Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877156 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7755 Dátum: 2009.04.03 18:35:21 »
Amúgy jobbnak tartom ezt az új szisztémát  :yes: ... A 30 ezres büntihez tartozó alsó határ ugyan pl. 90-nél csökken (108-ról 105 kmh-ra), több más esetben viszont növekszik (pl. 60 vagy épp 130), és főleg az üdvözlendő, hogy szélesebb a "csak" 30 ezerrel büntetett sáv. Az is klassz, hogy 30-as vagy 40-es táblánál az új rendszer szerint lényegesen nehezebb összeszedni egy igazán brutális bírságot, ugye 90 ezerhez 30-as táblánál így már legalább 76 kmh kell; szintén jó, hogy autópályán növekszik a tolerancia; stb  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7756 Dátum: 2009.04.03 19:27:11 »
Nézd már meg a közlönyből kiollózott táblázatot, és egyértelmű lesz!!!! Ne az index félremagyarázott szövegén rágódj!
Aha. Értem. Tárgyilagos újságírás.  :censored:
Én meg simán benyelem. Waze..  :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:

 :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7757 Dátum: 2009.04.03 23:41:25 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7758 Dátum: 2009.04.04 10:54:26 »
Amúgy jobbnak tartom ezt az új szisztémát  :yes: ... A 30 ezres büntihez tartozó alsó határ ugyan pl. 90-nél csökken (108-ról 105 kmh-ra), több más esetben viszont növekszik (pl. 60 vagy épp 130), és főleg az üdvözlendő, hogy szélesebb a "csak" 30 ezerrel büntetett sáv. Az is klassz, hogy 30-as vagy 40-es táblánál az új rendszer szerint lényegesen nehezebb összeszedni egy igazán brutális bírságot, ugye 90 ezerhez 30-as táblánál így már legalább 76 kmh kell; szintén jó, hogy autópályán növekszik a tolerancia; stb  :)
Ha még hozzávesszük azt is, hogy a km-órák nem mutathatnak kevesebbet a valós sebességnél, tapasztalatom szerint kb 5%-al többet mutatnak. Így egy sima országúton a 105-öt nem átlépni viszonylag könnyű lesz betartani. Viszont a vasúti átjáróknál aki nem lassít, 50-el megy át, 30e-be fog "csak" fájni. Ez a rendszer valóban jobb ezekkel a sávokkal és arányosabb büntetésekkel.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7759 Dátum: 2009.04.04 23:23:29 »
Az én olvasatomban  a " ha a túllépés 75 km/h feletti...."  részmondat értelme - alany állítmány stb.- azt jelenti, hogy ha 76 km/h-val haladsz, akkor már 300E HUF.

Nem 50+76 km=126 km/h.   Jó magyar szokás szerint jogi bikkfanyelven van megszövegezve, nem közérthetően.

Gondolj bele a 126 az 50- hez képest több mint a duplája.... öööö. 225%-os gyorshajtás.  :D

A megengedett sebesség túllépésének mértéke, tehát megengedett+ túllépés!!!
Igen, pontosan. Nem 75 km/h felett büntetnek 3 kilóra, hanem ha a megengedett sebességet léped túl 75 km/h-val.  Nem mindegy.

De 50 km/h.ig bezárólag meg nem is lehet 75 km/h-val túllépni a sebbeséget mert ott -25 km/h lenne a megengedett sebesség. Érdekes volna.

Igaz Abszurdisztánban vagyunk. Itt minden megtörténhet. Botswanában is van ilyen mint nálunk, szerintem ott nincs.

...
A politikát bevonó részt töröltem.
Misi


« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 23:28:48 írta Misi »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7760 Dátum: 2009.04.04 23:29:36 »
Tutinet utolsó hozzászólását töröltem. Nem idevaló tartalom miatt.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7761 Dátum: 2009.04.05 07:16:48 »
szereted az "Earl"+t?   :clap:
én is nézem. :yes:
Catalina.. :wub: :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7762 Dátum: 2009.04.05 21:40:45 »
Elég ha egy r.autó bekeveredik a forgalomba, mindenki megengdett -10el óra szerint. :turned:

Tegnap M3 kivezető: rendőr a szélsőbe csorog kb.65el, senki sem mert elmenni mellette :wacko: a belső sávba 66ésfél és 3percig előzte a sor :2guns:
Erre pont van egy pénteki "ellenpéldám": vidéki falu, megy egy kicsi sor, közepesen gyér forgalom. Haladok 62-63-mal, mögöttem egy Passat, mögötte még valami, de azt nem tudom azonosítani. Jön egy 40-es tábla, szembe senki, a Passat simán kielőz, pedig záróvonal is jött. Ezután azonosítom az előtte kettővel mögöttem lévő autót a tükörben: zöld rendőrségi Octavia. Nem történik semmi, nem megy a Passat után. A faluból kivezető, már egyenes szakaszra érünk, a tábla még odébb van, gyorsítok, egy kicsivel 70 fölött megyek, a rendőr is nekiáll előzni. Jóvan, mondom, akkor ez magánúton lehet, szabad a pálya. Beálltam mögé, haladtunk szépen 100-110-zel. Beérünk egy városba, 2x2 sáv, gyakran mérnek. A rendőr kimegy a szélsőbe visszavesz 55-re, én mögötte. Sokan elhúznak a belsőben. Vasúti átjáró, rendőr sem lassít én is tartom mögötte a követési távot. ÉS ez így ment még vagy 4 lakott területen át, aztán szem elől tévesztettem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7763 Dátum: 2009.04.05 21:46:20 »
Majd kapod a szép kis videót meg a csekket! :devil:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7764 Dátum: 2009.04.05 21:56:33 »
Ma reggel megyek föl BP-re az Avéval - 6-os út, nem sokkal Paks előtt, tempó 130. Hátulról Lexus GS 450h óriási elánnal érkezik, megelőz, hipp-hopp eltűnik a láthatáron. Annak rendje-módja szerint bele is fut a Paks határában szinte mindig posztoló rendőrökbe - mikor pár perccel később odaérek, ott áll a rendőrautó mögött  :whistling: ...

De nem tanul belőle (vagy nagyon sok pénze van, vagy nagyon siet, vagy ezek kombinációja): Paks után újra az előző ábra: én megyek 130-al, ő jön hátulról hatalmas tempótöbblettel, megelőz, köddé válik. Nem vagyok híve a szüttyögésnek, és sejtem, milyen lehet a sebességérzet egy ilyen GS-ben - de azért országúton így elzúgni egy 130-al haladó autó mellett, azért már kicsit meredek  ::) ... Szerintem simán 200 fölött mehetett, a sebesség-különbségből ítélve.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.05 21:58:31 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7765 Dátum: 2009.04.05 22:06:43 »
Egyik kollégámmal voltam ma motorozni, a 81-esen jöttünk már Győr felé, nem sokkal az autópálya felhajtó előtt utolért minket egy motoros csapat. Mi 100-110-el mentünk, ők persze többel valamivel. Egy darabig mögöttünk jöttek, viszonylag nagy volt a forgalom, megvárták amíg egyben tudtak előzni (4-en voltak). Az előttünk lévő autókkal is így tettek, nem látszott hogy felelőtlenek lennének. Egyszercsak látom a tükörben, hogy jön egy Avensis, kb 140-el elzúgott mellettünk. Még a motorosokat is leelőzte, de olyan helyeken előzött, kanyarodósávon keresztül, be nem látható kanyarban. Na ez volt a felelőtlenség a javából. A motorosok is hagyták menni, nem versenyeztek vele (simán otthagyhatták volna). Nem értem minek ez a száguldozás, pláne pár km-re a várostól, ennyire sürgős volt a dolga????? :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7766 Dátum: 2009.04.05 22:09:13 »
Majd kapod a szép kis videót meg a csekket! :devil:
Egyedül ült benne egy fickó és "felépítmény" se volt mellette  :tt2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7767 Dátum: 2009.04.05 22:26:21 »
Nem értem minek ez a száguldozás, pláne pár km-re a várostól, ennyire sürgős volt a dolga????? :hmmmm:

Lehet  ::) ... Kívülről néha felelőtlen ámokfutásnak néz ki az, ami valójában a kényszer, a "muszáj" szülte kétségbeesett rohanás, guvadva az órát, harcolva a másodpercekért. Nekem is volt már pár csúnya menetem (át mindenen, csak arra figyelve, hogy ne okozzak balesetet), amikor marha fontos volt odaérni valahová, és nagyon xarul álltam az idővel  :whistling: ... Ha látszólag ámokot futó autót látok (pláne, ha az nem vmi olyan típus/jelleg, amiből arra lehet következtetni, hogy a benne ülő csak szimpla hülyeségből megy úgy, ahogy), akkor ez többnyire eszembe is jut.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7768 Dátum: 2009.04.06 14:30:45 »
Lehet  ::) ... Kívülről néha felelőtlen ámokfutásnak néz ki az, ami valójában a kényszer, a "muszáj" szülte kétségbeesett rohanás, guvadva az órát, harcolva a másodpercekért. Nekem is volt már pár csúnya menetem (át mindenen, csak arra figyelve, hogy ne okozzak balesetet), amikor marha fontos volt odaérni valahová, és nagyon xarul álltam az idővel  :whistling: ... Ha látszólag ámokot futó autót látok (pláne, ha az nem vmi olyan típus/jelleg, amiből arra lehet következtetni, hogy a benne ülő csak szimpla hülyeségből megy úgy, ahogy), akkor ez többnyire eszembe is jut.
Oké hogy siet, még azt is rá lehet fogni hogy nem ámokfutó és biztosan uralja a kocsit, de mi van akkor ha egy nyugdíjas bácsika 80-al tötymörögve előzni akar pl egy biciklist? Olyan nagy a sebességkülönbség, hogy nem fogja időben észrevenni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7769 Dátum: 2009.04.06 16:38:45 »
Erre pont van egy pénteki "ellenpéldám"...

Engem -még a Corival- egyszer szabályosan letolt egy rendőrautó, (nem szirénázott, semmi hangjelzés) mert óra szerint 60nál (50es út) nem voltam hajlandó többel menni és kielőzni meg nem tudott, aztán mondta a rendőrnő mikor mellémért, hogy legközelebb jó lenne ha követném a rendőri utasítást vagy valami ilyesmi, köpni nyelni nem tudtam :eek: