Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870805 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9135 Dátum: 2009.10.22 12:07:06 »
meg lehet ismerni ha vki előtted pofázik az autó lassulásáról és mozgásáról
azonnal előzni  :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9136 Dátum: 2009.10.22 13:00:34 »
meg lehet ismerni ha vki előtted pofázik az autó lassulásáról és mozgásáról
azonnal előzni  :winkiss:
Ez sem feltétlen igazság.  Nálam nem mondod meg, hogy telózok - adott esetben kettőn 1xe  :D -, mert pontosan úgy megyek, mint, ha nem mobiloznék.

Amúgy meg mozgó autóban nem telefonálunk, csak kihangosítóval.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9137 Dátum: 2009.10.22 13:37:10 »
A napokban olyan pozitív élményekkel gazdagodtam az utakon... :hug: :hug: :hug:
A sofőrök 99 %-a olyan korrekt volt, legyen motoros, kamionos, AUDIs, hogy na. Minden motoros szépen megköszönte, hogy lehúzódtam neki, kamionost segítettem egy villantással előzni, olyan boldogan köszönte meg villogással, hogy öröm volt nézni, Audisnak szintén jelzés, menj, lehúzódás, válaszul heves vészvillogózás...
Persze azért volt ma reggel egy ellenpélda, Vw Passatos néni elé kikanyarodtam, ez azt jelenti, hogy lakott területen kb. 50 m-re voltam előtte, még 20 m-re volt, amikor dudált, de miért? Nagyon közel se került hozzám, ki se fejelte a szélvédőt a fékezéstől... Sebaj, ennyi negatív nem tudja elnyomni az előzőeket  :hug: :hug:

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9138 Dátum: 2009.10.22 14:37:23 »
Tegnap Szentmihalyi uton haladtam nagyjabol 60al belso savban a Szlovak ut fele (azt hiszem eppen 60as korlatozas van azon a szakaszon). Valaki beragadhatott elottem a lampanal valamiert (lefulladt talan vagy pirosnak latta a zoldet, esetleg csak siman 5tel kovalygott a belsoben (ilyennel is talalkoztam pont az eset elott kb 10 perccel es nem kivanta igenybe venni a kulsot...  :nonono:)) es leallt a sor elottem (3-4 auto), eggyel jobbra pedig senki nem tartozkodott se elottem, se mogottem es senki nem indexelt hogy ki szeretne vagni elem. Mivel nekem kicsit sietos volt es nem akartam megvarni a kovetkezo zoldet, savot valtottam (nem allt szandekomban jobbrol elozni, csupan haladni szerettem volna...). Lelassitottam kb 50re, index ki, savot valtottam, visszagyorsitottam kb. 60ig, senkit nem tartottam fel mogottem. Valaki megis utolert kb 80-100al es dudalt mint az orult, hogy mit kepzelek magamrol (egy fiatal srac vezette a golfot). Nem mintha hibasnak ereztem volna magam de azert bekapcsoltam az elakadasjelzot bocsanatkereskeppen. Dudat tovabb nyomta es integetett eroteljesen. Gondolom sietett nagyon valahova. Tobbiek ugye beragadtak a lampanal, se elottunk se mogottunk senki 2 savban. Maradtam a kulsoben hadd menjen ha annyira siet. Nem nagyon szandekozott savot valtani, engedte ram az autojat egyre eroszakosabban. Kicsit bepoccentem es el kezdtem en is gyorsitani amig savot nem valtottam (a kulso ugye elfogy). Azutan lassitottam hadd vagjon be elem ha annyira menni akar. Miutan kivagott elem termeszetesen en is megtalaltam a dudat par pillanat erejeig. Mentunk meg par szaz metert igy egymas mogott. Nagyon tavol nem voltam tole, de vegig figyeltem arra, hogy meg tudjak allni ha esetleg nyom egy satufeket. Termeszetesen nyomott es lekanyarodott a benzinkuthoz. Ebbol csak arra tudok kovetkeztetni, hogy megsem siethetett annyira sehova. Esetleg megis, csak a nagy erolkodesben tobbet fogyasztott mint amire szamitott.... :D
Szinten a fiatalabb korosztalyhoz tartozom. Nem mondom, hogy nem hagom at neha a szabalyokat de alapvetoen arra torekszem, hogy betartsam oket, hiszen nem veletlenul vannak. Azon a szakaszon (Polus kornyeke) meg foleg elovigyazatos szoktam lenni de meg igy is mindig osszetalalkozok X5-6, Q7 kategoriaju autokkal, akiknek altalaban szurja a szemet ha esetleg egy kis Yaris kozlekedik elottuk. Ezek szerint mar a golf is az a kategoria. Persze nem altalanositani szeretnek csak nem ertem, hogy egy 1.4, esetleg 1.6os golf, aminek mellesleg nincs erofolenye a TS-sel szemben, miert akar lenni az utak kiralya.... Lefogadom, hogy egy bomosre nem dudalt volna ra meg akkor sem ha esetleg 40el halad elotte...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9139 Dátum: 2009.10.22 19:32:55 »
Ha valaki nagyon a nyakamon megy akkor bal lábbal finoman fék (csak hogy a féklámpa felgyulladjon) és egyben jobbal gáz is. Érdekes, hirtelen nagy lesz a követési távolság és ennyi nekem elég  :tt2:

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9140 Dátum: 2009.10.22 19:58:40 »
Ha valaki nagyon a nyakamon megy akkor bal lábbal finoman fék (csak hogy a féklámpa felgyulladjon) és egyben jobbal gáz is. Érdekes, hirtelen nagy lesz a követési távolság és ennyi nekem elég  :tt2:
és még jobban felbosszantod... :wacko: azaz várható,h megelőz, és tényleg befékez.
sokkal egyszerűbb, ha kiveszed üresbe, és gurulsz egyre lassabban :flowers:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9141 Dátum: 2009.10.22 20:01:01 »
én genya vagyok...satu fék...ha törik úgyis jól fizet a biztosító...idáig még nem sikerült!!  :ph34r: :whistling:
Mivel nem tartotta be a követési távolságot ,úgyis ő a hibás.... :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9142 Dátum: 2009.10.22 20:02:54 »
sokkal egyszerűbb, ha kiveszed üresbe, és gurulsz egyre lassabban :flowers:
...és ezzel még inkább  felbosszantom  ;) Mindegy, az ilyen agresszívakkal úgysem lehet mit kezdeni, de versenyezni meg nem fogok.

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9143 Dátum: 2009.10.22 20:04:05 »
sokkal egyszerűbb, ha kiveszed üresbe, és gurulsz egyre lassabban :flowers:
...és ezzel még inkább  felbosszantom  ;) Mindegy, az ilyen agresszívakkal úgysem lehet mit kezdeni, de versenyezni meg nem fogok.
de nem fog befékezni, ha megelőz :D 35-40-ről hova?  [rohog]

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9144 Dátum: 2009.10.22 20:06:39 »
szerintem ennyi még belefér: klikk
durva jó :D [rohog]

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9145 Dátum: 2009.10.22 21:51:40 »
én genya vagyok...satu fék...ha törik úgyis jól fizet a biztosító...idáig még nem sikerült!!  :ph34r: :whistling:
Mivel nem tartotta be a követési távolságot ,úgyis ő a hibás.... :D
egyszer két marha versenyzés közben majdnem felkent a falra fékeznem is kellett hogy beférjenek, úgy felhúztam magamat hogy utánukléptem és levillogtam a golfos marhát. a srác ugyanezt akarta játszani: tolt egy satuféket csak hoppácska futóműállítás?? ;) vagy defektet kapott, mert felkenődött a korlátra, aztán elkezdett pörögni és szépen rommá törte magát előttem. celinek jobb fékje volt (na meg persze jobb pilótája :szemez: ) olyan volt mint a mátrixban, gépészkedtem mögötte 1méterrel végtelennek tűnő másodpercekig, de nekem semmi bajom nem lett. még mindíg ott a nyoma a falon a kölöknek :tt2:
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9146 Dátum: 2009.10.22 22:05:49 »
...jött egy civic porig ültetve, xenon, morcosítás, koppány kipuff, kötelezően hiányzó hátsó lökös. Tolta a népet...

Nem egy sötétszürke 4ajtós volt, mert kísértetiesen hasonló jelenség volt tegnap este a Hungárián, csórikámnak lehervadt az arcáról a mosoly :whistling:
az lehetett, bár ezek annyira egyformák. néha kijárok hondatalikra haverok miatt de évről évre láthatóan szakadtabbak és erőtlenebbek ezek a crx, civic sőt már az integrák is.  :no:
tisztelem a japán autókat, de a Szentendrei-11 tengelyen minden nap meg kell küzdeni valami hasonló repedtfazékkal. visszakaptam a céges 1.3TD pandát, már gondoltam hogy berakok egy kamerát. mindenki nagy ívben lenézi, van hogy 3-4 versenyző is beáll a pofátlankodó sávba mellé a pirosnál, aztán összemennek a visszapillantóban és elkeni a szájukat a 800kilós olasz csikó  :lol: igaz kétévesen már kuplungcserés volt :ph34r:
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9147 Dátum: 2009.10.22 22:19:41 »
mert pontosan úgy megyek, mint, ha nem mobiloznék.
Hú, akkor elég gázul mehetsz "normálisan" :devil:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9148 Dátum: 2009.10.22 22:20:29 »
A napokban olyan pozitív élményekkel gazdagodtam az utakon... :hug: :hug: :hug:
A sofőrök 99 %-a olyan korrekt volt, legyen motoros, kamionos, AUDIs, hogy na.
Nem lehet, hogy kilógott az ablakon az AK-47-es?  :hmmmm:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #9149 Dátum: 2009.10.22 23:10:00 »
én genya vagyok...satu fék...ha törik úgyis jól fizet a biztosító...idáig még nem sikerült!!  :ph34r: :whistling:
Mivel nem tartotta be a követési távolságot ,úgyis ő a hibás.... :D
egyszer két marha versenyzés közben majdnem felkent a falra fékeznem is kellett hogy beférjenek, úgy felhúztam magamat hogy utánukléptem és levillogtam a golfos marhát. a srác ugyanezt akarta játszani: tolt egy satuféket csak hoppácska futóműállítás?? ;) vagy defektet kapott, mert felkenődött a korlátra, aztán elkezdett pörögni és szépen rommá törte magát előttem. celinek jobb fékje volt (na meg persze jobb pilótája :szemez: ) olyan volt mint a mátrixban, gépészkedtem mögötte 1méterrel végtelennek tűnő másodpercekig, de nekem semmi bajom nem lett. még mindíg ott a nyoma a falon a kölöknek :tt2:
hát akkor az kúúúvára nem tudott vezetni....ha megindul a valaga elengedi a féket egy padló és már ki is húzta az elejét (elsőkerekesnél)... akkor egy elég pancser sofőr lehetett tényleg.... ennél azért már rutinosabb vagyok bár még csak 10 éve van jogsim és 15 éve vezetek!! :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.22 23:11:42 írta szkaresz »