Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877464 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8685 Dátum: 2009.08.21 22:00:23 »
A németeket is csak levenni szeretik, de azt nagyon. (ja, bevallom, a permanent 130-as limitjük egy idö után kicsit idegesitö)
Az mondjuk tény, hogy az osztrákok szabadosabban közlekednek, mint a németek. Azon pl. mindig csodálkozom, hogy országúton óra szerint 100-nál milyen sokan megelőznek! Ámbátor, legalább mernek előzni, ellentétben a németekkel - mert attól aztán tényleg kihullik a hajam, mikor a szép északnémet síkságon, a kilométeres belátható egyenesekkel, a nép csak araszol konvojban egy-egy teherautó vagy busz mögött, 70-80-al  :wacko: ... Na, Ausztriában aztán nincs ilyesmi  :)

Ami a 130-at illeti... Hát ja, korszerű autóval hosszú távon nagyon kevés. Óra szerint 140 mondjuk még biztosan belefér... És Ausztriában legalább 130 van - ha megnézed, egy rakás európai országban még ennyi sincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8686 Dátum: 2009.08.21 22:00:58 »
Irigylem a türelmedet  :) ...
Olaszok edzenek... :winkiss:
De azok ilyet biztos nem csinálnak, hogy tartósan 20-al menjenek  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8687 Dátum: 2009.08.21 22:03:18 »
Gendarmerie 2005 júliusa óta nem létezik Ausztriában. Akkor olvadt bele a Bundespolizeiba.

Lehet, nekem valahogy ez ragadt meg, akkor Polizei, Bundespolizei, nekem annyi, csak ne akarjanak tölem semmit. Ööhh, a táblákat is kicserélték már azota? Ha jol emlékszem, Alland-nál még az a tábla volt, na mindegy, majd meglátom vasárnap.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8688 Dátum: 2009.08.21 22:05:36 »
De azok ilyet biztos nem csinálnak, hogy tartósan 20-al menjenek  :hmmmm: ...
Nem is! Rajuk sokkal jellemzobb a 105 amirol 2 perc alatt 65re lassulnak felig atmennek szembe, aztan visszakormany+padlo 105 es a kor itt ujra kezdodik  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8689 Dátum: 2009.08.21 22:05:48 »
Hát lehet, hogy vhol vmi táblát úgy felejtettek, bár nem vallana rájuk... De a Gendarmerie tényleg négy éve megszűnt már. Persze egy darabig még én is így hívtam, megszokásból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8690 Dátum: 2009.08.21 22:09:39 »
Amugy az osztrakoknal tok jo dolog ez a 100as limit kozuton  :1eye:
Azt tudja vki, hogy az autoplya matricaban van vmi valtozas? Mert amikor vettem a szokasos 10 napos matricat kerdezett vmit a no, hogy ...oder ... Sajna a nemetem mar reg nem olyan, hogy megertsem. A harmadik probalkozas utan rakerdezett merre tartok, megmondtam neki, es a akkor ravagta, hogy akkor... A oeamtc-n nem talaltam semmi ujat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8691 Dátum: 2009.08.21 22:13:41 »
2. Precedens-értékű bírósági ítélet született arról, hogy kétsávos autópályán maximum mennyi időt tölthet a belső sávban, előzés közben egy kamion. A limit: 45 másodperc. Efölött bünti jár a jövőben (80 euro). Hozzá kell tenni, hogy mindez csak akkor érvényes, ha a kamion ezzel feltart másokat - tehát ha közben nem ér mögé egy gyorsabb autó, akkor előzhet lassabban is.
nem akarlak elszomorítani, de én nem tudnék felidézni most olyan esetet autós pályafutásomból, amikor az előzés a 45 mp-et meghaladta volna, az nagyon sok idő...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8692 Dátum: 2009.08.21 22:15:53 »
Nem röhejesnek találtam, hanem kárörvendtem egy kicsit. Úgy látszik, ha zsebre megy, akkor mégsem annyira fontos a megengedettnél gyorsabban menni.
Húúú, most erre tudtam volna írni rondákat  :devil: :whistling: ;) ... De inkább nem teszem :innocent:
Ne is tedd. Nem állítottam, hogy minden gyorshajtás úri passzióból születik, az arányokra céloztam.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8693 Dátum: 2009.08.21 22:18:41 »
Nahat ott meg sose lattam merni oket.
Pedig szoktak lenni, sőt, régebben az első hídról is figyeltek - volt, amikor a matricát ellenőrizték, de mérőműszer is volt már ott.
Ja, és visszafelé jövet is érdemes betartani a korlátozást már a Shell-kútnál, mert az egyenes végén - közvetlenül a régi átkelő előtt - is szoktak mérni, és a kanyar miatt mire meglátod őket, már bemértek!
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8694 Dátum: 2009.08.21 22:21:32 »
Ja, és visszafelé jövet is érdemes betartani a korlátozást
Abban az iranyban mar en is lattam oket. Ott figyelni is szoktam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8695 Dátum: 2009.08.21 22:41:58 »
nem akarlak elszomorítani, de én nem tudnék felidézni most olyan esetet autós pályafutásomból, amikor az előzés a 45 mp-et meghaladta volna, az nagyon sok idő...
Nem mész eleget a megfelelő pálya-szakaszokon  ;) ... Percekig szokták egymást előzgetni. Maguk a kamionosok éppenséggel ki vannak akadva a dolgon, túl rövidnek tartják a 45 mp-t - asszem, ez mindent elmond arról, hogy ez sok-e vagy kevés  ::) ... Arra, hogy egy 16 méteres szerelvény megelőzzön egy másik ugyanekkorát, ez tényleg csak akkor elég, ha viszonylag jelentős sebességkülönbség van köztük. Márpedig nem ez a jellemző - hanem hogy a 94-el haladó beelőzi a 92-est.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8696 Dátum: 2009.08.21 22:44:14 »
nem akarlak elszomorítani, de én nem tudnék felidézni most olyan esetet autós pályafutásomból, amikor az előzés a 45 mp-et meghaladta volna, az nagyon sok idő...
Nem mész eleget a megfelelő pálya-szakaszokon  ;)
Az lehet.
Már csak az érdekel, hogy miként lehet ezt betartatni? Valaki megy mögötte egy vállról indítható rakétával, és ha letelt a 45mp, akkor kilövi...? :lol: :lol: :lol:
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8697 Dátum: 2009.08.21 22:45:15 »
Azon pl. mindig csodálkozom, hogy országúton óra szerint 100-nál milyen sokan megelőznek! Ámbátor, legalább mernek előzni, ellentétben a németekkel - mert attól aztán tényleg kihullik a hajam, mikor a szép északnémet síkságon, a kilométeres belátható egyenesekkel, a nép csak araszol konvojban egy-egy teherautó vagy busz mögött, 70-80-al  :wacko: ... Na, Ausztriában aztán nincs ilyesmi  :)
Ami a 130-at illeti... Hát ja, korszerű autóval hosszú távon nagyon kevés. Óra szerint 140 mondjuk még biztosan belefér... És Ausztriában legalább 130 van - ha megnézed, egy rakás európai országban még ennyi sincs.

