Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877571 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9435 Dátum: 2009.11.29 16:13:50 »
Lehet valami húzottszemű kamikaze ült a passatban!! :D
Vagy épp a nőjével volt elfoglalva, ahogy dülöngéltek a kanyarokban :whistling:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9436 Dátum: 2009.11.29 16:40:23 »
Mondjuk erős fékezésnél akkor csúnya lett volna az eredménye!!  [rohog]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9437 Dátum: 2009.11.29 16:44:26 »
nyűgös volt ma a város. mindenhol váratlan sávlezárások  /buda rakpart, domusnál a róbert k krt -1 sáv :nono:/  stb
rengeteg idióta, az út felétől már csak magam elé bámulás semmire nem reagálás.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9438 Dátum: 2009.11.29 19:20:55 »
Van az úgy, elég gyorsan rá lehet unni a sok ökörre a városban, ekkor jön a  bunkó terepjárós stílus -majd mögém jössz be.
-Múlthéten, talán szerdán volt, hog y szerettem volna kiengedni a kislányt a parkolóból, a sáv közepén, félig kifordulva megijedt, amikor meglátott, és lefulledt, utána a jobbkezesbe 4-en érkeztünk, legaláb fél percig ott villogtunk, mutogattunk, egyszrűen nem fogta fel a barom golfos kopasz, hogy ha nem megy el, akkor se én, se a másik arra menő kocsi nem fér el közte, és a parkoló kocsik között. A legszebb az a matizos marha volt, aki sávot akart váltani, hagytam magamelőtt kb 10-12m helyet, erre elkezd mutogatva fékezni, és besorol mögém  :eek:  -mindez fél óra alatt- ezek után gondolhatjátok hányszor voltam aznap előzékeny a továbbiakban.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9439 Dátum: 2009.11.29 19:26:18 »
Miért nem dobtad fel a Matizt a platóra?? :D Elég sok IQ light embernek adtak jogsit,erre már én is rájöttem!! :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9440 Dátum: 2009.11.29 19:48:33 »
Mondjuk erős fékezésnél akkor csúnya lett volna az eredménye!!  [rohog]
El tudom képzelni. [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9441 Dátum: 2009.11.29 19:57:46 »
...ezek után gondolhatjátok hányszor voltam aznap előzékeny a továbbiakban.

Én is ezt veszem észre magamon, nagyon hamar elpattan a húr és onnantól :whistling:
Mondjuk olyan huh de sok előzékeny gesztust se kapok, szóval nem nagyon van mit "visszaadni"...
 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9442 Dátum: 2009.11.29 21:33:02 »
Jó, hogy nem a mi társasházunkban laksz, mert akkor minden napod jól indulna... :lol: Amikor elindulok itthonról, és kidugom az orrom a kapun, sose engednek kifordulni, pontosabban ráfordulni a főútra - amíg a tőlünk 50 méterre lévő lámpa nem piros, addig várhatok.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9443 Dátum: 2009.11.30 13:54:11 »
Akik tótföldre tartanának:

Szlovákia: 2009. nov. 3-tól néhány fontos új közlekedési szabály érvényes:  
1. A téli gumik (M+S) minimális profilmélysége az eddigi 1,6 mm helyett 3 mm kell, h. legyen.
2. Az érvénytelenné vált autópálya-matricát kötelező a szélvédőről eltávolítani.
3. GPS-készüléket nem szabad az első szélvédőnél úgy elhelyezni, hogy az a sofőrt akadályozza a szabad látásban, tehát nem lehet középen sem.

Néhány korábban érvénybe léptetett fontos szabály:
1. Lakott területen belül 50 km/h, autópályák városi szakaszain pedig 90 km/h a megengedett max. sebesség.
2. Egész évben kötelező a tompított fény, lakott területen belül is. (A bírság 135 euró!)
3. A mobiltelefonálás vezetés csak kihangosító  vagy fejhallgatót alkalmazásával van megengedve, e tilalom megszegőit 135 euróval büntethetik.
4. Balesetnél a rendőrség helyszínelése csak akkor ingyenes, ha nagy anyagi kár vagy pedig személyi sérülés is történt, egyébként 170 eurót kell fizetni érte!
5. Kerékpárosoknak lakott területen kívül kötelező a bukósisak, ill. gyenge látási viszonyok közepette a fényvisszaverő mellény viselése.
6. Gyalogosoknak úttesten haladás közben tilos fülhöz tartva hallgatni mobil telefont, Walkman-készüléket vagy I-Pod-ot, a büntetés ezért is 135 euró.
7. 3,5 t feletti tgk-nak  autópályán és gyorsforgalmi utakon tilos előzni, ha mégis megteszik, 65 euró a bírság.
8. Ha valakit egy éven belül harmadszor is súlyos közlekedési vétségen kap a rendőrség, a jogosítványát bevonhatják, külföldieknek pedig három-tizenkét hónapra megtilthatják az országban való járművezetést.
9. Ha valaki a helyszínen nem fizeti ki a bírságot (felső határa szélsőséges esetben kb. 650 euró lehet), a bírság megfizetéséig, (max. 15 napig) a rendőrség magánál tarthatja a jogosítványt.



forrás: Magyar Autóklub


(Átláthatóbbá tettem a szöveget. Kleingy)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.30 15:14:17 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9444 Dátum: 2009.11.30 15:22:25 »
Jó, hogy nem a mi társasházunkban laksz, mert akkor minden napod jól indulna... :lol: Amikor elindulok itthonról, és kidugom az orrom a kapun, sose engednek kifordulni, pontosabban ráfordulni a főútra - amíg a tőlünk 50 méterre lévő lámpa nem piros, addig várhatok.

Ismerős ez a szitu, egyik exnél volt ilyen kiálló, annyival fűszerezve, hogy nekem balra kellett mennem, tehát a jobbról jövőket is figyelni kellett, a lépés persze úgy jött ki, hogy éppen befértél ha jobbról zöldet kaptak, de ha valami gyorsabb versenyző indult akkor szívás, nem egyszer volt hogy inkább mentem egy utcát és megfordultam...

A másik meg: mikor nagyobb forgalom volt és beálltak elém, elért a kocsisor a kapuig :flowers: volt hogy még ilyenkor se engedtek ki :no: tehát a következő 2-3autó aki a "beállós" mögött jött, na ezek után legyen előzékeny a  :censored:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9445 Dátum: 2009.11.30 15:42:53 »
"6. Gyalogosoknak úttesten haladás közben tilos fülhöz tartva hallgatni mobil telefont, Walkman-készüléket vagy I-Pod-ot, a büntetés ezért is 135 euró."

nem lehet a zebrán pl füldugóval zenét hallgatni?  :ph34r: :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9446 Dátum: 2009.11.30 17:48:56 »
Gondolom az a célja neki, hogy nehogy elcsapják őket. Ha a zenére figyelsz, akkor nem hallod a dudát, rosszabb esetben még a piroson is átmész (gondolom én).
Nekem pl nincsen se walkman, sem discman-em, sem egyéb ilyen modern ketyerém. A telefonom sem tud mp3-at játszani vagy polifónikus csengőhangon csörögni, nem is hiányzik...  :whistling: És mégis jól elvagyok, ki érti ezt?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9447 Dátum: 2009.11.30 18:30:48 »
nem lehet a zebrán pl füldugóval zenét hallgatni?  :ph34r: :hmmmm:
Fülhöz tartva! :-) Biztos mert akadályozza a perifériás látást :-D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9448 Dátum: 2009.11.30 18:40:38 »
Én ezzel teljesen egyetértek...belegondolsz...hallgatod azt a sz.rt és megérkezik a piroson át egy mentő,vagy hogy nagy legyen és nagyot üssön rajtad egy tűzoltó megkül.jelzéssel,amit Te ugye a füledben lévő bigyó miatt nem hallod......megéri??
Egyébként figyeld meg,gyalogátkelőhelyen is,aki telefonál,vagy valamit hallgat,az sokkal lassabban ér át előtted....ilyenkor szoktam anyukázni rendesen,de megfigyeltem már olyat is aki csak megy és körül se néz,csak lelép eléd.... és még Te vagy a hül.ye ha elütöd!!
Gyalog is közlekedsz,nevezhetjük úgy hogy forgalomban vagy.... akkor a gyalogosokra is vonatkozzanak hasonló szabályok,ne csak az autósokat cseszegessék minden miatt!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9449 Dátum: 2009.11.30 19:00:02 »
Ma egy búza biciklis 2km ren keresztül ment előttem az attila úton. Amikor rávillogtam, hogy takarodjon a járdára vagy akárhova ő bement a sáv közepébe, hogy esélytelen legyen megelőzni, mentségére szóljön hogy legalább 20al tekert.... Ha mégegyszer meglátom kill.... hogy lehetnek ilyenek? Mit képzel magáról a sok barom biciklis? Kicsit sok volt szerintem nekik a propaganda meg az a cangaemelgetés és kicsit elfelejtették hogy tökmind1 melyikünk megy bele a másikba úgyis ő nyuvvad ki.... és ugyanez volt a keletinél egy másik ilyan majommal...nemtom ti hogy vagytok ezekkel de nekem már kezd tele lenni velük... kicsit olyan mintha istennek képzelnék magukat mert ők a zöldek meg a mittomén.... segítek fűbeharapni nesze egyenek zöldett...