Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785152 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6495 Dátum: 2008.09.21 00:51:34 »
Ez igaz csak szomoru - marmint, hogy parmasodpercenkent bele kell nezni

Nem szomorú, ugyanis az autóban nem csak előre kell nézni.
Amikor az E kategóriás jogsit csináltam akkor kb 15 mp-ként nézni kellett mindkét visszapillantót, különben máris meghúztak. Belenézni és felmérni a mögöttes helyzetet tényleg csak egy pillanatig tart.

1 mp sokmindenre elegendő, pl ha valaki 180-al jön (és most ne menjünk bele, hogy ez szabálytalan, ezt tudja mindenki - de ettől ez a jelenség mindig is létezni fog), az 1 mp-vel korábban a visszapillantódban még csak két parányi fénypont volt.

Számítani lehet ilyen gyorsan érkező autósra az utakon? => Igen, még akár egy mezei főútvonalon is...  :whistling:

Múltkori Forma-1 es versenyen belülről mutatták a SafetyCar-t. Csak az alatt a pár másodperc alatt a vezető vagy háromszor sasolt bele a visszapillantóba.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6496 Dátum: 2008.09.21 01:03:26 »
Na, az ilyen esetek miatt kardoskodom a sebességhatár-növelés ellen.
Kiemelem a fontosat: A Balaton felé tartó oldalon (M7) egy szabálytalanul előző autóstól megijedt egy másik kocsi vezetője, félrerántotta a kormányt, a leállósávba sodródott és felborult autójával.
Persze lehet erre azt mondani, hogy tanuljon meg vezetni, de ez a realitás, ehhez kell alkalmazkodni.

HÁt most nem azért, de hol van ebben, hogy gyorshajtásról beszélünk? Az előzés nem csak attól lehet szabálytalan, hogy valaki átlépi a megengedett sebességet. Ez így szerintem kevés egy ilyen kijelentéshez.
Ha nem az idén nyáron barnultam volna le, akkor most azt mondanám, hogy előítéleteid vannak. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.21 01:07:41 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6497 Dátum: 2008.09.21 07:26:14 »
Ez igaz csak szomoru - marmint, hogy parmasodpercenkent bele kell nezni

Nem szomorú, ugyanis az autóban nem csak előre kell nézni.
Amikor az E kategóriás jogsit csináltam akkor kb 15 mp-ként nézni kellett mindkét visszapillantót, különben máris meghúztak. Belenézni és felmérni a mögöttes helyzetet tényleg csak egy pillanatig tart.
Ebben az orszagban elek, szoval tudom mirol beszelsz ;) attol meg ez szomoru. Gondolom eszrevette mar jomagad is, hogy azert ez nem mindenhol van igy - es most nem arra gondolok, hogy mesz agyatlanul elore, de nem kell minden 3.ik masodpercben nezned a tukrot, hogy jon e valami allat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6498 Dátum: 2008.09.21 09:46:20 »
Na, az ilyen esetek miatt kardoskodom a sebességhatár-növelés ellen.
Kiemelem a fontosat: A Balaton felé tartó oldalon (M7) egy szabálytalanul előző autóstól megijedt egy másik kocsi vezetője, félrerántotta a kormányt, a leállósávba sodródott és felborult autójával.
Persze lehet erre azt mondani, hogy tanuljon meg vezetni, de ez a realitás, ehhez kell alkalmazkodni.
HÁt most nem azért, de hol van ebben, hogy gyorshajtásról beszélünk?
Én sem beszéltem gyorshajtásról. De ha ugyanez nagyobb sebességgel történik, akkor a következmények hatványozottan súlyosabbak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6499 Dátum: 2008.09.21 20:42:39 »
Ez igaz csak szomoru - marmint, hogy parmasodpercenkent bele kell nezni

Nem szomorú, ugyanis az autóban nem csak előre kell nézni.
Amikor az E kategóriás jogsit csináltam akkor kb 15 mp-ként nézni kellett mindkét visszapillantót, különben máris meghúztak. Belenézni és felmérni a mögöttes helyzetet tényleg csak egy pillanatig tart.
Ebben az orszagban elek, szoval tudom mirol beszelsz ;) attol meg ez szomoru. Gondolom eszrevette mar jomagad is, hogy azert ez nem mindenhol van igy - es most nem arra gondolok, hogy mesz agyatlanul elore, de nem kell minden 3.ik masodpercben nezned a tukrot, hogy jon e valami allat.

