Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870807 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8925 Dátum: 2009.09.20 22:15:29 »
Régi, de alapérvényű igazságok, és közben némi nosztalgia:
Nagyon jók, már csak a géppark miatt is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8926 Dátum: 2009.09.21 11:11:37 »
Nekünk ezeket KRESZ-en levetítették. Annyiból jobb mint a könyv, h itt látod is a dogokat és az esetleges hibákat is szemlélteti.
Az előzéses videó végén van a kulcsmondat, de ezt többnyire nem szokás betartani kis hazánkban.  :censored:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8927 Dátum: 2009.09.21 18:43:57 »
Ma délután nagy fekete tuningmerci, valamelyik újabb szériából, csontfekete ablakok, úgyhogy nem láttam ki ül benne.
Először egy lámpánál induláskor a jobbra kanyarodó sávból bevágott elém az egyenesen menőbe. Aztán egy kisutcán kb 100-as tempóval sepert végig. Majd a Rákosi úton full piroson befordult nagyívben balra úgy, hogy a szembejövőket már akadályozta.

Kicsit később egy 80-100 év közötti sofőr megfelelő korú trabanttal kifordult elém, majd haladt 20-szal. A visszapillantójában láttam, hogy idős, nem dudáltam le, végül is jó a fék az Avén. De aztán az előtte ~100 méterre haladó autó jobbrafordulási szándékot jelzett, erre idős barátunk satuval megállt, legalább 60-70 méterre az előtte lévőtől. Ekkor finoman ledudáltam. Iszonyatos mutogatásba kezdett, aminek az volt a lényege, hogy nem ő a hülye, hanem az aki lefordult, nézzem meg, hogy forult le a másik... De ezt jó hosszan mutogatta, miközben felgyorsult 30-ig. Aztán ~150m-re egy zebrán áthaladt valaki, szintén satuzott és megállt a zebra előtt 80-100 m-re. Sikerült jó közel megállnom mögötte, mert erre nem számítottam. Megint elkezdte a mutogatós magánszámot.  :lol: Ezután még vagy kétszer volt, hogy változott előtte a forgalmi helyzet, mindannyiszor 50-80m-es távolságot tartott. Egy szembejövő BKV busznál meg lement a padkára, hogy biztosan elférjen  [rohog] [rohog] [rohog]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8928 Dátum: 2009.09.21 20:28:29 »
ez súlyos volt...merci  :nono:. öreg  :clap: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8929 Dátum: 2009.09.21 20:40:51 »
Szegény bácsi, már nem szabadna vezetnie...

Nagybátyám 94 vagy 95 éves, még vezet. Pesten nem nagyon szeret, mondván, sok az autó (és tényleg), viszont van egy nyári lakja Parádon, a faluban vígan elporoszkál. Két autója van, tud élni. :D Egy négyütemű Wartburg az első évjáratból, szép zöld, van benne vagy 55-60 ezer  :flowers: , és egy Felicia, amit a sógorától örökölt, abban is lehet vagy 70-80 ezer. A sógora szűk 20 évvel fiatalabb volt nála...

M3, vasárnap este, Gyöngyös - Pest, komoly forgalom. Kerekharasztig, illetve a Bag előtti lejtőig nem volt gond, mindenki tette a dolgát: a gyorsabbakat elengedték a lassabbak, a leglassabbak kihúzódtak a külső sávba, stb. Kerekharasztnál utolértem egy kb. 120-szal haladó, fehér, kettővel ezelőtti Polót. Elsőre pont ugyanúgy közelítettem meg, mint a többi lassabb autót: tisztes, több autónyi követési távolságot tartva, de azért helyezkedéssel finoman jelezve, hogy haladnék. Előtte volt egy furgon, úgy gondoltam, ha az elmegy előle, majd a Polo is haladni fog. Furgon le, Polo felgyorsít 130-ra, majd marad a belső sávban, holott kimehetett volna. Vártam kicsit, majd közelebb mentem picit, és így tovább. A végén kb. egy autónyi helyet hagytam, ami még mindig nem agresszív. Persze közben mögöttem is gyűlt a sor rendesen. A Bag előtti lejtőn a pacák végre kitette az indexet, elkezdett lehúzódni, én meg gyorsítani. A hülyéje visszahúzta elém a kormányt és nyomott egy satuféket. Végül nagy kegyesen elengedett, majd eljátszotta pont ugyanezt a mögöttem jövővel:eek: Lőni kéne az ilyet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.21 21:04:45 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8930 Dátum: 2009.09.21 20:45:52 »
Tegnap este, Vásárhelyen, a Sparnál, körforgalom. Én már benne, látom jobbról csorog egy Thalia, volánnál ötvenes nő, ablak lehúzva.

Én gurulok, ő csak előre néz, balra nem, látom, vagy megállok, lemondok az elsőbbségemről, vagy jelzek neki valahogyan. Ez utóbbit választottam, finoman dudáltam egyet.

Asszonyunk hirtelen meglát, befékez majd elkezd járni a szája, meg még mutogat is. Egyik gesztus sem a hála jele volt, amiért jeleztem neki, hogy nem kéne összecsattanunk úgy, hogy a saját javítását zsebből fizeti, az enyémet meg a kötelezőjéből :double fuck:

Őszintén megmondom, befékeztem előtte, szemkontaktust keresve kérdőn pillantottam rá, hogy mégis mi a faxt szeretett volna, mit csináljak? Ha nincs a család a kocsiban, lehet kitöltetek vele egy "ugyan hány lúdért kaptad a jogsit kisanyám?" kérdőívet  :censored:
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8931 Dátum: 2009.09.21 21:40:39 »
Az öregen még most is mosolygok, ha eszembe jut. Olyan jól adta elő a mutogatós számot  [rohog]
Szegénynek tényleg nem kéne vezetnie, mert ha összeakad mondjuk a mercissel, akkor lehet, hogy kap egy nyomatékosított masszázskúrát, a trabiját meg felszecskázzák komposztnak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8932 Dátum: 2009.09.21 21:42:47 »
Tegnap este, Vásárhelyen, a Sparnál, körforgalom. Én már benne, látom jobbról csorog egy Thalia, volánnál ötvenes nő, ablak lehúzva.
Körforgalom a kedvencem, gyakran tapasztalom, hogy tök jól, már messziről belátható körforgalomba behajtás eslőtt sokan megállnak a vonalnál körülnézni  :eek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8933 Dátum: 2009.09.21 21:51:33 »
Igen... pedig pont arra jo, hogy kvazi lenduletvesztes nelkul lehet kanyarogni. Nem szoktam szep szabalyos iveket menni bennuk  :whistling: , de azt lassitas nelkul  :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8934 Dátum: 2009.09.21 22:03:54 »
A Bag előtti lejtőn a pacák végre kitette az indexet, elkezdett lehúzódni, én meg gyorsítani. A hülyéje visszahúzta elém a kormányt és nyomott egy satuféket. Végül nagy kegyesen elengedett, majd eljátszotta pont ugyanezt a mögöttem jövővel.  :eek: Lőni kéne az ilyet.

Mondtam már, hogy én mit csinálnék ilyen esetben: szúrni egy 3ast, és mire átfut a birka agyán hogy "szívatni kéne", már előtte vagyok, senki ne mondja hogy ez veszélyesebb, mint belemászni a fenekébe és tolni, (ezt most nem rád értem) ha satuzik, akkor meg KO. :death: És látod van aki simán eljátssza ezt :excl:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8935 Dátum: 2009.09.21 22:09:11 »
Na jó, de ha a Puggal nyomsz egy 130-nál 3at, akkor ugrik. Egy 1,4 Cori meg szétfüstöli a motorját...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8936 Dátum: 2009.09.21 22:14:08 »
Ako' 4est :flowers:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8937 Dátum: 2009.09.21 22:22:21 »
M3, vasárnap este, Gyöngyös - Pest, komoly forgalom. Kerekharasztig, illetve a Bag előtti lejtőig nem volt gond, mindenki tette a dolgát: a gyorsabbakat elengedték a lassabbak, a leglassabbak kihúzódtak a külső sávba, stb. Kerekharasztnál utolértem egy kb. 120-szal haladó, fehér, kettővel ezelőtti Polót. Elsőre pont ugyanúgy közelítettem meg, mint a többi lassabb autót: tisztes, több autónyi követési távolságot tartva, de azért helyezkedéssel finoman jelezve, hogy haladnék. Előtte volt egy furgon, úgy gondoltam, ha az elmegy előle, majd a Polo is haladni fog. Furgon le, Polo felgyorsít 130-ra, majd marad a belső sávban, holott kimehetett volna. Vártam kicsit, majd közelebb mentem picit, és így tovább. A végén kb. egy autónyi helyet hagytam, ami még mindig nem agresszív. Persze közben mögöttem is gyűlt a sor rendesen. A Bag előtti lejtőn a pacák végre kitette az indexet, elkezdett lehúzódni, én meg gyorsítani. A hülyéje visszahúzta elém a kormányt és nyomott egy satuféket. Végül nagy kegyesen elengedett, majd eljátszotta pont ugyanezt a mögöttem jövővel:eek: Lőni kéne az ilyet.
Hát ezer szerencséje van, hogy nem történt semmi. Ha lett volna esemény, simán kimerítené a szándékos veszélyeztetés tényállást.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8938 Dátum: 2009.09.22 07:47:04 »
Furgon le, Polo felgyorsít 130-ra, majd marad a belső sávban, holott kimehetett volna. Vártam kicsit, majd közelebb mentem picit, és így tovább. A végén kb. egy autónyi helyet hagytam, ami még mindig nem agresszív.
Hát, de, 130-nál azért eléggé agresszív az egy autónyi követési távolság  :hmmmm: ... Ettől függetlenül, ne érts félre: én ugyanezt tettem volna a helyedben.

Persze a Polós valszeg abból a fajtából való volt, aki azt képzeli: ha 130-al megy, már nem kell elengednie senkit és persze a "jobbra tarts" sem érvényes rá  :nonono: ... Nyilván ezért is "büntetett" benneteket  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8939 Dátum: 2009.09.22 10:38:14 »
Hát, de, 130-nál azért eléggé agresszív az egy autónyi követési távolság  :hmmmm: ...

Kerekharaszt és Bag között sikerült eddig eljutni... Nem tudom, ki bírta volna ki 2 km után, hogy ne villogjon, vagy legalább indexeljen, esetleg ne előzze meg jobbról.  :surrender: