Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870803 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9165 Dátum: 2009.10.25 11:32:36 »
Nemtom, ennek most örülnöm kéne  :?: ?

Feltétel nélkül.

Az hogy nem mész bele egy ilyen ""versenybe"" egy tipisch szuzukissal... semmi kivetnivalót nem látok :hmmmm: az ilyeneket egyszer szoktam lenyomni, utána tőlem úgy fickándozik ahogy akar.


Amúgy tegnap nálam is 2x játszották el az engem előznek én is nyomom dolgot, én már csak röhögök rajta, meg készülök is :excl: mert 10ből 8an, de 7en tuti ezt csinálják, ez mondjuk már cseppet sem vicces. :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.25 11:39:02 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9166 Dátum: 2009.10.25 11:38:24 »
Azzal együtt, hogy nekem semmibe nem telt volna még 3-4 mp-et várni, szerintem ő nagyobb részben lett volna hibás, mert megtévesztő magatartást tanúsított. Az igaz, hogy nekem elsőbbséget kell adnom, de ha egyszer ő befordul, akkor kinek is? Nyilván ha nem indexel, én sem megyek ki elé.

Ahogy Gabe is írja, te lettél volna a hunyó, egyrészt az index csak szándék (azt nem mondom hogy ez így okés, de ez van) továbbá ha ne adj' csattantok, simán letagadhatja hogy ő indexelt.
Többek közt ezért nem merek soha kifordulni indexelő autó elé! Csak ha már látom hogy tényleg fordul, vagy elég hely van hogy elstartoljak.

Havert amúgy így törték szét jópár éve a mogyoródin, opelos nő indexelt, "csak" nem fordult be, még szemtanú is volt, hogy indexelt, mégis havert hozták ki hibásnak...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9167 Dátum: 2009.10.25 16:10:50 »
Amúgy tény, hogy én is egyre jobban "lassulok"  ::) ... Tegnap jöttem hazafelé a Camryvel Erdélyből - már sötétben, a 6-os Mecseknádasd utáni szakaszán, ahol kezdődik a kanyargós-kapaszkodó sávos rész, belebotlottam egy Ignisesbe, akiből egyből kibújt a Fittipaldi, ahogy megpróbáltam megelőzni (ő olyan 80, én 100 körül mehettem ekkor)  
100-zal ott? :eek: :eek: :eek:
Arra a részre gondolok, ahol kezdődik a kapaszkodósáv. Tehát még a kanyar előtt, nyilván  :) ... Azt az embert azért megnézném, aki azt a kanyart 100-al beveszi  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9168 Dátum: 2009.10.25 16:14:44 »
...látom, hogy egy ignác közeledik jobbra indexelve, de még odébb van. Ezért ráfordultam a Szentendreire, ekkor derült ki, hogy az ignác a Pók utca miatt indexelt, és elég csikorgósat kellett fékeznie ahhoz, hogy ne történjék nagyobb baj.
Azzal együtt, hogy nekem semmibe nem telt volna még 3-4 mp-et várni, szerintem ő nagyobb részben lett volna hibás, mert megtévesztő magatartást tanúsított. Az igaz, hogy nekem elsőbbséget kell adnom, de ha egyszer ő befordul, akkor kinek is? Nyilván ha nem indexel, én sem megyek ki elé.
Megerősítve a többiek által írottakat: a tiéd lett volna a felelősség. Nagyon-nagyon szerencsés esetben kijöhetett volna egy megosztott felelősség - talán, ha te bizonyítani (!) tudod, hogy ő egyrészt valóban indexelt, másrészt olyan lassan ment, hogy jogosan következtethettél arra, hogy valóban be akar fordulni  ::) ... Á, esélytelen. Engem egy kvázi ugyanilyen szituért buktattak meg C kategóriás forgalmi vizsgán, pedig ott a tévesen indexelő autónak, aki elé kikanyarodtam, nem is kellett vészfékeznie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9169 Dátum: 2009.10.25 16:23:29 »
Az hogy nem mész bele egy ilyen ""versenybe"" egy tipisch szuzukissal... semmi kivetnivalót nem látok :hmmmm: az ilyeneket egyszer szoktam lenyomni, utána tőlem úgy fickándozik ahogy akar.
Jó, jó, igaz, persze  :innocent: ... De azért bevallom csak itt, csak nektek, hogy kis lelkem versenyzős része elégedettebb lett volna, ha úgy érek föl a dombtetőre, hogy legyőztem az Ignisest  :whistling: ... De fölébe kerekedett a veszélyérzet, és ez egyre gyakoribb  :sorcerer:

Egyébként figyelemre méltóan jól ment! Mármint az Ignác. Azt azért vhol megértem, hogy miért van bennük bizonyíthatnék. Teljesen alaptalanul tartja a többi autós egy jelentős része xarnak ezeket az autókat. Én azért szoktam gyakorolni ezt a "kapaszkodósávos szerpentinen lenyomjuk" játékot, de az Ignis keményen ellenállt. Még ha kanyarokban kicsit lassabb volt is - nyilván a magasabb üléspozíció miatt nem lehetett olyan jó érzés ez neki.

De persze azért kielemeztem magamban a dolgot, és levontam a tanulságokat  :D : 1. eleve nagyobb lendülettel, hirtelen visszakapcsolva-kilőve kellett volna elmenni mellette, hogy ne reagálhasson időben; 2. vissza kellett volna raknom (nekem is) 3-ba, amikor észleltem, hogy felveszi a kesztyűt. Na, majd legközelebb  :yes: ... ha nem lesz sötét, és nem lesz helyenként nyirkos az út.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9170 Dátum: 2009.10.25 17:09:34 »
Szerintem teljesen normalis dolog az ido elorehaladtaval torteno megszelidules es minel tobbet lattal, annal felelosegteljesebb vagy....
De ha innen kozelited meg a dolgot, akkor en mennyire vagyok koraven az elmeletedben a 3.77L/100km-es kiserletemmel?  :D
....
Lehet enis oregszem?!
jaj, Te kis taknyos :tt2: :D 3,5 alattinál már nem kell partedlivel enned :sorcerer:

egyébként bnőmmel tegnap este arról beszélgettünk,h a toyotaklub fórumán mennyi lehet az átlagos életkor (gondolok itt a "törzstagokra")...olvasgatva a hozzászólásokat, egyre több (sajnálatos)balesetet hozunk fel, egyre jobban szörnyülködünk.  :hmmmm:
összevetve pl egy yarisklub fórumával, ahol ilyesmi nincsen "napirenden", ellenben az igen,h a 1.0 bosch elektronikás yarist meg lehet csippelni és 68 helyett 75lóerő lesz a direktszűrővel (persze [rohog] ). namost ott mennyi lehet az átlagéletkor?

még mielőtt vki megsértődne  :flowers: nem bántásból hoztam fel a példát :) vannak vénhülyék is :whistling:

3hónap sem kell, és elérem a háromikszet..már vágom a centit. jaj

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9171 Dátum: 2009.10.25 17:13:54 »
Te még nem is vagy 3x? Nahát, most megleptél  :D ;) :tt2: ...

Amúgy szvsz valahol itt lehet az átlagéletkorunk - 30 környékén. Én fölfelé módosítom az átlagot, annyi biztos  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9172 Dátum: 2009.10.25 17:21:01 »
Lacibacsik! : Nekem bo ket het a 23  :1eye:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9173 Dátum: 2009.10.25 17:32:11 »
Na, vegyük úgy hogy ezt most nem olvastam  :whistling: :whistling: :whistling: ... :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9174 Dátum: 2009.10.25 18:07:32 »
Egyébként figyelemre méltóan jól ment! Mármint az Ignác. Azt azért vhol megértem, hogy miért van bennük bizonyíthatnék. Teljesen alaptalanul tartja a többi autós egy jelentős része xarnak ezeket az autókat. Én azért szoktam gyakorolni ezt a "kapaszkodósávos szerpentinen lenyomjuk" játékot, de az Ignis keményen ellenállt.

Lehet 1.5-ös volt, az aszem 100lovas, van hozzá egy 1t-ás kasztni, ennyi...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9175 Dátum: 2009.10.25 18:55:10 »
Szerintem teljesen normalis dolog az ido elorehaladtaval torteno megszelidules es minel tobbet lattal, annal felelosegteljesebb vagy....
De ha innen kozelited meg a dolgot, akkor en mennyire vagyok koraven az elmeletedben a 3.77L/100km-es kiserletemmel?  :D
....
Lehet enis oregszem?!
......
......
3hónap sem kell, és elérem a háromikszet..már vágom a centit. jaj

Tartom az átlagot akkor...4 hónap és 30  :censored: :censored:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9176 Dátum: 2009.10.25 19:03:40 »
Na szaladj le gyufáért!  ::)  :D  :flowers:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9177 Dátum: 2009.10.25 19:37:11 »
Na szaladj le gyufáért!  ::)  :D  :flowers:
Kötélen gondolkodok!!  [rohog] :hmmmm: :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9178 Dátum: 2009.10.25 20:20:06 »
Ezt soha senki nem nézegeti? :whistling:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9179 Dátum: 2009.10.25 20:42:11 »
Lehet 1.5-ös volt, az aszem 100lovas, van hozzá egy 1t-ás kasztni, ennyi...
Hát nemtom, sötét volt, mentünk is, nem nagyon tudtam megnézni... De sima alapnak tűnt, legalábbis semmiféle tuning (felnik, ilyesmi) nem volt rajta, az biztos. Persze dízel is lehetett, az megmagyarázná, hogy miért tudta annyira tartani a lépést (sőt), dombon felfelé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )