Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877550 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8640 Dátum: 2009.08.18 13:02:16 »
Corolla órája nekem 140 fölött tartósan 7km/h-t csalt, 60-nál 4-et, 60-140 között gyakorlatilag lineálisan nőtt a csalás 4-7km/h között. A Hilux is kb így csal, és a feleségen E11 Corija is igen közel jár ehhez.

65 a közig határa, 3km/h vagy 3% ( ami a több) a tűrése a műszernek, tehát 68 még épp belefér - persze a műszer tűrése sem 0 tehát azért nem célszerű GPS 68-ra beállni :D

Én picit 70 alá lövöm a mutatót, az kb 64-65km/h
Azt honnan tudjátok, hogy pontosan mennyit csak a km/h? Mert tapasztalatom szerint a GPS egy fokkal alá mér, nem tuti pontos (rendőri segítséggel -anno klubtárs volt- játszottunk egy kicsit)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.18 13:05:00 írta Nagycitrooom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8641 Dátum: 2009.08.18 13:34:04 »
Én az autóink sebességmérőjét stopperrel szoktam ellenőrizni, az út széli km-táblákon. Nem halálpontos módszer, de némi gyakorlás után azért egész jó, általában képes vagyok 2-3 tized mp-n belüli szórást produkálni. Tehát pl. megyek ugyanazzal a tempóval, csinálok négy egymás utáni mérést, és 30.3 ... 30.6 mp közötti értékek jönnek ki. Ez, kmh-ban kifejezve, meglehetősen kicsi szórás. Persze ehhez azt is be kell gyakorolni, hogy tök egyenletesen tudd tartani a sebességet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8642 Dátum: 2009.08.18 13:40:51 »
Még egy tipp sebmérő ellenőrzésére, legalábbis Coriban: a bc elég pontosan mér. Haladsz egyenletesen, nullázod az átlagsebesség mérőt, majd amit kiad az egy elég pontos szám...
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8643 Dátum: 2009.08.18 13:43:17 »
Én az autóink sebességmérőjét stopperrel szoktam ellenőrizni, az út széli km-táblákon. Nem halálpontos módszer, de némi gyakorlás után azért egész jó, általában képes vagyok 2-3 tized mp-n belüli szórást produkálni. Tehát pl. megyek ugyanazzal a tempóval, csinálok négy egymás utáni mérést, és 30.3 ... 30.6 mp közötti értékek jönnek ki. Ez, kmh-ban kifejezve, meglehetősen kicsi szórás. Persze ehhez azt is be kell gyakorolni, hogy tök egyenletesen tudd tartani a sebességet.
Tempomat!! :D egyébként a gps se pontos...főként mikor belassul egy-egy pillanatra!! :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8644 Dátum: 2009.08.18 13:53:28 »
Én az autóink sebességmérőjét stopperrel szoktam ellenőrizni, az út széli km-táblákon. Nem halálpontos módszer, de némi gyakorlás után azért egész jó, általában képes vagyok 2-3 tized mp-n belüli szórást produkálni. Tehát pl. megyek ugyanazzal a tempóval, csinálok négy egymás utáni mérést, és 30.3 ... 30.6 mp közötti értékek jönnek ki. Ez, kmh-ban kifejezve, meglehetősen kicsi szórás. Persze ehhez azt is be kell gyakorolni, hogy tök egyenletesen tudd tartani a sebességet.
Jó játék lehet  :D Mi  közeg-segédlettel méricskéltünk: a GPS általában 1km/h-val kevesebbet mutatott (mint tudjuk, az is csak átlagot számol, nem pillanatnyit mér) és az OFFos autónak is 40-60-as tartományban +2-3, 90-100-nál 3-4 km/h többletet mutatott.  A hely szűke miatt nem tudtunk nagyobb seb. tartományban mérni (nem azért, mert nem ment jobban a szekér  :lol:) Tényleg, itt nincs "rendőrünk"  :?:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8645 Dátum: 2009.08.18 13:57:04 »
A másik pontatlansági tényező a GPS-nél az, hogy nem számol se bukkanókkal (hegyvidék, lejtés-emelkedés) sem pedig kanyarokkal. Ha jól tudom, mp-ként mér két pont közötti távolságra. Ő úgy számol sebességet, mintha azt az utat sík, egyenes úton tettük volna meg Tehát ha vki kanyarodik, mondjuk egy országúton, akkor símán előfordulhat miatta pontatlanság, ugyanis sztem mentünk mondjuk 30 métert 1 mp alatt, holott mivel kanyarodtunk, ezért a megtett út mondjuk valójában 33 méter volt.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8646 Dátum: 2009.08.18 14:04:18 »
És akkor vegyük hozzá, hogy a szabadon hozzáférhető, "civil" GPS eleve nem teljesen pontos. Jóval nagyobb tűréssel dolgozik, mint a zárt, katonai rendszer. Persze azért így is csak pár méteres szórásról beszélünk, de pl. ha összeállna az a képtelen eset, hogy a civil rendszerrel próbálnánk célra vezetni egy GPS-irányítású fegyvert, azzal lehetetlen lenne olyan pontosságot elérni, mint a katonaival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8647 Dátum: 2009.08.18 14:28:33 »
Legrosszabb estben 3 km/h-t csal, akkor az 67. Jogszabály szerint 66-tól szedik be a pénzt az új rendőrautókra  :censored: :nono:. A trafinak mennyi a tűréshatára...

Ennyire ne centizd ki, kapsz egy erősebb hátszelet vagy rászáll egy légy a gázpedálra és belecsúszol egy 30as mókába. 1-2km/h-árt meg tök felesleges.

Én óra szerint 60ra állok be, abból aztán tényleg nem lehet gáz, amúgy ez még ide tartozik: ha teszem azt 64el kapnak le, és a helyszínen megállítanak akkor is lehet nyerni egy kellemes kis csekket...

Sosem centizem ki ennyire, de most így sikerült.  ::) Nem állítottak meg, ezért kérdeztem h megúszható-e.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8648 Dátum: 2009.08.18 14:50:50 »
Amúgy én fél évet kint éltem Ausztriában 2 éve és nem tapasztaltam semilyen negatív hozzáállást sem. Az erős negatív előítéletem megdőlt...
nem mindegy, hogy hol. A bécsiek - mint általában a fővárosiak - egy külön kasztot képeznek, ahol az öntudat többszöröse az úgymond vidékieknek.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8649 Dátum: 2009.08.18 14:59:00 »
Sosem centizem ki ennyire, de most így sikerült.  ::) Nem állítottak meg, ezért kérdeztem h megúszható-e.
Az sajnos még nem jelent semmit, hogy nem állítottak meg. Pont ez (is) a közig bírság meg az objektív felelősség lényege - nem kell megállapítani, hogy ki a sofőr - kiszabják a bírságot az autó tulajára, oszt ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8650 Dátum: 2009.08.18 19:27:32 »
Mert tapasztalatom szerint a GPS egy fokkal alá mér, nem tuti pontos (rendőri segítséggel -anno klubtárs volt- játszottunk egy kicsit)

Ezek a "civil" GPS-ek -enyhe túlzással- össze-vissza' mérnek, volt hogy 1autóban 3at kipróbáltam, mind a 3 mást mutatott adott km-óra állásnál. :yes:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8651 Dátum: 2009.08.18 19:31:23 »
És akkor vegyük hozzá, hogy a szabadon hozzáférhető, "civil" GPS eleve nem teljesen pontos.

Nem olvasok előre :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8652 Dátum: 2009.08.18 19:38:55 »
Sosem centizem ki ennyire, de most így sikerült.  ::) Nem állítottak meg, ezért kérdeztem h megúszható-e.

Az hogy nem állítottak le, semmit se jelent :no: jóformán ez az új rendszer egyik ""előnye"": sokkal kevesebb ráfordítás' nélkül lehet bírságolni, gyakorlatilag felesleges a megállítás, megy a szerelmes levél azt viszlát...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8653 Dátum: 2009.08.18 21:26:40 »
Tegnap, miközben lassú meneteset játszottam a pályán, a sofőrök nagy része azt hitte, hogy mérőautó vagyok (sötét autó sötétített üvegekkel  ;) ). Láttam a tükörből, hogy tempósan közelítenek, majd egyre lassabban jönnek, megfontoltan haladnak el mellettem, átnéznek, egy darabig még relatíve lassan mennek, majd gyorsítanak  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8654 Dátum: 2009.08.18 21:38:29 »
A Polgári GPS akkor lesz viszonylag pontos ( ~2-3km/h) ha legalább 5 holdat fog egszerre, ha ellél kevesebbet, akkor rohamosan romlik a pontossága.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!