Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873789 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8010 Dátum: 2009.05.24 12:08:39 »
ez a régi zöld meg fehér fabia vagy felicia effektus :cool2:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8011 Dátum: 2009.05.24 12:51:13 »
Tegnap az Avéval haladtam az M35-ösön Debrecen felé - óra szerint 148-al; ez ténylegesen kb. 143-nak felel meg. Mikor is azt vettem észre, hogy egy benzinkútnál háromlábúval mérnek az egyenruhások  :flowers: ... Lassítani vagy ilyesmi nem volt értelme, nagyon későn láttam meg őket (beszélgettünk, az autó tempomattal kvázi "magától ment" a szinte üres pályán). Mondjuk, a tempót eleve úgy lőttem be, hogy mindenképpen a május 2-től érvényes, 30 ezres bírsághoz szükséges 150-es limit alatt legyek; ez tehát rendben volt. Nem is láttam semmi jelét annak, hogy érdemben bemértek volna, bár -gondolom- a háromlábúnál nincs is ilyesmi.

Tehát 30 ezres bírság elvileg semmiképpen nem fenyeget; kérdés, hogy egy kisebb összegű vajon igen? Vagy tényleg az van, hogy a megengedett legnagyobb sebesség, és a 30 ezres bírsághoz szükséges túllépés közötti sáv afféle "szürke zóna", tolerált terület lett? Nem bánnám  ;) ...

Ezzel kapcsolatosan beszeltem egy baratommal, aki a fakabatoknal dolgozik. Az en kerdesem is az volt, hogy mi a helyzet a "30ezer Ft alatt" ? A baratom elmodasa szerint bemernek ilyenkor is, de a regi rendszer szerint kapsz egy levelet, hogy nyilatkozzal... Nyilatkozol, hogy csaladtag volt es kesz. Allitolag igy megy. Semmi tobbet nem tudok elmondani. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8012 Dátum: 2009.05.24 13:15:56 »
Ezzel kapcsolatosan beszeltem egy baratommal, aki a fakabatoknal dolgozik. Az en kerdesem is az volt, hogy mi a helyzet a "30ezer Ft alatt" ? A baratom elmodasa szerint bemernek ilyenkor is, de a regi rendszer szerint kapsz egy levelet, hogy nyilatkozzal... Nyilatkozol, hogy csaladtag volt es kesz. Allitolag igy megy. Semmi tobbet nem tudok elmondani. 

Ez elég rendesen ellentmond az "objektív felelősség" lényegének  :hmmmm: ... Eszerint ezt csak bizonyos esetekben alkalmaznák ?! ... No, majd meglátjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8013 Dátum: 2009.05.24 13:25:49 »
Csak mikor mögülem érkezett egy gyorsabb kocsi, ami engem meg a Lacettit is megelőzött, és nem történt semmi, akkor mertem én is belevágni.
Nem is kell történnie semminek - néhány hétig, aztán jön egy levélke...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8014 Dátum: 2009.05.24 13:30:58 »
Jó, ez igaz  :) ... De az a kocsi szerencsére tényleg nem rendőrségi volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8015 Dátum: 2009.05.24 13:36:41 »
Tegnap az Avéval haladtam az M35-ösön Debrecen felé - óra szerint 148-al; ez ténylegesen kb. 143-nak felel meg. Mikor is azt vettem észre, hogy egy benzinkútnál háromlábúval mérnek az egyenruhások  :flowers: ... Lassítani vagy ilyesmi nem volt értelme, nagyon későn láttam meg őket (beszélgettünk, az autó tempomattal kvázi "magától ment" a szinte üres pályán). Mondjuk, a tempót eleve úgy lőttem be, hogy mindenképpen a május 2-től érvényes, 30 ezres bírsághoz szükséges 150-es limit alatt legyek; ez tehát rendben volt. Nem is láttam semmi jelét annak, hogy érdemben bemértek volna, bár -gondolom- a háromlábúnál nincs is ilyesmi.

Tehát 30 ezres bírság elvileg semmiképpen nem fenyeget; kérdés, hogy egy kisebb összegű vajon igen? Vagy tényleg az van, hogy a megengedett legnagyobb sebesség, és a 30 ezres bírsághoz szükséges túllépés közötti sáv afféle "szürke zóna", tolerált terület lett? Nem bánnám  ;) ...

Bizakodj, elvileg 142-nél "sül el". de itt is igaz, a +3% hibahatár.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8016 Dátum: 2009.05.24 13:37:42 »
Jaaa, és a nyírábrányi határátkelő helyen a magyar határőr minden további nélkül az orrom alá dugott egy alkohol-szondát, "fújjon bele" lakonikus felszólítással  :ph34r: ... Ez milyen műsor?! Ilyesmit mióta művelnek a határon?

(Szerencsére akkor épp nem ittam előtte semmit  :whistling: ;) :D)

Nincsen határőr, csak rendőr, határrendészeti munkán.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8017 Dátum: 2009.05.24 13:39:31 »
Ilyesmit mióta művelnek a határon?
Miért, ott miért nem lehet? A tilalom ott is él...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8018 Dátum: 2009.05.24 13:41:23 »
Bizakodj, elvileg 142-nél "sül el". de itt is igaz, a +3% hibahatár.

Hijnye  :hmmmm: ... Hát valahol pont ott voltam. Az óra ilyen 147-148 környékén mutatott, amiből kb. 5 kmh vonandó le, ennyit csal fölfelé. Tehát erősen a határon mozogtam  :D ... De ezt jó tudni, eszerint inkább óra szerint 145-re lövöm majd be az utazót, ha tehetem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8019 Dátum: 2009.05.24 13:45:53 »
Miért, ott miért nem lehet? A tilalom ott is él...
Nem mondtam én, hogy ne lehetne... Csak meglepődtem. Érted, odaadod az útleveledet, kiszállsz kinyitni a csomagtartót - erre az orrod alá nyomnak egy szondát. Nem szokványos eljárás.

A román határőr meg (románul - miközben a magyar kollégájával folyékony magyarsággal beszél) : van-e nálam lőszer, robbanóanyag :ph34r: ? Mondom, másom sincs. Megyek felrobbantani Érkörtvélyesen a vegyesbótot  :flowers:

Évente vagy négyszer megyek át, rendszeresen - de ilyesmivel még nem találkoztam.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 13:48:36 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8020 Dátum: 2009.05.24 13:47:48 »
Nincsen határőr, csak rendőr, határrendészeti munkán.

OK, igazad van, bocsesz. Mindig elfelejtem, hogy beolvadtak; nomeg még az egyenruhájuk is más. Legyen határ-rendőr  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8021 Dátum: 2009.05.24 13:55:02 »
Nincsen határőr, csak rendőr, határrendészeti munkán.

OK, igazad van, bocsesz. Mindig elfelejtem, hogy beolvadtak; nomeg még az egyenruhájuk is más. Legyen határ-rendőr  ;)

Elvileg ugyanaz az egyenruha. Csak még vegyesbe hordják, mert a régi még nem kopott el. :-)  A váll-lapjuk kék...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8022 Dátum: 2009.05.24 15:10:26 »
én határőr voltam és a válllapunk ződ vót.  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8023 Dátum: 2009.05.24 15:45:46 »
Bizakodj, elvileg 142-nél "sül el". de itt is igaz, a +3% hibahatár.

Hijnye  :hmmmm: ... Hát valahol pont ott voltam. Az óra ilyen 147-148 környékén mutatott, amiből kb. 5 kmh vonandó le, ennyit csal fölfelé. Tehát erősen a határon mozogtam  :D ... De ezt jó tudni, eszerint inkább óra szerint 145-re lövöm majd be az utazót, ha tehetem.
143 alatt túlnyomórészt nem szórakoznak. Kivéve, ha nagyon a pénzbeszedésre mentek, de nem hinném.
Én is mentem már el mérőautó és háromlábú mellett lazán, eddig még nem nem jött levél. Mondjuk eddig a (lakó)helyi kapitányság intézte, mostantól ez már központosított lesz.

Nekem a 215/50 R17 kerékkel óra szerinti 145-nél 139 a valós tempó. Általában ide állítom be, csak előzésnél szoktam megtolni, ha kell.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TZoli

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8024 Dátum: 2009.05.24 17:31:28 »
Most az előbb nem rég úgy érzem belefutottam egy trafiba, lakott területen kívül mennyivel lehet menni főútvonalon? Minden nap erre járok melózni de most megszivattak, nyíl egyenes 2km-es útszakasz, itt még soha nem mértek. 103km/h-át mutatott a kilométeróra amikor láttam hogy villognak, most az a kérdés hogy milyen messzire "lát" a kamera nekik, olyan 300-400 méterre volt az Ignis, de a villogásra lefékeztem 60 körülre.
Kb mi pénzre számíthatok?