Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873805 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8025 Dátum: 2009.05.24 18:00:12 »
...lakott területen kívül mennyivel lehet menni főútvonalon? ...a villogásra lefékeztem 60 körülre.

 :eek:

Most segítettél megérteni, miért lassít rengeteg autós messze a megengedett sebesség alá, ha trafit észlel.

90 km/h a megengedett legnagyobb sebesség, lakott területen kívül. Ez alól kivétel az autóút, ahol 110 km/h; és az autópálya, ahol 130 km/h.

Az autóutat ilyen tábla jelzi:



Óra szerint 103 kmh sebességgel valószínűleg semmilyen bírságra nem kell számítanod, mert ez ténylegesen aligha jelent többet 97-98 kmh-nál (az autók sebességmérői mindig felfelé csalnak), a traffipaxokat pedig jellemzően legalább 10 %-os tűrésre állítják be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8026 Dátum: 2009.05.24 18:00:28 »
Most az előbb nem rég úgy érzem belefutottam egy trafiba, lakott területen kívül mennyivel lehet menni főútvonalon? Minden nap erre járok melózni de most megszivattak, nyíl egyenes 2km-es útszakasz, itt még soha nem mértek. 103km/h-át mutatott a kilométeróra amikor láttam hogy villognak, most az a kérdés hogy milyen messzire "lát" a kamera nekik, olyan 300-400 méterre volt az Ignis, de a villogásra lefékeztem 60 körülre.
Kb mi pénzre számíthatok?
Ha más tábla, korlátozás nincs, akkor 90. Az egy dolog hogy az óra mit mutat, lényegében mindig többet a valós értéknél, így gyaníthatóan 100 alatt volt a tényleges sebesség. Olyan távolságból is be tudnak mérni. Ugye már él az új szabályozás a büntetési tételekre vonatkozóan, ha jól emlékszem 90 helyett ha 105-el megy valaki, az 30e ft. Hogy alatta mennyi, azt nem tudom.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8027 Dátum: 2009.05.24 18:18:04 »
Kérdés, hogy volt-e kint bármilyen korlátozó tábla  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TZoli

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8028 Dátum: 2009.05.24 18:28:53 »
Palaczk!

Kénytelen voltam 60 körülire ,mert akkor értem utol az előttem haladó sort , de látom Te úgy érzed jól magad hogy mindíg próbálsz nagyon okos lenni :tt2:

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8029 Dátum: 2009.05.24 18:36:43 »
Egy kis segítség,  száguldozóknak.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8030 Dátum: 2009.05.24 18:46:50 »
Palaczk!

Kénytelen voltam 60 körülire ,mert akkor értem utol az előttem haladó sort , de látom Te úgy érzed jól magad hogy mindíg próbálsz nagyon okos lenni :tt2:

Én kérek elnézést, hogy részletesen válaszoltam a kérdésedre, meg hogy félreértettem a félreérthető leírást  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8031 Dátum: 2009.05.24 20:15:49 »
én határőr voltam és a válllapunk ződ vót.  :flowers:
Koma, megint előbb írsz, és azután olvasol!  ;)
Örülünk, hogy újabb infóval gazdagítottad a murray klán történet és megtudhattuk, hogy spenót voltál!  :D

De ennek ellenére hidd nekem el, hogy manapság rendőrök állnak a határokon - már ahol - és természetszerűen KÉK a vállalpjuk.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8032 Dátum: 2009.05.24 20:24:07 »
Örülünk, hogy újabb infóval gazdagítottad a murray klán történet és megtudhattuk, hogy spenót voltál!  :D

 [rohog] [rohog]

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8033 Dátum: 2009.05.24 21:21:35 »
Ezzel kapcsolatosan beszeltem egy baratommal, aki a fakabatoknal dolgozik. Az en kerdesem is az volt, hogy mi a helyzet a "30ezer Ft alatt" ? A baratom elmodasa szerint bemernek ilyenkor is, de a regi rendszer szerint kapsz egy levelet, hogy nyilatkozzal... Nyilatkozol, hogy csaladtag volt es kesz. Allitolag igy megy. Semmi tobbet nem tudok elmondani. 

Ez elég rendesen ellentmond az "objektív felelősség" lényegének  :hmmmm: ... Eszerint ezt csak bizonyos esetekben alkalmaznák ?! ... No, majd meglátjuk.

OK fine jól mondta. Keverd a szabálysértési eljárást és a közigazgatási eljárást (ez utóbbinál alkalmazott terminus az objektív felelősség elve). A korábban általad szürke zónának aposztrofált sebességtartományban (pl. megengedett 50-nél az 50+3% mérési hibatartomány és a 65+3% mérési hibatartomány közötti sávban) ha bemérnek, akkor szabálysértési eljárást indíthatnak -> a regi rendszer szerint kapsz egy levelet, hogy nyilatkozzal... Gáz akkor van, ha ebben a tartományban bemérnek és pár száz méterre meg is állítanak az elfogók, akkor nincs levél, nincs mentség, helyszíni bírság vagy indul a szabs. eljárás. Mondjuk még mindig korrektebb, mint közigazgatási bírság kiszabásánál, mikoris 3-5 hónap múlva jön a bünti az objektív felelősség elvén... :ph34r:
hazard

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8034 Dátum: 2009.05.25 01:09:58 »
Nekem úgy jött le, hogy a kollega a tipikus traffira gyökketőre lassító típus, szerintem Palaczk nem hibás most. Amúgy megértem az idegességét, mert én is utálom, ha mérnek valahol és a megengedett felére lassítanak le vagy az alá... Persze a Te eseted más, mint mondtad...

Amúgy annyit még a méréssel kapcsolatosan pontosítanék, hogy 100 km alatt a műszerek tűrése nem +-3%, hanem +-3km/h. Százalék 100 fölött van.

Amúgy meg nem foglalkoznak a sebességgel, amíg nem éred el az objektív marhaság minimális tételét... Ahhoz amúgy, hogy megbüntessenek ebben a bizonyos tartományban, meg kell, hogy állítsanak, különben bukta nekik...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8035 Dátum: 2009.05.25 08:48:28 »
Amúgy meg nem foglalkoznak a sebességgel, amíg nem éred el az objektív marhaság minimális tételét... Ahhoz amúgy, hogy megbüntessenek ebben a bizonyos tartományban, meg kell, hogy állítsanak, különben bukta nekik...

Igen, abszolút ez a gyakorlat, mivel sem ember, sem technika, sem kapacitás nincs arra, hogy megállítsanak és helyszíni bírságot szabjanak ki vagy feljelentsenek. Arról nem is beszélve, hogy a szabálysértés a helyszínen max. 15e Ft, míg a közig. bírság 30e Ft összegről indul -> kell a bevétel! :ph34r:  Ezért állítják a "köziges" sebességhatárra a műszert....Naná, hogy mindenki "kérné" a helyszínit....
hazard

bazsar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8036 Dátum: 2009.05.25 09:25:10 »
Kb. fél éve büntettek meg lakott területen 55-ért. Egy falu szélén mértek a nyocvanvalahányas úton úgy, hogy a település kezdete tábla kinn volt a pusztában. :censored: Még szerencse, hogy nem olyan faluban kaptak el, ahol 30 a sebességhatár, mert ott minden második ilyen.  :censored:
A sebességhatárok csak akkor érvényesek, ha nem állítanak meg. Ha megállítanak, és túllépted a sebességet, akkor büntethetnek. Tehát az autópályán a trafi mellett el lehet menni 130 helyett 145-tel, de ha ennyivel bemérnek és megállítanak, az akkor már fizeni kell.
'97 Toyota Carina E GLi Liftback

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8037 Dátum: 2009.05.25 12:13:51 »
Gyerekek, nagyon köszönöm az ezzel kapcsolatos infókat, ezek szerint kvázi biztos, hogy nem kell számítanom semmi extra kiadásra  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8038 Dátum: 2009.05.28 07:05:44 »
Srácok, az M7-esen az úttest fölé benyúló oszlopokra helyezett kamerák ugye nem mérnek, csak rendszámleolvasásra vannak?  :?:

Amúgy tegnap az M7-esen olyat láttam  :eek: egy Porsche nem szarozott a belső sávval, őrületes tempóval előzött km-eken át a leállóban  :hang:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8039 Dátum: 2009.05.28 09:23:22 »
Azért nem minden kamera tud mérni is...
Én viszont valamelyik nap azt láttam, hogy egy hasonszőr Porschét lekapcsoltak. Jól megnéztem a dolgot, mert ritka jelenség sajnos...
music