Hogy nem mernek elözni? Nagyon egyszerü, azok akik nem mernek elözni azok többségben csak az Autobahn-on közlekednek, vagy ahol nincs sok ellenközlekedés. Országuton ugy se sokat járok, azt meg kibirom, gyorsan lehet máshol menni. Bevallom, én is csak a nagyon tiszta szituacioban merek elözgetni, inkább megyek a bénák mögött mint valami risikoba belemenni, sztem többen igy látják.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8698 Dátum: 2009.08.21 22:46:29 »
Márpedig nem ez a jellemző - hanem hogy a 94-el haladó beelőzi a 92-est.
Egesz pontosan 94,56 a 92-est pont 45 mp alatt elozi  :1eye: Amugy 1 perc meg ok, de amikor tenyleg percekig megy a dolog kozben esetleg emelkedon az elozesben levo kamion meg lassul is...  :death:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8699 Dátum: 2009.08.21 22:47:48 »
Úgy kell a dolgot elképzelni, hogy áll az út szélén egy nyerges szerelvény, ami kb. 16 méter hosszú. Hátulról érkezik egy másik - ugye sávot kell váltania balra, el kell haladjon az álló kamion mellett, és vissza kell sorolnia eléje. És ehhez van 45 másodperce. Ami alatt 62.5 métert tesz meg, ha 5 kmh-val halad. És ennyi úgy saccra kb. elég is, hogy végrehajtsa a manővert. De ugye mikor nem 5-el halad, hanem mondjuk 90-el, akkor ugye nem tud olyan hirtelen irányt változtatni, sokkal fokozatosabban kell csinálnia. Szóval meglehetősen szűk bizony ez az időkorlát!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )