Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873900 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8760 Dátum: 2009.08.31 14:56:49 »
Laci, sztem rakd be az elakadásjelzőt állandóra vagy a 3szöget a hátsó ablakba.  és járj így.  toyotás létedre legenda leszel.. :D ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8761 Dátum: 2009.08.31 15:32:34 »
Laci, sztem rakd be az elakadásjelzőt állandóra vagy a 3szöget a hátsó ablakba.  és járj így.  toyotás létedre legenda leszel.. :D ;)
nem vagyok én karácsonyfa,h villogjak :D
egyébként meg az ablakok le vannak sötétítve... ;)


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8762 Dátum: 2009.08.31 15:49:14 »
genszterminicsiga :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8763 Dátum: 2009.08.31 16:35:37 »
Végre 3.5 tonnáig a teherautókra is a személyautókra érvényes tempólimitek lesznek érvényesek - ez több, mint aktuális volt és nagyon ésszerű.

Ideje volt már, anakronizmus volt a javából, nagy szívás lehet akit mostanában kaptak lencsevégre, egy ilyen modern kisteherrel nem nehéz beleszaladni...

És vajon a teherautóval behajtani tilos táblákkal mi lesz, arra megint évtizedeket kell várni hogy 3.5-ig feloldják...


Idézet
Kerékpár és segédmotor-kerékpár mostantól a külső sávban, a sáv jobb szélén, a kocsisor mellett előremehet a lámpánál, legálisan - ez is korrekt módosítás, életszerű és örülök is neki  :yes:

Ezzel eddig se volt baj, pláne hogy ember nem volt a Földön aki betartotta, a baj megint azokkal lesz akik előrekacsáznak, aztán gyök2vel feltartják a sort.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8764 Dátum: 2009.08.31 16:42:33 »
nem sokan, sőt kevesen autóznak rajtam kívül péntek éjjel/szombat hajnal-reggel :D és azok sem száguldoznak... de tényleg nem.

remélem nem fog sor kerülni utolérős szituációra. egyébként, amint meglátom,h közeledik valaki hátulról, messziről jelzem indexelve,h kerüljön ki.
Na, ez így teljesen rendben van, így tiszta a szitu  :)

Csak arról jutott amúgy eszembe, hogy a minap vittem vissza ugye barátnémnek a Corollát; ahogy írtam is, eléggé sietős tempóban. Kiérkeztem egy enyhe kanyarból, és azt láttam, hogy az ezt követő hosszú, jól belátható egyenesben két autó halad előttem, egymástól úgy cirka 100 m távolságra; jöttek szembe, de felmértem, hogy a hátsó autót még simán meg tudom előzni, lendületből; aztán besorolok a kettő közé. Tehát kb. 130-al végrehajtottam az előzést, aztán visszasoroltam ...  :ph34r: ... És akkor érzékeltem csak, hogy az elöl haladó autóhoz képest (amely mögé visszasoroltam) tetemes a tempótöbbletem :eek: ... Iszonyat nagyot kellett fékezzek, és a végén talán ha 3 méter lehetett közöttünk a megmaradt távolság  :wacko: ... Aztán felvettem a tempóját, és az órára néztem: 60-al ment az istenadta  ::) ... (egy Hyundai Getz volt amúgy) ... Közben persze már a másik, imént épp megelőzött autó is "ránkesett" hátulról, szóval nem volt egy veszélytelen szitu.

Nyilván az én nagy tempómnak is köze volt ehhez - naná. De erre szoktam azt mondani, hogy az embernek nem kell arra fejben számítania, hogy fényes nappal, kiváló látási és útviszonyok között egy személy(!)autó 60-al halad az országúton  :nonono: ... Ez veszélyes tud lenni, nincs mese.

De az éjszakai kis forgalomban, és pláne ha még jelzel is a gyorsan közeledőnek -  teljesen okés  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8765 Dátum: 2009.08.31 16:44:36 »
Nem valami autó- cserébe gyerekbarát :yes:

 Azért bármit vagy akármit ne rakjanak már le ::) régebben újpesten, aztán kispesten is (lakótelep és környéke) volt egy-két hardcore fekvőrendőr, mit fekvőrendőr, ilyen sziget...

De az tényleg olyan volt hogy nem tudtál átmenni rajta, max egy Moszkviccsal, fura mód. 2-3hónap múlva átépítették az összest.

De nem egyszer volt hogy ki kellett tolatnom :censored: mert nem tudtam átmenni rajta, még az ex-ódimmal :flowers:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8766 Dátum: 2009.08.31 16:47:42 »
nem sokan, sőt kevesen autóznak rajtam kívül péntek éjjel/szombat hajnal-reggel :D és azok sem száguldoznak... de tényleg nem.

remélem nem fog sor kerülni utolérős szituációra. egyébként, amint meglátom,h közeledik valaki hátulról, messziről jelzem indexelve,h kerüljön ki.
Na, ez így teljesen rendben van, így tiszta a szitu  :)

Csak arról jutott amúgy eszembe, hogy a minap vittem vissza ugye barátnémnek a Corollát; ahogy írtam is, eléggé sietős tempóban. Kiérkeztem egy enyhe kanyarból, és azt láttam, hogy az ezt követő hosszú, jól belátható egyenesben két autó halad előttem, egymástól úgy cirka 100 m távolságra; jöttek szembe, de felmértem, hogy a hátsó autót még simán meg tudom előzni, lendületből; aztán besorolok a kettő közé. Tehát kb. 130-al végrehajtottam az előzést, aztán visszasoroltam ...  :ph34r: ... És akkor érzékeltem csak, hogy az elöl haladó autóhoz képest (amely mögé visszasoroltam) tetemes a tempótöbbletem :eek: ... Iszonyat nagyot kellett fékezzek, és a végén talán ha 3 méter lehetett közöttünk a megmaradt távolság  :wacko: ... Aztán felvettem a tempóját, és az órára néztem: 60-al ment az istenadta  ::) ... (egy Hyundai Getz volt amúgy) ... Közben persze már a másik, imént épp megelőzött autó is "ránkesett" hátulról, szóval nem volt egy veszélytelen szitu.

Nyilván az én nagy tempómnak is köze volt ehhez - naná. De erre szoktam azt mondani, hogy az embernek nem kell arra fejben számítania, hogy fényes nappal, kiváló látási és útviszonyok között egy személy(!)autó 60-al halad az országúton  :nonono: ... Ez veszélyes tud lenni, nincs mese.

De az éjszakai kis forgalomban, és pláne ha még jelzel is a gyorsan közeledőnek -  teljesen okés  :yes:

Értelme? Mennyivel értél haza hamarabb, 10 perccel? 20? Közben a fogyid meg jócskán nőtt egy nyugodt tempóhoz képest..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8767 Dátum: 2009.08.31 16:55:25 »
elértem egy újabb eredményt.
fót-balatonfűzfő 155-ös gumival


hazafelé a 165-ös gumival visszafogottabban mentem, de hiába...1decivel többet sikerült, kereken 3.0 l/100km, az átlag sebesség 35 km/h volt, így az út hazafelé 4órán át tartott. élveztem :)

Hát akkor én jobb vagyok, mert nekem 6.2-t mutatott 52km/h-ás átlagra, és azért csak nagyobb vas(E12 sedan), és fullra is volt pakolva  ;)
Na jó csak vicc volt :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8768 Dátum: 2009.08.31 16:56:58 »
Értelme? Mennyivel értél haza hamarabb, 10 perccel? 20? Közben a fogyid meg jócskán nőtt egy nyugodt tempóhoz képest..
Ne bíráld el helyettem, hogy nekem mi éri meg és mi nem  :szemez: ... 10 percen sok múlhat, de amúgy most nem múlott rajta az égvilágon semmi, egyszerűen élveztem a gyors haladást  :D ... 5.7-es átlagfogyim jött ki közben (átlagsebesség 88 kmh), ez nekem bőven elég alacsony  :yes: - 1.4 D-4D rulez  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 16:58:46 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8769 Dátum: 2009.08.31 17:04:32 »
Értelme? Mennyivel értél haza hamarabb, 10 perccel? 20? Közben a fogyid meg jócskán nőtt egy nyugodt tempóhoz képest..
Ne bíráld el helyettem, hogy nekem mi éri meg és mi nem  :szemez: ... 10 percen sok múlhat, de amúgy most nem múlott rajta az égvilágon semmi, egyszerűen élveztem a gyors haladást  :D ... 5.7-es átlagfogyim jött ki közben (átlagsebesség 88 kmh), ez nekem bőven elég alacsony  :yes: - 1.4 D-4D rulez  :cool2:

Persze van úgy, hogy sietni kell, de akkor autópálya :) Ilyen alacsonyabbrendű kanyargós utakon egyszerűen nincs értelme nyomni, mert úgyis utolérsz egy sort. Én ilyenkor lejtőn lefelé élvezem ki a "száguldást", amikor 0-t fogyaszt  ;)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8770 Dátum: 2009.08.31 17:20:29 »
...nem sokan, sőt kevesen autóznak rajtam kívül péntek éjjel/szombat hajnal-reggel :D és azok sem száguldoznak... de tényleg nem.

Ellenben a város pont a másik fele, ott hajnalba vérkomoly versenyek vannak, (nemhogy péntek este) ma hajnalba pl. egy dízel B-Merci mutatta ki a ba_*_s bika.

2sáv én a külsőbe, mögöttem konstans 4-5méterre ez a Mika gyerek, leszűkül a sávom, index ki, nem fogjátok kitalálni: megtalálta a gázt :hug:

Szúrtam egy 3ast és simán, tisztán bementem elé :whistling: erre kaptam fénykürtöt, dudát, mutogatást, majdnem felrobbant az ember, rámáll kb. 15centire, óra szerint 65-re beálltam, (50esút) de ez tol, nem bírt magával, balról kielőzött, mit neki záróvonal, mit neki szembejövő forgalom, természetesen nem nyomtam neki, mert ránézek a gázpedálra ez a barom meg fölkenődik a szembejövőre, úgyhogy fékeztem, bevágott, megcsinálta :clap:

Aztán gyorsult tovább vagy 120-130ig :excl: Kezdett lelkiismeret furdalásom lenni :hmmmm: lehet Mikáné szül vagy valami ilyesmi, én meg föltartom a kispapát.
Na jött egy piroslámpa, csodálkoztam hogy nem megy át rajta, elvégre ezek után mit neki egy ratyi kis piros, állunk, néz bele a tükörbe és magyaráz, ez mondom nem normális.
Zöldre vált, nem indul el, (tudtam, éreztem :D) direkt nem dudáltam, de picit hátrébbgurultam hogy körbeautózhassam ha a sárgáig se indul, hát nem indult, nyomtam egy parkettát 1be és kielőz, persze feléledt ő is, sajna nem sikerült beszívatnia, pedig szegény Merci-motor sztem még soha nem látott motorfordulatszám-tájakon járt [rohog]

A forgatókönyv megint ugyanaz, én 65, ő rámáll, pofajártatás, balról kielőz, most mondjuk nem jött senki, de mondom nem szivatom be, had örüljön, hátha ettől áll vagy bukik mindene. Na visszajött elém, megint piroslámpa, megint néz, zöld: elindul gyök2vel, és gurulunk 30al, közbe utolér a sor, valaki rátenyerel a dudára, mire a nagyfőnök nagykegyesen megindul, korrekt volt :cool2: azért mást nem akart szívatni ::) :sorcerer: :winkiss: felgyorsult megint bőven 100fölé(!) és eltűnt a setétségben.

Na de a lényeg: nem sietett ez sehová, ráérős kis komplexusos pöcs, pardon... :whistling: Biztos jön az iskolakezdés aztán ingerült volt.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8771 Dátum: 2009.08.31 18:57:58 »
És honnan lehet majd felismerni az iskolabuszt?
A rajta elhelyezett "iskolabusz, gyermekszállítás" tábláról:


Azért jobb lenne, ha az egész busz színe mondjuk utalna erre, így már messziről látható lenne.
Kitesznek egy ilyen táblát valahová hátulra meg előre, aztán vagy észreveszed, vagy nem.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8772 Dátum: 2009.08.31 20:01:41 »
...Szóval ráálltam az új M0-n óra szerint 100 km/h-ra, ami 93 km/h-t jelöl. ...
De: lement két tizeddel a nomrafogyasztás. :D
mert türelmetlen vagy :D
ott 80...óra szerint :whistling: a külső sávban :)javascript:void(0);


Az nem jó, mert lesodornak a kamionos-kemikázék 90-95-el. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8773 Dátum: 2009.08.31 23:39:01 »
Persze van úgy, hogy sietni kell, de akkor autópálya :) Ilyen alacsonyabbrendű kanyargós utakon egyszerűen nincs értelme nyomni, mert úgyis utolérsz egy sort. Én ilyenkor lejtőn lefelé élvezem ki a "száguldást", amikor 0-t fogyaszt  ;)
A magyar autópálya-hálózat ugye kicsit hézagos ;) ... És hogy nincs értelme nyomni az országúton? Egy Pécs-Fonyód viszonylatban, ami csak 120 km, simán csinálok neked szűk fél óra eltérést (1:20 vs. 1:45), amin azért adott esetben elég sok múlhat. És remélem, nem zúdul a nyakamba a népharag, de meggyőződésem, hogy ilyenkor tanul helyzetfelismerést, gyors reakciót, autó-kezelést stb. az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8774 Dátum: 2009.09.01 08:25:42 »
Persze van úgy, hogy sietni kell, de akkor autópálya :) Ilyen alacsonyabbrendű kanyargós utakon egyszerűen nincs értelme nyomni, mert úgyis utolérsz egy sort. Én ilyenkor lejtőn lefelé élvezem ki a "száguldást", amikor 0-t fogyaszt  ;)
A magyar autópálya-hálózat ugye kicsit hézagos ;) ... És hogy nincs értelme nyomni az országúton? Egy Pécs-Fonyód viszonylatban, ami csak 120 km, simán csinálok neked szűk fél óra eltérést (1:20 vs. 1:45), amin azért adott esetben elég sok múlhat. És remélem, nem zúdul a nyakamba a népharag, de meggyőződésem, hogy ilyenkor tanul helyzetfelismerést, gyors reakciót, autó-kezelést stb. az ember.

Mind1, én már rájöttem, hogy országúton nincs értelme nyomni neki. Nyomhattam volna most nyaraláskor is a pályán is, meg az országúton is, csak a fogyi szállt el volna a pi..ába, annyit meg nem ér. Én meg amúgy sem vagyok az a tülekedős típus, aki előz orrba-szájba, és csak hosszú belátható szakaszon előzök, és csak akkor, ha komolyabb a sebességkülönbség, azaz ha van értelme. Régen volt hogy nyomtam neki, azt mit értem el vele? Mindig utolértem valami sort, azt akit leelőztem, már ott is volt mögöttem..
Ekkora időkülönbséghez meg igencsak hajtani kell, aminek meg végképp semmi értelme, kockázatos és gazdaságtalan is  ;)