Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872362 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8820 Dátum: 2009.09.02 07:24:33 »
Az persze tiszta sor, hogy az országút veszélyesebb, mint az autópálya. Szvsz elsősorban a vadak miatt.
Vidéken még veszélyforrás a kivilágítatlan, sötétruhás biciklis, ősztől tavaszig a lovaskocsi, nyári időszakban meg a szórakozóhelyről hazagyalogoló, különböző fokban illuminált gyalogosok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8821 Dátum: 2009.09.02 10:40:44 »
Az persze tiszta sor, hogy az országút veszélyesebb, mint az autópálya. Szvsz elsősorban a vadak miatt.
Neked nincs vadriasztód? Az nem segít?
Egyébként szerintem az országút azért veszélyesebb,mert előzgetni kell, na meg a szembejövők is előzgetnek. Másrészt a kanyarok.
langlovagok.hu: előzésekből és lesodródásból van a legtöbb baleset.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8822 Dátum: 2009.09.02 10:41:54 »
Hát, egy ilyen géppel a rövid egyenesekben se művészet 130-ra gyorsulni. Csak azt nem értem, hogy nincs benne mindenféle radar meg éjjellátó kütyü? Ezekben az S-Mergákban már szinte mindben van...

Ezen én is gondolkodtam :hmmmm:

A balesettől függetlenül, a hol veszélyesebb témához: vajon mennyivel veszélyesebb a 130 egy olyan high tech autóval, mint mondjuk a 90 egy 15éves Fiestával :hmmmm:
Ez persze önmagában közel sem ad okot a gyorshajtásra.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8823 Dátum: 2009.09.02 10:59:28 »
Hát, egy ilyen géppel a rövid egyenesekben se művészet 130-ra gyorsulni. Csak azt nem értem, hogy nincs benne mindenféle radar meg éjjellátó kütyü? Ezekben az S-Mergákban már szinte mindben van...

Ezen én is gondolkodtam :hmmmm:

A balesettől függetlenül, a hol veszélyesebb témához: vajon mennyivel veszélyesebb a 130 egy olyan high tech autóval, mint mondjuk a 90 egy 15éves Fiestával :hmmmm:
Ez persze önmagában közel sem ad okot a gyorshajtásra.
Műszakilag valószínűleg nem veszélyesebb, emberi tényezőben veszélyesebb. A focista sem fékezett, mikor elütötte a bringást.
Tegnapi szitu: budaörsi KIKA parkolóból kanyarodok ki a belső útra balra. Benézek balra: senki, jobbra senki. Erre egyszerre balról mint egy puskagolyó a körforgalomból egy kb 1éves fekete Emerci (benne kb 50-60éves bejött az adócsalás sofőrrel) be berobban vagy 80-90km/h-al, mikor ott 50-el szoktak közlekedni. Ezért becsapós a technika, meg az elszállt agyú sofőrök.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.02 11:10:35 írta Ákos2004 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8824 Dátum: 2009.09.02 11:02:11 »
Neked nincs vadriasztód? Az nem segít?
Sztem nem er semmit  :no: Nekem van fennt, de nem bizom benne, ajandek volt   ;) . Fater kedden feltette, szerdan kutyat utott el a sajat autojaval.
Gondolj csak bele.
1. Megy az auto, duborog a motor a szelzaj  nem csak szamunkra hallhato tartomanyban igen kellemetlen zaj tud lenni. Ha ez nem zavarja el a vadakat, akkor ket 500Ft-ert kaphato muanyag bazari sip sem fogja. Ha megnezed azokat, milyen gyatra, sorjas muanyagok, akkor elbizonytalanodsz, hogy ezek vajon telnyleg vmi speci ultrahangra lennenek hangolva?  :hmmmm: Ugyan dehogy... (arrol nem is beszelve, hogy ha ez megoldas lenne, akkor autogyartok mar reg opciokent arulnak 150ezer forintos felarral  :lol: )
2. Nem veletlen, hogy oziket meg szarvast csapnak el leginkabb. Ugyanis ezek a vadak ha pl vadaszaton ravilagitasz egy reflektorral, akkor lemeredenek es fenyforrasba bambulnak. Ok igy "rejtozkodnek".
Van egy video (most nem talalom) ahol egy szarvasra lonek egy vadlesrol. 4-szer lo melle a pasas kb 60 meterrol, a szarvas meg lezsibbadva bambul a hang forrasa fele. 5-ik lovesnel elszalad.  :clap:
Szoval ez kb annyit erhet, mint a visszapillanto tukorre akasztott CD a traffipax ellen. Szerintem  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.02 11:07:14 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8825 Dátum: 2009.09.02 11:09:27 »
...Fater kedden feltette, szerdan kutyat utott el a sajat autojaval...
Biztos nem vadkutya volt.  :ph34r:
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8826 Dátum: 2009.09.02 13:33:32 »
Valamelyik nap egy érdekeset láttam - mellesleg egy Yaris volt az érintettje: a szélvédője tele volt ragasztgatva (legalább 15 db) kb. 50 Ft méretű, kör alakú matricával, amelyre ráirkáltak olyasféle szövegeket, hogy "garázs!!!", meg hogy "fizeted a taximat?", stb. Elég hosszasan parkolhatott ott, mert a hátfalat belepő porba is belefirkáltak hasonló szövegeket.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8827 Dátum: 2009.09.02 16:00:20 »
Neked nincs vadriasztód? Az nem segít?
Sztem nem er semmit  :no: Nekem van fennt, de nem bizom benne, ajandek volt   ;) . Fater kedden feltette, szerdan kutyat utott el a sajat autojaval.
Gondolj csak bele.
1. Megy az auto, duborog a motor a szelzaj  nem csak szamunkra hallhato tartomanyban igen kellemetlen zaj tud lenni. Ha ez nem zavarja el a vadakat, akkor ket 500Ft-ert kaphato muanyag bazari sip sem fogja. Ha megnezed azokat, milyen gyatra, sorjas muanyagok, akkor elbizonytalanodsz, hogy ezek vajon telnyleg vmi speci ultrahangra lennenek hangolva?  :hmmmm: Ugyan dehogy... (arrol nem is beszelve, hogy ha ez megoldas lenne, akkor autogyartok mar reg opciokent arulnak 150ezer forintos felarral  :lol: )
2. Nem veletlen, hogy oziket meg szarvast csapnak el leginkabb. Ugyanis ezek a vadak ha pl vadaszaton ravilagitasz egy reflektorral, akkor lemeredenek es fenyforrasba bambulnak. Ok igy "rejtozkodnek".
Van egy video (most nem talalom) ahol egy szarvasra lonek egy vadlesrol. 4-szer lo melle a pasas kb 60 meterrol, a szarvas meg lezsibbadva bambul a hang forrasa fele. 5-ik lovesnel elszalad.  :clap:
Szoval ez kb annyit erhet, mint a visszapillanto tukorre akasztott CD a traffipax ellen. Szerintem  :hug:

Ugye, Te nem saját tapasztalatból beszélsz? Mert én saját tapasztalatból tudom, hogy használ. Igaz nem a teszkós sorjás darab, az már biztos, ebben egyetértünk.

Anélkülmegvolt a nagytestű kutya, ugye a tavalyi tavaszi talira menet. Idén fent volt és a róka-koma megállt szintén a tavaszi talira menet.  Nekem ennyi elég volt. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8828 Dátum: 2009.09.02 16:15:34 »
Ugye, Te nem saját tapasztalatból beszélsz? Mert én saját tapasztalatból tudom, hogy használ. Igaz nem a teszkós sorjás darab, az már biztos, ebben egyetértünk.
Anélkülmegvolt a nagytestű kutya, ugye a tavalyi tavaszi talira menet. Idén fent volt és a róka-koma megállt szintén a tavaszi talira menet.  Nekem ennyi elég volt. 
Nem sajatrol. A faterom utotte el es tenyleg pont felszereles utan egy nappal. Hiszek neki  :flowers:
Autosboltbol vette nem teszkoban.
Hogy VUK amiatt allt-e meg vagy sem az igy nincs bizonyitva, szerintem.
Jah, megvan a video, igaz csak 3 loves, tuloztam  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8829 Dátum: 2009.09.02 16:29:19 »
A gyökér... Aljas módon eltereli a figyelmét, és még így se tudja eltalálni az amúgy viccesen közel lévő őzet....... Aztán felrakja jutyúbra, hogy mindenki lássa, hogy mekkora gyökér...
Nyomorult... [rohog]
kisa
born to ride

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8830 Dátum: 2009.09.02 17:49:55 »
Ha a vadriasztó nem átverés, akkor is telemegy bogárral szvsz.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8831 Dátum: 2009.09.02 18:34:28 »
Oké, győztetek, urban legend.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8832 Dátum: 2009.09.02 18:35:27 »
Ha a vadriasztó nem átverés, akkor is telemegy bogárral szvsz.

Telemegy? Láttál Te már komolyabb vadriasztó sípot?  Nem teszkóst, bocsánat, nem autósboltost?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8833 Dátum: 2009.09.02 18:54:38 »
Ok, milyenre gondolsz?

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8834 Dátum: 2009.09.02 18:56:51 »
Ok, milyenre gondolsz?

Nekem ilyen van, és nem találtam még benne bogarat, pedig a tavaszi tali óta fent van és elég sokat megyek a kocsival.  Szóval ez tutira nem tömödik el.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.02 18:58:34 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.