Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877209 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7785 Dátum: 2009.04.08 11:30:21 »
WTCC-be ilyet büntetlenül lehet? :D

Sztem igen :devil: régebben rendszeresen néztem, eszméletlen milyen dolgokat megcsináltak, pl. simán meglökik a másikat, nem úgy tűnt mintha nagyon büntetgettek volna utána :hmmmm:

Ja-ja, ez nem F1, nincsenek gúzsba kötve a versenyzők, nem kell úgy bánniuk egymással, mint a porcelánbabákkal  :yes: ... Amúgy gyönyörű manőver volt (az is, ahogy a Chevys megfogta a kocsit), vannak reflexeik  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7786 Dátum: 2009.04.08 16:26:28 »
A BMW-s kapott utána valahány mp büntit, így végül Plato lett az első.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7787 Dátum: 2009.04.09 16:37:30 »
A BMW-s kapott utána valahány mp büntit, így végül Plato lett az első.  :yes:

Szemétség :hammer: 
 :D

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7788 Dátum: 2009.04.09 16:59:21 »
Tegnap este nagyon durva volt, Könyves Kálmánon mentem a belsőbe, jött a Gyáli úti xeződés, ott ugye egy ilyen kis faxa jobbos kanyar van, tehát nem látsz be a K.Kálmánra, egyszer csak látom hogy egy autó tolat vissza a xeződésbe :excl: :eek: gondolom rájött hogy túlment a M5-ön vagy valami ilyesmi :surrender: satufék, szerencsére senki se jött a középsőbe így volt hova tenni az autót, de ugye kanyar volt meg nyomvályú, meg csatornafedél meg minden ami kell, vadul dolgozott a TCS meg az ABS is,  sztem ha nincs elektronyos kütyü akkor egy keresztbefordulás minimum garantált, onnantól kezdve meg ki tudja. :wacko:

Utána láttam a tükörből, hogy szépen ledudálták+lerefizték, így kénytelen volt előre elindulni, de hogy lehet valaki ennyire barom, valami régi kisautó volt, ha abba eltaláják :surrender:

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7789 Dátum: 2009.04.09 17:40:40 »
Na, most képzeld el az egészet egy autoval amiben semmi elektr. segitö nincs. Néha nem is olyan rossz korszerübb autoval járni.  ;)
Gondolom a gumid se ezeréves. Jol megusztad a bulit.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7790 Dátum: 2009.04.09 18:07:11 »
Tegnap este nagyon durva volt, Könyves Kálmánon mentem a belsőbe, jött a Gyáli úti xeződés, ott ugye egy ilyen kis faxa jobbos kanyar van, tehát nem látsz be a K.Kálmánra, egyszer csak látom hogy egy autó tolat vissza a xeződésbe :excl: :eek: gondolom rájött hogy túlment a M5-ön vagy valami ilyesmi :surrender: satufék, szerencsére senki se jött a középsőbe így volt hova tenni az autót, de ugye kanyar volt meg nyomvályú, meg csatornafedél meg minden ami kell, vadul dolgozott a TCS meg az ABS is,  sztem ha nincs elektronyos kütyü akkor egy keresztbefordulás minimum garantált, onnantól kezdve meg ki tudja. :wacko:

Utána láttam a tükörből, hogy szépen ledudálták+lerefizték, így kénytelen volt előre elindulni, de hogy lehet valaki ennyire barom, valami régi kisautó volt, ha abba eltaláják :surrender:
Ha belemész, Téged hoznak ki hibásnak.  Ő nem volt szabálytalan, Te meg nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedtél. Az, hogy valaki marha, tulajdonképpen nem büntethető...  :censored:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7791 Dátum: 2009.04.09 21:38:49 »
Na, most képzeld el az egészet egy autoval amiben semmi elektr. segitö nincs. Néha nem is olyan rossz korszerübb autoval járni.  ;)
Gondolom a gumid se ezeréves. Jol megusztad a bulit.

Nem kell hozzá sok fantázia, beledurrantam volna, vagy keresztbeállok, az is kellett hogy brutál fék meg futómű van a kocsi alatt, és még így se kellett sok a bulihoz... :wacko:

Amúgy én nem vagyok 3betű ellenes, legyen csak minél több a kocsiba, jó az... :yes:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7792 Dátum: 2009.04.09 21:41:59 »
Ha belemész, Téged hoznak ki hibásnak.  Ő nem volt szabálytalan, Te meg nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedtél. Az, hogy valaki marha, tulajdonképpen nem büntethető...  :censored:

Mér' ott lehet tolatni :hmmmm:

Amúgy 80-85-el mentem óra szerint, (70es út) tehát még Forma1 se volt...

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7793 Dátum: 2009.04.09 22:16:13 »
Jason Plato WTCC, eszméletlen ahogy megfogta az autót.  :eek:
szerencséje is volt,h egy jobbos kanyar jött.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7794 Dátum: 2009.04.10 19:42:10 »
Tegnap este nagyon durva volt, Könyves Kálmánon mentem a belsőbe, jött a Gyáli úti xeződés, ott ugye egy ilyen kis faxa jobbos kanyar van, tehát nem látsz be a K.Kálmánra, egyszer csak látom hogy egy autó tolat vissza a xeződésbe :excl: :eek: ...

Tegnap este 10 körül hajtottunk az M6-ról az M0-ra, mit látunk: a felhajtó kellős közepén egy autó forgolódik, épp keresztben áll és nyilvánvalóan az a szándéka, hogy elinduljon a felhajtón visszafelé, a forgalommal szemben :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Mikor meglátta, hogy jövünk, meggondolta magát, és némi ipszilonozás után  :censored: nagy nehezen elindult a megfelelő irányba. De utána megint majdnem bajt okozott, mert simán besorolt az elfogyó sávból a nullásra egy kamion elé úgy, hogy az győzött fékezni  :eek: ... Bécsi rendszámú, régi 19-es Renault volt, és ott virított a szélvédőjén a GPS, szal nem tudom, mégis mi a jó francot akart művelni és miért  :wacko: :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7795 Dátum: 2009.04.10 19:46:30 »
Szintén tegnap este, éjfél körül haladtunk a nulláson a 4-es felől (Ferihegy) az M6-os felé. 30-40 másodpercenként zúgtak el mellettünk (mi óra szerint 90-el mentünk) a román rendszámú furgonok, a legkülönfélébb megyékből, és mindegyik mögött ott lifegett egy üres utánfutó... Ha nem ment el mellettünk harminc ilyen azon a szakaszon, akkor egy sem. Mind ugyanolyan: Ducato, Transit, Transporter, Sprinter stb, és mindegyik mögött utánfutó (a normál, közepes méretű, egytengelyes fajta). Hova a francba vonultak ezek  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7796 Dátum: 2009.04.10 21:33:50 »
Tegnap este 10 körül hajtottunk az M6-ról az M0-ra, mit látunk: a felhajtó kellős közepén egy autó forgolódik, épp keresztben áll és nyilvánvalóan az a szándéka, hogy elinduljon a felhajtón visszafelé...

Valami döbbenet hogy egy ilyen miatt felteszik az életüket, meg másokét is, hihetetlen :wacko:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7797 Dátum: 2009.04.10 23:27:13 »
Bécsi rendszámú, régi 19-es Renault volt, és ott virított a szélvédőjén a GPS, szal nem tudom, mégis mi a jó francot akart művelni és miért  :wacko: :helpsmilie:
Biztos elvétett valamit, a navi meg azt mondta: Fordulj meg, ahol lehet.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7798 Dátum: 2009.04.11 09:58:55 »
Szintén tegnap este, éjfél körül haladtunk a nulláson a 4-es felől (Ferihegy) az M6-os felé. 30-40 másodpercenként zúgtak el mellettünk (mi óra szerint 90-el mentünk) a román rendszámú furgonok, a legkülönfélébb megyékből, és mindegyik mögött ott lifegett egy üres utánfutó... Ha nem ment el mellettünk harminc ilyen azon a szakaszon, akkor egy sem. Mind ugyanolyan: Ducato, Transit, Transporter, Sprinter stb, és mindegyik mögött utánfutó (a normál, közepes méretű, egytengelyes fajta). Hova a francba vonultak ezek  :hmmmm: ?

Hordják ki az osztrákokhoz/németekhez az új/újabb autókat eladni. Eddig odafelé mentek üresen, csak most recepció van, meg drága euro, és visszafelé sokkal jobban megéri vinni....
Mondjuk az egytengelyes futó nem illik a képbe, de mást nem tudok elképzelni
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7799 Dátum: 2009.04.11 15:30:18 »
1xű. Osterfest van. Kukáznak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.