Ahogy mondod: az a szomorú, hogy amiatt kell gyakran nézni a tükröt, hogy nem jön-e valami ámokfutó. De ettől függetlenül Xtremnek tök igaza van abban, hogy a szabály szerint kötelességed a tükröket is kvázi folyamatosan (ha nem is állandóan, de gyakran, tehát percenként jópárszor) szemmel tartani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6500 Dátum: 2008.09.21 20:48:06 »
Erről csak annyit, hogy nekem mindig folyton jár a szemem, különösen nappal, mikor amúgy kevésbé tűnik fel ha jön vki. Nem szoktam hétköznap lassan közlekedni (sokszor valós 120 körül), de mégis a minap úgy érkezett meg a sejahjomba egy A4, hogy egyik pillanatban még sehol, majd egyszercsak ott volt. Bizony betojtam, mert olyan tempókülönbséggel jött, hogy azt hittem nekemjön. És én is megcsellentem...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6501 Dátum: 2008.09.21 20:49:24 »
Na, az ilyen esetek miatt kardoskodom a sebességhatár-növelés ellen.
Kiemelem a fontosat: A Balaton felé tartó oldalon (M7) egy szabálytalanul előző autóstól megijedt egy másik kocsi vezetője, félrerántotta a kormányt, a leállósávba sodródott és felborult autójával.
Persze lehet erre azt mondani, hogy tanuljon meg vezetni, de ez a realitás, ehhez kell alkalmazkodni.
HÁt most nem azért, de hol van ebben, hogy gyorshajtásról beszélünk?
Én sem beszéltem gyorshajtásról. De ha ugyanez nagyobb sebességgel történik, akkor a következmények hatványozottan súlyosabbak.

A cikkben semmi információ nincs arról, hogy az eset milyen sebességnél történt. Ez az egyik dolog. Merőben hipotetikus a felvetés, hogy magasabb sebességkorlátozás megléte esetén az eset nagyobb sebességnél következett volna be. A másik: ahogy már többször is elhangzott, önmagában a sebességkorlátozás nem véd meg a gyorshajtóktól. Csak a szigorú ellenőrzés, vagyis a kvázi elkerülhetetlen lebukás védene meg.

Én ugye a korlátozások emelésének a híve vagyok (városban a többsávos fúutakon 70, országúton 100, autópályán 150) - de mindig is hozzátettem, hogy ezek mellett rigorózus, következetes ellenőrzésre lenne szükség. Igen, lehessen legálisan annyival menni, aminél az embernek nincs olyan érzése ezekben a mai autókban, hogy egy helyben áll - de aki még erre is rá akar tenni egy lapáttal, azt kapják el és büntessék meg csúnyán. Valósághű szabályokat, szigorú betartatással!
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.21 20:53:55 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6502 Dátum: 2008.09.21 20:50:43 »
És én is megcsellentem...

Hogy mit csináltál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6503 Dátum: 2008.09.21 20:52:20 »
Bemozdultam, kovályogtam egy kicsit. Felétek így nem mondják?!  :ph34r:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6504 Dátum: 2008.09.21 20:54:22 »
Bemozdultam, kovályogtam egy kicsit. Felétek így nem mondják?!  :ph34r:

Életemben nem hallottam még ezt a szót  :)

---------------------

Amúgy tök igazad van, nagyon ijesztő tud lenni, mikor belenézel a tükörbe és azt látod, hogy "esik rád" valaki, iszonyat sebességkülönbséggel  :ph34r: ... Ilyenkor az emberbe tényleg beleáll a frász, hogy nem fog-e beléhajtani a másik  :wacko: ... music-kal vállvetve géppuskáznám le azokat az állatokat, akik olyan tempóval közlekednek, hogy a normál országúti/autópályás sebességgel közlekedőkre úgy "zuhannak rá"  :2guns: !!!
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.21 20:59:28 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6505 Dátum: 2008.09.21 20:59:43 »
Na igen, én se "csiszre", hanem "pöccre" szoktam érkezni... :flowers: ::)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6506 Dátum: 2008.09.21 21:01:51 »
Na igen, én se "csiszre", hanem "pöccre" szoktam érkezni... :flowers: ::)

Pöccre indulni szokás, nem érkezni ;) ...

Erdélyi barátaim meg nem "alapból", hanem "startból" állnak hozzá bizonyos dolgokhoz így vagy úgy  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6507 Dátum: 2008.09.21 21:11:00 »
... music-kal vállvetve géppuskáznám le azokat az állatokat, akik olyan tempóval közlekednek, hogy a normál országúti/autópályás sebességgel közlekedőkre úgy "zuhannak rá"  :2guns: !!!
Ráadásul ahogy írtam, az a "normál" tempó kb 110-120 volt...Az övé meg cca 170-180 körül lehetett. Országúton...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6508 Dátum: 2008.09.21 23:16:05 »
... music-kal vállvetve géppuskáznám le azokat az állatokat, akik olyan tempóval közlekednek, hogy a normál országúti/autópályás sebességgel közlekedőkre úgy "zuhannak rá"  :2guns: !!!
Ráadásul ahogy írtam, az a "normál" tempó kb 110-120 volt...Az övé meg cca 170-180 körül lehetett. Országúton...

Na, hát ez az. Mondjuk szvsz országúton a 110-120 még normál tempó (belátható, egyenes, jó minőségű utat feltételezve) - de aki olyan gyorsan megy, hogy ráröpül egy 110-120-al haladó kocsira, az tényleg nem komplett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6509 Dátum: 2008.09.22 09:28:50 »
Nem igazán értem, mire jó ez. mi van akkor, ha keresztirányban is ilyen autó érkezik? Kettőnek egyszerre mégsem lehet zöld. Ha meg minden autó pozícióját figyelembe veszi a rendszer, megbolondul...
music