Nálunk ez úgy megy, hogy vagy berántja a másik elé azt vészfékezésre késztetve, vagy megáll és indexel a másik sáv felé, közben feltartva az összes mögötte jövőt.
A másik sáv, meg ha meglát egy indexel a sávváltást jelző kocsit, akkor bőgázzal zárja a lehetőséget. ( ezért szoktam az indexel együtt a kormányt is húzni; nincs ideje rágyorsítani )

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5749 Dátum: 2008.06.26 23:21:21 »
Ma kijutott nekem a hazaúton egy-két barom: Baján az elkerülőn beértem egy Passatot. Már gyanús volt, hogy beragadt egy traktor mögé, de akkor még nem sejtettem. Mindegy, sikerül előzni, megyek utána, körforgalom, Bajáról kivezető Szegedi út. Ott kifele, mikor már elhagyjuk a várost, egy darabig 60-as táblák vannak. (ritkán tartom be) Barátunk viszont precízen, óra szerint 60. ellenben mikor eléri a feloldó táblát bő gázzal, nagy füsttel gyorsít 120 fölé, csak hogy kicsivel később az iszonytató tempótól megrémülve lassíthasson újra 80-ra. Mindeközben 0 előzési lehetőség...Amikor egy kanyar után együtt beértünk egy lassabb kollégát (akkor Passatosunk épp 90 körül ment) látom, hogy remek alkalom nyílik előzni. Index ki, másik sávba át, épp a Passat mellé érek, mikor ő is index, de már húzza is rám. Készültem rá, viszonylag finom lassítás, semmi anyázás, előttünk szabad az út, mondom magamban hadd menjen tádé Passat húz beleférünk. De nem, mert neki hirtelen fékeznie kell, mellém kerül, benézek: 50es pasi, pipa arccal gesztikulál nekem, lebegteti a kezében a telefonját, tisztán látszik, hogy nincs ott éppen, ahol vezet a barma, de még neki áll feljebb, mikor elhagyom még villog rám, majd az előbbi kollégát megelőzve egy darabig jön a sejhajomban. (amíg egy kicsit oda nem léptem...) Szóval ő alszik, de én vagyok a hunyó.
A másik meg egy cangás. Már messziről látom, hogy kb 5 méteres amplitúdójú szinuszgörbét fektet az útra, így indexelek, totál át a másik sávba, de látom, hogy az alkesz taplójának ez sem elég, lévén, hogy már a felezővonalnál kerekezik. Dudálok, erre felébred, és elkezd jobbra jelezni, mindeközben marad ahol volt, bent a felezőnél. gyakorlatilag balra lementem az útról, mert be voltam tojva, hogy még méterekről is elémcsalinkázik, aztán meg én leszek a gyilkos... :2guns: :hammer:
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5752 Dátum: 2008.06.27 10:24:09 »
És vajon ebben az országban minden átkelőt kamera rögzít?!
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5753 Dátum: 2008.06.27 10:33:57 »
Ha jól olvastam a hozzászólásokat, mintha Hollandiában történt volna az eset.
És talán nem is az összes átkelőt kell bekamerázni, de a fontosabbakat mindenképpen.
És az egész szépséghibája, hogy pont egy Priusról van szó. Szépen kivárva a sorompót pedig semmit sem fogyasztott volna az autó...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5754 Dátum: 2008.06.27 12:26:50 »

És az egész szépséghibája, hogy pont egy Priusról van szó.

Az a szépséghibája, hogy trükkfelvétel :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5755 Dátum: 2008.06.27 12:47:33 »
Ma kijutott nekem a hazaúton egy-két barom...

Ma nekem is, Hungárián mentem, belső-sáv persze araszol, mert minden élőhalottnak ott kell (40-50el) mennie :censored: középső-szélsőbe 1-1teherautó, persze egymás mellett, ahogy kell,  4. sáv ugye amit már néhol összerajzolgattak, hogy forgalomtól elzárt terület, persze ésszerű magyarázat nincs, de biztos sok volt a festék, úgyhogy kimentem abba a sávba (teszem hozzá ott nem volt felfestés) és elkezdtem előzni őket, ahogy ''előzném'' látom nem akar lemaradni a xarláda, és gyorsul velem (én hagytam 5ösbe), látom vészesen közeledik közbe egy parkoló nyerges, (az is elmegy a francosládába hogy  fogja magát és ő ott leparkol) fékezni már nincs hely, (trugyis, vizes aszfalt, a legjobb ::) ) vissza 2 és padló, éppen hogy befértem' elé, hogy rohadjon meg az ilyen tetűláda :2guns: persze ahogy befértem egyből látványosan visszavett, tehát addig tolta még én is ott voltam...

Egyre viszont jó volt, a napokban elgondolkodtam hogy nem biztos hogy kell nekem méregzsák autó, elvégre minek, meg hová, na ez odatette a mondat végére a pontot...
(hogy kell :ph34r:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5756 Dátum: 2008.06.27 21:09:08 »
Ma kivételesen BKV-ztam, villamoson ültem, a közvetlen mellette lévő sávban pedig egy fekete 7-es, tehát a jó széles Volvo buszok egyike ment. Mindez az Erzsébet hídtól a Gellért tér felé, mikor is egyszer csak elhúz a kettő között(!) egy motoros.
Maaaaaaaargit, normááááááááális???
Mivan, ha ráhúz a busz, mert kikerül valamit...?

Bátor vagy hülye, végül is egyre megy...

+a bkv-sok  (tisztelet a kivételnek) még egy nagy rakás belexarást is belevisznek a játékba, nekem volt hogy úgy leszorított a bkv busz hogy vagy 3méter hosszan végighúztam a tükrömet az oldalán, de nem engedett be, és végig nézett a tükörben láttam a szemét.... a Szemét :fuk2:

Amit én éltem át tegnap, az sem piskóta.

M7, BP-ről Balaton felé. Telített mindkét sáv, nagyjából 140-el előz a sor a belsőben, köztük én is. Egyszer csak hátulról éktelen bőgéssel sportmotor, balról a középső elválasztó és a belső sáv közötti csíkon haladva, hatalmas (legalább 50-60 kmh-s) sebességtöbblettel előzi végig a sort  :eek: ... Na, EZ vajon mennyire volt normális? Elég, ha az egyik sofőr egy pillanatra elbambul, és egy picit balra sodródik - már bele is trafál. És akkor rotty  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5757 Dátum: 2008.06.27 22:02:29 »

És az egész szépséghibája, hogy pont egy Priusról van szó.

Az a szépséghibája, hogy trükkfelvétel :whistling:

Nekem is annak tűnik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5758 Dátum: 2008.07.01 19:49:17 »


Amit én éltem át tegnap, az sem piskóta.



Vannak ilyenek, üresfejű barmok, csak jó messze legyen tőlük az ember :wacko:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5759 Dátum: 2008.07.01 20:37:58 »
Ma jöttem haza, 2x2 sáv, lájtos vonatozás, előttem egy Ignis Sport, telizöldbe fékez!!!!
Először azt hittem valami pillanatnyi üzemzavar, de mivel pont átfértem még én is -sárgára váltás előtt- ezért nem érdekelt, a következő lámpánál ugyanez, de annyival neccesebb volt a dolog hogy én már csúnyán sárgán mentem át :whistling: na mondom ezt nem játsszuk, kielőzöm, mert ugye a 60as úton 45el kell menni óra szerint :censored: erre elkezdi ő is tolni, miközbe látom az én sávom kezd bedugulni, így visszamentem mögé, erre elkezd fékezni, de úgy hogy nekem satuzni kellett, dadogott a pedál rendesen, gondoltam akkor most megállunk, (közbe megint sárga) erre padlógáz, és átmegy :eek: na eldurrant az agyam, utána, dumáljuk meg hogy kivel szórakozzon :shuriken: persze nem értem utol, hiába toltam ki a Yarisz szemét, közbe lenyomott egy index nélkül bevág a másik elé manővert, de elég necces lehetett, mert hatalmasat fékezett a Bömös, meg nyomta a dudát+fénykürtöt rendesen, akkor mellértem, egy 30as, szemüveges, tehén nő ült a volánnál, sztem egyik kezébe ott volt a süti, a másikba meg a diétás kóla, mutattam neki hogy elment az eszed???
Erre elkezdett vigyorogni és padlógázzal elhúz, sztem csúnyán 100fölé gyorsulhatott fel. (akkor már 50es volt az út)

Nem telik el 10perc, céges-fehérfurgonos, minden zöldnél döglött csiga elindulás, 60mp alatt gyorsul 50re, sebaj, elvégre kitudja mit visz, lehet valami törékeny cuccost, de hopp! egy lehetőség, vissza2padló is kielőz, ez nem tetszhetett neki mert fénykürtözött mint a barom, (egyáltalán nem volt necces a manőver)  aztán rajta is hagyta a távolságit, következő lámpánál ugye fordított szitu, én álltam előtte, hát gyerekek, rugalmasan szoktam indulni a Yarisszal, de keményen tolt le, tehát az előző indulásaihoz képest rakétába átment, komolyan nem értem ez mire jó, pesten tényleg senkinek se volt gyerekszobája :no: