Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877403 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9390 Dátum: 2009.11.23 17:43:57 »
nem is tudtam h ma már nincs. abszolut fontos cucc. nem veri a kasznira a vizet a kocsi.
+1, újra bevezetném.
És a használatával nem csak a saját kasznidra nem veri a sarat, hanem pl a mögötted levőre sem.
Nagyon tudok örülni, mikor olyan delikvens megy előttem akinek nincs sárvédő gumija, eső nem esik csak vizes az út és éppen annyi sarat ver fel h pöttyös legyen a szélvédőm. Így minden egye lakott területen kívül megtett út után moshatom a szélvédőt. (de ez a közlekedésbiztonság mellett csak részlet kérdés)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9391 Dátum: 2009.11.23 18:04:33 »
nem is tudtam h ma már nincs. abszolut fontos cucc. nem veri a kasznira a vizet a kocsi.

Van az, csak nem rakják fel, nagyon sok autóhoz -utólag- rendelhető...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9392 Dátum: 2009.11.23 18:06:34 »
Nagyon tudok örülni, mikor olyan delikvens megy előttem akinek nincs sárvédő gumija...

 :sorcerer:

Akkor elég sokat örülhetsz, mert manapság az a ritka ha van egy autón...

Az viszont roppant zavaró mikor teherautón sincs, ráadásul aszem arra még kötelező is :hmmmm:

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9393 Dátum: 2009.11.23 19:59:20 »
:sorcerer:
Akkor elég sokat örülhetsz, mert manapság az a ritka ha van egy autón...
Ezt úgy hidalom át h mindig én megyek legelöl  :devil:
am az én autómon  sincs, úgyhogy inkább nem szóltam :whistling:

Van az, csak nem rakják fel, nagyon sok autóhoz -utólag- rendelhető...
Igen ez az utólagos rendelés ölte meg a bulit, ugyanis az emberek filléres kiegészítőként tekintenek rá és nem hajlandóak még ezért is fizetni.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9394 Dátum: 2009.11.23 20:10:00 »
Az a baj, hogy a gyáriak zöme merev műanyag, az meg tolatáskor fennakadhat a padkán és törik. Egy mai új kocsin meg hát tényleg "szép" egy gumi leffentyű (de aláírom, hogy hasznos).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9395 Dátum: 2009.11.23 21:03:40 »
Szerintem tényleg szép.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9396 Dátum: 2009.11.23 21:58:02 »
És a használatával nem csak a saját kasznidra nem veri a sarat, hanem pl a mögötted levőre sem.
Nagyon tudok örülni, mikor olyan delikvens megy előttem akinek nincs sárvédő gumija, eső nem esik csak vizes az út és éppen annyi sarat ver fel h pöttyös legyen a szélvédőm. Így minden egye lakott területen kívül megtett út után moshatom a szélvédőt. (de ez a közlekedésbiztonság mellett csak részlet kérdés)
Ó, nagyon is közlekedésbiztonsági kérdés ez is, hisz egyrészt eltereli a figyelmedet/bosszant az, hogy összecsapja a szélvédődet az előtted menő; másrészt meg ugye a fényszóróidat is összacsapja, ami sötétben nagyon hamar lerontja a világítás hatékonyságát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9397 Dátum: 2009.11.23 21:58:58 »
nem is tudtam h ma már nincs. abszolut fontos cucc. nem veri a kasznira a vizet a kocsi.
EZT pont sikerült átvennünk nyugatról (és aki átvette, nyilván egy pillanatig nem gondolt pl. arra, hogy nálunk mennyivel koszosabbak az utak)   ::) ... Pár éve nálunk sem kötelező.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9398 Dátum: 2009.11.24 15:07:36 »
Sarat es kovet is felver. Sztem a szelvedore joval kevesebb ko jutna. En gyarit rakattam elore/hatulra es a csaladban tobbek szerint is kifejezetten jol all az autonak  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9399 Dátum: 2009.11.24 20:58:57 »
... másrészt meg ugye a fényszóróidat is összecsapja, ami sötétben nagyon hamar lerontja a világítás hatékonyságát ...
:yes: és valóban, a múltkori mosás után kétszer jobban világítottak a fényszórók, és azokat még le se tudom mosni menet közben, csak otthon.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9400 Dátum: 2009.11.25 10:09:21 »
... másrészt meg ugye a fényszóróidat is összecsapja, ami sötétben nagyon hamar lerontja a világítás hatékonyságát ...
:yes: és valóban, a múltkori mosás után kétszer jobban világítottak a fényszórók, és azokat még le se tudom mosni menet közben, csak otthon.
Hát, benzinkúton is le tudod mosni... Meg akár az út szélén is, ha viszel magaddal e célra vizet és kefét. Én szoktam, dzsuvás időben, a hosszabb utakra. Mert különben egy idő után tényleg kvázi nem látok már semmit... Egy Dombóvár-Sásd táv elég tud lenni hozzá megfelelő esetben, hogy totál megvakuljon a fényszóró.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9401 Dátum: 2009.11.25 10:12:56 »
Van, amikor muszáj. Odafelé te is siettél, okkal.
durva felesleges volt sietni, mivel a fél11-es múzeumnyitásból fél12 lett ::)
Na ja, de ezt nem tudhattad. Egyébként ez engem is rettentően tud idegesíteni, mikor rohansz, és utólag kiderül, hogy hiába  :censored: ...

Van viszont, mikor tényleg muszáj. Lehetne mondani sok triviális példát. Ahogy arra is, mikor nem tehetsz róla, hogy nem tudtál időben indulni. Van ilyen, na - bárkivel előfordulhat. Persze percig sem állítom, hogy ne létezne a notórius "ráérünk még" késlekedő-halogató típus, aki rutinszerűen menet közben akarja behozni a máshol/mással elb...ott időt  ::) ... Ez helytelen és veszélyes gyakorlat, tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9402 Dátum: 2009.11.25 10:21:57 »
amíg nem próbáltáok ki,h milyen távolságból  mekkora "húzóerő", szélárnyék tapasztalható, addig lééééci...ne foglaljatok már atomstabil-effektív álláspontot :flowers:

OK, akkor magyarázd el, hogy néz ez ki, mert tényleg nem vágom  :hmmmm:

Mondjuk, egy biztos: ettől függetlenül féktávon belül autózni nagyon rossz ötlet, és elsősorban magát veszélyezteti vele az ember. Mondjuk, hogy 90-el mész, ez 25 m/s. Mondjuk, hogy jók a reflexeid  :) , és 0.5 mp alatt reagálsz (fékezel). Ha beleszámítok némi fékkésedelmet meg biztonsági ráhagyást is, akkor kb. azt mondhatjuk, hogy 15 méter az az abszolút minimum, aminél ha rövidebb követési távolságot tartasz, az már tényleg automatikusan azt eredményezi, hogy belecsattansz az előtted haladóba, ha satut nyom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9403 Dátum: 2009.11.25 10:45:26 »
A teherautó vagy kamion mögötti hosszú autókázást azért nem bírom, mert nem látom, hogy mi történik 2-3 kocsival előrébb. Tehát bármi gubanc van, csak az előttem haladó féklámpáját látom, sokkal kevesebb időm van reagálni, nem elég csak lelépni a gázról, ha 3-mal előttem fékeznek. Egyszerűen idegesít, ha nem látom át a forgalmat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9404 Dátum: 2009.11.25 10:56:33 »
A teherautó vagy kamion mögötti hosszú autókázást azért nem bírom, mert nem látom, hogy mi történik 2-3 kocsival előrébb. Tehát bármi gubanc van, csak az előttem haladó féklámpáját látom, sokkal kevesebb időm van reagálni, nem elég csak lelépni a gázról, ha 3-mal előttem fékeznek. Egyszerűen idegesít, ha nem látom át a forgalmat.
Autópályán ez engem kevésbé szokott zavarni... Volt már pár alkalom, hogy beálltam így vonatozni a kamionok közé, kamion-tempóban. De közel menni nem merek hozzájuk, az előbb leírtak miatt. Épp elég, hogy országúton időnként muszáj közel menni, előzés előtt, különben (a sűrű szembeforgalom miatt) esélyed nem lenne a manővert végrehajtani  :wacko: ... Persze ez sem szabályos, és veszélyes is; de nyilvánvalóan más dolog így, pár percig haladni követési távon belül; és megint más ezt órákon át művelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )