Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872380 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9255 Dátum: 2009.10.30 17:57:45 »
Ha senki nem jön mögöttem, akkor akit megvárakoztatok, kb. egy másodperccel kell többet várnia, ennyibe senki nem hal bele. Nekem viszont meg kell állnom, újra felgyorsulnom, az nagyságrendileg féldeci benzin, és nekem nem 1 mp veszteség....

És akkor azt nem is vettük számításba, hogy lehet bénázni fog, vagy simán lefordul a következő (vagy azutáni) utcába, merthogy ez is tipikus. És olyankor ugye újra fék, felgyorsulás... :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9256 Dátum: 2009.10.30 18:10:32 »
Oké hogy nem sietsz :flowers: de lehet a mögötted lévő igen. Ugyanúgy mint a pofátlankodó, csak nem pofátlankodik, na olyankor felettébb idegesítő tud lenni ha valaki Teréz anyát játszik.
Egy hsz-al később írtam is, hogy ezt olyankor nemigen csinálom, mikor jönnek mögöttem  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9257 Dátum: 2009.10.30 18:20:30 »
Egy hsz-al később írtam is, hogy ezt olyankor nemigen csinálom, mikor jönnek mögöttem  ;) ...

Bocs, tényleg, ezt nem olvastam :flowers: Benéztem, sorry...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9258 Dátum: 2009.10.30 21:10:09 »
...hanem ha látom, hogy mi a szitu, már korábban lassítok és villantok is, hogy minél kisebb idő-, (és sebesség)kieséssel járjon a dolog...
Egyértelmű  :yes: ... És pont emiatt még kevesebb a visszagyorsítás miatti többlet-fogyasztás  :hug:
Akkor itt most valami keveredik.
Amit sosem engedek, az a totalcarból idézetthez hasonló eset, azaz ha valaki bizarr dolgot művel. Ahhoz meg kell állni, és akkor van időveszteség is, meg többletfogyi is. Amit nem teszek meg ha utolsó vagyok - ez sajnos gyakran megesik velem, túl jól ismerem a lámparendszereket, és tudom, mikor lesz vége a zöldnek  ;) - hogy megállok a zebránál (kivéve az eggyel korábbi hsz-ban felsoroltakat), és nem engedem el a befordulni akarókat. Amit sokszor megteszek, hogy ha pl. nem ezen múlik, hogy elérjem egy zöld végét, akkor befordulni akarókat időben jelzéssel elengedem, ez így viszonylag kis idő-, és benzinveszteség. A zebránál pedig mindig megállok - hacsak nem hirtelen fékezés árán tudom megtenni - a felsoroltaknak.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9259 Dátum: 2009.10.30 23:48:54 »
Zebránál meg szoktam állni, ha időben észlelhető a delikvens.
Pár nappal a feleségem szülése előtt kontrollon voltunk a kórházban, bejárat előtti gyalogosátkelőnél járdaszigettel szűkített átkelő van, tehát az autósok már messziről jól lát(hat)ják az átkelni szándékozókat. Csípős hideg szél fújt, ott ácsorogtunk a zebránál, marha hosszú kocsisor jött, de senki nem állt meg, pedig az egyik lábam már direkt le is tettem az úttestre. Sajnos ilyenek az autósok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9260 Dátum: 2009.10.31 02:23:14 »
Itt nálunk szerencsére nem  :) ... Az utóbbi időben sokat javult a zebra-morál. És ez másokra is hatással van, ha látják a sok jó példát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9261 Dátum: 2009.10.31 08:22:11 »
Csak valamit javultgat a zebra kérdés. Megállok a zebra előtt és sokszor 4-5 kocsi is elhalad szemből, mire észbekapnak, hogy miért ácsorognak a gyalogosok, a szembe autók és végre ott is megáll a sor. De legalább már nem kerülnek ki, ha megállok a gyalogátkelőnél  :censored:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9262 Dátum: 2009.10.31 15:04:14 »
...de senki nem állt meg, pedig az egyik lábam már direkt le is tettem az úttestre. Sajnos ilyenek az autósok.

Lehet azt hitték csak tornáztatod a lábad :D a zebrán átkelés titka hogy be kell ijeszteni, tehát mintha megindulnál, persze nem szabad megindulni :sorcerer: mert cirka 1-2t vassal szembe picit alulmaradnánk, ha netán nem ijed be...

De ilyenkor azért a nagy többség megáll, (és anyázik) amúgy ettől függetlenül: egy esetben nem nagyon szoktam megállni, ha nincs szemkontakt, volt már nemegyszer hogy megálltam, vártam és simán nem ment át, nem tudom lehet a piros szőnyegre várt, akin látom hogy menni akar, néz és vár, annak egyből fék.

A másik véglet  a körülnézés nélkül meginduló suicid gyalogos, ilyenből nagyon sokat látni a Kőbányai út mentén, a piac körül, frankón minden előzetes indíték nélkül megindul :eek: ritka nagy balfék az ilyen.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9263 Dátum: 2009.10.31 21:35:40 »

A másik véglet  a körülnézés nélkül meginduló suicid gyalogos, ilyenből nagyon sokat látni a Kőbányai út mentén, a piac körül, frankón minden előzetes indíték nélkül megindul :eek: ritka nagy balfék az ilyen.

Ezen a sárgán mág átmegyek  :lol: :lol: :lol:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9264 Dátum: 2009.11.02 16:08:31 »
Ma megint vezettem pótos teherautót - két órát, gyakorlásképpen a hétfői vizsgára. Hejj, azért van ennek egy feelingje  :yes: ... Szerencsére egész tűrhetően ment; bár a kanyarodások nem mentek annyira csípőből, az oktatóm be is vitt direkt olyan helyekre, ahol folyton jobbra, kis ívben, konkrétan derékszögben kellett kanyarodni  :helpsmilie: ... Aki ismeri Pécset: Hungária útról jobbra a Petőfi utcába, úgy, hogy a balra kanyarodó sávban kocsik állnak - pótos teherautóval, szerintetek milyen  :flowers: ?

Az autó külön élmény volt - egy majdnem új, egy éves, 280 lóerős MAN, 27 ezer kilométerrel  :) ... Precíz, csendes, erős, öröm volt vezetni! Csak a váltójára kellett nagyon odafigyelnem, mert 8 sebességes, kettős H kulisszával, egy kapcsolót kell a váltókaron föl-le kattintgatni, aszerint, hogy 1-2-3-4-et vagy 5-6-7-8-at akarsz kapcsolni - és 4-ből 5-be balra (a kart magad felé húzva) váltasz, viszont 6-ból 7-be pedig fordítva, tehát a kart jobbra elfelé tolva  :wacko: ... Úgy kell elképzelni, hogy "egymáson van" a két H, tehát az 1 helyén az 5, a 2 helyén a 6 és így tovább - hát mit mondjak, ez azért igényel "némi" odafigyelést  :whistling: ... bár a vége felé már kezdtem megszokni, nomeg egyszerűsíti kicsit a helyzetet, hogy az indulás alapban (így, pótkocsival is) 3-ból történik; a 2-t csak megpakolva, az 1-et pedig megpakolva & meredek emelkedőről indulva kéne használni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9265 Dátum: 2009.11.02 22:44:29 »
Ezen a sárgán mág átmegyek  :lol: :lol: :lol:

Azok...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9266 Dátum: 2009.11.03 22:58:00 »
Este 11.ker. Építész utca, felvan túrva, ill. nincs, de levan zárva, (lehet stílszerűen az utcanév miatt) egyirányú lett belőle, kb. a közepén járok, szemből határozottan jön valami divatsuv, mivel én jó irányba mentem :flowers: gondoltam nehogymá' én húzódjak le, hát ő se akart, egyszer csak találkoztunk, megálltunk :szemez: egy vatta új ML Merdzsó, 3kínai ült benne, néznek, én is nézek :wub: eltelik egy erős fél perc mire nagy kegyesen elkezd tolatni és félrehúzódik... (de gyök2vel)

Elmentem mellettük, hát elég csúnyán néztek rám, most biztos én vagyok a bunkó hogy még meg se köszöntem :yes:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9267 Dátum: 2009.11.04 08:02:35 »
Gondolod, hogy észrevették a behajtani tilost? Nem hiszem - sőt abba se vagyok biztos, hogy ismerik. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9268 Dátum: 2009.11.07 14:51:58 »
mi volt ez a terepjáró eredendően - mármint márka/típus? Nem tudok rájönni. Vitara Geo változata?
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9269 Dátum: 2009.11.07 16:26:20 »
Gondolod, hogy észrevették a behajtani tilost? Nem hiszem - sőt abba se vagyok biztos, hogy ismerik. :)

... :wacko: