Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872372 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9240 Dátum: 2009.10.29 18:55:33 »
Az Ignis Sport tök más, mint a sima Ignis; amivel én versenyeztem, az sima Ignis volt. Abból is az acélfelnis, spoiler nélküli mezei fajta. A legsportosabb dolog benne a sofőr volt  :)

Nekem csak az jött át a beszélgetésből, hogy egy ignisz formájú doboz kergetett, az nem, hogy ennyire megnézted.  :flowers: Egyébként a tuning fogalma ott sem ismeretlen, lehetett az kakukktojás is.  ;)

U.I: egymás mellé állítva valóban szembetűnőek a különbségek, de én meg sosem pazaroltam ennyi energiát két igniszre.  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9241 Dátum: 2009.10.29 20:09:15 »
Nekem csak az jött át a beszélgetésből, hogy egy ignisz formájú doboz kergetett, az nem, hogy ennyire megnézted.  :flowers: Egyébként a tuning fogalma ott sem ismeretlen, lehetett az kakukktojás is.  ;)

U.I: egymás mellé állítva valóban szembetűnőek a különbségek, de én meg sosem pazaroltam ennyi energiát két igniszre.  :lol:
Nem ő kergetett engem, hanem én kergettem őt  :whistling: ... De mindegy, túlbeszéltük ezt az Ignis-témát  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9242 Dátum: 2009.10.29 20:47:16 »
Nekem csak az jött át a beszélgetésből, hogy egy ignisz formájú doboz kergetett, az nem, hogy ennyire megnézted.  :flowers: Egyébként a tuning fogalma ott sem ismeretlen, lehetett az kakukktojás is.  ;)

U.I: egymás mellé állítva valóban szembetűnőek a különbségek, de én meg sosem pazaroltam ennyi energiát két igniszre.  :lol:
Nem ő kergetett engem, hanem én kergettem őt  :whistling: ... De mindegy, túlbeszéltük ezt az Ignis-témát  :)

Látod, ennyire nem jött át.  :D :D :D

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9243 Dátum: 2009.10.30 09:31:21 »
Vannak nehezen megkülönböztethető mezei/sport változatok, ilyen pl. -hogy témánál legyünk- a Corolla/TS Corolla, aztán vannak olyanok amiről direktbe ordít, like OPC Corsa.
Lehet a kevesebb több lenne, én amúgy az előbbi híve vagyok, az Ignác viszont kakukktojás, merthogy még a kasztni is tökmás :) az egyetlen közös elem az embléma az elején.

De tényleg túlbeszéljük, lassan pirospontokat kaphatunk a suzuki fórumról. :clap:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9244 Dátum: 2009.10.30 09:41:59 »
Köztünk vezetnek..
Ki volt az, aki átengedte? Hol a T betű? Záróvonalon keresztül? Maradjon a jogsija? Mit fog legközelebb csinálni?

A bevezető :sorcerer: pláne egy Suzis szájából kiváltképp ütős...

A tanulság: nincs helyett talán annyi, hogy eleve minek engedte ki :hmmmm: soha nem engedek ki senkit ha nincsenek mögöttem, minek? Majd elmegyek aztán azt csinál amit akar, pláne hogy még záróvonalozni is akart, nem is indexelt :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9245 Dátum: 2009.10.30 09:52:25 »
nem jött le, igazán miről is akar szólni a levél, tk. azt sem látom át, mi is történt igazán.
Lehet, hogy bunkó vagyok, de olyat ritkán engedek el, aki bizarr szituban van, mert annak ritkán van jó vége, és Petihez hasonlóan mindig belenézek a tükörbe, s utolsóként sem szoktam udvariaskodni, 2 mp-et mindenki tud várni, ellenben ha én fékezek és visszagyorsítok, sok felesleges üzemanyag égetődik el, ami senkinek sem jó. (Az olajlobbit leszámítva.)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9246 Dátum: 2009.10.30 10:02:13 »
Köztünk vezetnek..
Ki volt az, aki átengedte? Hol a T betű? Záróvonalon keresztül? Maradjon a jogsija? Mit fog legközelebb csinálni?

A bevezető :sorcerer: pláne egy Suzis szájából kiváltképp ütős...

A tanulság: nincs helyett talán annyi, hogy eleve minek engedte ki :hmmmm: soha nem engedek ki senkit ha nincsenek mögöttem, minek? Majd elmegyek aztán azt csinál amit akar, pláne hogy még záróvonalozni is akart, nem is indexelt :whistling:


Jól beszélsz!

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9247 Dátum: 2009.10.30 10:27:37 »
Lehet, hogy bunkó vagyok, de olyat ritkán engedek el, aki bizarr szituban van...

Lehet hogy én is, de azt meg pláne nem aki még indexelni se hajlandó, hanem csak vár a csodára, az autó állásából ugyan egyértelmű hogy mit akar, de akkor is... Ilyenkor különben kőkeményen dudálni szoktam, mármint ha előttem valaki elkezd bratyizni a másikkal, úgy hogy az nem is indexel +még szabálytalan is, pl. kanyaradósávból való visszatérés :censored:

A hajam égnek áll mikor a sor elejére pofátlankadót index nélkül beengedik :2guns:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9248 Dátum: 2009.10.30 12:18:43 »
Ez nálam lelkiállapot és idő(hiány) kérdése. Ha ráérek és a kedvem sem rossz, akkor gyakran ki-be-át engedek másokat. Mert jó érzés  :yes: ... és mert ilyenkor többnyire eszembe jut, magam is néha milyen kétségeesetten küzdök a másodpercekért, és ilyenkor mennyire jól tud esni, ha valaki elnézi a "pofátlankodásomat".

music részéről különösen meglepett az állásfoglalás, hogy sosem csinál ilyet  ::) ... Le kell miatta lassítani/újra felgyorsítani? Hűha  :whistling: ... Mondjuk, jóapám is pont ugyanilyen - alapvetően defenzíven, óvatosan és törvénytisztelően vezet, de nem udvariaskodik "feleslegesen" (?) másokkal. Ezen meg is tudok ütődni kicsit, újra meg újra  :nonono: ... Vicces, hogy hol azért szól rám, hogy miért megyek olyan gyorsan, hol meg azért, hogy ezt a barmot most miért engedtem ki  :sorcerer:

Persze lehet, hogy csak az van, hogy nem autózom eleget BP-en  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 12:24:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9249 Dátum: 2009.10.30 14:12:06 »
music részéről különösen meglepett az állásfoglalás, hogy sosem csinál ilyet  ::) ... Le kell miatta lassítani/újra felgyorsítani? Hűha  
Meglep, hogy ez meglep... ;)
Gondold végig, teljesen logikus. Ha senki nem jön mögöttem, akkor akit megvárakoztatok, kb. egy másodperccel kell többet várnia, ennyibe senki nem hal bele. Nekem viszont meg kell állnom, újra felgyorsulnom, az nagyságrendileg féldeci benzin, és nekem nem 1 mp veszteség....
Egy utam (~11km) alatt legalább egy ilyen eset előfordul, az 100 km-re vetítve már fél liter benzin, évi 10.000km futást feltételezve pedig 50 liter, az 14-15ezer forint a semmire!
Hogy fel vagyunk háborodva, ha az államnak/önkormányzatnak be kell fizetni hasonló összegeket, akkor legalább magunkat ne sarcoljuk meg... :otlet:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9250 Dátum: 2009.10.30 14:20:43 »
Nekem viszont meg kell állnom, újra felgyorsulnom, az nagyságrendileg féldeci benzin, és nekem nem 1 mp veszteség....
Egy utam (~11km) alatt legalább egy ilyen eset előfordul, az 100 km-re vetítve már fél liter benzin, évi 10.000km futást feltételezve pedig 50 liter, az 14-15ezer forint a semmire!
Szerinted a semmire - szerintem meg arra, hogy jól érezd magad azáltal, hogy vkivel udvarias voltál  ;) ... Egyrészt; másrészt szvsz nem stimmel a kalkuláció, mert aligha megy el fél deci benzin pluszban (az azonos távon megtett egyenletes haladáshoz képest) arra, hogy álló helyzetből felgyorsulj mondjuk 60 kmh-ra - jéghideg motorral talán. De mindegy is, ez nem erről szól - én jobban érzem magam tőle; ha neked nincs "szükséged" erre, OK  :)

Amúgy pont olyankor szoktam ezt kevésbé csinálni, ha jönnek mögöttem (pláne közvetlenül). Logikus: akkor őket is rákényszeríteném a lassításra-visszagyorsításra, és ezért pl. néha eléggé tudok haragudni, ha valaki előttem játssza el, és épp sietnék  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9251 Dátum: 2009.10.30 14:26:00 »
Amúgy pont olyankor szoktam ezt kevésbé csinálni, ha jönnek mögöttem (pláne közvetlenül). Logikus: akkor őket is rákényszeríteném a lassításra-visszagyorsításra, és ezért pl. néha eléggé tudok haragudni, ha valaki előttem játssza el, és épp sietnék  :nonono:
no de ezt nem úgy csinálja az ember, hogy beletapos a fékbe, hadd dolgozzon az ABS, ha már van benne, hanem ha látom, hogy mi a szitu, már korábban lassítok és villantok is, hogy minél kisebb idő-, (és sebesség)kieséssel járjon a dolog.
Kivételt a kisgyerekesek, öregek, és fogyatékosok képviselnek, ha ilyet látok, (az ésszerűség keretein belül) mindig megállok.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9252 Dátum: 2009.10.30 15:16:49 »
...hanem ha látom, hogy mi a szitu, már korábban lassítok és villantok is, hogy minél kisebb idő-, (és sebesség)kieséssel járjon a dolog...
Egyértelmű  :yes: ... És pont emiatt még kevesebb a visszagyorsítás miatti többlet-fogyasztás  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9253 Dátum: 2009.10.30 15:21:09 »
Meglep, hogy ez meglep... ;)
Gondold végig, teljesen logikus. Ha senki nem jön mögöttem, akkor akit megvárakoztatok, kb. egy másodperccel kell többet várnia, ennyibe senki nem hal bele. Nekem viszont meg kell állnom, újra felgyorsulnom, az nagyságrendileg féldeci benzin, és nekem nem 1 mp veszteség....
Egy utam (~11km) alatt legalább egy ilyen eset előfordul, az 100 km-re vetítve már fél liter benzin, évi 10.000km futást feltételezve pedig 50 liter, az 14-15ezer forint a semmire!
Hogy fel vagyunk háborodva, ha az államnak/önkormányzatnak be kell fizetni hasonló összegeket, akkor legalább magunkat ne sarcoljuk meg... :otlet:
ki kellene szerelni a középső pedált is :hmmmm:...a fék (is) monnyon le :lol:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9254 Dátum: 2009.10.30 17:54:26 »
Ez nálam lelkiállapot és idő(hiány) kérdése. Ha ráérek és a kedvem sem rossz, akkor gyakran ki-be-át engedek másokat. Mert jó érzés  :yes: ... és mert ilyenkor többnyire eszembe jut, magam is néha milyen kétségeesetten küzdök a másodpercekért, és ilyenkor mennyire jól tud esni, ha valaki elnézi a "pofátlankodásomat".

Oké hogy nem sietsz :flowers: de lehet a mögötted lévő igen. Ugyanúgy mint a pofátlankodó, csak nem pofátlankodik, na olyankor felettébb idegesítő tud lenni ha valaki Teréz anyát játszik.