Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873948 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8745 Dátum: 2009.08.30 20:12:19 »
Hát, tudjátok mit? Bár azzal mindenki tisztában van, hogy én a sebességkorlátozásokat elég szabadosan kezelem, ezzel együtt azt mondom: ha ilyen pozitív eredménye van, akkor megérte a szigorítás! Nagyon is. Ezek igencsak örvendetes számok  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8746 Dátum: 2009.08.30 20:58:30 »
Hát, tudjátok mit? Bár azzal mindenki tisztában van, hogy én a sebességkorlátozásokat elég szabadosan kezelem, ezzel együtt azt mondom: ha ilyen pozitív eredménye van, akkor megérte a szigorítás! Nagyon is. Ezek igencsak örvendetes számok  :yes:
Feltéve, ha egyenletes az éves eloszlás. Lehet reálisabb lett volna minden évre az első félév számait összevetni, bár az idétlenül nézne ki.
Egyébként hol van sebességkorlátozás? Lehet, hogy a no-alkohol szabály, a telepített trafik, és az objektív felelősség segített.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8747 Dátum: 2009.08.30 21:00:52 »
Ja, én is így gondoltam. Pontosabban azt akartam mondani, hogy alapban nem örülök annak, hogy súlyosabb következményei vannak a sebességkorlátozások túllépésének; de ha tényleg ilyen mérhető csökkenést eredményez a dolog a balesetek számában, akkor - ám legyen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8748 Dátum: 2009.08.30 21:06:48 »
Olvasgatom az ősztől minden bizonnyal életbe lépő KRESZ-módosításokat (origo)...

- Végre 3.5 tonnáig a teherautókra is a személyautókra érvényes tempólimitek lesznek érvényesek - ez több, mint aktuális volt és nagyon ésszerű.
- Kerékpár és segédmotor-kerékpár mostantól a külső sávban, a sáv jobb szélén, a kocsisor mellett előremehet a lámpánál, legálisan - ez is korrekt módosítás, életszerű és örülök is neki  :yes:
- Iskolabuszok mögött ezután fel- és leszállás idejére meg kell majd állni, tilos lesz őket megelőzni, kikerülni. Na ja... Ezen biztos lesz hőbörgés, de nyugatabbra is így van. Amennyi rengeteg iskolabusz közlekedik  ::) ... Ki lehet majd bírni.
- És tényleg behozzák ezt a faxságot, hogy a zebra előtt olyan mértékben lassítani kell majd, hogy az elsőbbségadási kötelezettségnek bármikor eleget lehessen tenni  :ph34r: ... Ez viszont szvsz totális agyrém, dehát korábban leragoztuk már ezt. Mindenesetre még mindig jobb, mintha olyasmit írnának elő, hogy innentől fixen 30-ra kelljen lassítani zebra előtt vagy ilyesmi  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8749 Dátum: 2009.08.31 07:33:47 »
És honnan lehet majd felismerni az iskolabuszt? Lakott területen kívül, öbölbe kiálló iskolabusz esetében is így lesz majd?

Ha a zebránál nem írnak elő sebességhatárt, akkor gyakorlatilag elég 45-re lassítani, hisz mondhatod, te mindent megtettél. A kiemeltebb, lámpával nem biztosított átkelőhelyeket fekvőrendőrszerűen meg kellene emelni, akkor tuti lassítana mindenki (pl iskolák környékén).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8750 Dátum: 2009.08.31 08:36:32 »
Szerbia szerte az általad említett kiemeléssel van megoldva, a hatékonyságát nem tudom, de jó ötletnek tűnik... Szabadkán a vasútállomás előtt olyan jól sikerült az egyik ilyen, hogy felfelé is és lefelé is sikerült odavernem a lökhárító koptatócsíkját... Nem valami autó- cserébe gyerekbarát :yes:
kisa
born to ride

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8751 Dátum: 2009.08.31 11:06:55 »
...Szóval ráálltam az új M0-n óra szerint 100 km/h-ra, ami 93 km/h-t jelöl. ...
De: lement két tizeddel a nomrafogyasztás. :D
mert türelmetlen vagy :D
ott 80...óra szerint :whistling: a külső sávban :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8752 Dátum: 2009.08.31 11:49:33 »
elértem egy újabb eredményt.
fót-balatonfűzfő 155-ös gumival


hazafelé a 165-ös gumival visszafogottabban mentem, de hiába...1decivel többet sikerült, kereken 3.0 l/100km, az átlag sebesség 35 km/h volt, így az út hazafelé 4órán át tartott. élveztem :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8753 Dátum: 2009.08.31 11:58:56 »
gratula. sztem a tükröket is kidobhatod egyrészt súlycsökkentés, másrészt nem látod a mögötted lévő arcát.. ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8754 Dátum: 2009.08.31 12:24:02 »
hazafelé a 165-ös gumival visszafogottabban mentem, de hiába...1decivel többet sikerült, kereken 3.0 l/100km, az átlag sebesség 35 km/h volt, így az út hazafelé 4órán át tartott. élveztem :)
A fentiekből egy értéket nekem is sikerült elérni, ez pedig a 35 km/h átlagsebesség.  ::) (Igaz, hogy a fogyasztás 8,5, de ez igazi budapesti dugós forgalomban.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8755 Dátum: 2009.08.31 13:18:29 »
Idézet egy másik honlapról:
Több olvasónk jelezte, hogy telepítettek egy fix sebességmérőnek látszó tárgyat Budapesten, a X. Gyömrői út 150. szám elé. A hír igaz, azonban nem kell még rettegni. A készülék egy ausztrál gyártmányú, REDFLEXspeed NK6-S típusú radaros sebességmérő, amely már rendelkezik a szükséges MKEH (korábban OMH) típusvizsgálattal is. Jelenleg a forgalmazó Swarco Signelit ZRt. tesztüzemben használja saját telephelyük előtt pár hónapig, fejlemények utána várhatóak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8756 Dátum: 2009.08.31 13:31:15 »
És honnan lehet majd felismerni az iskolabuszt?
A rajta elhelyezett "iskolabusz, gyermekszállítás" tábláról:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8757 Dátum: 2009.08.31 13:35:43 »
hazafelé a 165-ös gumival visszafogottabban mentem, de hiába...1decivel többet sikerült, kereken 3.0 l/100km, az átlag sebesség 35 km/h volt, így az út hazafelé 4órán át tartott. élveztem :)
Ez az, amikor az ember nem sajnálja az időt a sportra  :hmmmm: :otlet: :yes: ...

De (és ezt most tényleg nem kötekedésből írom, hisz leragoztuk már a témát), én frankón félnék a helyedben ilyen tempónál, hogy valaki egyszerűen elnézi a szitut és felöklel hátulról  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8758 Dátum: 2009.08.31 14:13:12 »
Ez az, amikor az ember nem sajnálja az időt a sportra  :hmmmm: :otlet: :yes: ...

De (és ezt most tényleg nem kötekedésből írom, hisz leragoztuk már a témát), én frankón félnék a helyedben ilyen tempónál, hogy valaki egyszerűen elnézi a szitut és felöklel hátulról  :helpsmilie:
időm rengeteg van. :)
nem sokan, sőt kevesen autóznak rajtam kívül péntek éjjel/szombat hajnal-reggel :D és azok sem száguldoznak... de tényleg nem.

remélem nem fog sor kerülni utolérős szituációra. egyébként, amint meglátom,h közeledik valaki hátulról, messziről jelzem indexelve,h kerüljön ki.

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8759 Dátum: 2009.08.31 14:15:31 »
A fentiekből egy értéket nekem is sikerült elérni, ez pedig a 35 km/h átlagsebesség.  ::) (Igaz, hogy a fogyasztás 8,5, de ez igazi budapesti dugós forgalomban.)
budapesten idegesítő,h a főbb útvonalakon éjszakára sem kapcsolják sárga villogóra a lámpákat :no: én meg állítgathatom le minden pirosnál a motort :D