Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877441 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8700 Dátum: 2009.08.21 22:49:26 »
Nahat ott meg sose lattam merni oket.
Pedig szoktak lenni, sőt, régebben az első hídról is figyeltek - volt, amikor a matricát ellenőrizték, de mérőműszer is volt már ott.

Akkor jol gondoltam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8701 Dátum: 2009.08.21 22:51:18 »
Márpedig nem ez a jellemző - hanem hogy a 94-el haladó beelőzi a 92-est.
Egesz pontosan 94,56 a 92-est pont 45 mp alatt elozi  :1eye: Amugy 1 perc meg ok, de amikor tenyleg percekig megy a dolog kozben esetleg emelkedon az elozesben levo kamion meg lassul is...  :death:
Ja, az előzött meg nemhogy egy pillanatra lassítana, hanem nyomja, ami a csövön kifér  :wacko: ...

Amúgy ezt hogy számítottad ki, hogy a 94.56-al haladó 45 mp alatt leelőzi a 92-vel haladót? Ez szvsz full ki van zárva, egy 2.56 kmh-val haladó jármű mindössze 30.7 métert tesz meg ennyi idő alatt. Ennél jóval nagyobb szakaszt kell megtennie sávváltás kezdetétől sávváltás befejezéséig, szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8702 Dátum: 2009.08.21 22:52:45 »
Úgy kell a dolgot elképzelni, hogy áll az út szélén egy nyerges szerelvény, ami kb. 16 méter hosszú. Hátulról érkezik egy másik - ugye sávot kell váltania balra, el kell haladjon az álló kamion mellett, és vissza kell sorolnia eléje. És ehhez van 45 másodperce. Ami alatt 62.5 métert tesz meg, ha 5 kmh-val halad. És ennyi úgy saccra kb. elég is, hogy végrehajtsa a manővert. De ugye mikor nem 5-el halad, hanem mondjuk 90-el, akkor ugye nem tud olyan hirtelen irányt változtatni, sokkal fokozatosabban kell csinálnia. Szóval meglehetősen szűk bizony ez az időkorlát!

Ha a megelözött csak egy kis gázt elvesz már gyorsabban megtörtént az elözés, mindenki örül. Csak sajnos a napi gyakorlat nem ezt mutatja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8703 Dátum: 2009.08.21 22:53:00 »
Már csak az érdekel, hogy miként lehet ezt betartatni? Valaki megy mögötte egy vállról indítható rakétával, és ha letelt a 45mp, akkor kilövi...? :lol: :lol: :lol:
Persze  :) ... De az is lehet, hogy jelzés nélküli rendőrautóval megy mögötte, felveszi videóra az akciót, utána eléhajt a delikvensnek, felvezeti a legközelebbi parkolóba és ott jól megbírságolja  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8704 Dátum: 2009.08.21 22:54:05 »
Ja, az előzött meg nemhogy egy pillanatra lassítana, hanem nyomja, ami a csövön kifér  :wacko: ...

Ja, már irtad is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8705 Dátum: 2009.08.21 22:55:35 »
Ha a megelözött csak egy kis gázt elvesz már gyorsabban megtörtént az elözés, mindenki örül. Csak sajnos a napi gyakorlat nem ezt mutatja.
De nem ám. Sőt! Pedig csak annyit kéne tenniük, hogy pár mp-re deaktiválják a tempomatot. És utána vissza. Két apró kézmozdulat mindössze. Persze ha ezt egy nap megcsinálja 50x, akkor a végén tutira néhány km-rel több fogja elválasztani az úticéljától, ráadásul úgy, hogy közben pár literrel több dízelt égetett el  ::) ... Na, hát ezért (sem) nem teszi meg ezt a többség mégsem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8706 Dátum: 2009.08.21 22:57:29 »
Márpedig nem ez a jellemző - hanem hogy a 94-el haladó beelőzi a 92-est.
Egesz pontosan 94,56 a 92-est pont 45 mp alatt elozi  :1eye: Amugy 1 perc meg ok, de amikor tenyleg percekig megy a dolog kozben esetleg emelkedon az elozesben levo kamion meg lassul is...  :death:
Én is úgy számoltam, hogy ha 16 méter, akkor 1,28 km/h-s sebességkülönbség kell a szintidőhöz...(*2)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.21 22:59:26 írta Kgabe »
Gabe 254.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8707 Dátum: 2009.08.21 22:58:59 »
Persze  :) ... De az is lehet, hogy jelzés nélküli rendőrautóval megy mögötte, felveszi videóra az akciót, utána eléhajt a delikvensnek, felvezeti a legközelebbi parkolóba és ott jól megbírságolja  :yes:

Pontosan.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8708 Dátum: 2009.08.21 22:59:45 »
Márpedig nem ez a jellemző - hanem hogy a 94-el haladó beelőzi a 92-est.
Egesz pontosan 94,56 a 92-est pont 45 mp alatt elozi  :1eye: Amugy 1 perc meg ok, de amikor tenyleg percekig megy a dolog kozben esetleg emelkedon az elozesben levo kamion meg lassul is...  :death:
Én úgy számoltam, hogy ha 16 méter, akkor 1,28 km/h-s sebességkülönbség kell a szintidőhöz...
Igen, 16 meternel  ekkor pont egymas mellett mennek.  :winkiss: Szoval a duplajaval szamoltam, 32 meterrel. Palaczknak meg azert jott ki 30,7 mert a m/s km/h atvaltasban volt egy kis elteres.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8709 Dátum: 2009.08.21 23:00:50 »
De az is lehet, hogy jelzés nélküli rendőrautóval megy mögötte, felveszi videóra az akciót, utána eléhajt a delikvensnek, felvezeti a legközelebbi parkolóba és ott jól megbírságolja  :yes:
Hát ahhoz nagyon sok ráérő rendőrautónak és kamerának kell lennie, mert ugye előre senki nem tudhassa, mellik kamion lesz a vétkesen lassan előző...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8710 Dátum: 2009.08.21 23:01:02 »
Hogy nem mernek elözni? Nagyon egyszerü, azok akik nem mernek elözni azok többségben csak az Autobahn-on közlekednek, vagy ahol nincs sok ellenközlekedés. Országuton ugy se sokat járok, azt meg kibirom, gyorsan lehet máshol menni. Bevallom, én is csak a nagyon tiszta szituacioban merek elözgetni, inkább megyek a bénák mögött mint valami risikoba belemenni, sztem többen igy látják.
Tudom én, hogy ez az oka  ::) ... Csak néha tényleg extrém módon művelik. Nagybátyámék Lingen és Nordhorn között laknak (Niedersachsen), ott az országutakon nagyon sok a marha hosszú, egyenes, belátható szakasz. És van, hogy töküres az egész út szemben, és MÉGSEM előznek az emberek - vonatoznak inkább a kamion mögött  :wacko: ... És nem páran csinálják ezt, hanem a többség  :helpsmilie: ... Ami pedig a legrosszabb az egészben: ha neked eldurran erre az agyad (az enyém el szokott), és nekiállsz "Kolonnenspringer" módjára, hármasával-négyesével megelőzgetni a konvojba verődött személyautókat, akkor persze aki elé épp visszasorolsz, az ki van akadva, jár a szája, mutogat, urambocsá még villog és dudál is  :ph34r: ... Hát könyörgöm, ilyenkor nem fordul meg a fejében, hogy talán mégis ő a béna  ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8711 Dátum: 2009.08.21 23:02:27 »
Persze ha ezt egy nap megcsinálja 50x, akkor a végén tutira néhány km-rel több fogja elválasztani az úticéljától, ráadásul úgy, hogy közben pár literrel több dízelt égetett el  ::) ... Na, hát ezért (sem) nem teszi meg ezt a többség mégsem.

A több diesel sztem nem érdekli. (akkor inkább 80-el menne mint vmax-al)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8712 Dátum: 2009.08.21 23:02:45 »
Igen, 16 meternel  ekkor pont egymas mellett mennek.  :winkiss: Szoval a duplajaval szamoltam, 32 meterrel. Palaczknak meg azert jott ki 30,7 mert a m/s km/h atvaltasban volt egy kis elteres.
Na jó, de ha pont 16 méter(nyi  különbsége)t megy a belső sávban, akkor szépen legyalulja a másikat. Te se 4,5 méter(nyi különbsége)t mész belül, amikor előzöl...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8713 Dátum: 2009.08.21 23:03:23 »
Hát ahhoz nagyon sok ráérő rendőrautónak és kamerának kell lennie, mert ugye előre senki nem tudhassa, mellik kamion lesz a vétkesen lassan előző...
Ez a dolga az autópálya-rendőrségnek! A sebesség-túllépésen kívül a legtöbb egyéb szabálysértést így ellenőrzik illetve szankcionálják. Haladnak a forgalomban, és ha látnak vmi szabálytalant, rögzítik a dolgot és kiszedik az illetőt. Szerinted máshogy hogyan lehetne?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8714 Dátum: 2009.08.21 23:05:17 »
Hát ahhoz nagyon sok ráérő rendőrautónak és kamerának kell lennie, mert ugye előre senki nem tudhassa, mellik kamion lesz a vétkesen lassan előző...
Ez a dolga az autópálya-rendőrségnek! A sebesség-túllépésen kívül a legtöbb egyéb szabálysértést így ellenőrzik illetve szankcionálják. Haladnak a forgalomban, és ha látnak vmi szabálytalant, rögzítik a dolgot és kiszedik az illetőt. Szerinted máshogy hogyan lehetne?
Persze hogy így, csak ha ezt nem teszik a kellő számban és szigorral, nem lesz visszatartó erő.
music