Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785363 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6435 Dátum: 2008.09.18 22:28:41 »
Áhhh..eszembe jutott egy mai történet. Háziorvosnál voltam. 8-tól rendel, és 7:30-ra mentem, de így is 15. lettem...na, nem erről akarok mesélni, ez egy másik topickba tartozna...

Kint cigizgetek, s arra lettem figyelmes, hogy a szemközti parkolóban, egy kocsinyi helyre egy MATIZ furakszik, éppen ferdén sikerült beállnia. Itt kapcsolódtam be a képbe. A parkolót úgy képzeljétek el, hogy balról jobbra 1-2-3-as parkoló. Az 1-3 normál méretű, az okés, de a 2-es nem is parkoló, mert oda csak egy MATIZ férne be úgy, hogy ne lógjon ki a fara, mert ott van egy városi kút. Naszóval, ferdén áll a manus, innen nézem. Hátratolat, egész a másik sáv széléig. Előre egyenest, párhuzamosan a mellette állókkal. Párszor felgyullad a féklámpa is...kiszáll, előre megy, megnézi, hogy milyen messze állt meg a kúttól. Visszaül, 30m-ről hallom a gázfröccsöt, bőget, de épp, hogy előregurul még egy kicsit, majd kiszáll, megnézi, most milyen messze van...Visszaül, újabb féklámpa arzenál, leállítja, kiszáll. Elővesz egy messziről textil zsepinek látszó valamit, és a hátsó oldalablaknál láthatott valami nem odaillőt, mert törölgetni kezdte. Amúgy egy dagi pacák volt...Ajtó becsuk...és most jött az a rész, ahol majdnem kiköptem a cigit...megáll a kocsija háta mögött, és fél szemmel benézte, hogy az Ő kocsija nem-e lóg ki jobban, mint az övé. Ezt mind a két irányba megtette...nézelődött egy picit, aztán átsétált az út túloldalára, mindkét sávon. Megállt a kocsija háta mögött (az út túl oldalán) és basszus, 3 egész percen át, csak ott állt, és nézelődött. Sasolta, hogy ki sasolja. Majd zsebben, a slusszal beriasztotta az autót. Még egyszer körbenézett, s besétált a rendelőbe.

Isten óvja azt, aki hasonló bénázást produkálna előttem az M0-n, mert elévágnék, és olyan satut nyomnék, hogy eldurranna a féktárcsa.

Továbbá, nekem is ki van a tö.öm az olyan kisteherautókkal, amelyiknek akkora a lámpája mint a csepel biciklin, és abból is jó esetben az egyik világít. Ez különösen izgalmas ködben, mikor hasítok 100-al (ködben !!!) és beérek egy ilyen 70-el tötyörgőst.

Erről is eszembe jutott még egy sztori...a múlkor jövök M0-n, már az M5-ös kijáratnál tartottunk, s beállt a sor, mint a szög. No, én is erős fék, s rá.úrtam a vészvillogóra is. Belekukkantok a tükörbe, s látom, egy kamionka közeledik. Előre, majd a tükör, előre, majd a tükör, mondom magamban, ez egy szemernyit sem lassított. Közben a szemem sarkából láttam, hogy az előttem levő kivágott a bal sávba, így lett előttem egy kocsihossz. Gyerekek...1-es padló, de okosan, hogy ne kipörögjön...nem mentem én sokat, csak egy ugrásnyit, hiszen előttem azért voltak, csak 1 autó hiányzott...de ha én ezt nem teszem meg, a kalaptartó hangszórók beépültek volna az első fejtámlákba. Komolyan mondom, én besza.tam, hogy az S.O.S. sávba le is húzódtam, kiszálltam, körbejártam az autót...de inkább levegőztem és nagyokat nyeltem. Nagyon komoly volt...csak jött, csak jött...fúú, nem kívánom senkinek.

Ezt ugyan megúsztam, de rá két nappal belémjött egy - jahj hogy is írjam - kisebbségi robogós. Gondolta, ha balra indexelek, biztos jobbra akarok menni, és ő majd még kielőz. Teszem azt, szürkületben lámpa nélkül, jogsi nélkül...ez már a kapunk előtt volt. Nem viccelek, mire kiszálltam az autóból, már 5-en ott voltak, 10 percen belül a báttya, még 10 perc az apja...megoldottuk az ügyet....a rendőrbácsi azt mondta a telefonban, nem ér rá kijönni...ilyenkor durran el az agyam...fizetek 70.000 Ft SZJA-t, s nem ér rá nekem kijönni...de mikor meglátta a világítós ablakspriccelőmet, akkor ráért lehúzni 2 ronggyal...bekaphatják ők is...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6436 Dátum: 2008.09.18 22:33:55 »
Továbbá, nekem is ki van a tö.öm az olyan kisteherautókkal, amelyiknek akkora a lámpája mint a csepel biciklin, és abból is jó esetben az egyik világít. Ez különösen izgalmas ködben, mikor hasítok 100-al (ködben !!!) és beérek egy ilyen 70-el tötyörgőst.

Izé... Ködben 100-al hasítani egészségtelen  ::) ... Ilyet én csak kétszer csináltam, de olyankor mindkét alkalommal előttem ment egy kamion.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6437 Dátum: 2008.09.18 22:58:21 »
Továbbá, nekem is ki van a tö.öm az olyan kisteherautókkal, amelyiknek akkora a lámpája mint a csepel biciklin, és abból is jó esetben az egyik világít. Ez különösen izgalmas ködben, mikor hasítok 100-al (ködben !!!) és beérek egy ilyen 70-el tötyörgőst.

Izé... Ködben 100-al hasítani egészségtelen  ::) ... Ilyet én csak kétszer csináltam, de olyankor mindkét alkalommal előttem ment egy kamion.

Mert láthatóan öregszel; - igaz már én sem megyek 140-el, csak 110-el a pályán ködben. :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6438 Dátum: 2008.09.18 23:01:20 »
Továbbá, nekem is ki van a tö.öm az olyan kisteherautókkal, amelyiknek akkora a lámpája mint a csepel biciklin, és abból is jó esetben az egyik világít. Ez különösen izgalmas ködben, mikor hasítok 100-al (ködben !!!) és beérek egy ilyen 70-el tötyörgőst.

Izé... Ködben 100-al hasítani egészségtelen  ::) ... Ilyet én csak kétszer csináltam, de olyankor mindkét alkalommal előttem ment egy kamion.

Mert láthatóan öregszel; - igaz már én sem megyek 140-el, csak 110-el a pályán ködben. :D

A ködtől mindig is fostam. Mármint az olyantól, amiben tényleg nem lehet látni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6439 Dátum: 2008.09.18 23:08:00 »
Továbbá, nekem is ki van a tö.öm az olyan kisteherautókkal, amelyiknek akkora a lámpája mint a csepel biciklin, és abból is jó esetben az egyik világít. Ez különösen izgalmas ködben, mikor hasítok 100-al (ködben !!!) és beérek egy ilyen 70-el tötyörgőst.

Izé... Ködben 100-al hasítani egészségtelen  ::) ... Ilyet én csak kétszer csináltam, de olyankor mindkét alkalommal előttem ment egy kamion.

Mert láthatóan öregszel; - igaz már én sem megyek 140-el, csak 110-el a pályán ködben. :D

A ködtől mindig is fostam. Mármint az olyantól, amiben tényleg nem lehet látni.

No volt a múlt tél talán egyetlen "igazi " ködjében részem; a normál 2x1 sávos úton 50-el gurultam ( így is én előztem mindenkit) de az út túloldalán alig találtam meg az elágazást, kb 10-el kerestem, hogy hol forduljak balra; pedig elég gyakran járok arra, és ki is van táblázva.

-Azért sokat számít, hogy kb fél méterrel magasabban ülök, mint egy átlagos kocsiban.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.18 23:30:08 írta Palaczk »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6440 Dátum: 2008.09.19 07:27:28 »
  :cool2: ... meg egyébként is nagyon mutatós kis Süssék  :yes: ...
De hogy ilyenek jogosítványt hogyan kaphatnak, azt tényleg nem tudom. Persze lehet, hogy az apróbetűs részben keresendő a magyarázat  ::) .......
Minap mesélték, hogy egy nő sokadjára bukott meg vezetésből, már el is tanácsolták, mert annyira.... Erre vett magának jogsit.
No comment (inkább).  :censored:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6441 Dátum: 2008.09.19 07:43:13 »
...A suzukisról még annyit, hogy lakott területen kívül nappal nem szeretnek világítani, de mondjuk ez más márkáknál is megfigyelhető. És hibá villogsz neki, nem reagál.
Csak mondjuk akkor vagy mindenki világítson vagy senki, mert eléggé gáz, hogy arra számítasz, hogy világít mindenki és előzésnél jön szembe egy kivilágítatlan autó.
...sőt,
a) az összes szüdzüki (régi stift főleg) 5 mázsa cementet visz a csomagtartóban, vagy
b) az eget kémlelik, vagy
c) csak egyszerűen be kellene állítani a nyavalyás fényszóróikat, mert amikor mögöttem jönnek, még a tetőkárpitom is leolvad, nekem meg gerincferdülésem lesz, ahogy bújok a tompítottjuk elől.
Bár ez igaz nagyon sok új Fordra is, mifelénk...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6442 Dátum: 2008.09.19 08:01:06 »
Ezt cáfolom, nekem volt csomagtérvilágítás...
Akkor lehet, hogy a ráncfelvarrott Harmonyban már így volt, de a malacorrú E11 szedánban még nem volt.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6443 Dátum: 2008.09.19 08:07:50 »
Sok-sok éve kezdő jogsisként volt hasonló esetem mint tomka1982-nek.
Blaha felől mentem a Keletihez, ott van ugye egy felüljáró, előtte lámpa. Pirosat kaptam, megálltam, első lettem.
Ilyen mit csinál az ember, nézelődik összevissza. Többek közt belenéztem a belső visszapillantóba. Gyönyörű piros, nagyon alacsony sportkocsi sacc/kb 120 km/h-val a városban és egyenesen felém! Na hát full bepánikoltam, körbenéztem, addigra már a többieknek sárga volt (legalábbis üres volt a kereszteződés), ez volt a mákom. Emberünk úgy jött volna belém, hogy öröm lett volna végignézni, ugyanis én még épp piroson (majdnem mehettünk is volna) úgy átmentem a kereszteződésen mint a szél... A helyemen tudott megállni full csikorgó fékekkel...  :2guns:
Mondjuk ma már ilyet nem csinálnék, de akkor és ott...  :sweatdrop:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6444 Dátum: 2008.09.19 09:17:43 »
A suzukisról még annyit, hogy lakott területen kívül nappal nem szeretnek világítani, de mondjuk ez más márkáknál is megfigyelhető. És hibá villogsz neki, nem reagál.
Csak mondjuk akkor vagy mindenki világítson vagy senki, mert eléggé gáz, hogy arra számítasz, hogy világít mindenki és előzésnél jön szembe egy kivilágítatlan autó.

Meg van olyan is, aki reflektorral megy meg napkozben is  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6445 Dátum: 2008.09.19 09:20:00 »
Ezt ugyan megúsztam, de rá két nappal belémjött egy - jahj hogy is írjam - kisebbségi robogós. Gondolta, ha balra indexelek, biztos jobbra akarok menni, és ő majd még kielőz. Teszem azt, szürkületben lámpa nélkül, jogsi nélkül...ez már a kapunk előtt volt. Nem viccelek, mire kiszálltam az autóból, már 5-en ott voltak, 10 percen belül a báttya, még 10 perc az apja...

Ezert tanitotta nekem az oktatom nagy bolcsen, hogy ha dzsipoval utkozol:
1. jobb, ha belehalsz
2. orszagot kell valtani
 :1eye: :clap:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6446 Dátum: 2008.09.19 09:23:23 »
nem. ott kell hagyni ha elutod az orkot es par km utan megallsz es onnan hivod a yardot. nem szolnak erte
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6447 Dátum: 2008.09.19 11:19:50 »
A Terrában sem, legalább is nálunk nem.
Ezt nem tudtam :eek:
Tk. a Terra volt az alapverzió, amiben semmi nem volt benne. A Harmonyban még ennyi sem: abban nem volt ford.számmérő, nem volt csomagtérvilágítás(!), nem volt dönthető a hátsó ülés a sedanban, más sebváltógombja volt, és nem volt térképzsebje sem.
Ez viszont már face-liftes. Nekem is Terra van ABS-szel, 2 légzsákkal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6448 Dátum: 2008.09.19 13:24:43 »
sajnos az Én előzö kis Nissan Bluebird-emet pont egy ilyen kategória törte rommá..... mentem volna egyenesen Ő meg szemböl jött és kanyarodott volna balra, persze esélyem se volt rá hogy reagáljak valamit (ugyanis a legrosszabb rémálmomba se gondoltam volna hogy azt hiszi valaki is hogy ott akkor be tudna kanyarodni elöttem..) fék nélkül összetalálkoztunk.... megkérdeztem utána hogy ezt hogy gondolta???.... - APRÓ FIGYELMETLENSÉG.....
ui.: azért azt hozzáteszem ha ez nincs akkor most nem lennek boldog Toyota tulajdonos... ::)
Pityu
A Nissan Primeránkat meg egy középkorú Golf-os nyomta le gtk-ra... " Nem tudtam megállni, nagy volt az eső" címszóval. A Blue, meg egy jó autó (volt).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6449 Dátum: 2008.09.19 13:41:46 »
Nincs ABS a kocsidban?
Nincs, mert Linea Terra.