Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2836404 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6330 Dátum: 2008.09.14 21:44:50 »
Budakalasznal ma az jutott eszembe, hogy lehetne e olyat, hogy valakitol orokre bevonjak a jogositvanyt - vagy mondjuk ha nem is orokre, de min 10-15 evre.
Tortenet sajnos gondolom sokatoknak ismeros. Kettovel elootem ment egy Astra, odaer egy zebrahoz ahol sracok vartak, hogy atmenjenek a bringaval. Astras lassit, megall. A mogotte levo tokomtudja milyen rom meg balra ki es padlo. HAJSZAL hijja volt, hogy nem vitte el egyik gyerkocot a bringaval...  :sweatdrop:
Sajnos annyira leblokkoltam, hogy nem jutott eszembe szolni az Astrasnak, hogy hivjunk mar ki egy rendort az meg hogy megnezzem a tag rendszamat vegkepp - bar nem tudom csinalna e a rendor valamit. Szal nemtom van e valahol eletfogytos jogsivesztes, de lehet tamogatnam neha

Ezt a fajtát én is lelőném - és egyre több van belőlük  :censored: ... Mondjuk, itt Pécsett mostanában jobban vigyáznak az autósok a zebrák előtt, de ehhez több (részben országos visszhangot keltett) tragikus, halálos gázolás kellett  :no:

Szerintem ha megjegyeztétek volna a fazon rendszámát, feljelentitek, és az Astrással együtt tanúsítjátok egybehangzóan, hogy mit művelt, akkor talán lett volna foganatja a dolognak. A zebrás szabsokra most eléggé ki vannak hegyezve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6331 Dátum: 2008.09.14 21:45:21 »
Sajnos annyira leblokkoltam, hogy nem jutott eszembe szolni az Astrasnak, hogy hivjunk mar ki egy rendort az meg hogy megnezzem a tag rendszamat vegkepp - bar nem tudom csinalna e a rendor valamit. Szal nemtom van e valahol eletfogytos jogsivesztes, de lehet tamogatnam neha

Ketsavosnal volt, hogy a kulsoben megalltam gyalogost elengedni, es belsoben egy rendor huzott el mellettem.  :hammer:
Max megvakarna a kobakjat es megkerdezne Toled, hogy a Kresz csomagodban lejart-e az elsosegelytasak  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6332 Dátum: 2008.09.14 23:11:07 »
Tévedsz, a középkorban sokkal kevesebben értek meg magas kort. Az életforma és az egészségügyi ellátás "színvonala" miatt. Persze, voltak akkor is öregek. Csak éppen ritkaságszámba mentek. Megjegyzem, ma is jól látható az összefüggés a várható életkor és az adott ország életszínvonala között.
Kevesebben, de nem annyival, mint az a számok sugallják. Nézd végig az ismert emberek "dátumait", a 60-70 év sokkal jellemzőbb, mint a 30-40!
Az ismert ember nem jó példa, mert azok valszeg jobb körülmények között éltek, mint a pórnép.
De ha ismert, hát legyen: elég körbenézni a nagy zenészek között: Mozart pl? (oké, nem a sötét középkor...)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6333 Dátum: 2008.09.14 23:15:32 »
Tévedsz, a középkorban sokkal kevesebben értek meg magas kort. Az életforma és az egészségügyi ellátás "színvonala" miatt. Persze, voltak akkor is öregek. Csak éppen ritkaságszámba mentek. Megjegyzem, ma is jól látható az összefüggés a várható életkor és az adott ország életszínvonala között.
Kevesebben, de nem annyival, mint az a számok sugallják. Nézd végig az ismert emberek "dátumait", a 60-70 év sokkal jellemzőbb, mint a 30-40!
Az ismert ember nem jó példa, mert azok valszeg jobb körülmények között éltek, mint a pórnép.
De ha ismert, hát legyen: elég körbenézni a nagy zenészek között: Mozart pl? (oké, nem a sötét középkor...)

A "Teljesen OFF"-ban válaszolok!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6334 Dátum: 2008.09.14 23:19:20 »
A biztonságosabb és akevésbé biztonságosnak mondott autókhoz csak annyit, hogy én személy szerint ne úgy ülök be reggelente a kocsiba, hogy ma biztosan belém jönnek és jól jön majd a sok lufi, meg a merev utascella, meg az energiaelnyelő zónák.
Ha már a lufi nyílik, az elég nagy gáz. Akár egészségileg, akár lelkileg, akár anyagilag. Remélem sosem fogom megtapasztalni, hogy működnek-e ezek a kütyük az autóban :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6335 Dátum: 2008.09.14 23:25:46 »
A biztonságosabb és akevésbé biztonságosnak mondott autókhoz csak annyit, hogy én személy szerint ne úgy ülök be reggelente a kocsiba, hogy ma biztosan belém jönnek és jól jön majd a sok lufi, meg a merev utascella, meg az energiaelnyelő zónák.
Ha már a lufi nyílik, az elég nagy gáz. Akár egészségileg, akár lelkileg, akár anyagilag. Remélem sosem fogom megtapasztalni, hogy működnek-e ezek a kütyük az autóban :ph34r:

Naná, hogy nem úgy ül be az ember - szép is lenne, belehülyülnénk  ::) ... Motoron sem azzal húzom fel a sisakot, hogy na, ma tutira tanyálok egy hatalmasat. De az ember javítsa a saját esélyeit, ha megteheti - ennyi. Amúgy meg, én magam valóban nem így ülök be a kocsiba - de pl. mikor családom indult el nyáron az ausztriai nyaralásra az Avéval, nekivágva a 700 km-es útnak, hétköznap - akkor megnyugtató volt arra gondolnom, hogy egy biztonságos autóban ülnek, amely "meg fog tenni" mindent, hogy megmentse őket, ha ne adj'Isten történne valami  :yes: ... Jóbarátnémat is "jobb kezekben tudom" a Corollában, mint anno a kis 440-es Volvoban (amiben még nem volt lufi, mert korai darab volt).

És, ha már itt tartunk, ez az egyetlen üröm abban az örömben, amit amiatt érzek, hogy októberben megkapom a Starletet  ::) ... A védelem, amiben ez az autó részesíteni fog, gyakorlatilag a nullával egyenlő. OK, annál kicsit jobb, mintha motoron ülnék - de nagyjából ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6336 Dátum: 2008.09.15 00:24:43 »
Mondjuk a sors keze (vagy hívhatjuk bárminek) sok mindenben benne van. Ott van pl az a pali, aki sétált a nejével és az egyik házról a leszakadó stukkó agyonütötte. Mekkora balszerencse!? Velem is történt már ilyen, egyik télen ballagtam a körúton és a háztetőről lezúgott egy köbméternyi jeges hó, pont mellém, de annyira, hogy a szele megcsapott. A hangjától majdnem megállt a szívem, de szerencsére nem rám esett. Ha 40 cm-rel odébb sétálok, akkor kilapít.  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6337 Dátum: 2008.09.15 09:10:06 »
Nem akarlak bántani, de nem várhatod el, hogy az emberek ne tartsanak felelőtlennek ezért.
Egy meg sem történt dologért?
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6338 Dátum: 2008.09.15 11:33:28 »
Na megszámoltam a lassú/gyors-hajtó arányt.
Biatorbágy - Mohács, zombat reggel 7 körüli indulással: 3 autó volt, ami a megengedett alatt ment. Ezek közül egy utánfutós - aki segítette is az előzést -, egy épp valamivel ment a megengedett alatt, ennyi különbség lehetett akár az ő és az én órám között is. Ellenben 20-nál abbahagytam a számolást, hányan előztek meg - óra szerint inkább 100-as tempónál.
Hazafelé: itt már 5-6 lassan haladó autó volt és csak 17-en előztek meg, amikor 100 körül mentem. Viszont sokan előztek meg akkor, amikor lasabban mentem egy delikvens mögött és nem akartam kanyarodó sávban és előzni tilosnál előzni - ezek voltak még vagy 10-en.
Szóval szerintem azért még mindig nem az alsó sebesség korlátozás a legfontossabb probléma az utakon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6339 Dátum: 2008.09.15 11:49:48 »
Én akkor utáltam meg a lassan hajtókat. Amikor Szombathelyre küldözgettek kiküldetésbe. Az uszkve 330-360km csak oda. Na most az út oda vissza 9-10 óra. Plusz a meló. Túlórát nem fizetnek, de elvárják, hogy másnap munkára jelentkezz. NA most innentől nagyon idegesítő tud lenni minden egyes negyvenes tábla és olyan főokos aki azt hiszi, hogy ha ő csak két falu között megy akkor jó lesz neki a 60-70-es tempó is. ÉS igen bevállaltam jópár olyan előzést is amit utólag megállapítottam, hogy nem kellett volna.....

 És főleg ha kilenc órát kell koncentrálnod egy nap és még melóznod is mellette. Akkor nem leszel toppon minden egyes helyzetfelmérésnél.
ismerős eset...sok hasonló átélt ilyen szituáció döbbentett rá arra,h nem kell rohanni. nem éri meg. és nem is várhatják el !

volt/van egy gyors őrangyalom, aki még/eddig mindig utol tudott érni. eddig... nem akarom tovább reszkírozni, erőltetni.

leszilaci

  • Vendég

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6341 Dátum: 2008.09.15 14:46:48 »
Nem mondom, hogy nincs benne igazság, de akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad: ki mondja meg és mi alapján, hogy hol a határ?
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6342 Dátum: 2008.09.15 15:26:53 »
Szerintem ha megjegyeztétek volna a fazon rendszámát, feljelentitek, és az Astrással együtt tanúsítjátok egybehangzóan, hogy mit művelt, akkor talán lett volna foganatja a dolognak.

Ha meg is van a rsz és megkeresik, akkor hoz még 3tanút aki tanúsítja hogy aznap még a környéken se volt.
Azt ennyi, lezárják az ügyet.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6343 Dátum: 2008.09.15 15:38:22 »
Szerintem ha megjegyeztétek volna a fazon rendszámát, feljelentitek, és az Astrással együtt tanúsítjátok egybehangzóan, hogy mit művelt, akkor talán lett volna foganatja a dolognak.
Ha meg is van a rsz és megkeresik, akkor hoz még 3tanút aki tanúsítja hogy aznap még a környéken se volt.
Azt ennyi, lezárják az ügyet.
Es meg ha nem is, mivel nalam ultunk keten az Astraban meg ha jol lattam 3an (+ a gyerekek akiket majdnem halalra gazolt) es mivel mindeki latta mi tortent lehet azt mondja a rendor OK akkor tanuskodjunk a birosagon. Most dobaljatok meg nyugodtan, de ehhez mar nem tudom lenne e kedvem / idom - kozvetve penzem.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6344 Dátum: 2008.09.15 15:41:06 »
Nem mondom, hogy nincs benne igazság, de akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad: ki mondja meg és mi alapján, hogy hol a határ?

A zéró tolerancia felőlem maradhat, most az urban legendeket hagyjuk hogy 2konyakos meggytől meg 1 öblítés szájvíztől is elszíneződhet a szonda.

Viszont az objektív felelőség sztem nem jó dolog, mondom ezt úgy hogy SOHA nem éltem a kibújós lehetőséggel, de leírtam már itt a fórumon -is- az aggályaimat, pl. szervizbe leadott / kölcsönadott kocsi.