Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877103 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7800 Dátum: 2009.04.11 16:00:00 »
Bécsi rendszámú, régi 19-es Renault volt, és ott virított a szélvédőjén a GPS, szal nem tudom, mégis mi a jó francot akart művelni és miért  :wacko: :helpsmilie:
Biztos elvétett valamit, a navi meg azt mondta: Fordulj meg, ahol lehet. 
Az osztrákoknál amúgy is divat szembemenni az autópályán...
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7801 Dátum: 2009.04.11 17:36:43 »
Kiszabadultak az agyalágyult motorosok: piroslámpa éppen sárgára vált, erre jobbról vagy 100al kielőz 2, aztán ha oldalbavágják csak néz ki a fejéből, ha egyáltalán túléli

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7802 Dátum: 2009.04.11 17:52:21 »
Úgy érted, hogy piros-sárgára vált? Vagyis kezdődik a zöldfázis?
Habár tökmind1. Donormegoldás.  :cool2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7803 Dátum: 2009.04.11 18:06:27 »
Úgy érted, hogy piros-sárgára vált? Vagyis kezdődik a zöldfázis?

Jah, úgy...

De hány olyat látni hogy 1-2 autó még átcsusszan' egy ilyen kombónál, autóval nem merek így behajtani egy xeződésbe :wacko:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7804 Dátum: 2009.04.11 18:54:18 »
a maglodi uton ugy elémkanyarodott egy robogos h ki sem nézett :clap:
q nagy szerencséje vol h velem talizott.. :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7805 Dátum: 2009.04.12 18:20:03 »
Hordják ki az osztrákokhoz/németekhez az új/újabb autókat eladni. Eddig odafelé mentek üresen, csak most recepció van, meg drága euro, és visszafelé sokkal jobban megéri vinni....
Mondjuk az egytengelyes futó nem illik a képbe, de mást nem tudok elképzelni

Nem hiszem. Egyik sem trélert vitt, és ahogy mondtam: furgonok voltak mind. Inkább az lesz a bingo, amit Trotter Ritter tippelt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7806 Dátum: 2009.04.15 10:10:24 »
A hétvégén a 85-ösön több helyen is mértek. Nem volt kamion, cserébe előkerültek a sétakocsikázók. Volt, aki 74-76-ot tartott komótosan, ezek miatt aztán a többség néha meredek előzésbe volt kénytelen kezdeni.
Csorna belterületén is mértek, ami az előttem haladót 36 km/h-ás tempóra késztette. Hosszú, egyenes szakasz, messziról látszottak a sárgamellényesek. Előzni nem mertem, mert nem tudtam, hogy volt-e esetleg 40-es tábla. Annyi hely meg nem volt, hogy 4 km/h sebességkülönbséggel kezdjek előzésbe.
Tegnap jöttünk vissza, szintén 85-ös, 3 helyen fotóztak, kétszer lakott terülteten és egy vasúti átjáróban. Szerencsére a kamionosok már messziről látták a veszélyt és elég volt mögöttük tartani a sebességet.

Húsvét hétfőn egy dimbes-dombos, kanyargós mellékúton utolértünk egy Ignisest, szerintem ittas lehetett, a "hosszabb" egyenes szakaszokon 68-ig is feltolta, de amúgy 55-58 között tartotta a tempót. Jópáran vonatoztunk mögötte.  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7807 Dátum: 2009.04.15 10:16:08 »
Húsvét hétfőn egy dimbes-dombos, kanyargós mellékúton utolértünk egy Ignisest, szerintem ittas lehetett, a "hosszabb" egyenes szakaszokon 68-ig is feltolta, de amúgy 55-58 között tartotta a tempót.
... hogy én mindig be vagyok baxva  :D [rohog]  ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7808 Dátum: 2009.04.15 10:22:09 »
Húsvét hétfőn egy dimbes-dombos, kanyargós mellékúton utolértünk egy Ignisest, szerintem ittas lehetett, a "hosszabb" egyenes szakaszokon 68-ig is feltolta, de amúgy 55-58 között tartotta a tempót.
... hogy én mindig be vagyok baxva  :D [rohog]  ;)
A Húsvéti időpont tette gyanússá.  ;) Meg az, hogy amikor előzésbe kezdtem (plusz még ketten mögöttem), átjött a felezőn, így volt egy kis satu meg duda, mert nem volt túl széles az út  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7809 Dátum: 2009.04.15 12:35:05 »
Idézet
barna.czukor írta: Nem tudom, hogy jó témába írok-e, de leírom ide a ma reggeli sztorit.

Mentem BAkarattyától Fűzfő felé az elkerülőn, ahol 110 a megengedett. Az út szélén szaladgált egy vaddisznó, majdnem elütöttem. Mentem a helytől 50m-t, majd néztem a tükörben, hogy mit csinál ez a dög. Szembe jött egy Harley-s 50 éves arc olyan 100-al, és elütötte, végig néztem a tükörben. Szóval mögöttem kiszaladt a dög, azt a szembe jövő motoros 100-zal nekiment.

Hát eléggé brutál volt. Hatalmas műanyagfelhő látszott, mint az autóknál a NCAP teszten... Megpördült vagy 5x, azt nekicsapódott egy táblának, amit úgy elkaszált a motorral, hogy kiszakadt a földből a beton alapzata is...

Visszafordultam, majd elsősegély. A motoros szinte hihetetlen módon élt, magánál volt, a bal lába széttört, meg a válla, meg ki tudja még mi...

Hívtuk a mentőket azonnal, akik 15 percen belül ott voltak. Ezután jöttek a rendőrök is. A mentősök kiérkezéséig mi ápoltuk 3 autós társammal a szerencsétlent, majd ezután a mentősök elvitték. Utána jegyzőkönyv, tanuskodás, etc...

A motoros szabályosan közlekedett 100-zal kb full védőfelszerelésben, többek között ez volt a szerencséje. Mármint hogy nem halt meg azonnal.


Mellékes: kiraktam a baleset helyszíne előtt 80 m-re a háromszöget, ezt minden autós tiszteletben tartotta, kivéve egy bunkó állat A8 audist, aki elvitte a háromszögemet. Majd intettem neki, hogy lassítson, meg hogy nem ép, erre a pofámba röhögött és 80-100-zal elhajtott őlünk 2 méterre úgy, hogy repkedtek a szilánkok 1000-rel...
Nem kívánok senkinek sem rosszat, de akkor úgy éreztem, hogy kár, hogy nem ő b.szta el a vadat...

Tanulság: bármikor bárkivel megeshet egy súlyos baleset, még akkor is, ha maximálisan elővigyázatosak vagyunk, tehát igaz a mondás, miszerint lassan járj, tovább élsz...

Megviselt eléggé az eset, plne ha arra gondolok, hogy kis híján én ütöttem el a dögöt...

Amúgy a mentősök, a rendőrök és az audist kivéve az összes autós korrektül viselkedett, mindenki maximálisan odatette magát.


Vigyázzatok magatokra, mert hamar meg van a baj!
   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7810 Dátum: 2009.04.15 12:48:18 »
Köszönöm az áthelyezést!

Üdv,

Barna

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7811 Dátum: 2009.04.15 12:58:17 »
A hétvégén a 85-ösön több helyen is mértek. Nem volt kamion, cserébe előkerültek a sétakocsikázók. Volt, aki 74-76-ot tartott komótosan, ezek miatt aztán a többség néha meredek előzésbe volt kénytelen kezdeni.
Csorna belterületén is mértek, ami az előttem haladót 36 km/h-ás tempóra késztette. Hosszú, egyenes szakasz, messziról látszottak a sárgamellényesek. Előzni nem mertem, mert nem tudtam, hogy volt-e esetleg 40-es tábla. Annyi hely meg nem volt, hogy 4 km/h sebességkülönbséggel kezdjek előzésbe.
Tegnap jöttünk vissza, szintén 85-ös, 3 helyen fotóztak, kétszer lakott terülteten és egy vasúti átjáróban. Szerencsére a kamionosok már messziről látták a veszélyt és elég volt mögöttük tartani a sebességet.

Húsvét hétfőn egy dimbes-dombos, kanyargós mellékúton utolértünk egy Ignisest, szerintem ittas lehetett, a "hosszabb" egyenes szakaszokon 68-ig is feltolta, de amúgy 55-58 között tartotta a tempót. Jópáran vonatoztunk mögötte.  :devil:
Csornán a vasúti átjáró az egyik kedvenc helyük, jobb betartani ott a 30-at mindig.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7812 Dátum: 2009.04.15 14:18:19 »
Idézet
barna.czukor írta: Nem tudom, hogy jó témába írok-e, de leírom ide a ma reggeli sztorit.
Tanulság: bármikor bárkivel megeshet egy súlyos baleset, még akkor is, ha maximálisan elővigyázatosak vagyunk, tehát igaz a mondás, miszerint lassan járj, tovább élsz...
   
brr nagyon durva tortenet, a levont tnulsaggal maximalisan egyetertek.
sajnos magam reszerol pont ezert nem motorozok (pedig fantasztikus dolog). egy baratom egyszer eltoltott 1 hetet a balesetin es minden nap amikor meglatogattam 3 uj kezetlen / labatlan robogos volt az osztalyon

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7813 Dátum: 2009.04.16 12:56:37 »
 :eek:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7814 Dátum: 2009.04.16 15:46:23 »
:eek:

Ezekbe meg milyen motor van, mert olyan szépeket (el)gyorsult a rendőr elől :hmmmm: Vagy csak direkt "ráhagytak"?