Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873912 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9330 Dátum: 2009.11.15 19:37:45 »
De mi az hogy félresikerült :eek: és okmányirodába se tűnt föl senkinek, ez most valami kész átverés ugye? :whistling:

Hm, nem egyedi eset, nemrég a kolléganőm apósának hosszabbították meg 50 évre. :eek:
72 évesen. :whistling:  Állítólag az öreg menni sem nagyon tud.  :nonono:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9331 Dátum: 2009.11.15 20:40:11 »
Nem sikerült félre, mert a lejárat dátuma van beleírva: 2058. X.X.
Valószínűleg ez az "életfogytiglan" közlekedés-matematikai megfelelője lehet.
music     

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9332 Dátum: 2009.11.16 08:57:54 »
Ez melyik érvényesség, a kártyáé vagy a kategóriáé?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9333 Dátum: 2009.11.16 09:56:04 »
Ez melyik érvényesség, a kártyáé vagy a kategóriáé?
A kártyáé biztosan, de megnézem még egyszer, lehet, hogy a kat.-é is.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9334 Dátum: 2009.11.16 19:48:30 »
Megint találkoztam pár bugrissal... Tegnapelőtt Dunaújvárosnál érezte azt egy Suzukis, hogy elég neki a fél méter követési távolság; ezt gondolta a körforgalomban is, de ő nem látta a márkatársát, én meg igen, aztán majdnem csatt lett; a fékcsikorgásra azért megálltam, nehogy legyen sérült is  :D
Úgy másfél órája pedig két robogós gondolta a Campona emeletes parkoló felhajtóján, hogy nekik két oldalról meg kell előzni; nem sikerült; kormány jobbra, kormány balra; aztán mikor egyik emberkedett mögöttem, még satut is kapott  [rohog] szegény, majdnem beesett a csomagtartóba... Mikor mellém jött, hogy na majd most ő, ablak letekerve, ajtó már nyílt is, gyorsan meggondolta magát, látván a ~180 cm/110 kg kopaszt  :whistling:
Ennek ellenére tisztelem ám a motorosokat, csak az a néhány renitens ne lenne  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9335 Dátum: 2009.11.17 00:55:42 »
Úgy másfél órája pedig két robogós gondolta a Campona emeletes parkoló felhajtóján, hogy nekik két oldalról meg kell előzni; nem sikerült; kormány jobbra, kormány balra; aztán mikor egyik emberkedett mögöttem, még satut is kapott  [rohog] szegény, majdnem beesett a csomagtartóba...
És miért fájt volna neked, ha kétoldalról elmennek melletted? Kormány jobbra-kormány balra? Aztán meg satu? Mit akartál tulajdonképpen? Balesetet? Agyam eldobom, de komolyan :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9336 Dátum: 2009.11.17 07:58:22 »
...gyorsan meggondolta magát, látván a ~180 cm/110 kg kopaszt  :whistling:

Látom, keményen megdolgozol a 180 centis, mázsás kopaszokkal szemben meglévő, alaptalan előítéletek lerombolása ellen.  :whistling:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9337 Dátum: 2009.11.17 08:46:31 »
Palaczk: nem olvastad el rendesen, hol történt  :flowers: ha szimplán rákanyarodok a felhajtóra, akkor is figyelnem kell, hogy elférjek; mint már korábban is leírtam, mindig segítek dugóban, vagy éppen gyorsabb motorosoknak, akár robogósoknak előzni, haladni; de amikor van két oldalon kb. 40-40 cm hely, inkább essen el, törje össze mindenét (és ezt nem említettem, bocsi) a kivilágítatlan, amúgy csak "versenypályát" kereső hülye gyerek!
Az alaptalan előítéleteket én meg ugyan le nem fogom rombolni, miért is tenném? Nem konditeremben lettem ekkorra, csupán ekkorára nőttem, természetes úton kopaszodom, parókát nem fogok felvenni és kész. (két akkora kölyöknek még egy ülő kutya is félelmetes lenne)
 :flowers: :flowers: :flowers:
(persze, tudom, normális körülmények között én is elítélem az efféle magatartást, ugyanúgy, ahogy a megengedett sebességnél bármikor gyorsabban hajtókat, de őket elengedem, vagy a nulláson 110-zel hajtó kamionokat, de őket is segítem pl. előzésben és sorolhatnám; de ha valaki, mint adott helyzetben, tételezzük fel, hogy csak siettek (hova?), nem bír ki kerek 10 mp-et, akkor sorry...)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9338 Dátum: 2009.11.17 09:42:29 »
A múltkoriban volt vitatéma, hogy ki mennyire használja a belső visszapillantót. Merthogy teherautókban, buszokban nem is nagyon lehet. Ez igaz, de ott a külső visszapillantó általában úgy van kiképezve, hogy könnyen tisztán tartható. Egy személyautóban ez már közel sem ennyire könnyű - a fűthetőség sokat tud segíteni, de az sem csodafegyver - és ha éppen tiszta redva, akkor nem sokat látsz belőle.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9339 Dátum: 2009.11.17 09:58:17 »
Robogó témához: azért arról a robogósról is megvan a véleményem amelyik két oldalról akar előzni, mert huh de poén meg vagány, egyik-másik hihetetlen pofátlan és még hülye is, mert nem fogja fel hogyha bukó van akkor ő húzza a rövidebbet.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9340 Dátum: 2009.11.17 10:14:52 »
Robogó témához: azért arról a robogósról is megvan a véleményem amelyik két oldalról akar előzni, mert huh de poén meg vagány, egyik-másik hihetetlen pofátlan és még hülye is, mert nem fogja fel hogyha bukó van akkor ő húzza a rövidebbet.
Köszönöm, Peti, köszönöm  :hug:   :D
Egyetértésed persze nem "legalizálja" az én viselkedésemet sem... de akkor is  :gun_bandana: :scooter: az ilyeneket (csak az idiótákat!!!)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9341 Dátum: 2009.11.17 10:24:19 »
Nézd, nekem is kinyílik a bicska amit 1-2művel, (ide is leírtam már pár sztorit) de ráhúzós/befékezős műveleteket én biztos nem tenném, mer' mi van ha elesik, széttöri a tökfejét, esetleg nekimegy egy másik -tök ártatlan- cartárs(nak) és még folytathatnám a drámát...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9342 Dátum: 2009.11.17 11:37:07 »
Palaczk: nem olvastad el rendesen, hol történt  :flowers: ha szimplán rákanyarodok a felhajtóra, akkor is figyelnem kell, hogy elférjek; mint már korábban is leírtam, mindig segítek dugóban, vagy éppen gyorsabb motorosoknak, akár robogósoknak előzni, haladni; de amikor van két oldalon kb. 40-40 cm hely, inkább essen el, törje össze mindenét (és ezt nem említettem, bocsi) a kivilágítatlan, amúgy csak "versenypályát" kereső hülye gyerek!
Az alaptalan előítéleteket én meg ugyan le nem fogom rombolni, miért is tenném? Nem konditeremben lettem ekkorra, csupán ekkorára nőttem, természetes úton kopaszodom, parókát nem fogok felvenni és kész. (két akkora kölyöknek még egy ülő kutya is félelmetes lenne)
 :flowers: :flowers: :flowers:
(persze, tudom, normális körülmények között én is elítélem az efféle magatartást, ugyanúgy, ahogy a megengedett sebességnél bármikor gyorsabban hajtókat, de őket elengedem, vagy a nulláson 110-zel hajtó kamionokat, de őket is segítem pl. előzésben és sorolhatnám; de ha valaki, mint adott helyzetben, tételezzük fel, hogy csak siettek (hova?), nem bír ki kerek 10 mp-et, akkor sorry...)
Nézd, lehet hogy hülyék voltak, nem voltam ott... de nekem a leírásodból az jött le, hogy te még tetézted a veszélyhelyzetet. Pl. a büntető szándékú belesatuzástól a hajam kihullik, annyira veszélyes őrültségnek tartom  :ph34r: ... Azt minek kell? Az, hogy az előzésüket megakadályoztad, egy dolog - lehet, hogy ezzel tényleg többet használtál, mint ártottál. De utána a satu? És ha tényleg beléd jött volna miatta? Az kinek lett volna jó? Szerintem neked sem  ::) ... Mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9343 Dátum: 2009.11.17 11:45:26 »
A múltkoriban volt vitatéma, hogy ki mennyire használja a belső visszapillantót. Merthogy teherautókban, buszokban nem is nagyon lehet. Ez igaz, de ott a külső visszapillantó általában úgy van kiképezve, hogy könnyen tisztán tartható. Egy személyautóban ez már közel sem ennyire könnyű...
music, látszik, hogy nem vagy járatos ezen a téren  :hug: ... Ha szerinted azt a fél négyzetméteres, az ülésben ülő sofőrtől egy személyautóhoz képest értelemszerűen jóval nagyobb távolságban lévő, a talajhoz képest is jó magasra szerelt nagy elefánt-fület könnyebb tisztán tartani, ám legyen  :D

Az stimmel, hogy maga a hátralátás sokkal jobb egy nagytestű jármű külső tükreiből - muszáj is az legyen, lévén ugye csak ezekben tudod felmérni, hogy hátul mi történik. Főleg a modernebb teherautókon, buszokon tényleg szenzációs, hogy micsoda panorámát biztosítanak a külső tükrök  :yes: ... De mondanom sem kell, hogy közvetlenül a jármű mögött akkor is lesz egy elég jelentős méretű holttér, amiben akár egy személyautó is el tud tűnni - egy motoros, robogós, bringás meg simán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9344 Dátum: 2009.11.19 22:15:58 »
Eszembe nem jutna kisautóval menni a városba, főleg mióta a Hiluxal járkálok - persze vidéki város más egy kicsit, de pesten valahogy ezt többnyire észreveszik, a kisebbeket, meg szinte sose.
Nekem ez annyira nem tűnt fel Pesten... De ha mégis, szvsz akkor is vállalnám... Inkább, mintsem hogy vmi nagy döggel kelljen kínlódjak. Munkaügyben jártam közel egy évig egy Rangerrel sokat, városban is... Utáltam vele a városi közlekedést, minden parkolás egy rémálom volt  :wacko: ... Nem erre való. Egy rakás helyre eleve be sem fér, ahová egy kisautó igen. A forgalomban is nehézkesebb vele a mozgás, minden sávváltás, minden bekanyarodás problémásabb... Mindegy, mások a prioritásaink  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )