Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872594 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5850 Dátum: 2008.07.18 09:39:01 »
tegnap a melohely elott pont egy ilyen piros féknyerges amg merci állt a járdán úgy hogy nem fért el a babakocsis csaj. csaj elo a lakáskulcsot és végighuzta az oldalát.
csak pilláztam! :sweatdrop:  fényes nappal! :surrender:
És nem volt igaza?
Ok a megoldás balkáni, de az ok is :2guns:
Feleségem a zebrán akar megkövezni kocsikat :eek:

Felesleges idézetet kivettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.18 09:42:33 írta kleingy »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5851 Dátum: 2008.07.18 09:43:35 »
Tegnap láttam, hogy végre úgy néz ki történik valami a mozgáskorlátozott kártyák illegális használatával kapcsolatban.
Aki nem tudta igazolni a jogosultságát, illetve úgy parkolt, hogy a mozgássérült rokona a közelben sem volt, azt szépen bevitték és ujjlenyomatot is vettek tőle.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5852 Dátum: 2008.07.18 10:07:27 »
Tegnap láttam, hogy végre úgy néz ki történik valami a mozgáskorlátozott kártyák illegális használatával kapcsolatban.
Aki nem tudta igazolni a jogosultságát, illetve úgy parkolt, hogy a mozgássérült rokona a közelben sem volt, azt szépen bevitték és ujjlenyomatot is vettek tőle.

jaja miskolcon . keményen nyomják.
nálunk a melohelyen két csajt ismerek aki rokival parkol a ház elött
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5853 Dátum: 2008.07.18 10:23:24 »

És nem volt igaza?


De igaza volt, csak mellé elég bátor, ill. inkább hülye, én nem játszanám a hőst ha ott a baba mellettem, +nő vagyok és mondjuk pont kiszúr a Merdzsó tulaja :whistling:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5854 Dátum: 2008.07.18 10:35:26 »

És nem volt igaza?


De igaza volt, csak mellé elég bátor, ill. inkább hülye, én nem játszanám a hőst ha ott a baba mellettem, +nő vagyok és mondjuk pont kiszúr a Merdzsó tulaja :whistling:

Remélhetőleg a mercis tulajnak lesz annyi esze hogy nem veri össze a babás nőcit.Mondjuk én feljelenteni simán feljelenteném...ha meglátnám.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5855 Dátum: 2008.07.18 11:00:59 »
Remélhetőleg a mercis tulajnak lesz annyi esze hogy nem veri össze a babás nőcit.Mondjuk én feljelenteni simán feljelenteném...ha meglátnám.

És ha elönti a xar az agyát, nem kell összeverni, elég ha rosszul esik :wacko:

De följelenti se tudnád, fogná magát azt elmenne, Te meg mit mondasz, hogy egy babakocsis nő volt ::)


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5856 Dátum: 2008.07.18 12:29:52 »
Remélhetőleg a mercis tulajnak lesz annyi esze hogy nem veri össze a babás nőcit.Mondjuk én feljelenteni simán feljelenteném...ha meglátnám.

És ha elönti a xar az agyát, nem kell összeverni, elég ha rosszul esik :wacko:

De följelenti se tudnád, fogná magát azt elmenne, Te meg mit mondasz, hogy egy babakocsis nő volt ::)



Azért azt megoldanám hogy ott tudjam tartani,de igaz nem szerencsés babával vagánykodni ráadásul egy Nőnek...

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5857 Dátum: 2008.07.18 16:16:57 »
Remélhetőleg a mercis tulajnak lesz annyi esze hogy nem veri össze a babás nőcit.Mondjuk én feljelenteni simán feljelenteném...ha meglátnám.
haha.. multkor felesegem zugloban setalgat a baratnojevel mindketten toljak a babakocsit es ugye zebra nincs (hangyafaroknyi kis mellekutca) erre jon egy kedves autos kollega (lako-ovezetben cca 70-el) es kishijjan elgazolja oket. Amikor szoltak neki, hogy talan kicsit finomabban kene a kedves kollega valasza  :censored: :censored: :censored:

Altalaban kulonben nehez ugy ez. Nem hiszem ugyanis egyreszrol, hogy egy kopasz-tetkos-paraszt megert mast mint az ajtok vegigszantasat a lakaskulcsal, masreszt kitekernem  nyakat annak aki vegigkaristol egy autot  :nono:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5858 Dátum: 2008.07.18 17:01:59 »
Tegnap Kiskőrösön az autó műszakijára várva átmentem a közeli Tescoba, a parkolóban éppen csatt volt. 2 nő ült egy arany színű Pajeroban, rendszám és kinézet alapján max 1-2 hónapos lehetett. Vonóhorog volt rajta, és azzal tolatás közben telibe kapta egy parkoló autó elejét.
Nem tudom hogy sikerült neki, mindenesetre a Pajero jobb oldali lámpája is kitörött, szóval vagy többször sikerült a nekitolatásos művelet, vagy az ütközés erejétől repülhetett le.
Becsületükre legyen mondva (manapság sajnos már ez is annak számít...), hogy szépen félreálltak, és az egyik nő meg bement, gondolom felkutatta az autó tulaját.
Igaz ott voltunk ketten is tanunak, ha elhajtanak, ráfáztak volna.  :whistling: Rendszámot bemagoltuk, és gyakorlatilag 100m-re volt a rendőrség.

1. a parkoló gyakorlatilag teljesen kihalt volt, kivétel persze a "legjobb" parkolóhelyek némelyike, amik a legközelebb vannak a bejárathoz. Miért pont ide kellett bemanőverezni egy ekkora dögöt 2 parkoló autó közé, amikor láthatólag vezetés terén az illetőnek lenne még hova fejlődnie?... Miért nem képes valaki +20 métert gyalogolni a bejáratig?
2. miért jár az ilyen rutintalan ember ekkora autóval?
3. aki ki tud fizetni 10M-15M Ft-t egy ilyen autóért, az miért sajnál 30e Ft-t egy normálisabb tolatóradarért? ...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5859 Dátum: 2008.07.18 17:06:07 »
tegnap a melohely elott pont egy ilyen piros féknyerges amg merci állt a járdán úgy hogy nem fért el a babakocsis csaj. csaj elo a lakáskulcsot és végighuzta az oldalát.
csak pilláztam! :sweatdrop:  fényes nappal! :surrender:
A parkoló autótulajt nem minősítem.  :censored:
Viszont a nő sincs agyilag toppon, miért a kocsit kell büntetni? Alattomosan kárt tenni benne? Miért nem a tulajt hajtotta fel? Ahhoz nem volt elég mersze.
Félreértés ne essék, nem a prosztó módon parkoló(ka)t védem, de oltári nagy tuskóság emiatt kárt tenni valakinek a tulajdonában. Én is jártam már úgy babakocsival, hogy prosztó parkoló miatt kerültni kellett. Első gondolatom nekem is az volt, hogy végigszántom a lökösét a babakocsival fém retezselőjével, de a szegény autó nem tehet róla, hogy a gazdija oda állította  :excl:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5860 Dátum: 2008.07.18 17:09:04 »
2. miért jár az ilyen rutintalan ember ekkora autóval?
3. aki ki tud fizetni 10M-15M Ft-t egy ilyen autóért, az miért sajnál 30e Ft-t egy normálisabb tolatóradarért? ...  :whistling:
Valszeg nem ő vette, kapta.
Valamelyik nap szórólapoztam az egyik hiper parkolójában, egy halom RAV4 volt, mindegyiket nő vezette  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5861 Dátum: 2008.07.18 17:50:24 »
Valamelyik nap szórólapoztam az egyik hiper parkolójában, egy halom RAV4 volt, mindegyiket nő vezette  :yes:

