Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877563 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8655 Dátum: 2009.08.19 00:13:07 »
Sosem centizem ki ennyire, de most így sikerült.  ::) Nem állítottak meg, ezért kérdeztem h megúszható-e.
Az sajnos még nem jelent semmit, hogy nem állítottak meg. Pont ez (is) a közig bírság meg az objektív felelősség lényege - nem kell megállapítani, hogy ki a sofőr - kiszabják a bírságot az autó tulajára, oszt ennyi.

Ezzel teljesen tisztában vagyok.  :flowers: De ez csak a közig. bírságnál van így.
Ha csak szabálysértésit (asszem ez a neve) kapok és nem állítanak meg, ugyanúgy kiküldik a levelet, de visszaírsz h családtag ellen nem akarsz tanúskodni és kész.
Ez az a "szürke folt" ami nem tartozik a obj. felelősség alá.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.19 00:16:23 írta Cisc0 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8656 Dátum: 2009.08.19 05:58:44 »
ez még mindig van? jaj de jó!  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8657 Dátum: 2009.08.19 11:02:36 »
Van.

De kötve hiszem hogy bárki is kapna ilyen levelet, simán nem éri meg még kiküldeni se.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8658 Dátum: 2009.08.19 12:38:44 »
ez még mindig van? jaj de jó!  :flowers:
Igen, a közig bírsághoz tartozó alsó sebesség-határértékeket el nem érő szabálysértés esetén továbbra is a régi rendszer működik. Ezért ilyenkor kvázi csak akkor van gond, ha a helyszínen megállítanak. De nemigen vacakolnak vele, jellemzően a közig bírság határától mérnek. Persze azért erre nyilván ne vegyen mérget senki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8659 Dátum: 2009.08.19 12:39:43 »
A Polgári GPS akkor lesz viszonylag pontos ( ~2-3km/h) ha legalább 5 holdat fog egszerre, ha ellél kevesebbet, akkor rohamosan romlik a pontossága.
A civil GPS-be teljesen tudatosan "be van építve" a pontatlanság, és ez tutira így is fog maradni. Arra a célra, amire ki van találva, így is tökéletesen megfelel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8660 Dátum: 2009.08.19 12:48:19 »
Minap beszélgettem egy ismerős rendőrrel, ő mondta, hogy nagyon ritka ma már azon esetek száma, amikor a helyszínen leállítanak. egyszerűbb a közig. bírságolás, mert nagyobb összeg.
A másik dolog, hogy folyamatban van kb 700 db fix kamera beszerzése.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8661 Dátum: 2009.08.19 14:21:27 »
Kellenének helikopteres trafik is, mint Ámerikába :) Az üzembentartás és a kerozin árát szerintem meg tudná keresni a technika, és legalább nyugi lenne az utakon.
Ha nem is kötelezővé, de ajánlottá tenném a trafijelzőt az autósoknak, és csipogjon mindig. Rend lenne...
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8662 Dátum: 2009.08.19 15:01:38 »
Kellenének helikopteres trafik is
Húúú, mi lenne itt, ha közbeszerzést írnának ki rájuk...mert az a minimum, hogy kellene még helikoptereket is venni, hiszen ami van, az elég leputtyant állapotú. Nálunk nem ilyen egyszerű ez...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8663 Dátum: 2009.08.19 17:32:45 »
Kellenének helikopteres trafik is
Húúú, mi lenne itt, ha közbeszerzést írnának ki rájuk...mert az a minimum, hogy kellene még helikoptereket is venni, hiszen ami van, az elég leputtyant állapotú. Nálunk nem ilyen egyszerű ez...

Lepukkant?? Miről beszélsz???  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8664 Dátum: 2009.08.19 18:29:47 »
Akkor most várakozó álláspont. Majd lesz ami lesz. Addig is SÜÜÜÜN!!!  :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8665 Dátum: 2009.08.19 21:54:13 »
Lepukkant?? Miről beszélsz???  :D
Nem tudom, milyen állapotúak, de ha valaki pénzt szagol az ügyben, lefogadom, hogy azonnal ez derülne ki.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8666 Dátum: 2009.08.20 00:31:51 »
Kellenének helikopteres trafik is, mint Ámerikába :) Az üzembentartás és a kerozin árát szerintem meg tudná keresni a technika, és legalább nyugi lenne az utakon.
Ha nem is kötelezővé, de ajánlottá tenném a trafijelzőt az autósoknak, és csipogjon mindig. Rend lenne...
Nekem úgy tűnik, hogy már most is erősen visszafogják magukat a népek. Sokkal kevesebb a száguldozó. Pár éve még a 6-oson, ha 120 körül mentem, jó sokan megelőztek. Ma alig néhányan. Visszavettek az emberek, legalábbis ezen a téren. Persze sok más téren csinálnak épp elég baromságot, cserébe  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8667 Dátum: 2009.08.20 08:19:58 »
Akkor ez mégis csak eredményes technika... [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8668 Dátum: 2009.08.20 13:04:33 »
Mit találsz benne ennyire röhejesnek  :hmmmm: :) ? Na ja, tempóban tényleg visszavettek az emberek. Ennek az objektív felelősséges dolognak is megvolt benne nyilván a jókora hatása. Nagy igazság, hogy elsősorban a büntetés elkerülhetetlensége a fő visszatartó erő. Nomeg a nagysága. 30 ezer azért az átlag magyarnak (pl. nekem is, bőven) elég sok pénz, kibújni meg ugye nem lehet már alóla. Hát naná, hogy jobban meggondolja az ember ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8669 Dátum: 2009.08.21 10:01:22 »
Nem röhejesnek találtam, hanem kárörvendtem egy kicsit. Úgy látszik, ha zsebre megy, akkor mégsem annyira fontos a megengedettnél gyorsabban menni.
Más. Tegnap az M7-en lefelé a balatonvilágosi lehajtótól visszatorlódott a forgalom úgy 15 km-nyire. Az elején nem lehetett tudni, mi a baj, mert az előző közlekedési hírekben még nem mondták. Még csak kb. 1 perce lassult le - nem állt meg, lépésben, de ment folyamatosan - a forgalom, de máris, néhányan (hadd ne mondjam: német luxusmárkák vezetői) úgy gondolták, hogy nekik nagyon sürgős, és kénytelenek a leállósávban folytatni száguldásukat. Mondjuk nem sokkal később már egy villogós Octavia is szaladt utánuk, de sztem azokat nem érte utol.
Egyébként a múltkor találkoztam dízel rendőr Octaviával (zöld, tehát egykori határőrös).
music