Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785740 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6375 Dátum: 2008.09.16 21:26:02 »
Más: jócskán megnőtt a fogyim, mert a forgalom is, meg tegnap reggel 8°C volt mikor mentem melózni :helpsmilie:
Tegnap délután 5-kor is 9°C-ot mutatott a hőmérő. Enyhe telünk van.  :devil:

16kerbe meg hajnalba 5 fok volt, ill. rögtön a motorindítás után felment 6ra :clap: fáztam is pólóba... :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6376 Dátum: 2008.09.16 21:27:19 »
durbincs
Azert ez jellemzo a BKV-re: "A BKV szóvivője úgy nyilatkozott, hogy mind a hat gépkocsi tilosban parkolt a helyszínen. "

De komoly :eek:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6377 Dátum: 2008.09.16 22:17:33 »
Más: jócskán megnőtt a fogyim, mert a forgalom is, meg tegnap reggel 8°C volt mikor mentem melózni :helpsmilie:
Tegnap délután 5-kor is 9°C-ot mutatott a hőmérő. Enyhe telünk van.  :devil:

16kerbe meg hajnalba 5 fok volt, ill. rögtön a motorindítás után felment 6ra :clap: fáztam is pólóba... :whistling:
Jaja, a dízel is sokkal később lett üzemmeleg. Remélem azért még nem kell leporolni a téligumit  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6378 Dátum: 2008.09.16 22:32:22 »
...bár már átadták a körgyűrűrt, félek a holnaptól, mindenki elő fogja venni a kocsiját! :(

Tegnap meg ma is csont üres volt a Hungária (az M3 felé) mikor mentem :clap: amúgy az a napszak full dugós szokott lenni, hacsak nem nyerges vontatókat vesznek elő a garázsból, sztem nem lesz itt gond :yes:


Én attól félek, hogy ezen fellendülve a sok balfék előveszi a kocsit, mert lehet haladni, és fele annyi kocsival fognak nagyobb dugót okozni, mert az elindulásra, a normális követési távolságra, a 70-es táblánál nem 40-el megyünk a belső sávban képtelenek odafigyelni.
-ezt már ma is meg lehetett figyelni, tiszta vasárnapi bénázás ment az utakon.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6379 Dátum: 2008.09.16 22:57:22 »
Komolyan erzheto?  :clap: :clap: :clap: Evek ota ahogy csak tudom kerulom a hungariat, mert gyakorlatilag este 8 elott mindig dugo van.
Ha ez igaz akkor azert utalom a politikusokat, amiert ennyit kellett varnunk erre ;)

Halál komoly :clap: egy lájtos szombathoz hasonlítanám, viszont a Lágymányosi felé továbbra is csúnyán áll a sor :no:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6380 Dátum: 2008.09.16 22:57:55 »
...mert az elindulásra, a normális követési távolságra, a 70-es táblánál nem 40-el megyünk a belső sávban képtelenek odafigyelni.
-ezt már ma is meg lehetett figyelni, tiszta vasárnapi bénázás ment az utakon.

De ezeket legalább körbe tudod autózni, ezt csináld meg a fél perc alatt 30ra felgyorsuló nyergesekkel, mikor egymás mellett/előtt mennek 10en 20an 30an :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6381 Dátum: 2008.09.16 23:00:01 »
Remélem azért még nem kell leporolni a téligumit  :wacko:

Én már leporoltam, na jó csak vicceltem :) múlt héten kaptam meg az előző tulajtól, szépen elrakosgattam, de nem túl mélyre :whistling:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6382 Dátum: 2008.09.16 23:10:01 »
...mert az elindulásra, a normális követési távolságra, a 70-es táblánál nem 40-el megyünk a belső sávban képtelenek odafigyelni.
-ezt már ma is meg lehetett figyelni, tiszta vasárnapi bénázás ment az utakon.

De ezeket legalább körbe tudod autózni, ezt csináld meg a fél perc alatt 30ra felgyorsuló nyergesekkel, mikor egymás mellett/előtt mennek 10en 20an 30an :whistling:

Ha egymás mellett teszik, akkor nehéz; viszont  a pongrácz út jó volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6383 Dátum: 2008.09.16 23:22:26 »
Ha egymás mellett teszik, akkor nehéz; viszont  a pongrácz út jó volt.

Na ne szívass, hogy Neked nehéz, villantsd meg Hófehérkét a tükörben :clap:

Pongráczon óvatosan! Mostanában rászoktak ott a celebfotózásra, 37-es villamos felüljárójánál a buszmegálló mögé állnak be, és aszem ha Kerepesi felől jössz, ott van egy 40-es tábla is :whistling:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6384 Dátum: 2008.09.17 07:30:17 »
Én attól félek, hogy ezen fellendülve a sok balfék előveszi a kocsit, mert lehet haladni, és fele annyi kocsival fognak nagyobb dugót okozni, mert az elindulásra, a normális követési távolságra, a 70-es táblánál nem 40-el megyünk a belső sávban képtelenek odafigyelni.
-ezt már ma is meg lehetett figyelni, tiszta vasárnapi bénázás ment az utakon.

Ez nem igazán ettől függ, de a félelmednek van alapja. Vissza fog állni hamarosan közel az eredeti forgalom, mert az autósok észlelik, hogy újra lehet haladni. Minden útépítés újabb forgalmat generál, ez közismert tény. Ezért egy idő után az úthálózat növelése az igények követésére nem lehetséges. Budapest belső része már régen itt tart. Ezért tessék nagyon "szeretni" a tömegközlekedőket (pl. az 1-es villamossal utazókat a Hungárián), mert azért tudtok ti közlekedni, mert ők nem kényszerülnek, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak autóba ülni. :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6385 Dátum: 2008.09.17 08:07:44 »
...bár már átadták a körgyűrűrt, félek a holnaptól, mindenki elő fogja venni a kocsiját! :(
Tegnap meg ma is csont üres volt a Hungária (az M3 felé) mikor mentem :clap: amúgy az a napszak full dugós szokott lenni, hacsak nem nyerges vontatókat vesznek elő a garázsból, sztem nem lesz itt gond :yes:
Komolyan erzheto?  :clap: :clap: :clap: Evek ota ahogy csak tudom kerulom a hungariat, mert gyakorlatilag este 8 elott mindig dugo van.
Ha ez igaz akkor azert utalom a politikusokat, amiert ennyit kellett varnunk erre ;)
tegnap este fél9kor! az egressy utcánál állt a sor vége az m3 felé...

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6386 Dátum: 2008.09.17 08:08:12 »
Ezért tessék nagyon "szeretni" a tömegközlekedőket (pl. az 1-es villamossal utazókat a Hungárián), mert azért tudtok ti közlekedni, mert ők nem kényszerülnek, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak autóba ülni. :)
aham, az 1-es vili, ami éppen nem jár ma reggel....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6387 Dátum: 2008.09.17 08:10:00 »
Ezért tessék nagyon "szeretni" a tömegközlekedőket (pl. az 1-es villamossal utazókat a Hungárián), mert azért tudtok ti közlekedni, mert ők nem kényszerülnek, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak autóba ülni. :)
aham, az 1-es vili, ami éppen nem jár ma reggel....

Hát majd holnap járni fog... :)

Ezexerint nem értesz velem egyet? Ültessük őket is autóba? :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6388 Dátum: 2008.09.17 09:02:01 »
aham, az 1-es vili, ami éppen nem jár ma reggel....
Hát majd holnap járni fog... :)
Ezexerint nem értesz velem egyet? Ültessük őket is autóba? :)
hát ez az...holnap járni fog(reméljük :ph34r: )...és ha nekem ma is mennem kell ? ::)
nem azt mondom,h üljenek ők is autóba, de én nem fogok átülni a nem mindig járó 1-es vilire  :)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6389 Dátum: 2008.09.17 09:39:54 »
Ez nem igazán ettől függ, de a félelmednek van alapja. Vissza fog állni hamarosan közel az eredeti forgalom, mert az autósok észlelik, hogy újra lehet haladni. Minden útépítés újabb forgalmat generál, ez közismert tény. Ezért egy idő után az úthálózat növelése az igények követésére nem lehetséges. Budapest belső része már régen itt tart. Ezért tessék nagyon "szeretni" a tömegközlekedőket (pl. az 1-es villamossal utazókat a Hungárián), mert azért tudtok ti közlekedni, mert ők nem kényszerülnek, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak autóba ülni. :)
Tokeletesen igazad van. En azon csodalkozom nagyon, hogy ezt nem akarja tudomasul venni a varosvezetes - illetve amin mar nem annyira csodalkozom, hogy nem akar konfrontalodni a szavazoival. Budapest belso reszein (eppugy ahogy a vilag osszes nagyvarosanak belos reszein) gyakorlatilag lehetetlen az uthalozatot olyan mereture novelni, hogy azon autoval elfogadhatoan kozlekedni lehessen. A hatalmas forgalom ellenben hatalmas karokat okoz az utakban, az epuletekben, emberekben. A szartologatas (utjavitas, faultetes, evente 10km biciklisut stb) helyett egyszeruen automentesiteni kene a belvarost, de valahogy ezt senkinek nem akarodzik elkezdeni