A Rav4 rendben is van, talán még egy Corollánál is rövidebb, na de egy Pajero (vagy akár egy böszme nagy Land Cruiser)?
Remélem ezzel nem bántom meg a gyengébbik nem képvilseőit, de még én sem érezném jól magam egy ekkora terepjáróban (főleg itt a fővárosban).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5862 Dátum: 2008.07.18 18:46:30 »
A Rav4 rendben is van, talán még egy Corollánál is rövidebb, na de egy Pajero (vagy akár egy böszme nagy Land Cruiser)?
Remélem ezzel nem bántom meg a gyengébbik nem képvilseőit, de még én sem érezném jól magam egy ekkora terepjáróban (főleg itt a fővárosban).
A sógornőmnek éppen nemrég vettünk egy Grand Cherokee-t. 5,9 Limited Edition.... :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5863 Dátum: 2008.07.18 21:53:56 »
Én a méretekről beszéltem.  :whistling: ;)
Lehet rossz adatok vannak a wikipédián, de ott azt írják az akkori Grand Cherooke hossza 4500 mm (177.2 inch), szélessége 1758 mm (69.2 inch), magassága 1648 mm (64.9 inch).
Ehhez képest azért az általam említett Pajero és a nagy Land Cruiser azért egy "nagyobb" kategóriát képvisel.

Amivel ütköztek a parkolóban az 4,9m hosszú, 1875mm széles és 1,9m magas.
A kisebbik Land Cruiser is 4780mm hosszú, a mostani új 200-as meg 4950 mm, ehhez meg 1970mm szélesség társul.
Én ezekre az autókra mondtam, hogy nem biztos, hogy nőknek kellene vezetniük őket.

Amúgy jó kis gépek a Grand Cherokeek, bár a mai benzinárak mellett az üzemeltetésükbe bele sem merek gondolni. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5864 Dátum: 2008.07.18 22:01:08 »
Ha már parkolási story-k...
Szabályosan parkoltam ma egy üzlet előtt, de egy 50-es fószernek és kedves családjának (anya + 2 "gyerek") nem tetszett, hogy éppen szemben parkoltam velük és így csak tolatva tudtak volna kihajtani a pakolóból, nem előrefelé a szemben lévő parkolósávokon át. Hozzáteszem máshol már nem volt hely, ezért álltam meg éppen ott. Még az autóban ültem és telefonáltam, a fickó erőteljesen elindult az Opel Astra G-vel az autóm felé, persze 20 centi után satuzott (mert azért nem akart nekem jönni), és jelezte ő is és B neje is hevesen integetve, hogy húzzak a p....ba.
Szépen, komótosan kiszálltam kocsiból, lezártam és odasétáltam az Astrához és a lehúzott ablakon keresztül, határozottan udvarias hangnemben (köszönés, majd végig "uram"-ozva) elmagyaráztam a fickónak, hogy nincs máshol hely, ezért parkoltam oda, ahova, és semmi extra manővert nem kíván a továbbhaladása, mindössze tolatnia kell előtte. B A Z M E G-gel kezdett, majd néhány trágár és obszcén kifejezést hangoztatott véletlenszerű sorrendben egymás után... Mondom: 50-es pali és család ült a kocsiban! NA ITT PATTANT EL A CÉRNA nálam. Csak 2 mondatot mondtam el, abban is egy kifejezés volt pejoratív tartalmú (köcsög)... és mivel az ajtaján támaszkodtam ez alatt, csak ezután mert elindulni hátra, de akkor nagyon....
A fabula tanúlsága az lenne: ma Mo-n korra, nemre, identitásra, rutinra, vallásra és még számos egyéb tényezőre tekintet nélkül nagyon-nagyon sok bunkó, ideges, frusztrált és türelmetlen  ember vezet gépjárművet, és ezért is ilyen a közlekedési kultúra nálunk. Ebben a megközelítésben a zérótolerancia logikus és elfogadható lépésnek tűnik.
hazard